Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καφε υγρα στον 3ο μήνα εγκυμοσύνης!!! βοήθεια!!


Recommended Posts

κορίτσια πριν από κανενα μισαωρο πήγα τουαλέτα κ είδα στο σκούπισμα καφε υγρα, πήρα αμέσως τηλ τη γιατρό μου κ μου είπε να ξαπλώσω να ξεκουραστω κ αν συνεχιστει να την ξανα πάρω... πείτε μου σας εχει συμβει ποτε σ'αυτο το σταδιο????

ξανα πήγα τουαλέτα και τα καφε συνεχίζουν.. εχω κ κάτι ψηλα πονακια περιόδου!!!!!

 

αν εχει καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρια ας γραψει

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακι σε πολλες κοπελες εχει συμβει,μην αγχωνεσαι ξεκουραση κ ολα θα πανε καλα!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα τα καφέ υγρά εμφανίστηκαν την 5η εβδομάδα, και ενώ έπαιρνα προγεστερόνη. Την επόμενη μέρα πήγα για υπέρηχο και ο γιατρός μου είπε να κάτσω 15 ημέρες και μαζί με την προγεστερόνη, μου έδωσε και έκανα και 3 ενέσεις proluton. Συμβαίνουν αυτά, μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!

Αν δεις ότι συνεχίζει, κλείσε ραντεβού με τη γιατρό σου να σε δει ώστε να σου φύγει και το άγχος!

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο που ξανα πήγα τουαλέτα πάλι είδα κάτι πολύ ελάχιστα καφέ... αν συνεχιστούν μου είπε να την πάρω για να μου δώσει χάπια... και να σκευτητε πωε ςχθες είχα πάει για υπέρυχο και η γιατρός τα είδε όλα καλά!!! τι να πώ...

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πριν από κανενα μισαωρο πήγα τουαλέτα κ είδα στο σκούπισμα καφε υγρα, πήρα αμέσως τηλ τη γιατρό μου κ μου είπε να ξαπλώσω να ξεκουραστω κ αν συνεχιστει να την ξανα πάρω... πείτε μου σας εχει συμβει ποτε σ'αυτο το σταδιο????

ξανα πήγα τουαλέτα και τα καφε συνεχίζουν.. εχω κ κάτι ψηλα πονακια περιόδου!!!!!

 

αν εχει καμια κοπέλα παρόμοια εμπειρια ας γραψει

 

το πιο πιθανον ειναι να εχεις μια μικρη αποκολληση. Ξεκουραση θελει και οχι πολλα πολλα με δουλειες του σπιτιου. Και εγω στην 10η εβδομαδα εκανα υπερηχο και ολα ηταν τελεια και την επομενη το ξημερωμα γεμισα την τουαλετα με κοκκινο αιμα. Ολα καλα ομως πηρα χαπια και ξεκουραστηκα....προσπαθησε να μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα :wink:;-):wink:

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανον ειναι να εχεις μια μικρη αποκολληση. Ξεκουραση θελει και οχι πολλα πολλα με δουλειες του σπιτιου. Και εγω στην 10η εβδομαδα εκανα υπερηχο και ολα ηταν τελεια και την επομενη το ξημερωμα γεμισα την τουαλετα με κοκκινο αιμα. Ολα καλα ομως πηρα χαπια και ξεκουραστηκα....προσπαθησε να μην αγχωνεσαι και ολα θα πανε καλα :wink:;-):wink:

 

στην αποκόληση έχω την εντύπωση 'οτι έχεις αίμα, όχι καφε...:confused:

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

στην αποκόληση έχω την εντύπωση 'οτι έχεις αίμα, όχι καφε...:confused:

 

αν ειναι μικρη αποκολληση ξεκιναει με καφε...αναλογως την αποκολληση, εμενα μου ξεκινησε με αιμορραγια κανονικη λογω οτι ηταν αρκεταμεγαλη αποκολληση. Καποιες κοπελες δεν βλέπουν καν κοκκινο αιμα στην αποκολληση μονο καφε, αλλες βγαζουν και κοκκινο αιμα. Παντως μην ανυσηχεις..ακολουθα τις οδηγίες του γιατρου σου και ολα θα πανε καλα :):)

