Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΙωάνναΝ , περιμένουμε νέα σας.Ελπίζω όλα να πήγαν καλά.

 

Silvia1980 και Katerina-doc να σας ζησουν τα μωρακια σας και καλώς ορίσατε στο "club".

 

Μην ανησυχειτε τοσο πολυ.Τα πραγματα ειναι πιο ευκολα απ' οτι φαινονται.

 

Εχετε ολο τον καιρο μπροστα σας για να ενημερωθειτε, να ψαξετε και να αποφασισετε τι πρεπει να κανετε.Παρτε παραπανω απο μια γνωμες απο γιατρους , ρωτηστε για ο,τι σας προβληματιζει, και εμεις ολες εδω ειμαστε προθυμες να μοιραστουμε τις εμπειριες μας μαζι σας.

Καλη ανατροφη στα μωρακια σας και καλη δυναμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμάς μας χειρούργησε ο κ. Μπαλτογιάννης στο Παίδων Αγ. Σοφία .. έχουμε σχεδόν ένα μήνα (παρά 2 ημέρες) που χειρουργηθήκαμε και πάμε αρκετά καλά .. εάν ενδιαφέρεσαι μπορώ να σου δώσω πληροφορίες ..[/QUOT

 

αν ειναι ευκολο σε παρακαλω θα μπορουσαμε να ειχαμε μια τηλεφωνικη επικοινωνια?κανουμε εγχειρηση σε 5 μερεσ με τον ιδιο γιατρο,και κοντευω να τρελαθω οπως καταλαβαινεις...

line_m123_beg_40_time_1229922000_text_6f20e1ede4f1e1eaeff220eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια κ απο μενα,ο γιος μου εχει υποσπαδια (ανω πεικο)θα κανουμενη την επεμβαση στις 14φεβρουαριου κατα 99% στην ευρωκλινικη αθηνων,ειναι 7 μηνων κ ο γιατρος ειπε να το κανουμε νωρις,με τη βοηθεια του θεου ελπιζω να πανε ολα καλα!αυτο ευχομαι κ για ολα τα παιδακια που εχουν τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι. οπως ισως θυμαστε εμεις καναμε την εγχειρηση το νοεμβριο. τελικα μαλλον παρα την εντυπωση μου οτι ειχε δημιουργηθει συριγγιο, ο γιατρος που ειδε το παιδι για τριτη φορα μετα την εγχειρηση ειπε οτι δε βλεπει κατι αρνητικο. θα ξαναπαμε το μαρτιο να τον δει. να δουμε τι θα πει. εγω ουτε που ηξερα οτι η αποκατασταση παιρνει τοσο καιρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο κωνσταντίνος μας χειρουργήθηκε την προηγούμενη Δευτέρα και σήμερα μπορώ να πω ότι είναι η δεύτερη μέρα που ηρεμήσαμε οικογενειακώς... Η εγχείρηση μάλλον πέτυχε δεν μπορώ να δω ακόμα καθαρά και δε θέλω να πιέσω το ήδη ταλαιπωρημενο μου παιδάκι... Χαίρομαι πολύ που διάλεξα τη μέθοδο της ημερήσιας νοσηλείας γιατί δε ξέρω πώς θα αντέχαμε τόσες μέρες ταλαιπωρίας σε κλινική.... ο Κωνσταντίνος μας θηλάζει ακόμα και κοιμόμαστε μαζί γιατί θηλάζει κάθε μια με δύο ώρες το βράδυ... και δεν αντέχω να τον βάζω στο κρεβάτι του... Η αλήθεια είναι ότι μόνο στο στήθος έβρισκε παρηγοριά γιατί πονούσε πολύ και μόνον θηλάζοντας ηρεμούσε και κοιμόταν έστω και λίγο... Η εγχείρηση είναι δύσκολη και η αποθεραπεία ακόμα πιο δύσκολη... Δεν έιχα ετοιμαστεί ψυχολογικά για κάτι τέτοιο και ζορίστηκα πολύ... Μου είπαν ότι το παιδί θα έφευγε περπατώντας από την κλινική, αλλά έφυγε στην αγκαλιά μου σκούζοντας από τους πόνους και όλη τη μέρα δυσκολευόταν να σταθεί στα πόδια του και δεν κοιμόταν και δεν έτρωγε... 10 μέρες τη βγάλαμε με φιδέ και κοτόσουπα!! Πάλι καλά όμως που ήμασταν στο σπίτι και με αγκαλίτσες και παιγνίδια άπειρα του φτιάχναμε το κέφι! Συμβουλή σε όσες μανούλες βάλουν αυτόν τον καθετήρα με τον αφρό, να πάρετε και καναδυό φορμάκια και πυτζαμάκια μεγαλύτερο μέγεθος γιατί δεν χωράει άνετα στα κανονικά του ρούχα και εγώ έτρεχα να αγοράσω άρων άρων!! Επίσης προσοχή στα συγκάματα... Ο Κωνσταντίνος δεν είχε συγκαεί ποτέ και δεν ήξερα τί να κάνω... αντί για μαντηλάκια ( που νομίζω ότι αυτά δημιούργησαν το πρόβλημα) τον καθάριζα με βρεγμένα μαντηλάκια σε απλό νερό και μετά έριχνα και λίγο φυσιολογικό ορό ( είδα τον γιατρό που το έκανε...) πάνω στο όσχεο και τους προσαγωγούς και στέγνωνα ταμποναριστά και έβαζα την κρέμα για συγκάματα μειώθηκε το σύγκαμα σε ένα απόγευμα. Βέβαια έγιναν πληγές που ακόμα φαίνονται αλλά θα περάσουν σύντομα...

