Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος Βαλακώστας


lidia 4

Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Οι αποψεις δυιστανται .

 

Μια φιλη μου μου ειπε πριν λιγο καιρο οτι δεν τον βρισκει στο τηλεφωνο και μιλαει με την μαια του.

 

και μολις σημερα συζητουσα για αυτον με εναν φιλο και ακουσα τα καλυτερα . Το μονο αρνητικο που ακουσα απο εκεινον ειναι η μεγαλη αναμονη.

 

Ειλικρινα θα ηθελα να μαθω κι εγω να μου λυθει η απορια

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια

Είμαι έγκυος και ο γιατρός μου είναι ο Βαλακώστας.

Έχω να πω μόνο τα καλύτερα, πολύ καλός στην δουλειά του γι'αυτό άλλωστε η μεγάλη αναμονή (ανάλογα και τι ώρα έχεις ραντεβού).

Τον γνώρισα από την μητέρα μου και είναι αυτός η αίτια που η μαμά μου ζει...!!!!!!!!!!!!

Όσες φορές έχω χρειαστεί κάτι τον έχω βρει στο κινητό του όπως και την μαία του...

Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο και είμαι πολύ ικανοποιημένη.

Αυτά ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω γεννησα με το βαλακωστα.για εμενα προσωπικα ειναι σουπερ γιατρος και καταπληκτικος ανθρωπος.οντως δεν τον βρισκεις ευκολα στο τηλ το δικο του αλλα εχει δυο μαιες φοβερες που ειναι αποικο οτι ωρα και να παρεις τηλ.εγω επαιρνα κατευθειαν τα κοριτσια και μιλαγαν μαζι του και με επαιρναν παλι τηλ.ποτε δε μου πηρε χρηματα σε επισκεψη.και μου ειχε πει ενα ποσο νορμαλ με οποιο τροπο και να γεννουσα φτ ή κτ.στη δικη μου γεννα ηταν απο τις 06:30 το πρωι διπλα μου μεχρι στις 22:30-23:00 που ανεβηκα στο δωματιο.εχει πολυ καλο τιμ.τα κοριτσια του ειναι σουπερ και ναι αν δεν ηταν αυτος εγω bebe δεν θα ειχα με τον προηγουμενο γιατρο που ειχα μπλεξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ξέρω προσωπικά, είναι φίλος της δικής μου γιατρού και επειδή είναι στο ΙΚΑ της περιοχής μου, όσες φορές χρειάστηκε πήγε ο άντρας μου και του έγραψε άδεια... Ο άντρας μου είπε ότι ήταν ιδιαίτερα φιλικός μαζί του αν και ήξερε ότι έχω άλλη γιατρό.

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα. εμενα ο γιατρος μου εδω κα 15χρονια ειναι ο Βαλακωστας. εχω γεννησει σε αυτον εγω αλλα και η νυφη μου και αρκετες φιλες μου. πανω απο ολα ειναι ανθρωπος. εγω τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια. για μενα ειναι θεος. μου σταθηκε πολυ και στην γεννα μου αλλα και σε μια αποβολη που ειχα πριν απο 1 μηνα. οντως η αναμονη στο ιατρειο του ηταν μεγαλη αλλα τωρα πηγε σε καινουργιο χωρο οπου η αναμονη ειναι γυρω στα 15λεπτα. εχει δυο καταπληκτικες μαιες τις οποιες τις βρισκεις καθε ωρα και στιγμη και τον ενημερωνουν για τα παντα. εγω παντως οσες φορες εχω παρει τον ιδιο τηλ. παντα τον εχω βρει και οταν ειχα αιμα πριν αποβαλλω και τον πηρα κλαιγοντας με επαιρνε συνεχεια για να δει πως ειμαι!!!!!!! βαζω το χερι μου στη φωτια. τετοιους γιατρους σπανια βρισκεις..........

