Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπάθεια, ναι. Αλλά πώς τον πείθεις?


Recommended Posts

Εννοώ πώς τον πείθεις να... συμμετάσχει?

 

Είμαστε 10 χρόνια μαζί. Συμβιώνουμε 9, τα 5 παντρεμένοι. Περάσαμε τα πάντα. Τρελό πάθος, πένθος από γονείς, προβλήματα υγείας πολλά δικά μου, οικονομικά τεράστια, ξανά πάθος, ξανά ύφεση... τα πάντα. Και αρνείται να πάει να κοιτάξει τα κρεατάκια του και ροχαλίζει σαν κτήνος... πώς να κοιμηθώ δίπλα του όλο το βράδυ ενώ ξυπνάω νωρίτερα από εκείνον για δουλειά? Πώς να τον συντονίσω στις ημέρες μου όταν μου το παίζει "βαρύς" και άσε με τώρα, δεν μου έρχεται κατά παραγγελία?

 

Ρε κορίτσια, δυο πράματα σας είπα, είναι άλλα 20, πόσα να πω. Πώς να το χειριστώ? Δεύτερος μήνας προσπαθειών, τρεις μήνες μετά από μια περιπέτεια υγείας που πήγα να αποδημήσω εις κύριον. Και πάλι έγινε δυο φορές τις γόνιμες μέρες...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι να σου πω γλυκια μου??κανε υπομονη,και να ξερεις οτι κι αυτες οι δυο φορες μονο μπορει να ειναι και οι αποφασιστικες!!!τωρα...πως πειθεις εναν ανθρωπο που δεν το θελει παραγγελια???Εε,τουλαχιστον οταν θα τον προσεγγιζεις ας μην του το υπενθυμιζεις οτι εισαι σε γονιμες...αρκει που το ξερεις εσυ!κι αν ειναι να ερθει το πολυποθητο...θα ερθει!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβω αυτο που ειπε η φιλτατη αποπανω μου. Μην τονιζεις την διαδικασια, μην του υπενθυμιζεις οτι πρεπει να κανετε σεξ σωνει και καλα. Γλυκα και ομορφα θα του ανοιγεις την ορεξη. Μην τον κανεις να νιωθει οτι πρεπει να γινει γιατι δεν λειτουργουν ετσι οι αντρες.

 

Θα τον αποπλανεις διακριτικα!!!!!!! Χα!!!χα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχετε δίκιο! Απλώς καμιά φορά, που είμαι εξίσου κουρασμένη - σκασμένη - μπουχτισμένη μ' εκείνον, έχω την (παράλογη) απαίτηση να θελήσει κι εκείνος να γίνει, να το διεκδικήσει, να πάρει την πρωτοβουλία μια φορά ρε παιδί μου...

 

 

κανε υπομονη,και να ξερεις οτι κι αυτες οι δυο φορες μονο μπορει να ειναι και οι αποφασιστικες!!!!

 

 

Μακάρι! Αν δεν ήμουν 37 χρονών, δεν είχα κάνει 3 γυναικολογικά χειρουργεία κι είχα μείνει έστω και μια φορά έγκυος στη ζωή μου, θα έλεγα ότι, ok, γιατί όχι... Αλλά και πάλι βέβαια ποτέ δεν ξέρεις!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

skybeam μου,δεν γνωριζα οτι υπαρχουν καποια αγκαθακια οπως αυτα που λες...εχεις κι εσυ τα δικια σου να φοβασαι μην τυχον και σταθουν εμποδιο.Αλλα ολα ειναι πιθανα και μην χανεις τις ελπιδες σου.Χαλαρωσε και δεν πειραζει...ας μην κανει ο αντρας σου το πρωτο βημα...καντο εσυ,συνεχεια.Στην περιπτωση αυτη,της τεκνοποιησης κατεξοχην,δεν χωρανε εγωισμοι.Θες και λογικα θελει κι αυτος παιδακι!!!αυτο να θυμασαι και να τον προσεγγιζεις ωραια και ηρεμα!κι ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να τον πείσεις; γιατί να τον πείσεις; κάνεις ότι είναι να κάνεις και όταν έρθει το ευχάριστο του το ανακοινώνεις! έτσι και αλλιώς τα θέλω σου τα ξέρει...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πώς τον πείθεις να... συμμετάσχει?