Όταν βγήκε ο καθετήρας είχαμε πάλι ένα θέμα γιατί περιμέναμε ότι δε θα πονάει πολύ αλλά ο πόνος έγινε χειρότερος και έκλαιγε συνεχώς δεν ήθελε να ουρήσει και αυτό του δημιουργούσε ακόμα μεγαλύτερο πόνο... Του ανοίγαμε λοιπόν την πάνε κάθε 1-2 ώρες ( και τη νύχτα!) του φυσούσαμε λίγο το πουλάκι του για να δροσίζεται και να τον βοηθούμε να ουρεί και μετά ουρούσε και ηρεμούσε. 2 μέρες κράτησε αυτό...

Άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίσαμε ήταν ότι Κωνσταντίνος που ήταν πάντα πολύ πρόθυμος να παίρνει το εκάστοτε σιροπάκι ήταν ανένδοτος να πάρει οτιδήποτε και αυτό δεν καταφέραμε να το λύσουμε και καταλήγαμε να τον πνίγουμε κάθε φορά και να κλαίει παρα πολύ... Τώρα βέβαια που είναι καλά, το παίρνει χωρίς πρόβλημα αλλά τί να το κάνεις???? Έχει κανείς καμια συμβουλή για να παίρνουν εύκολα τα φάρμακα?

Τέλος ελπίζουμε να είναι όλα καλά... περιμένουμε να δούμε καθαρά και να πούμε με σαφήνεια ότι ουρεί μονο από πάνω αλλά πιστέυω ότι τελειώσαμε!!

Ελπίζω να βοήθησα μανούλες (και μπαμπάδες) που πρόκειται να κάνουν την εμπέμβαση... Κάθε παιδί βέβαια (και κάθε γονιός) αντιδράει διαφορετικά και σε άλλους μπορεί να είναι πιο εύκολα και σε άλλους πιο δύσκολα. Καλό κουράγιο σε όλους και πάνω από όλα στα παιδάκια!!!

Καλη υγεία...

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη Ιωαννα Ν , περαστικα στον μικρο Κωνσταντινο σου!

Ευχομαι να κυλησει γρηγορα ο καιρος και η αποκατασταση να ειναι συντομη!

Μια ιδεα για τα σιροπια ειναι να το βαζεις σε συρριγγα και να του το δινεις γρηγορα -γρηγορα αφου πρωτα τον κρατησεις αγκαλια και του κλεισεις τη μυτη. Ανοιγει το στομα για να παρει αερα και το καταπινει πιο γρηγορα!

