Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραγγελία online: Πάνες από το εξωτερικό


Recommended Posts

Κορίτσια από που αγοράζετε πάνες από το εξωτερικό.Το amazon σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα και τις είχε αρκετά φθηνά.Ξέρετε κανένα άλλο site που να συμφέρει (+τα μεταφορικά) ή να αγοράζω όταν έχουν έκπτωση 30 με 40% τα Ελληνικά σούπερ μάρκετ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω δε θαπερνα πανες απο το εξωτερικο. δε νομιω συνολικα να συμφερει. δοξα το θεο και η δικιες μας μια χαρα ειναι. και βγαζουν συνεχεια προσφορες. εγω θα προτιμουσα ενα προιον που θα το ηξερα και θα το ειχα αμεσα διαθεσιμο διπλα μου σε ωρα αναγκης.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, ειδικά οι babylino έχουν συχνά πυκνά εκπτώσεις της τάξεως του 50% ή 1+1 δώρο και δέχονται και κουπόνια, μπορεί να σου έρθει το μεγάλο πακέτο 3,5? περίπου, ποιο εξωτερικό και πράσινα άλογα μετά. Κι αφού δεν δέχονται πια από το Αμαζον τα ελληνικά ευρουδάκια μας αυτοί χάνουν στην τελική. Και οι libero κάνουν μεγάλες εκπτώσεις -45% έκανε ο αβ κάποια στιγμή. Οι pampers έχουν μείνει στο -30% αλλά τους το συγχωρώ γιατί και κουπονάκια στέλνουν και μου άρεσαν οι baby dry που δοκίμασα.

Κι αν ξεμείνεις υπάρχουν και τα lidl!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ pampers ή Libero από το εξωτερικό. Ενώ χρησιμοποιώ πάνες από το Dia και το Lidl για τον μεγάλο μου και είναι μια χαρά, τις μικρής μου που είναι 5 μηνών τις βγαίνουν συνέχεια. Το ίδιο και με τα Babylino. Έχω βαρεθεί πάλι να πηγαίνω s.market όποτε ακούω για προσφορά στις πάνες και στο ταμείο όλο κάτι γίνεται όπως: "αυτή η συσκευασία δεν έχει έκπτωση, είναι μικρή ή είναι jumbo,μόνο οι οικονομικές εχουν" ή "Δεν μου βγάζει έκπτωση..." Άσε που δεν βρίσκω και το νούμερο που θέλω όταν έχουν έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

ψαξτο εγω λεω και αγοραζε απο δω. εγω προσωπικα εκανα καποιες δοκιμες απο διαφορες μαρκες αλλα τα παμπερς δε τα αλλαζω! ασχετο αυτο οκ. α! αυτο με το dia επισης ειναι καλο που σου δινουν κατι κουπονια με την αποδειξη συν η ''χ'' εκπτωση που εχει το προιον.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα καλέ, δεν παρακολουθείς το θέμα με τις Online αγορες?

Δες εδώ: http://www.ubershop.co.uk/nappies/product.php?code=pampers

Η μεγάλη κούτα παμπερς πχ το νουμερο 5 που παίρνω εγώ, τα 99 τεμάχια 17,49 λίρες, δλδ κάτι λιγότερο από 20 ευρώ, οσο έχει εδώ η μικρή συσκευασία! Τι λιντλ και καρφουρ λεμε τώρα. Ασε που αυτές οι πανες των σουπερμαρκετ δεν κρατάνε τσίσα τίποτα, τουλάχιστον στον γιο μου παω να τον πάρω αγκαλιά και έτσι και εχει κανει τσισα λερωνόμαστε και οι δύο. Για το βράδυ δεν συζητάμε, γίνεται μουσκεμα, πρεπει να τον μπανιαρίσω μετα!

 

Μεταφορικά εχει 19 και κατι λίρες, αλλά στειλε ενα μεηλ πριν κανεις αγορά, πες ότι είσαι μελος του παρεντς και θα σου δωσει εκπτωτικό κωδικό, πανε τελικά κάπου 12 λιρες τα μεταφορικά. Μεγιστο μπορούν να σου στείλουν 6 κουτες mega pack.