 

Είμαστε 10 χρόνια μαζί. Συμβιώνουμε 9, τα 5 παντρεμένοι. Περάσαμε τα πάντα. Τρελό πάθος, πένθος από γονείς, προβλήματα υγείας πολλά δικά μου, οικονομικά τεράστια, ξανά πάθος, ξανά ύφεση... τα πάντα. Και αρνείται να πάει να κοιτάξει τα κρεατάκια του και ροχαλίζει σαν κτήνος... πώς να κοιμηθώ δίπλα του όλο το βράδυ ενώ ξυπνάω νωρίτερα από εκείνον για δουλειά? Πώς να τον συντονίσω στις ημέρες μου όταν μου το παίζει "βαρύς" και άσε με τώρα, δεν μου έρχεται κατά παραγγελία?

 

Ρε κορίτσια, δυο πράματα σας είπα, είναι άλλα 20, πόσα να πω. Πώς να το χειριστώ? Δεύτερος μήνας προσπαθειών, τρεις μήνες μετά από μια περιπέτεια υγείας που πήγα να αποδημήσω εις κύριον. Και πάλι έγινε δυο φορές τις γόνιμες μέρες...

 

Με μπερδεψες λιγο αλλα αν εννοεις για παιδι σου λεω το εξης!

Πολεμαγαμε αρκετο καιρο να μεινω εγκυος εγω με το που συμφωνησαμε για παιδι την αλλη μερα πηγα στην γιατρο μου να δω αν ειμαι φυσιολογικη, εκεινος εχει προβλημα κρυψορχιας και το ξεραμε αυτ, οποτε η γιατρος το πρωτο που μου ειπε ειναι αφου ελεγξε εμενα εκτος απο σαλπιγγογραφια δεν εκανα ολα τα αλλα τα ειχα κανει και ημουν υγειης λοιπον μου λεει αφου εχει κρυψορχια θελω ενα σπερμοδιαγραμμα!

Ε μολις του το ειπα συμφωνησε αλλα ακομα παει να το κανει για να καταλαβεις, περναγε ο καιρος και το απεφευγε τον μηνα που εμεινα εγκυος εγω ηξερα τις γονιμες μερες μου γιατι ειχα κανει υπερηχο ωορηξιας στην γιατρο μου ειχαμε μια μοναδικη επαφη εκεινο τον μηνα και αυτη ηταν 3 μερες πριν τις γονιμες το τονιζω οτι ηταν μια και μοναδικη επαφη ειχαμε διαφορα ολο τον μηνα και δεν μας καθοταν να ερθουμε σε επαφη ν α μην στα πολυλογω 11 ιουνιου ηταν η επαφη (κραταγα ημερολογιο με επαφες) και 20 ιουνιου αρχισαν κατι πονοι στην μεση, πονοι περιοδου, ανακατοσουρες και αλλα εννοειτε οτι ειχα αποριψει το ενδεχομενα να ειμαι εγκυος αλλα στις 24 ιουνιου μου εφερε η κολλητη μου 2 τεστ να τα κανω και βγηκαν θετικα εγω δεν το πιστευα τοσο καιρο καναμε μαραθωνιο στο σεξ και δεν επιανα παιδι και το καναμε 3 μερες πριν τις γονιμες μια φοαρα και εμεινα εγκυος πηρα εκανα αλλα 2 εκανα χοριακη εκανα υπερηχο ενδοκολπικο και παλι δεν το πιστευα!

Εχω ασχημη εγκυμοσυνη με εμετους και τετοια αλλα ακομα να σου πω την αληθεια δεν το πιστευω γιατι ειχαμε και τα προβληματακια μας!

