Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ή ΚΛΙΝΙΚΗ?


natasa31

Recommended Posts

ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΕΙΑ. ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΙΔ. ΚΛΙΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ... ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΟΧΩΝ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΓΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ... ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 24Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νατάσα αν δεν κανω λάθος το νοσοκομείο στην πολη σου ειναι πανεπιστημιακό έτσι δεν είναι;

Προσωπικά νομίζω οτι θα το προτιμούσα απο την αμφιβόλου ποιοτητας κλινική ... νομίζω οτι προλαβαίνεις να βρεις έναν γιατρο που θα σε καλυπτει και εκεί ...

Εύχομαι οτι καλυτερο οτι αποφασεις και αν παρεις ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

natasa λυπαμαι που στο λεω αλλα (χτυπα ξυλο) αν προκυψει καποιο προβλημα (χρειαστεις αιμα, προβλημα στο μωρο, θερμοκοιτιδα )παλι στο νοσοκομειο θα σε στειλουνε και αμα δεν εχεις κανενα γνωστο γιατρο την εβαψες.

επειδη ειμαι κι εγω απο επαρχια ξερω οτι αλλιως ειναι η εξεταση του ιδιωτη γιατρου (συγχρονα μηχανηματα, βλεπεις το μωρο στην οθονη) και αλλιως του νοσοκομειου που θα σου πουν τα βασικα.

να σου πω την αληθεια εγω απο τον 4ο μηνα πηγαινα και σε 2 ιδιωτες (δεν μου γεμιζε το ματι κανεις) και σε ενα γιατρο στο νοσοκομειο.ετσι τσεκαρα και αν οι γνωματευσεις τους ειναι ιδιες :wink:

και γεννησα στο νοσοκομειο με μια περιποιηση ξενοδοχειου 5 αστερων. και το ειπα στους ιδιωτες μια βδομαδα πριν γεννησω οτι δεν ξαναρχομαι. και καμμια παρεξηγηση. γιατι αλλωστε? κανονικοτατα πληρωνονταν για τις επισκεψεις και χωρις αποδειξη μαλιστα.

μπορει να με εφαγε η ταλαιπωρια (3 φορες στο γυναικολο τη βδομαδα) αλλα δεν το μετανιωνω στιγμη.

η τελικη αποφαση δικη σου και σκεψου πανω απο ολα την ασφαλεια και των 2 σας

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου παιδί το γέννησα στη γενική κλινική το 2003 με τη γιατρό μου. Στα δίδημα άλλαξα 3 γιατρούς. Τελικά πήγα στο Παπαγεωργίου (Θεσ/νικη) όπου βρήκα μια γιατρό που μου φέρθηκε άψογα. Βέβαια στον τοκετό δεν ήταν παρόν άλλα το τελευταίο πράγμα που μ'ένοιαζε ήταν αυτό. Οι γιατροί όλοι είναι εμπειροι. Μερικές φορές δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το κόλλημα με το γιατρό.Σίγουρα υπάρχου καλοί και κακοι. Το θέμα είναι ότι ο καλός ο δικος μου μπορεί να είναι ο χειρότερος για κάποιον άλλο. Το ίδιο και για τα νοσοκομεία. Στο φινάλε 4-5 μέρες είναι. (αν και το Παπαγεωργείου ήταν πολύ καλύτερο και από κλινική. Και οι κοπέλες ήταν άψογες σε αντίθεση με τη Γενική)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...