Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ροχαλητο ξυπνιο!!!!


Recommended Posts

καλημερα!!!!εχω απορια!!!εχω εναν μικρουλη 3,5 μηνων ο οποιος οταν ειναι ξυπνιος και κουνιεται κλπ κλπ κλπ οτι κανουν ολα τα μικρουλια κανει εναν ηχο σαν να ροχαλιζει ξυπνιος...αν τον σηκωσω δεν ακουγεται τοσο εντονα και αν κοιμηθει δεν ακουγεται καθολου!!!!κοιμαται σαν πουλακι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!! Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ακριβώς, αλλά και η δικιά μου έκανε έναν αντίστοιχο ήχο όταν ήταν μικρότερη (τώρα είναι 12μιση μηνών), κάτι σα ροχαλητό, αλλά και στην εισπνοή και στην εκπνοή. Εμένα το έκανε σε συγκεκριμένες ώρες, μου φαινόταν σα να άλλαζε το επίπεδο αναπνοής της. Για να μη μακρυγορώ, η παιδίατρος μου είπε πως πολλά παιδάκια το κάνουν αυτό τους πρώτους μήνες της ζωής τους και οφείλεται στο ότι τα ρουθουνάκια τους είναι ακόμα μικρά σε διάμετρο. Στη δική μου περίπτωση είχε δίκιο γιατί ο ήχος σταμάτησε περίπου στους 8 μήνες. Ελπίζω να βοήθησα!

Να ακούσω το γέλιο σου, γι'αυτό ήρθα στον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, κάθε μωράκι έχει άλλες αντιδράσεις. Πάντως ούτε και η δικιά μου το έκανε συνέχεια, αν μπορώ να το συνδυάσω με αντίστοιχη συμπεριφορά θα έλεγα ότι το έκανε όταν ηρέμούσε ή "χουζούρευε". Γιαυτό σου είπα πριν ότι ήταν σαν να άλλαζε το επίπεδο της αναπνοής της. Εγώ ανησυχούσα πολύ γιατί το έκανε από όταν γεννήθηκε μέχρι που ήταν 8 μηνών αλλά η παιδίατρος ήταν ιδιαίτερα καθησυχαστική!

Να ακούσω το γέλιο σου, γι'αυτό ήρθα στον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...