Ελπιζω να βοηθησα, εγω ετσι του εκανα του αλητη μου!

Α, και νομιζω οτι δεν ποναγε τοσο... μαλλον φοβηθηκε πολυ ο κακομοιρης και ειναι λογικο!

Link to comment
Share on other sites

με τη σύριγγα προσπαθούσαμε και εμείς και όταν προσπαθούσαμε να βάλουμε έστω και λίγη ποσότητα ( πού τα 5 ml του Depon...!!!) το μόνο που καταφέρναμε ήταν να παίρνει ταυτόχρονα ανάσα το παιδί με αποτέλεσμα να πνίγεται και να κάνει θορύβους αναρρόφησης και μια φορά μας έκανε εμετό... μετά προσπαθούσαμε βάζοντας ελάχιστο μέσα στο στόμα για να το καταπίνει μαζί με τα σάλια... 20 με 30 λεπτά το σιρόπι!! κατάληξη: κλάμα και ταλαιπωρία... Μια μέρα βάλαμε το depon μέσα στο φρούτο αλεσμένο... αλλά το αντιβιοτικό bactrimel που έχει γεύση γλυκάνισο δεν κρύβεται με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ξέρω αν ήταν ο φόβος ή πραγματικός πόνος.. απλά ο μικρός μου δεν κλαίει από πόνο... ακόμα και τα δόντια όταν έβγαζε, απλά δεν κοιμόταν και έπαιζε μέχρι το πρωί, δεν έκλαιγε... ίσως να έχεις δίκιο... να ήταν ο φόβος... Από την άλλη όμως μιας και το τώρα το ξανασκέφτομαι... ξυπνούσε μέσα στη νύχτα και αυτό δεν το κάνει κανείς νομίζω από φόβο αλλα από πόνο!!! Δε ξέρω... τί να πω.. μακάρι να μπορούσα να πάρω εγώ τον πόνο του...

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

( με έβαλες σε σκέψεις...)

Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος κ ο πιο σωστος ειναι να βαζεις τη συριγγα στη μεσα μερια απο το μαγουλο κ να χεις το κεφαλακι του προς τα πισω,ετσι παει πισω απ τη γλωσσσα κ το καταπινει!λογω εμπειριας το αναφερω!(νοσηλευτης σε τμημα επειγοντων).ευχομαι να πανε ολα καλα απο δω κ περα!κ μεις περιμενουμε μερα με τη μερα να χειρουργηθει ο μικρουλης μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τό ότι έτσουζε και πονούσε όταν ουρούσε στην αρχή.

Μόνο καλό είναι αυτό το πράγμα. Σημαίνει ότι τα ούρα φεύγουν

από την καινούργια ουρήθρα. Το καημενούλη μου.

Θυμάμαι και εγώ τον δικό μου που με το που βγάλαμε τον καθετήρα

έκανε να του περάσει το τσούξιμο 2-3 μέρες.

 

Κορίτσια.. το δικό μας το πουλί όλο και καλύτερο γίνεται.

Το καμαρώνω πιαααα. Δεν το πιστεύω.

Τα σημαδάκια που αχνοφαίνονται, εξαφανίζονται και αυτά μήνα με το μήνα.

Σας εύχομαι όλες να είναι η τελευταία φορά που βάζετε τα μωρά σας στο χειρουργείο...

Link to comment
Share on other sites

Αγγελομανα χαιρομαι για σενα !!!!

Σου τοπα , σε λιγο δεν θα φαινεται τιποτα! Και του γιου μου, ετσι ειναι, οπου εκανε ο Χαντιντι δεν φαινεται τιποτα , αλλα, εχουμε απο τα προηγουμενα χειρουργεια σημαδια!! Να σου πω , βασανο! Η τσουτσου να δουλευει ειναι το ζητημα, αλλα το δικο μου ειναι και ατυχη περιπτωση με ενναλλαγη γιατρων κλπ, αστα !!

Τελος καλο, ολα καλα, για μενα ,για σενα, για ολους ευχομαι, ευχομαι,ευχομαι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τό ότι έτσουζε και πονούσε όταν ουρούσε στην αρχή.