Οποτε αυτο που σου λεω ειναι οτι καταρχην μην αγχωνεσαι διοτι κανεις κανο στον εαυτο και δεν κερδιζεις τιποτα και δευτερον αν ειναι να γινει το θαυμα οπως λεω εγω γινεται και με μια φορα!

Οποτε δεν ξερεις απλα περιμενε!

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και ηρεμια πανω απο ολα!

Link to comment
Share on other sites

Μαρία εύκολη γέννα σου εύχομαι και γερό μωρό! Αυτό με τον υπέρηχο για ωορηξία μου το είπε και η γιατρός μου. Οπότε από τον επόμενο μήνα λέω να εκμεταλλευτώ αυτή τη δυνατότητα.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία εύκολη γέννα σου εύχομαι και γερό μωρό! Αυτό με τον υπέρηχο για ωορηξία μου το είπε και η γιατρός μου. Οπότε από τον επόμενο μήνα λέω να εκμεταλλευτώ αυτή τη δυνατότητα.

 

Ευχαριστω πολυ!

Μην ανγχωθεις και κανεις οτι εκνα εγω!!

Μολις βρηκα τις γονιμες μερες αρχισα να σημειωνω επαφες να τον βαζω αν κανει μαρθωνιους σεξ αν και γυρναγε κουρασμενος να του τονιζω "ξεκινησαν οι γονιμες δεν εχουμε καιρο" και αλλες τετοιες μα...κιες στο λεω γιατι δεν οδηγει πουθενα!

Εγω το μηνα που εμεινα εγκυος απλα δεν προσπαθουσα το ειχα παρει αποφαση οτι παει στραφει ο μηνας, ειχαμε διαφορα προβληματα και ηταν και η αδελφη του στο σπιτι οποτε μας ητνα δυσκολο να εχουμε επαφη σου απλα το ειχα βγαλει απο το μυαλο μου και δεν του το θυμιζα κιολας, ειχαμε κανονισει διακοπες και σκεφτομουν και τα θετικα του στιλ "αμα μεινω εγκυος δεν θα ειμαστε ανετοι στις διακοπες" και αλλα τετοια!

Οταν εμεινα εγκυος συνειδητοποιησα οτι ηταν η επαφη μας 3 μερες πριν τις γονιμες!

Ασε που ο ανθρωπος γυρισε και μου ειπε "ευτυχως γιατι ειχα αρχισει να πιστευω οτι για σενα ειμαι μονο οργανο αναπαραγωγης"

και προσθεσε " εκεινο τον μηνα οντως δεν με επριξες"

Αρα δεν ειναι καλο ουτε να αγχωνεσαι ουτε να πιεζεσαι και να πιεζεις!

Αλλωστε οπως λεει μια φιλη μου "προκειται για το θαυμα της ζωης και αυτο δεν θελει παραγγελεια ουτε προσπαθεια ειναι θεμα τυχης!"

Καλη επιτυχια και ηρεμια!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Skybeam, δεν ξέρω πόσων ετών είσαι, αλλά καταλαβαίνω ότι έχει αρχίσει να αγχώνεσαι μετά από τόσα χρόνια συμβίωσης. Το ίδιο είχα πάθει σε κάποια φάση εγώ, ένιωθα τον χρόνο να περνάει, ο άντρας μου έλεγε ότι θέλει πολύ ένα παιδί, αλλά γενικά ως άνθρωπος είναι "φλου". Μάλλον περίμενε το παιδί να το φέρει αυτό το κωλόπουλο, ο πελαργός... Πέρναγα των παθών μου τον τάραχο κάθε μήνα όταν υπολόγιζα ότι είναι οι γόνιμες μέρες...

Κάπου εδώ θα περιμένεις να σου πω ότι τα κατάφερα και ότι η θεά τύχη με βοήθησε και απέκτησα μωρό.. Λοιπόν, όχι ακόμα, αλλά τουλάχιστον τώρα έχει συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα και με υποστηρίζει.. Πως τα κατάλαβε? Με το να εμπλακεί σε συζητήσεις με τον γυναικολόγο μου και να κατανοήσει ότι κάποιοι είναι τυχεροί και αποκτούν παιδί χωρίς να το καταλάβουν, αλλά και ότι κάποιοι άλλοι πρέπει να προσπαθήσουν..

