Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αδυνατιστικα προιοντα-Συμπληρώματα διατροφής


newbiee

Recommended Posts

και εγω εκανα παραγγελια στο pharmacy4u και εβλεπα στην κατασταση οτι η παραγγελια μου δεν εχει φυγει , τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν ηταν διαθεσιμο μαι οτι το περιμενουν μεσα στην εβδομαδα και οτι θα μου στειλουν sms οταν η παραγγελια μου φυγει .......αναμενουμε

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια,μπήκα και εγώ στο σάιτ τους και θα ήθελα να παραγγείλω μπας και σουλουπωθώ λιγάκι,αλλά έχει πολλά προϊόντα και δεν ξέρω τί να διαλέξω...μήπως έχετε δοκιμάσει κάποια να μου προτείνετε? έχω παντως κάμποσα κιλάκια .....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..ηθελα να σας ρωτησω..γεννησα πριν 3 μηνες κ θηλαζω αποκλειστικα..μπορω να χρησιμοποιησω κρεμες αδυνατισματος? ποιον πρεπει να ρωτησω..γυναικολογο η παιδιατρο?

:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας..ηθελα να σας ρωτησω..γεννησα πριν 3 μηνες κ θηλαζω αποκλειστικα..μπορω να χρησιμοποιησω κρεμες αδυνατισματος? ποιον πρεπει να ρωτησω..γυναικολογο η παιδιατρο?

 

για μενα προσωπικά μην χρησιμοποιησεις καμια κρεμα.....δεν θα κανεις τιποτα θα στο πει και ο γυναικολογος......διοτι τζαμπα θα δωσεις λεφτα....απο την στιγμη που θηλαζεις ο οργανισμ'ός σου για να παράγει γαλα χρειάζεται τροφη....διαβασε περι θηλασμου....δεν θα χάσεις βαρος δυστυχώς....αλλά σκεψου το καλο του παιδιου....φέτος ας εχεις κιλάκια.....δεν πειράζει........μην κόψεις τον θηλασμο.....και να σου ζήσει................

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα, γιατι δεν ρωτάς την φαρμακοποιο σου να σου πει αν το turboslim drink redberry που λεει στο σαιτ οτι κανει την ιδια δουλεια μηπως ειναι το ιδιο....?

 

 

αυτο το παιρνει αδελφη μου και ειναι για την κατακρατηση νερου

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σας,

κορίτσια εγω πήρα 10κιλά μέσα στο χειμώνα και τώρα τρέχω κ δεν φτάνω. ξέρει καμία να μου πεί για το xs cla της power health? είμαι έτοιμη να το παραγγείλω αλλά δεν έχω ξαναπάρει κάτι στο παρελθόν και δεν ξέρω :confused:

ευχαριστώ για το χρόνο σας ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα!εγώ έχω ξεκινήσει εδώ και μια εβδομαδα τα cla xsτης powerhealth. δεν μπορώ να ανφέρω από τώρα κάποια διαφορά.αρκεί να σας πω ότι γυμναζομαι καθημερινά 2 ώρες και προσέχω τι τρώω...ε τσιμπολογάω κάποιες φορές..ένα μικρό γλυκάκι, ενα κεφτεδάκι κλπ..αλλα σε γενικές γραμμές αποφεύγω τα λιπαρά.

 

αυτό που θέλω να επισημάνω και να ρωτήσω αν σας έχει συμβεί είναι ότι μου φέρνουν ελαφριά ταχυκαρδία και ένα μικρό σφίξιμο στο στήθος.παίρνω ένα την ημέρα και όχι δύο γιατί τα 2 μου φέρνουν περισσότερη ταχυκαρδία.

ρώτησα και την ενδοκρινολόγο μήπως επηρεάσουν το θυροειδή και είπε όχι (είδε τα συστατικά) και τον καρδιολόγο μήπως είναι κανένα σημάδι της καρδιάς ότι δεν αντέχει γίνει κανένα μπαμ.Μου είπε ότι δεν έχει ακούσει κάτι για τα συγκεκριμένα χάπια.

 

Αποφάσισα να τα σταματήσω για μερικές μέρες να δω αν θα μου περάσει αυτό που νιώθω.

τα χάπια μου τα συνέστησε η φαρμακοποιός, είχε πάρει κι ατή τα ίδια και είδε αποτέλεσμα.

 

για τη λεκιθίνη μου είπε ότι είναι πολύ πιο ήπια. Μήπως κάποια από εσάς έχει πάθει κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο καρδιολόγος μου είπε ότι είναι λογικό να φέρνουν ταχυκαρδίες τέτοια χάπια. ίσως το σφίξιμο στην καρδιά να είναι από το φόβο μου που έχω ταχυκαρδίες....λεω εγώ...χαχαχα!

 

πάνω που είχα αποφασίσει πρώτη φορά στη ζωή μου να πω ναι σε χάπια τετοιου είδους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειχα παρει cla αλλης εταιριας νομιζω περυσι. δεν εχει σημασια η εταιρια. δεν ειχα ταχυκαρδιες. μηπως για τις ταχυκαρδιες φταιει η εντονη σωματικη ασκηση την οποια ενδεχομενως ξεκινησες αποτομα και ετσι αντεδρασε ο οργανισμος σου; μηπως επρπε να αυξανεις σαδιακα το χρονο και την ενταση της ασκησης; μηπως θελει ρυθμιση ο θυροειδης με αλλη δοση χαπιου;

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θέλω να επισημάνω και να ρωτήσω αν σας έχει συμβεί είναι ότι μου φέρνουν ελαφριά ταχυκαρδία και ένα μικρό σφίξιμο στο στήθος.παίρνω ένα την ημέρα και όχι δύο γιατί τα 2 μου φέρνουν περισσότερη ταχυκαρδία.