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ο γιατρος μου ειναι ο Βαλακωστας εχω γεννησει σε αυτον εγω αλλα και η ξαδερφη μου.Οντως πανω απο ολα ειναι ανθρωπος οπως λεει και η μαρια21.Οι μαιες του ειναι καταπληκτικες οτι απορια και να εχεις οτι ωρα και να τις παρεις τηλεφωνο το σηκωνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαλακωστας ειναι ο γιατρος μου εδω και 7 χρονια απο τοτε που γεννησα τον γιο μου στα 17 μου. Μου σταθηκε πολυ και δινει ιδιαιτερη σημασια στην εγκυμοσυνη. Η γεννα μου ηταν δυσκολη με κινδυνο αλλα ολα τελικα πηγαν καλα χαρη σ αυτον. Οσο για την αργοπορια στα ραντεβου ισχυει αλλα οχι για τις εγκυμονουσες αυτες εχουν παντα προτεραιοτητα. Η Ελενα, η μαια που ειχα εγω ειναι φανταστικη κοπελα κ πολυ καλη στη δουλεια της! Η μητερα μου,η θεια,η ξαδερφη ,η νονα και οι2 κολλητες μου εχουν επισης τον Βαλακωστα και ποτε καμια μας δεν ειχε προβλημα μεχρι τωρα.Ισα-ισα...!!!Δεν τον αλλαζουμε ουτε για τον γυναικολογο της Madonna..!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

GENNHSA 29.06 2010 ENA YGIESTATO KORITSAKI!!!!!O XRISTOS KAI H ELENA HTAN DIPLA MOU SE OTI KAI AN XREIASTHKA OTI WRA OPOIA MERA KAI AN HTAN AYTO!!!!!EXOUN POLLOI KALH OMADA ST MHTERA KAI OLOI EIDIKA STN 2o OROFO T MHTERA EINAI SOUZA STN BALAKWSTA........PERA TO OTI EINAI KATAPLIKTIKOS STHN DOULEIA TOU PANW APO OLA EINAI AN8RWPOS AN DEN HTAN AYTOS POLLES APO MAS DEN 8A EIXAME TWRA PAIDAKIA H MPOREI NA TALAIPWROUMASTE PARA POLI MEXRI NA TA APOKTHSOUME.......DEN YPARXEI KALHTERO TIM APO TOU BALAKWSTA!!!!!!!!EPISHS EXW NA PW PWS EINAI POLI TYXEROS POU EXEI TH DWRA ST RESEPSION KAI THN ELENA M THN GEWRGIA GIA MAIES TOU!!!!!MAKARI NA MPOROUSA NA STHSW ANDRIADA SAYTON TN AN8RWPO!!!!!EINAI APLA 8EOS....O DIKOS MAS 8EOS!!!!!;);););):lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τον γνωρίζει κάποια κοπέλα?Μου είπαν οτι είναι στο Μητέρα.Εχει κάποια μανούλα εμπειρία απ΄τον συγκεκριμένο γιατρό?

 