Το κατά παραγγελία σεξ δεν ήταν πολύ επιτυχημένο σε μας και έχασα πολύτιμο χρόνο, ΧΡΟΝΙΑ καλύτερα, προσπαθώντας να έρθει από μόνο του και όλα αυτά τα ρομαντικά... Δεν λέω ότι είναι ευχάριστο να μπλέκεις σε διαδικασίες εξετάσεων και όλου αυτού του άγχους, αλλά όσοι θέλουν κάτι πολύ, πρέπει να το παλέψουν..

Αυτό που λέω εγώ είναι βούτα τον και πηγαίνετε σε ένα γυναικολόγο να συζητήσετε μερικά πράγματα, μπας και αλλάξει νοοτροπία...

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Το κατά παραγγελία σεξ δεν ήταν πολύ επιτυχημένο σε μας και έχασα πολύτιμο χρόνο, ΧΡΟΝΙΑ καλύτερα, προσπαθώντας να έρθει από μόνο του και όλα αυτά τα ρομαντικά...

Aκριβώς αυτό που κάνω κι εγώ...

 

37 χρονών είμαι με 3 χειρουργεία στη μήτρα και ένα ακόμη πρόσφατο, άσχετο, αλλά μεγάλο χειρουργείο που γενικώς αισθάνομαι ότι έχουν επιβαρύνει τον οργανισμό μου.

 

Ίσως έχεις δίκιο. Αν μιλήσουμε και με τη γυναικολόγο μου ίσως το δει αλλιώς...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς αυτό που κάνω κι εγώ...

 

37 χρονών είμαι με 3 χειρουργεία στη μήτρα και ένα ακόμη πρόσφατο, άσχετο, αλλά μεγάλο χειρουργείο που γενικώς αισθάνομαι ότι έχουν επιβαρύνει τον οργανισμό μου.

 

Ίσως έχεις δίκιο. Αν μιλήσουμε και με τη γυναικολόγο μου ίσως το δει αλλιώς...

και εγώ 37!!! τους συναδελφικούς μου χαιρετισμούς!

xp3Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα 36 μου του είπα: Το ξέρω ότι με αγαπάς πολύ και ότι θέλουμε και οι δύο να περάσουμε τη ζωή μας μαζί. Το ξέρω ότι γενικά θέλεις παιδιά, και σίγουρα θα γίνεις καλός πατέρας. Ας το δούμε όμως πιο συγκεκριμένα. Αν θέλεις ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ, ΤΩΡΑ είναι η ώρα να το αποφασίσουμε.

Την επόμενη μέρα με ρώτησε για τις 'επικίνδυνες μέρες'. Έχουμε τα παιδάκια μας και καμαρώνει, και του θυμίζω ότι, αν ακολουθούσαμε τους ρυθμούς του, τώρα θα σκεφόμασταν ακόμα, αν είναι η ώρα να γίνουμε γονείς. Θέλω να πω ότι όχι, δεν είναι θέμα τύχης, αν είσει 37. Είναι θέμα σωστού timing. Έχετε όλα τα χρόνια μπροστά σας για ρομαντικό σεξ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωστή kyra! Προφανώς ο τρόπος που το είπες, ο τόνος της φωνής σου, το timing, η δεκτικότητά του, όλα λειτούργησαν σωστά!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πώς τον πείθεις να... συμμετάσχει?

 

Είμαστε 10 χρόνια μαζί. Συμβιώνουμε 9, τα 5 παντρεμένοι. Περάσαμε τα πάντα. Τρελό πάθος, πένθος από γονείς, προβλήματα υγείας πολλά δικά μου, οικονομικά τεράστια, ξανά πάθος, ξανά ύφεση... τα πάντα. Και αρνείται να πάει να κοιτάξει τα κρεατάκια του και ροχαλίζει σαν κτήνος... πώς να κοιμηθώ δίπλα του όλο το βράδυ ενώ ξυπνάω νωρίτερα από εκείνον για δουλειά? Πώς να τον συντονίσω στις ημέρες μου όταν μου το παίζει "βαρύς" και άσε με τώρα, δεν μου έρχεται κατά παραγγελία?