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αναστασια μου, κ εγω πριν πηγα στο μπανιο κ εβγαλα καφε, χθες εκανα υπερηχο κ ηταν ολα καλα. Ειμαι 6 κ κατι. Λοιπον στην 1η εγκυμοσυνη εβγαζα που κ που καφε για ολο το πρωτο τριμηνο καθε φορα πηγαινα στον γιατρο κ δεν υπηρχε τπτ! Μου ειπε οτι επειδη η περιοχη αιματωνεται υπερβολικα σπάνε αγγεια. Οταν επαθα αποκολληση ειχα εντονο κοκκινο αιμα κ ενιωσα εντονο πονο. Δε θα ειναι τπτ, ελπιζω κ το δικο μου. Παντως για να σου φυγει πηγαινε να σε δει καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα κοριτσια....Ειμαι 9 βδομαδων σχεδον,και σημερα στις 3 οταν σκουπιστηκα ειχα αιμα καφε και τρομαξα...Πηρα τον γιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω...να πιω 3 ντουφαστον μαζι...Δεν μπορω να πω οτι κουραστηκα σημερα,απλα σκυβω για να παρω πραγματα απο το πατωμα η να παρω καποτε την μικρη αγκαλια που ειναι 2 χρονων...Προσπαθω οσο ποιο πολυ να μην την σηκωνω...Τι λετε να φταει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια....Ειμαι 9 βδομαδων σχεδον,και σημερα στις 3 οταν σκουπιστηκα ειχα αιμα καφε και τρομαξα...Πηρα τον γιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω...να πιω 3 ντουφαστον μαζι...Δεν μπορω να πω οτι κουραστηκα σημερα,απλα σκυβω για να παρω πραγματα απο το πατωμα η να παρω καποτε την μικρη αγκαλια που ειναι 2 χρονων...Προσπαθω οσο ποιο πολυ να μην την σηκωνω...Τι λετε να φταει?

 

Αυτο φταει λογικα καλη μου, το βαρος....!!!!!!

Προσπαθησε να μην σηκωνεις το παιδακι σου οσο ειναι αυτο εφικτο και να σκυβεις με διπλωμενα τα γονατα.....!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες,ειμαι καινουργια στην παρεα σας κ ελπιζω να με δεχτητε!!!ειμαι κ γω 7 εβδ κ 3ημ κ εχω κ εγω καφε υγρα κατα καιρους απο την 5βδ. παιρνω το γνωστο χαπι απο την αρχη που τα ειδα αλλα φοβαμαι λγο με το που αγχωνομαι για κατι ξανα βγαινουν...ο υπερηχος δεν δειχνει κατι ομως...ο γιατρος λεει απλα ξαπλα..ποσο λετε να κρατησει αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ειμαι κ γω καινουργια στην παρεα σας!ειμαι στην 16η βδομαδα και πριν4 5 μερες ειχα κ γω αιμα τωρα εχω καφε κκαποιες φορες γινεται πιο ροζ φοβαμαι παρα πολυ....ειχα και στην αρχη της εγκυμοσυνης 2 φορες αλλα πιστευα πως μετα την 12η εβδομαδα σταματουν αυτα :( ...πραγματικα μου εχουν κοπει τα ποδια.

Link to comment
Share on other sites

Lina kai Anastasia καλωσηρθατε....οχι οτι εγω ειμαι παλια....πριν 2 βδομαδες ξεκινησα....

Λινα εμενα ο γιατρος μου ειπε να μην φοβαμαι...ουτε ξαπλα ουτε τπτ....που μπορει να οφειλετε σου ειπε?

Αναστασια και εγω νομιζα στο πρωτο τριμηνο σταματανε....εσενα τι λεει ο ντοκτορ?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στο γιατρο...σταματησε η μια καρδουλλα μας να κτυπα....το αλλο μια χαρα...Αλλα το αιμα δεν ειναι τπτ λεει ο γιατρος...συμβαινει ..και για τον λογω οτι βαζω αντιπικτικες...τωρα συνεχιζουμε διαφορετικα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα.Δεν ξέρω αν γράφω σωστά γιατί είμαι καινούργια.Ειμαι στην 5βδομαδα εγκυμοσύνης κ βλέπω λίγο καφέ βλέννα,έκανα πρόγεστερονη κ βγήκε 36,30.ο γιατρός είπε ότι το ποσοστό είναι φυσιολογικό.Ειμαι έτοιμη να τρελαθώ από την αγωνία μου..πείτε μου την γνώμη σας..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα...εδω και μια εβδομάδα παρατηρώ λίγο καφέ στο σερβιετακι (αρκετά ανοιχτό σε χρωμα και ελάχιστο σε ποσότητα) όταν ομωως σκουπίζομαι τίποτα.Παίρνω ένα utrogestan των 200καθε βράδυ μετά από συμβουλή του γιατρού ωστόσο δεν έχει κάποια αλλαγή.Υπάρχει κάποια κοπέλα με αντίστοιχα συμπτώματα γιατί ειλικρινά δεν ξέρω τι να υποθέσω.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...