προσπαθώ να σου δώσω την πιο κατατοπιστική απάντηση που μπορώ αλλά δεν ξέρω τί απ'όλα να εκφράσω για τον άνθρωπο αυτό και για την ομάδα του γενικότερα. τον γνώρισα πριν από 4,5 χρόνια, έγκυος στον μικρό μου, ήξερα από πριν 5 γέννες του σε γνωστές μου. είχα πρόβλημα (κι έχω ακόμα) υπέρτασης, σε σημείο να γεννήσω με καισαρική και στη διάρκεια του χειρουργείου 23 πίεση. η καλή μου έλενα (μαία) ήταν όλη την ώρα δίπλα μου, στο κεφάλι μου, με χάιδευε και μου έλεγε με τη γλυκιά κι ήρεμη φωνή της ότι όλα θα πάνε καλά. δεν θα μπω καν στη διαδικασία να μιλήσω για το οικονομικό, που παίρνει την πιο λογική τιμή από κάθε γιατρό που έχω ακούσει, που δεν πληρώνεται ποτέ επίσκεψη κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, που μέσα στο μαιευτήριο ήταν ο δικός μου άνθρωπος ακόμα κι όταν χρειάστηκε να μείνει μέσα ο μικρός μου εξαιτίας λοίμωξης (μεγάλο το ποσό...). Είναι άνθρωπος έξω καρδιά, με το κέφι του, το καλαμπούρι του, τα αστεία του, τα πειράγματά του, με προθυμία να σου λύσει όποια απορία. Τον αγαπώ από καρδιάς κι όταν κι αν με το καλό κάνω και 2ο παιδάκι ξέρω με κλειστά μάτια ότι όλα θα πάνε κατέυχήν γιατί εκείνος υπάρχει για την καθεμιά μας. Άποψή μου είναι να μην συστήνω ποτέ γιατρούς αλλά ο Χρήστος είναι ΑΠΙΘΑΝΟΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα και απο εμένα. Και γω γνώρισα τον κο Βαλακώστα πρίν απο 3 χρόνια που ήμουν έγκυος στον μικρούλη μου. είχα πάει συστημένη απο μια οικογενειακή φίλη που είναι γιατρός της χρόνια. Όπως είπαν και οι προηγουμενες κοπέλες είναι φοβερός γιατρός μα πάνω απο όλα είναι άνθρωπος. Σου δίνει απαντήσεις για όλες τις απορίες που έχεις ,σε ακουει με προσοχή και σε κανει να αισθάνεσαι ανετα . Οι μαιες του η Γεωργία και η Ελενα είναι πολυ καλα κορίτσια και όποτε τις χρειαστείς τις βρίσκεις πάντα στο τηλέφωνο. Του χρωσταω ενα μεγαλο ευχαριστω για τις πιο ευτυχισμενες στιγμες της ζωης μου .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα ήθελα να γράψω και εγώ για τον κ. Βαλακώστα.

Πήγα στο ιατρείο του για πρώτη φορά στην 26η εβδομάδα κύησης. Τρελαμένη αφού αυχενική και β επιπέδου έδειχναν πράγματα για τρισωμίες 21 & 18 παρόλο που είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση. Αυτός ο άνθρωπος με έκανε να ηρεμίσω, να μην ξαναψάξω τίποτα στο internet, ότι και να μου έλεγε του είχα τυφλή εμπιστοσύνη, με έπαιρνε τηλέφωνο για να με ρωτήσει πώς είναι η ψυχολογία μου και να με ανεβάσει. Τον έβρισκα ανά πάσα στιγμή στο τηλέφωνο και αυτόν και την μαία του την Γεωργία (και 4 το πρωί) και ήταν πάντα εκεί για μένα.

Την ημέρα του τοκετού η Γεωργία ήταν από την αρχή μαζί μου (έκανα εισαγωγή 4 το πρωί) και ο γιατρός ήρθε ενώ ακόμα ήμουν νωρίς όσον αφορά την διαστολη. Και να πω ότι αν δεν ήταν αυτός δεν θα είχα αυτή τη στιγμή τον μπέμπη μου δίπλα μου γιατί είχα επιπλοκή στη γέννα. Έπαθα πρόπτωση ομφαλίδας και όταν επιβεβαιώθηκε το πρόβλημα σε ένα λεπτό με είχε βάλει χειρουργείο και στο αμέσως επόμενο λεπτό κυριολεκτικά είχε βγάλει τον μπέμπη μου. Αν καθυστερούσε το παιδί θα παίθαινε από ασφυξία.

Ακόμα και μετά την γέννα ήταν εκεί και αυτός και η μαία η Γεωργία να με στηρίξουν ψυχολογικά και λόγω του σοκ που έπαθα μετά και κατά την διάρκεια του θηλασμού που είχα πρόβλημα. Να με παίρνει ο γιατρός 12 το βράδυ και 8 το πρωί και να με ρωτάει πώς τα πάω.

 

Εγώ στο πρόσωπο αυτού του ανθρώπου, πλέον δεν βλέπω μόνο ένα γιατρό αλλά και έναν πολύ δικό μου άνθρωπο που του ωφείλω πολλά. Και σε αυτόν και στην Γεωργία.

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To μονο που θα πώ για τον Χρηστο ειναι οτι αν δεν ηταν αυτος,ισως και να μην ειχα παιδι σημερα και ουτε το μυαλο μου στην θεση του...