 

Ρε κορίτσια, δυο πράματα σας είπα, είναι άλλα 20, πόσα να πω. Πώς να το χειριστώ? Δεύτερος μήνας προσπαθειών, τρεις μήνες μετά από μια περιπέτεια υγείας που πήγα να αποδημήσω εις κύριον. Και πάλι έγινε δυο φορές τις γόνιμες μέρες...

λοιπον ακου να δεις.χωρις παρεξηγηση....σκοπος ειναι να γινεις μανα.αρα ο σκοπος αγιαζει τα μεσα.ριχτο στην τρελη.βαλε να δειτε τσοντες,φορα προστυχα εσωρουχα γινε η σεξι γκομενα που ερωτευτηκε καποτε και για λιγο παψε να εισαι συζηγος.παψε να εισαι προβλεψημη.αν απορησει(ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΟΡΗΣΕΙ)πες του οτι αυτα ειναι οι θυσιες της μανας!!!!!εγω αυτο εκανα.να σου πω καλα περασαμε.φουντωσαμε και τη σβυσμενη μας φλογα γιναμε ξανα οπως καποτε.βεβαια το μπεμπε ηρθε μετα απο αρκετους μηνες(τους οποιους απο την προπονηση ειχα γινει εξπερ)αλλα ολα καλα πηγαν.γενικα απο τοτε που παντρευτικα καταλαβα οτι καποια πραγματα πρεπει να τα ριχνουμε στην τρελη αλλιως δεν παλευοντε.και τωρα με το μπεμπε στο σπιτι περασμενα μεγαλεια και διηγοντας τα να κλαις.τα θυμωμαστε και γελαμε γιατι απο την κουραση μονο τα θυμωμαστε δεν τα κανουμε πλεον!!!!!καλη επιτυχια!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σωστή kyra! Προφανώς ο τρόπος που το είπες, ο τόνος της φωνής σου, το timing, η δεκτικότητά του, όλα λειτούργησαν σωστά!

 

Δε νομίζω να ήταν αυτό. Ο τρόπος που το είπα ήταν.... Τί να σου πω. Σα να του έλεγα:

'το αεροπλάνο φεύγει σε δύο ώρες και αν θέλεις να το προλάβουμε, επειδή δεν ξέρουμε τί κίνηση θα βρούμε στην αττική οδό, πρέπει να φύγουμε από το σπίτι .... ΤΩΡΑ'.

Νομίζω ότι συνειδητοποίησε ότι, αν ήθελε να ταξιδέψει με αυτό το αεροπλάνο, έπρεπε να αφήσει τις θεωρίες και να ... αρχίσει να φτιάχνει βαλίτζες:-P:razz::-P.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την γνωμη μου?

 

Δεν ξαπλωνεις στο κρεβατι για να μεινεις εγκυος αλλα για να χαρεις την ζωη σου με τον ανθρωπο σου.

 

Παρτε παραδειγμα τον αντρα μου που πιστευε πως ειναι ανικανος και δεν μπορει να κανει παιδια.

 

Δεν ειχε παει να το ψαξει αλλα ελεγε πως ειχε σχεσεις που εκανε ελευθερα και καμια δεν του ειπε ειμαι εγκυος.

Απλα δεν του εκανε ουτε κρυο ουτε ζεστη για το αν μπορει η δεν μπορει.

 

Η υπογραφη μου τα λεει ολα και το πρωτο ηρθε οταν ειχαμε 2 μηνες σχεση μονο!

