Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

8μηνών πόσα κιλά;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


8μηνων ποσα κιλά πανω κάτω ειναι τα μωρά σασ εμενα ειναι 7.720 και 72πόντουσ μο φαινεται πολύ αδύνατο

 

Μια χαρά είναι το μωράκι σου. Εμένα η μικρή ήταν 72,5 εκατοστά και 7,900 κιλά. Σου φαίνεται αδύνατο, όπως και εμένα η δικιά μου, γιατί είναι από τα ψηλά μωράκια. Στις καμπύλες ανάπτυξης πως είναι;

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεσαι καθόλου... μια χαρα είναι το παιδάκι σου. Εμένα η κόρη μου 8 μηνών ήταν 6850 βάρος και 73cm ύψος. Ακόμα και τώρα που είναι σχεδόν 16 μηνών είναι μόνο 9200 αλλά είναι μια χαρά παιδάκι όλο ενέργεια.

f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εμεις 8 μηνων ημασταν 8.300 και 69 ποντους. Τωρα που χρονισαμε ειμαστε 9.500 και 73 ποντους. Μην ανησυχεις, απο οσο ειδα ειστε μεσα στις καμπυλες και των αγοριων και των κοριτσιων (αληθεια τι φυλο ειναι το μωρακι σου γιατι διαφερουν λιγο οι καμπυλες στα δυο φυλα). Απλα οπως ειπαν και παραπανω τα κοριτσια, ειστε αρκετα ψηλοι και γι' αυτο σου φαινεται αδυνατο!

Να σου ζησει! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο γιος μου 8 μηνων τωρα που κοιταξα το βιβλιαριο του ηταν 8650 και 78 ποντους.δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο αλλα με το βαρος εχω ενα θεμα.ολοι τον λενε αδυνατο.τωρα 11 μηνων ειναι 9370 και 85 εκατοστα.δεν ξερω τι να κανω με το βαρος του!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος μας ειναι 8 μηνων και 9 κιλα και 72 ποντους.νομιζω οτι καθε παιδακι εχει την δικη του αναπτυξη χωρις να σημαινει απαραιτητα κατι καλο η κακο.αν ο παιδιατρος δεν πει κατι το ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fouskitsa μια χαρα ειναι το βαρος σας!! εμενα τον λενε ολοι 5 μηνων!! τελευταια καναμε βεβαια κατι μαγουλακια (της μαμας του..) και ολοι το βλεπουν οτι παχυνε..τι ναπω!

μαριρενα, εμενα κινειται ετσι απο 4 μηνων. κουναγε συνεχεια ποδια, χερια και τωρα οσο καθεται στο παρκο του καθεται και σηκωνεται συνεχεια.. που να μεινει λιπος μετα..και εγω αυτο λεω

ZnrKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!εγω μαλλον εχω τον πιο κοντο λουκουμα!! ειναι 8 μηνων 7500 κιλα και 68 ποντους!! ακομα μας κανουν τα φορμακια 6 μηνων!!

 

 

 

Τα φορμακια 6 μηνων μας κανουν και εμας!!!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω πως τα αγγελούδια μας είναι όλα... τέλεια! Κατ΄αρχάς, κάθε παιδάκι είναι μοναδικό και οι συγκρίσεις με άλλα μωράκια ίσως αδικούν μερικά. Απο την στιγμή που η ψυχοσωματική, κινητική και συναισθηματική εξέλιξη του μωρού είναι κανονική, και έχει μια σταθερή ανάπτυξη στο ύψος και στο βάρος, που ικανοποιούν και τους παιδιάτρους μας, λίγα εκατοστά πάνω ή κάτω δεν σημαίνουν τίποτα. Αν κρίνω από εμένα, το άγχος μας προέρχεται από κρίσεις τρίτων, που συνήθως έχουν στο μυαλό τους ένα πρότυπο μωρού - φουσκίτσα και κάθε άλλο μωράκι είναι πολύ αδύνατο! Σε εμένα προσωπικά, τα σχόλια ότι η μικρή είναι αδύνατη προέρχονται από πολύ δικά μου άτομα και πάντα συνοδεύονται από το κρίσιμο ερώτημα: "μήπως πρέπει να αρχίσεις να δίνεις και λίγο μπουκάλι; πολύ αδύνατη είναι η μπέμπα!!!" Η μπέμπα είναι ψηλή και κομψή σαν τους γονείς της, τους απαντώ εγώ και δεν δίνω συνέχεια:-)

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ -8.250- ΚΑΙ 65 ΕΚΑΤΟΣΤΑ. ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΟΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ 29 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ -8.250- ΚΑΙ 65 ΕΚΑΤΟΣΤΑ. ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΟΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ 29 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

 

Ο μπεμπακος σου ειναι μαχητης και απο οτι βλεπω τα καταφερνει μια χαρα!!!!!!!!!!!!!

Αν δεν το ελεγες δεν νομιζω να φαινοταν οτι ηταν προωρακι....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...