Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΟΚΟΛΑΤΟΕΙΔΗΣ ΚΥΣΤΗ


mairi1983

Recommended Posts

Καλησπέρα! Πήγα σήμερα στον γυναικολόγο και μου είπε αυτά τα ευχάριστα νέα!:evil: Βρήκε μια σοκολατοειδής κύστη!:evil::evil::evil:

Τί είναι αυτό? Θα κάνω σπερματέγχυση για δεύτερη φορά τώρα και αν δεν τα καταφέρουμε μου είπε θα ασχοληθούμε με αυτήν την κύστη. Δεν ξέρω τί γίνετε! Τί ειναι αυτό πάλι????????:evil::evil::evil:

Όλα σε μένα????????:evil::evil::evil:

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακι νομιζω πως ειναι κυστη με αιμα ......ρωτησε τον ομως για σιγουρα....

Την σπερματε θα την κανεις σε φυσιολογικο κυκλο φανταζομαι αφου οταν υπαρχει κυστη δεν δινουν φαρμακα......

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!!!! :)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και πάλι φάρμακα! Gonal αυτή τη φορά. Δεν μου είπε τίποτα. Μόνο ότι αν δεν γίνει τίποτα και αυτόν τον μήνα θα ασχοληθούμε με την κύστη μετά!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα κ εγω αυτες κανω....αλλα ολοι λενε πως αν την 3η-4η μερα υπαρχει κυστη(ωοθυλακιο μεγαλυτερο απο 10χιλ.) δεν ξεκινανε ενεσεις....προφανως εχει μικροτερες διαστασεις η δικη σου ¨κυστη¨ ....

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Μαιρούλα, πού είσαι? Σε έχω χάσει.

Για τη σοκολατοειδή κύστη έχω ξανακούσει αλλά δε θυμάμαι τι ακριβώς είναι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να μάθουμε τα ευχάριστα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η σοκολατοειδής κύστη είναι ενδεικτική ενδομητρίωσης. Λυπάμαι που κάτι τέτοιο βρέθηκε τώρα αλλά είναι καλύτερο να ξέρεις τι πολεμάς, παρά να προσπαθείς παλεύοντας το άγνωστο. Κάνε την σπερματέγχυση, γιατί ποτέ δεν ξέρεις, αλλά εάν τελικά δεν πάει καλά, πρέπει να ασχοληθείς σοβαρά με το θέμα αυτό. Και πανω απ΄ όλα να βρεις ένα σωστό γιατρό, που θα ξέρει τι κάνει και πότε και φυσικά με εμπειρία στη συγκεκριμένη πάθηση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.Περιέχει αίμα που έχει παλινδρομήσει από την περίοδο και σχετίζεται με την ενδομητρίωση. Οι δικές μου ήταν όλες σοκολατοειδείς οι κύστες. Πρέπει να το δεις πολύ σοβαρά γιατί μπορεί να χρειαστεί να τις αφαιρέσεις έτσι ώστε να είναι υγιές το περιβάλλον της μήτρας και να μπορέσεις να μείνεις έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...