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω γλυκια μου??κανε υπομονη,και να ξερεις οτι κι αυτες οι δυο φορες μονο μπορει να ειναι και οι αποφασιστικες!!!τωρα...πως πειθεις εναν ανθρωπο που δεν το θελει παραγγελια???Εε,τουλαχιστον οταν θα τον προσεγγιζεις ας μην του το υπενθυμιζεις οτι εισαι σε γονιμες...αρκει που το ξερεις εσυ!κι αν ειναι να ερθει το πολυποθητο...θα ερθει!

 

Μα μονο και μονο που παει να ξαπλωσει με τον αντρα της με το αγχος οτι ειναι οι μερες μου να κανω προσπαθεια να μεινω εγκυος το εχει χασει το παιχνιδι.

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Είδα "φως" και μπήκα,γιατί το θέμα αυτό εμάς μας καίει.

 

Η συζυγική μας ζωή κάθε φορά που αποφασίζουμε να κάνουμε μια (εξωσωματική)προσπάθεια γίνεται μια κόλαση.

Ξεκινάμε με γκρίνια για το οικονομικό,συνεχίζουμε με απίστευτες απαιτήσεις και πιέσεις από μέρους του για το παραμικρό(και μην πάει ο νους σας στο ..κακό,αυτό έχει πέσει στα τάρταρα)για παράδειγμα θέλει να πηγαίνουμε παντού μαζί...ακόμα και για καφέ με έναν φίλο του.

Με σταύρωσε που δεν ήθελα να πάω.

Δεν θέλω να προγραμματίσω τίποτα από κοινωνικές εξόδους γιατί δεν ξέρω πώς θα είμαι κατά τη διάρκεια αλλά και μετά την προσπάθεια αυτή-αν θα πετύχει ή όχι,αν πετύχει και δεν πρέπει να μετακινούμαι:αυτά όμως απλά δεν τα καταλαβαίνει.

Δεν ξέρω,σε μια τέτοια περίοδο προσπάθειας,που επενδύω ενέργεια και ψυχή,θέλω να είμαι ήρεμη.Κάθε άλλο παρά ήρεμη είμαι, βρε κορίτσια,είναι ζήτημα αν κοιμήθηκα όλο το βράδυ,σε λίγο θα πρέπει να βγω "εκεί έξω" για τη δουλειά μου και να συνεχίσω.

Τώρα θέλει να κλείσει εισιτήρια θεάτρου,μόλις του είπα ότι δεν ξέρω σε ποια κατάσταση θα είμαι σε δυο βδομάδες από τώρα, πάλι αρπάχτηκε!

Μου έχει ρίξει το ηθικό,όλο λέει "αν τώρα κάνεις έτσι,όταν αύριο έχεις παιδί πώς θα κάνεις;"

Δεν ξέρω...ενώ από τη μια συμμετέχει,από την άλλη μου κόβει τα φτερά.

Άραγε,τον πειράζει που το θέλω τόσο πολύ (ο ίδιος έχει παιδί από προηγούμενο γάμο) και μου κάνει το χατήρι;

Αλλά κι εμένα με πειράζει που νιώθω σαν να τον παρακαλάω.

Θέλω να το ονειρεύομαι,να το συζητάω,να φαντάζομαι πως θα είναι με ένα μωρό,"θέλω να το θέλει" με λίγα λόγια.

Μάλλον ζητάω πολλά,ε;

Link to comment
Share on other sites

Ρηνουλα δεν εισαι η μονη πιστεψε με

Η μαμα μου μου λεει οτι οι αντρες δεν εχουν το ''πατρικο φιλτρο'' οπως εμεις γιαυτο δεν ''καιγονται'' ποτε οσο εμεις γιατι απλα δεν εχουν αντιστοιχο βιολογικο ρολοι

Μαλλον εχει δικιο αν και βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις απο αντρες που κανουν σαν τρελοι αλλα μαλλον υπαρχουν για να επιβεβαιωνουν τον κανονα

Παντως το θεμα των προγραμματισμενων επαφων ειναι πολυ σοβαρο προβλημα

Και γω το αντιμετωπιζω πολυ εντονα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια κάποια παρηγοριά να ξέρω ότι δεν είμαι η μόνη και σ΄ευχαριστώ.