Μόνο καλό είναι αυτό το πράγμα. Σημαίνει ότι τα ούρα φεύγουν

από την καινούργια ουρήθρα. Το καημενούλη μου.

Θυμάμαι και εγώ τον δικό μου που με το που βγάλαμε τον καθετήρα

έκανε να του περάσει το τσούξιμο 2-3 μέρες.

 

Κορίτσια.. το δικό μας το πουλί όλο και καλύτερο γίνεται.

Το καμαρώνω πιαααα. Δεν το πιστεύω.

Τα σημαδάκια που αχνοφαίνονται, εξαφανίζονται και αυτά μήνα με το μήνα.

Σας εύχομαι όλες να είναι η τελευταία φορά που βάζετε τα μωρά σας στο χειρουργείο...

 

Εμάς είχε ήδη κανονική ουρήθρα. απλώς είχε ένα συρρίγιο ( έτσι το είχε αναφέρει ο πρώτος γιατρός που τον είχε δει) στη βάση του πέους το οποίο έκλεισε και διεύρυνε το άνοιγμα της υπάρχουσας ουρήθρας για να φεύγουν τα ούρα πιο εύκολα και να μην δημιουργηθεί άλλο συρρίγιο. Μας είχαν πει και οι δύο γιατροί που τον είδαν ότι δεν είχαν ξαναδεί άλλον τέτοιο υποσπαδία.. Πάντως ο πόνος ήταν υπερβολικός είτε καινούρια είτε παλιά ουρήθρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι τον είδε ο γιατρός αλλά ακόμα ήταν πολύ πρησμένος για να φανεί κάτι με απόλυτη σιγουριά... Τώρα σιγά σιγά ξεπρήζεται και έχουμε ξανά ραντεβού σε ένα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , νιωθω λιγο αμηχανα γιατι πρωτη φορα ειναι που συμμετεχω στην παρεα σας , εχω διαβασει τα δικα σας μηνυματα και ευχομαι σε όλους σας να χαιρεστε τα παιδια σας και να ειναι υγιεστατα . εγω είμαι η μαμα δυο διδυμων αγοριων που το ενα εχει σοβαρη μορφη υποσπαδια , η τρυπουλα ουρησης ειναι στη βαση του πεους, η επεμβαση ειναι πολυ δυσκολη και όσοι είδαν το παιδι κυριως στο νοσοκομειο Παιδων Αγια Σοφία είπαν ότι πρεπει να χειρουργηθει μετα που θα γίνει 2,5 χρονων , τωρα είμαστε 13 μηνων.

Χρειαζομαι την βοηθεια σας , δεν ξερω ποιους γιατρους να εμπιστευτω και τι να κανω,να περιμενω τόσο πολυ για να μεγαλωσει το παιδι! η απλα θελουν να αποφυγουν την επεμβαση. Εναν ιδιωτικο γιατρο που ειδαμε στην Αθήνα θελησε να το χειρουργησει αμεσα αλλα μας φανηκε τοσο φιλιχρηματος που δεν το προχωρησαμε.

 

Αgape- s θα μπορουσες να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον χουντιντι?

Διαβασα τις εμπειριες σου και νιωθω ότι με περιμενουν τα ιδια, απ ότι καταλαβα ειχες αντιμετωπισει με τον γιο σου την ιδια μορφη υποσπαδια.

Ειμαι σαν χαμενη και είμαι ακόμα στην αρχη....βοηθεια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μαμα, καλως ηλθες στην παρεα μας!

Μην αισθανεσαι ασχημαμα! Ολοι γονεις μς το ιδιο προβλημα ειμαστε και προσπαθουμε καθενας με τον τροπο του να φανει χρησιμος στον αλλο.Για τον Χαντιντι μπορεις και μονη σου να το δεις αν ψαξεις υποσπαδιας χειρουργειο" στο google. Ειναι σελιδες απο το βιβλιο του εκει ,αλλα, και η ηλεκτονικη του διευθυνση για επικοινωνια. Οι περισσοτεροι γονεις που απευθυνθηκαν σε αυτον , απο κει τον βρηκαν!(το ξερω γιατι τους ρωτησα!! ηθελα να ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι η μονη που τον βρηκε με αυτον τον τροπο). Θα μαθεις οτι σε ενδιαφερει.Ξερω ομως οτι ειναι ο μονος που χειρουργει καθημερινα πολλα τσουτσουνια. Αν θες να με ρωτησεις κατι αλλο, σε πμ.

καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα σας εύχομαι καλή ανάρρωση.Χαίρομαι που ο μικρούλης σου είναι πια πολύ καλά.

Τι να πω, εγώ ανήκω στις τυχερές, παρόλο που η επέμβαση μας κράτησε πολύ και ήταν δύσκολη ο μικρούλης μου δεν πονούσε καθόλου κι από το πρώτο βράδυ κοιμήθηκε σαν αρνάκι..

Μακάρι σε ενάμιση μήνα που θα κάνουμε και την δευτερη να μην πονέσει καθόλου.

Μακάρι βέβαια κανένα μωράκι να μην πονέσει ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!!!!!!!!

 

 

Εσεις μανούλες που τα αγοράκια σας ειναι μεγαλύτερα, πόσα εκατοστά ήταν το τσουτσουνάκι σας όταν ήταν ενός χρόνου;;;;;;;

Ξέρω ότι τα παιδάκια που έχουν βαριά μορφή υποσπαδία έχουν μικρότερο τσουτσουνακι.Πόσο όμως μικρότερο?????.Εμένα το πρώτο μου παιδί ήταν κορίτσι και το άλλο διδυμάκι μου ειναι επισης κορίτσι και δεν έχω μέτρο σύγκρισης αλλά νομίζω πως το τσουτσουνάκι μας είναι πολύ μικρό......

Τώρα τελευταία πολύ ακούγονται αυτες οι ορμονικές ενέσεις εαν κι ο γιατρός μας δεν τις προτείνει...Εσείς που τις κανατε είδατε καμιά αλλαγή ????

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα σας εύχομαι καλή ανάρρωση.Χαίρομαι που ο μικρούλης σου είναι πια πολύ καλά.

Τι να πω, εγώ ανήκω στις τυχερές, παρόλο που η επέμβαση μας κράτησε πολύ και ήταν δύσκολη ο μικρούλης μου δεν πονούσε καθόλου κι από το πρώτο βράδυ κοιμήθηκε σαν αρνάκι..

Μακάρι σε ενάμιση μήνα που θα κάνουμε και την δευτερη να μην πονέσει καθόλου.

Μακάρι βέβαια κανένα μωράκι να μην πονέσει ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!!!!!!!!

 

 

Εσεις μανούλες που τα αγοράκια σας ειναι μεγαλύτερα, πόσα εκατοστά ήταν το τσουτσουνάκι σας όταν ήταν ενός χρόνου;;;;;;;

Ξέρω ότι τα παιδάκια που έχουν βαριά μορφή υποσπαδία έχουν μικρότερο τσουτσουνακι.Πόσο όμως μικρότερο?????.Εμένα το πρώτο μου παιδί ήταν κορίτσι και το άλλο διδυμάκι μου ειναι επισης κορίτσι και δεν έχω μέτρο σύγκρισης αλλά νομίζω πως το τσουτσουνάκι μας είναι πολύ μικρό......

Τώρα τελευταία πολύ ακούγονται αυτες οι ορμονικές ενέσεις εαν κι ο γιατρός μας δεν τις προτείνει...Εσείς που τις κανατε είδατε καμιά αλλαγή ????

 

Εμείς που κάναμε τις ενέσεις ειδαμε τεράστια αλλαγή αλλά δεν είναι μόνιμη κρατάει περίπου 40 μέρες η αύξηση και μετά πέφτει και ξανακάνεις άλλη και ίσως και τρίτη και μόλλις τελειώσουν όλα επανέρχεται στο κανονικό μέγεθος. Αν μπορείς να τις αποφύγεις θα ήταν καλό, αλλιώς να ξέρεις ότι είναι παροδικό το αποτέλεσμα... ΑΥτό που εχει πλάκα είναι ότι το πουλάκι του ήταν συνέχεια σε... στήση!