Τον αγαπώ πολύ όπως επίσης και την καλή μου μαια την Γεωργια που απλά δεν παιζεται...

Οταν γεννησα,γεννησα με φιλους..

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

βρε κοριτσια τι να πουμε για τον χρηστο και τα κοριτσια του αλλο???δεν υπαρχουν τετοιοι γιατροι και τετοιοι ανθρωποι σημερα....θελω μια βοηθεια απο εσας....μηπως καποια γνωριζει το επωνυμο της ελενας???????θελω να της ετοιμασω το προσκλητηριο του γαμου μου και δεν το θυμαμαι καθολου....!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τι να πουμε για τον χρηστο και τα κοριτσια του αλλο???δεν υπαρχουν τετοιοι γιατροι και τετοιοι ανθρωποι σημερα....θελω μια βοηθεια απο εσας....μηπως καποια γνωριζει το επωνυμο της ελενας???????θελω να της ετοιμασω το προσκλητηριο του γαμου μου και δεν το θυμαμαι καθολου....!!!

 

 

Φιλη μου καλησπέρα.

Το επωνυμο της Ελενας ειναι Λαζαρου.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Mακραν ο καλυτερος Γυναικολογος.

Αυτον εχω κ'εγω.

Και πανω Ανθρωπος και Φιλος.

Οσο για τα κοριτσια του,Σταυρουλα,Δωρα,Ελενα και Γεωργια δεν υπαρχουν λογια.

Οι καλυτερες!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα και απο εμενα.δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι ο καλυτερος γιατρος που ειχα ποτε και δεν προκειται να τον αλλαξω και εκατομμυρια να μου δινανε.αυτα που εκανε για μενα, την αδελφη μου και την μητερα μου δεν το εχει κανει κανενας.οσο για την πλακα εχει παρα πολυ αρκει να ξερουν οι αλλοι απο πλακα.οσο για της μαιες δεν εχω λογια ειναι η καλυτερες.ιδικα η ελενα που στις 5 το πρωι που την ηθελα στο νοσοκομειο την ειχα διπλα μου.για μενα ο χρησταρας ειναι θεοςςςςςςςςςςςςςςςςςς.την ημερα της βαφτισεις του παιδιου τα παρατησε στην μεση για να ερθει γτ μου εσπασαν τα νερα και παρολο που γεννησα μετα απο 8 ωρες γτ δεν κατεβαινε αυτος ηταν διπλα μου και περιμενε να δει τι θα γινει.που αν ηταν αλλος θα με ειχε παραδωσει σε αλλον για να ειναι στην βαφτιση του παιδιου του.και ομως αυτος ηταν διπλα μου συνεχεια και μου εδινε κουραγιο.αυτο δεν ειναι και λιγο.τον χρηστο τον εχω μεσα στην καρδια μου και δεν προκειται να βγει ποτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστώ αλλά τώρα έκλεισα ραντεβού με τον Τζεφεράκο Αλέξανδρο γιατί πάει εκεί η ξαδέλφη μου που είχε και εκέίνη παλινδρόμηση κυήσεως... Ο Τζεφεράκος Αλέξανδρος είναι καλός γυναικολόγος για παλλινδρομίσεις κυήσεων???? Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει οποιανδήποτε πληροφορία γιατί αισθάνομαι απελπισία και θα ήθελα να βρω εναν καλό γυναικολόγο για παλλινδρομικές κυήσεις. Το e-mail μου είναι [email protected] Ευχαριστώ εκ των προοτέρων κορίτσια... Σας παρακαλώ πείτε μου κάτι .....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

κοριτσια καλισπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εαν ο Δημητρόπουλος Κωσταντίνος στο Μητέρα είναι καλός γυναικολόγος... Είχα δυο παλλινδριμικες κυήσεις και έχω απογοητευτεί εντελώς... όποια κοπέλα ξέρει ας μου απαντήσει θα με βοηθήσει πολύ.... Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να σας πάνε όλα καλά και να κάνετε πολλά μωράκια γιατί είναι ευτυχία... το e-mail μου είναι [email protected] Σας ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων απο την καρδιά μου ....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...