 

Υπολόγισε 10 μέρες από τη μερα που θα παραγγείλεις μέχρι να παραλάβεις. Φεύγουν με DPD από Αγγλία και μόλις έρθουν ελλάδα αναλαμβάνει η ACS, το σαιτ σου δίνει και tracking number και παρακολουθείς το πακέτο.

 

Αυτά, ότι άλλο θες, ρώτα!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ εκανα την παραγγελία πληρώνοντας κανονικά τα μεταφορικά, αλλά μου ειπαν οι κοπέλες οτι επρεπε να στειλω μεηλ για να μου δώσουν κωδικό. Ειχα στειλει μεηλ παλαιότερα, μου έκαναν την εκπτωση, αλλά αργησα να παραγγείλω και ειχε ακυρωθεί η εκπτωση. Επρεπε να ξαναστείλω μεηλ, χαζομάρα μου που δεν το έκανα, τεσπα. Μπορείς να συμπληρώσεις τη φορμα τους, εδώ: http://www.ubershop.co.uk/contactUs.php ή να στειλεις απ το δικό σου μεηλ στο [email protected]

Εγώ πλήρωσα μέσω paypal. Απ' ότι διαβαζω δεχονται Visa Debit και Credit cards, Mastercard, Solo, Switch, American Express.

Ναι, απ' όλα μπορείς να παραγγείλεις, όχι μόνο πάνες.

Αντε καλές αγορές! :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα καλέ, δεν παρακολουθείς το θέμα με τις Online αγορες?

Δες εδώ: http://www.ubershop.co.uk/nappies/product.php?code=pampers

Η μεγάλη κούτα παμπερς πχ το νουμερο 5 που παίρνω εγώ, τα 99 τεμάχια 17,49 λίρες, δλδ κάτι λιγότερο από 20 ευρώ, οσο έχει εδώ η μικρή συσκευασία! Τι λιντλ και καρφουρ λεμε τώρα. Ασε που αυτές οι πανες των σουπερμαρκετ δεν κρατάνε τσίσα τίποτα, τουλάχιστον στον γιο μου παω να τον πάρω αγκαλιά και έτσι και εχει κανει τσισα λερωνόμαστε και οι δύο. Για το βράδυ δεν συζητάμε, γίνεται μουσκεμα, πρεπει να τον μπανιαρίσω μετα!

 

Μεταφορικά εχει 19 και κατι λίρες, αλλά στειλε ενα μεηλ πριν κανεις αγορά, πες ότι είσαι μελος του παρεντς και θα σου δωσει εκπτωτικό κωδικό, πανε τελικά κάπου 12 λιρες τα μεταφορικά. Μεγιστο μπορούν να σου στείλουν 6 κουτες mega pack.

 

Υπολόγισε 10 μέρες από τη μερα που θα παραγγείλεις μέχρι να παραλάβεις. Φεύγουν με DPD από Αγγλία και μόλις έρθουν ελλάδα αναλαμβάνει η ACS, το σαιτ σου δίνει και tracking number και παρακολουθείς το πακέτο.

 

Αυτά, ότι άλλο θες, ρώτα!

να σαι καλα κοπελα μου!δεν εχω χρονο να μπαινω σε ολες τις ενοτητες και οπου πεσει το ματι μπαινω.ξενυχτι σημερα.....καφες κτλ...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλημέρα! Ενημερωτικά να σας πω ότι έστειλα mail στο ubershop για να μου δώσουν την έκπτωση και μου είπαν ότι έχει πάψει πια να ισχύει η έκπτωση αυτή :(. Πάντως και πάλι συμφέρει, εγώ παρήγγειλα και τις έλαβα πολύ γρήγορα. δεν ξαναπαίρνω πάνες από Ελλάδα! Ευχαριστώ πολύ zouzounel που μου άνοιξες τα μάτια!

tMJnp2.png

W2cQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι πραγματι δεν ισχύει η εκπτωση γιατί δεν είχαν λεει πολλές παραγγελίες από χρήστες του φόρουμ... πάντως κάπου κάπου μου επιστρέφουν ένα μικροποσό, πχ την τελευταια φορά μου αφαίρεσαν 5 λίρες. Εγώ από εκεί παραγγέλνω πια, δεν εχω παράπονο.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο ubershop παραγγέλνω πάνες...εννοείτε μακράν το οικονομικότερο για μένα site σε πάνες....