 

Πολλά από αυτά τα χάπια περιέχουν guarana, ginseng ή καφεϊνη και άλλα συστατικά που, παρότι είναι φυσικά, προκαλούν ταχυκαρδίες. Είναι η μόνη παρενέργεια που τρέμω και ο μόνος λόγος που φοβάμαι να πάρω τέτοια σκευάσματα που βοηθούν στη μείωση του βάρους γιατί έχω κληρονομικότητα στις καρδιοπάθειες, και είμαι και καπνίστρια.

 

Από τη στιγμή που σου προκαλούν ταχυκαρδίες και ειδικά αν υπάρχει ιστορικό καρδιοπαθειών και στη δική σου οικογένεια, θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να το σταματήσεις άμεσα και να πετάξεις το κουτί.

 

Προτείνω λεκιθίνη σε συνδυασμό με απόσταγμα πράσινου τσαγιού που θα βρεις στα φαρμακεία (έλεγξε τα συστατικά να είναι φυσικό) + ένα-δυο αφεψήματα λουίζας την ημέρα (η λουίζα ή μελισσόχορτο προκαλεί ελαφρά συχνοουρία και βοηθά στην κατακράτηση). Α, και μπόλικο νεράκι.

 

Αυτά!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

η λουιζα εχει παρενεργειες; πχ υπνηλια;

 

Όχι δεν έχει υπνηλία. Όλα τα βότανα έχουν παρενέργειες αν κάνεις κατάχρηση. Ένα-δυο ροφήματα είναι αρκετά για να ευεργετηθεί κανείς χωρίς προβλήματα.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

εχω καταληξει στο συμπερασα οτι κανω μεγαλη κατακρατηση υγρων, αν και πιω νερο και πηγαινω και τουαλετα. και ψαχνω εναν τροπο να ποβληθουν περιττα υγρα απο τον οργανισμο μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο θυροειδης ειναι τσεκαρισμενος. εκανα θυροειδιτιδα της λοχειας στο πρωτο παιδι και υποχωρησε μονη της τελειως. τωρα στην δευτερη εγκυμοσυνη επαιρνα χαπι και επειδη ακομα δεν αξιωθηκα να πω σε ενδοκρινολογο το παιρνω ακομα. πρπει τωρα να παω και να δω τι θα δειξουν οι αιματολογικες και αν θα το συνεχισω η οχι.

Link to comment
Share on other sites

και εσυ για κατακρατηση υγρων πινεις λουιζα; μολις σταματησει το σολειο να την αρχισω. θα φυτεψω και εγω μαλλον γιατι ειχα ενα δυοσμο και χαλασε οποτε μπορει να παρω λουιζα στη θση του. και τι ποσοστητα πινεις;

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κοριτσια τι να κανω??? εχω κ εγω θυροειδη κ καπνιζω! κανω λιγο γυμναστικη κ προσεχω οσο μπορω καλοκαιριατικα αλλα θελω να χασω λιπος κυριως τοπικα που εχω μεγαλο προβλημα.γι'αυτο ελεγα να παρω τα cla power health.

καμια σας που να εχει δει αποτελεσμα η να θεωρει οτι δεν αξιζει δοκιμης?

Link to comment
Share on other sites

και εσυ για κατακρατηση υγρων πινεις λουιζα; μολις σταματησει το σολειο να την αρχισω. θα φυτεψω και εγω μαλλον γιατι ειχα ενα δυοσμο και χαλασε οποτε μπορει να παρω λουιζα στη θση του. και τι ποσοστητα πινεις;

 

ενα φλυτζανι καθε πρωι βεβαια αν θες μπορεις να το πινεις και στη διαρκεια της ημερας κρυο με παγακια και καμμια φετουλα λεμονι

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ξεκινησα τη λουιζα. ταυτοχρονα ομως πηρα και ενα αδυνατιστικο απο το φαρμακειο. εινια αυτη η σκονη που τη διαλυεις σε νερο και δεν τρως πρωι και βραδυ.

 

θελω να ρωτησω αν καμια σας δοκιμασε κατι τετοιο και αν εχει αποτελεσμα. επισης για ποσοσ καιρο το επαιρνε, μετα απο ποσο καιρο ειδε αποτελεσμα και πως πρεπει να τρωμε. δηλαδη, τρωω μονο μεσημεριανο η τρωωω και ενα φρουτο η ενα γιαουρτι το απογευμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

επαναφερω το θεμα για να ρωτησω το εξης:

τα lipotropic factors τα εχει δοκιμασει καμια; εχουν αποτελεσμα;

 

να πω οτι δοκιμασα τα minceur forte που ειχε προτεινει μια κοπελα και εινια οντως αποτελεσματικα. αλλα εμενα μου εφερναν ταχυκαρδια και νευρικοτητα και τα σταματησα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...