 

Όντως είναι ένα θέμα, αντιδρούμε διαφορετικά εμείς οι γυναίκες.

Με τη λογική και τη συζήτηση δεν μπορώ να τον αντιμετωπίσω γιατί καταλήγουμε σε λογομαχίες.

Είμαι 44,καλέ μου,και υπάρχει μόνο το σήμερα.Κι αυτό αβέβαιο είναι,αλλά ελπίζω.

Θέλεις να το προλάβουμε το τραίνο;(που λέει και η κοπέλα παραπάνω;)

Μου λες "ναι",αλλά στο δρόμο σταματάμε για ...αγριολούλουδα(βρούβες και ρόδα μυρωμένα)!

Πειράζει που δε δίνω μία(σ αυτή τη φάση της ζωής μου)για τον φίλο σου και για το τι παίζουν τα θέατρα;

Σύγκρουση των "θέλω",θα μου πεις....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Είδα "φως" και μπήκα,γιατί το θέμα αυτό εμάς μας καίει.

 

Η συζυγική μας ζωή κάθε φορά που αποφασίζουμε να κάνουμε μια (εξωσωματική)προσπάθεια γίνεται μια κόλαση.

Ξεκινάμε με γκρίνια για το οικονομικό,συνεχίζουμε με απίστευτες απαιτήσεις και πιέσεις από μέρους του για το παραμικρό(και μην πάει ο νους σας στο ..κακό,αυτό έχει πέσει στα τάρταρα)για παράδειγμα θέλει να πηγαίνουμε παντού μαζί...ακόμα και για καφέ με έναν φίλο του.

Με σταύρωσε που δεν ήθελα να πάω.

Δεν θέλω να προγραμματίσω τίποτα από κοινωνικές εξόδους γιατί δεν ξέρω πώς θα είμαι κατά τη διάρκεια αλλά και μετά την προσπάθεια αυτή-αν θα πετύχει ή όχι,αν πετύχει και δεν πρέπει να μετακινούμαι:αυτά όμως απλά δεν τα καταλαβαίνει.

Δεν ξέρω,σε μια τέτοια περίοδο προσπάθειας,που επενδύω ενέργεια και ψυχή,θέλω να είμαι ήρεμη.Κάθε άλλο παρά ήρεμη είμαι, βρε κορίτσια,είναι ζήτημα αν κοιμήθηκα όλο το βράδυ,σε λίγο θα πρέπει να βγω "εκεί έξω" για τη δουλειά μου και να συνεχίσω.

Τώρα θέλει να κλείσει εισιτήρια θεάτρου,μόλις του είπα ότι δεν ξέρω σε ποια κατάσταση θα είμαι σε δυο βδομάδες από τώρα, πάλι αρπάχτηκε!

Μου έχει ρίξει το ηθικό,όλο λέει "αν τώρα κάνεις έτσι,όταν αύριο έχεις παιδί πώς θα κάνεις;"

Δεν ξέρω...ενώ από τη μια συμμετέχει,από την άλλη μου κόβει τα φτερά.

Άραγε,τον πειράζει που το θέλω τόσο πολύ (ο ίδιος έχει παιδί από προηγούμενο γάμο) και μου κάνει το χατήρι;

Αλλά κι εμένα με πειράζει που νιώθω σαν να τον παρακαλάω.

Θέλω να το ονειρεύομαι,να το συζητάω,να φαντάζομαι πως θα είναι με ένα μωρό,"θέλω να το θέλει" με λίγα λόγια.

Μάλλον ζητάω πολλά,ε;

Απλά γι'αυτόν δε σταματάει η ζωή επειδή δεν έχει έρθει το μωρό. Πάρε το θετικά από την άποψη ότι είναι πολύ ευτυχής που έχει εσένα, κάτι τέτοιο μου κάνει. Οι άντρες δεν σκέφτονται ούτε νιώθουν όπως εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...