Link to comment
Share on other sites

mama nefelis , ο δικος μου γιος , λογο της υποσπαδιας του που ειναι βαριας μορφης εχει πολυ μικρο τσουτσουνακι και δυστηχος εχω μετρο συγκρισης τον αλλο μου γιο το διδυμο του και σου λεω οτι η διαφορα ειναι μεγαλη...., εκατοστα δεν μπορω να σου πω, γιατι δεν μπηκα στην διαδικασια να μετρησω , και δυστηχος μου ειπαν οτι δεν προκειται ποτε να έχει ένα φυσιολογικο μέγεθος. μπορει να του χορηγηθουν κατι ορμονες μεχρι την ηλικια των 14 χρονων που μπορει να του αυξησουν λιγο το μεγεθος αλλα δεν ξερω με τις παρενεργειες τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα στο κόπο να γράψω εδώ πέρα μονο και μονο να σας καθησυχάσω γιατί βλέπω κάποιες υστερικές συμπεριφορές, δεν μιλάω ως ειδικός πάνω στο θέμα αλλα ως πάσχων μιας και έχω το πρόβλημα αυτό εδώ και 30 χρονια..γεννήθηκα με υποσπαδία πολύ μικρού βαθμού δηλαδή λιγότερο από 1 εκατοστό από το κανονικό σημείο , φανταστείτε δυο τρύπες στη σειρά σε απόσταση 5 χιλιοστών..τι μονη επέμβαση που μου κάνανε είναι να μου σκίσουνε το πετσάκι για να φαίνεται ομοιόμορφο δεν κάνανε κάποια αποκατάσταση του προβλήματος, προφανώς τι δεκαετία του 80 ίσος αυτή ήτανε η καλύτερη λύση..τώρα σχετικά με τι λειτουργικότητα δεν βλέπω κανένα πρόβλημα προσωπικά ούτε τα πόδια μου κατουράω ούτε προβλήματα στύσης έχω και μάλιστα έχω και ένα παιδάκι, που σημαίνει ότι ούτε προβλήματα κατά την εκσπερμάτωση έχω..επίσης κάτι άκουσα για πρόβλημα μήκους σε αυτά τα άτομα, δεν θα το έλεγα, όταν ήμουνα πιτσιρικάς και μαζευόμασταν μαζί με αλλα παιδιά, δεν θα μπω σε λεπτομέρειες :), απόλους τους άλλους την είχα πιο χοντρή και σχεδόν τους μισους τους πέρναγα και σε μήκος...θεωρώ ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να μην μπορεί να κάνει παιδιά κάποιος που κάνει κακή ζωή διατροφή/κάπνισμα και τα σχετικά παρα ένας που έχει αυτό το πρόβλημα...δεν λέω ότι όλα είναι φυσιολογικά καθώς δεν ξέρω πως είναι το φυσιολογικό και δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορα απλά αυτό που βλέπω είναι ότι δεν παρατηρώ και κάποιο πρόβλημα κιόλας..όπως ειπώθηκε κιόλας θα έλεγα ότι το πρόβλημα είναι περισσότερο ψυχολογικό παρα λειτουργικό, ο σκοπός είναι κατά τι παιδική ηλικία να μην έχεις τσογλάνια φίλους και σε κοροϊδεύουνε γιατί άμα μεγαλώσεις και αποκτήσεις μια σωστή προσωπικότητα είναι πολλά τα πράγματα που θα σε ενοχλήσουνε στη ζωή και σίγουρα δεν θα είναι αυτό με το πουλάκι σου το κυριότερο, αποκεί και πέρα άμα έχεις και το σωστό σύντροφο κοντά σου που θα σε αγαπάει και θα σε σέβεται δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι και να σε απασχολεί. το συγκεκριμένο θέμα, ευτυχώς ο γιος μου δεν το είχε αυτό το πρόβλημα ούτε κανένας άλλος συγγενής άρα δεν ξέρω από που διάολο το κληρονόμησα, αλλα και 1/300 δεν είναι μικρό ποσοστό, εύχομαι σε όλους όλα να πάνε καλά και μην ανησυχείτε με τι σημερινή τεχνολογία δεν γίνετε να πάει κάτι στραβά σκεφτείτε ότι εμενα δεν μου κάνανε καν επέμβαση και δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