 

Ζουζουνέλ έχω στείλει όμως e-mail αλλά εκπτωτικά κουπόνια δεν μου στέλνουν και κάνω μεγάλες παραγγελίες καθε φορά τερματιζω τον όγκο...παίρνω 6-7 mega packs....

Link to comment
Share on other sites

Stellinoula κι εγώ το ίδιο, 6 mega πακετα παραγγέλνω καθε φορά, αλλά όλο και κάτι ακόμα βάζω... μπιμπερό, ποτηράκια, και παιρνω και το κατσικίσιο γάλα σκόνη, τρελλαινεται ο μικρός. δεν εχω πεσει κατω από 180 λιρες σε καθε παραγγελία. μην περιμένεις να σου δωσουν απο μονοι τους discount, ζήτα κι εσύ... εγώ τους παραπονεθηκα για τα μεταφορικά, που δεν ισχύει η προσφορά και από τοτε όλο και κάτι μου κόβουν.

 

ειμαστε κάμποσες τελικα οι φαν του uber shop :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι, πολλες ειναι, παρε 3 κουτια νο 2 και άλλα 3 κουτιά νο 3...

πόσα κιλά ειναι τωρα το μπεμπάκι?

μη σου πω ότι και τα 3 κουτιά πολλά μου φαίνονται... αλλά εξαρτάται από το μωρό, πόσα κιλά ειναι, πόσο θα παρει. Γενικά τον πρωτο καιρό θα αλλαξεις γρήγορα νούμερα, αλλά απ την άλλη θα αλλάζεις και πολλές πάνες κάθε μερα (εμεις ξεπερναγαμε τις 10-12).

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ εκανα την παραγγελία πληρώνοντας κανονικά τα μεταφορικά, αλλά μου ειπαν οι κοπέλες οτι επρεπε να στειλω μεηλ για να μου δώσουν κωδικό. Ειχα στειλει μεηλ παλαιότερα, μου έκαναν την εκπτωση, αλλά αργησα να παραγγείλω και ειχε ακυρωθεί η εκπτωση. Επρεπε να ξαναστείλω μεηλ, χαζομάρα μου που δεν το έκανα, τεσπα. Μπορείς να συμπληρώσεις τη φορμα τους, εδώ: http://www.ubershop.co.uk/contactUs.php ή να στειλεις απ το δικό σου μεηλ στο [email protected]

Εγώ πλήρωσα μέσω paypal. Απ' ότι διαβαζω δεχονται Visa Debit και Credit cards, Mastercard, Solo, Switch, American Express.

Ναι, απ' όλα μπορείς να παραγγείλεις, όχι μόνο πάνες.

Αντε καλές αγορές! :)

 

 

Κορίτσια μου κάνει εντύπωση η διαφορά στην τιμή από αυτό το site σε σχεση με τα ελληνικα supermarket...θα ήθελα να ρωτήσω τα μεταφορικά για 6 κουτιά πάνες πόσο κοστίζουν? Ακόμη θα ήθελα να ρωτήσω Pampers Active Fit δεν πουλάνε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλημερα

παρηγγειλα χθες για πρωτη φορα απο το uber shop 2 πακετα παμπερς μεγκα πακ και μου χρεωσαν μεταφορικα £ 3.95.... :confused: απο οτι διαβασα εδω χρεωνουν πολυ παραπανω.. αλλαξε κατι?

επισης μου βγαζει Free Delivery for Orders over £45 ....

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος κατάλαβες... Εγώ που έχω λογαριασμό στο ubershop τώρα έβαλα 2 megapack στο καλάθι και κατευθείαν μου έβγαλε 22.95 λίρες μεταφορικά...

Προφανώς δεν είχες λογαριασμό, άρα δεν ήσουν συνδεδεμένη άρα το σύστημα νόμιζε πως είσαι από Βρετανία. Γι αυτό είδες τόσο λίγα μεταφορικά και την προσφορά των 45 λιρών και πάνω. Δες το εμαιλ επιβεβαίωσης παραγγελίας να δεις τι χρεώθηκες...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...