*οποιος χρειάζεται περισσότερες λεπτομέρειες και πιο συγκεκριμένες ας που στείλει προσωπικό μήνυμα, ούτε κόμπλεξ έχω ούτε ανώμαλος είμαι αν μπορώ να φανώ χρήσιμος ευχαρίστως να το κάνω παιδάκι έχω και εγώ και καταλαβαίνω την ανησυχία σας

Επεξεργάστηκαν by TxT
κάτι να προσθέσω να μην κάνω δεύτερο post
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολυ για ολα αυτα που μας εγραψες αλλα νομίζω οτι το δικό σου προβλημα ειναι ελάχιστο μπροστα στα δικά μας παιδιά μολις πριν ενα μήνα διαπίστωσα οτι και ο αντρας μου εχει υποσπαδία αντι για μια τρύπα εχει δύο δεν το ειχαμε καταλάβεια αυτα δεν ειναι προβλήματα ουτε καν τους δίνεις σημασία!!!

Προβλημα ειναι να εχεις μια μορφη υποσπαδία και να χειρουργήσε και αντι να το φτιάχνεις να το χαλάς παραπανω ή να μην κανεις τιποτα και ναι η τεχνολογία περπαταει η γιατροι μας ομως μενουν ίδιοι!!!!!!:twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ΤxΤ σγνώμη κιόλας αλλά σιγά το πρόβλημα που εχεις!!! δε νομίζω ότι θα έδινα σημασία σε κάτι τέτοιο... και αν τον ενοχλούσε μεγαλώνοντας, ας το άλλαζε μόνος του! Αλλά εδώ υπάρχουν παιδάκια με το πέος κρυμένο και άλλα που έχουν την τρυπούλα στη βάση του πέους που σημαίνει ότι όχι μονο δεν ουρούν σωστά αλλά δεν εκσπερματώνουν και σαφώς δεν αναπτύσεται το πέος... Και εγώ έκανα πολύ θέμα για τον δικό μου και πέρασα μεγάλο άγχος, περισσότερο με την επέμβαση την ίδια και όχι με τα αποτελέσματά της, αλλά διαβάζοντας και τους άλλους γονείς που έχουν σοβαρότατα προβλήματα ένιωθα ότι δεν έπρεπε να πολυμιλάω και να πολυπαραπονιέμαι για τα δικά μου σχετικά ανώδυνα προβλήματα!!! ΝΟμίζω ότι αν οι υπόλοιποι γονείς είχαν το δικό σου θέμα μόνο, δε θα υπήρχε καν αυτή η σελίδα για να γράφουμε... Πάντως χαίρομαι που το αντιμετωπίζεις και εσύ χαλαρά. Ο αδελφός μου έλεγε για τον γιο μου χαριτολογώντας ότι είναι "δίκανος"!!! Όπως και να έχει χαίρομαι που κατα τα φαινόμενα ο μικρός μου είναι πλέον "μονόκανος"

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

 

Ο γιος μου είναι 12 μηνών με μεσοπεικό υποσπαδία, Εχω πραγματικά δει παρα πολλούς γιατρούς σχετικά και δεν μπορώ να αποφασίσω. Ολοι είναι απο συστάσεις γιατρών και κανέις απο συστάσεις γονιών ασθενών . Εχω ήδη δει τον Ζουπάνο (αντιπαθέστατος), τον Μιχαήλ (αντιπαθέστατος επίσης), τον Φωκαέα, (Μητέρα), τον Βερβερίδη (Παιδων-πολύ συμπαθητικός). Επίσης, μου είπαν να δω έναν Σούτη (Ελενα), έναν Τσαχουρίδη (Παιδων) και εναν Σαλάκο. Εχω τόσο μπερδευτεί, αλλα ο HADIDI μου φαινεται απο αυτά που διαβασα ο καλύτερος!! Μπορείτε να με βοηθήσετε? Θελω γνώμες απο μαμαδες που εκαναν τα παιδια τους εγχειρηση. Σας ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...