Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν μπορω να τον αλλαξω!


Recommended Posts

Καλησπερα !

 

Χρειαζομαι τα φωτα των πιο εμπειρων μαμαδων γιατι δεν ξερω τι να κανω:confused:

 

Ο μικρος μου ειναι 10 μηνων και κατι και οταν παω να του αλλαξω πανα,με το που την βγαζω,γυρναει και προσπαθει να φυγει.

Το κακο ειναι οτι εχει τρομερη δυναμη και με το που τον ξαναγυρναω,αντε παλι με τα ιδια.

Ενω εγω ιδρωνω καθε φορα εκεινος το βρισκει αστειο και γελαει.

Ενω πολλες φορες νευριαζει και κλαιει!:?

Με αποτελεσμα για να του αλλαξω πανα μπορει να κανω και 15 λεπτα!

Το ιδιο βεβαια ισχυει και οταν πρεπει να αλλαξουμε ρουχα.

Το ασχημο ειναι οταν εχει κανει τα κακακια του:DΕχουμε πασαλειψει απειρες φορες σεντονια,καναπεδες κτλ.

 

Τι μπορω να κανω ωστε να μην χρειαζομαι ντουζ μετα απο καθε αλλαγη πανας?:-D

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα !

 

Χρειαζομαι τα φωτα των πιο εμπειρων μαμαδων γιατι δεν ξερω τι να κανω:confused:

 

Ο μικρος μου ειναι 10 μηνων και κατι και οταν παω να του αλλαξω πανα,με το που την βγαζω,γυρναει και προσπαθει να φυγει.

Το κακο ειναι οτι εχει τρομερη δυναμη και με το που τον ξαναγυρναω,αντε παλι με τα ιδια.

Ενω εγω ιδρωνω καθε φορα εκεινος το βρισκει αστειο και γελαει.

Ενω πολλες φορες νευριαζει και κλαιει!:?

Με αποτελεσμα για να του αλλαξω πανα μπορει να κανω και 15 λεπτα!

Το ιδιο βεβαια ισχυει και οταν πρεπει να αλλαξουμε ρουχα.

Το ασχημο ειναι οταν εχει κανει τα κακακια του:DΕχουμε πασαλειψει απειρες φορες σεντονια,καναπεδες κτλ.

 

Τι μπορω να κανω ωστε να μην χρειαζομαι ντουζ μετα απο καθε αλλαγη πανας?:-D

 

εγώ της δίνω τίποτε περίεργο να κρατήσει στα χέρια και να βάλει στο στόμα (το μπουκάλι από καμιά κολώνια, το κουτί με τα μωρομάντηλα, κανένα μωρομάντηλο να σκίζει, που τρελαίνεται για αυτό) γενικά προσπαθώ να της αποσπώ την προσοχή με κάποιο τρόπο, γιατί αλλιώς δεν γίνεται δουλειά!

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

τιποτα:D:D:D:D

ειναι μια φαση που την περνανε ολα τα μωρα .δε κραταει για παντα φυσικα.κανενα 6μηνακι ακομα θα το εχεις.

απλα προσπαθησε να του δωσεις κατι να κραταει στα χερια την ωρα που τον αλλαζεις.κατι που να του αρεσει.(στα μωρα αρεσουν πολυ τα πακετα απο μωρομαντηλα:shock::shock::shock:) ισως ετσι να κατσει λιιιγο πιο ηρεμος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οντως το πακετο με τα μωρομαντηλα του εχει μια ιδιατερη αδυναμια (Ειδικα αν ειναι μισοαδειο) αλλα και παλι ξεχνιεται για κανενα λεπτο και μετα παλι τα ιδια,του εχω δωσει βραχιολια μου,καπακια,παιχνιδια μεχρι και το κινητο μου αλλα δεν μασαει.

Μαλλον θα πρεπει να το υπομεινω για ενα 6μηνο:shock: ακομα!!!!:shock:

Τωρα που ερχεται και καλοκαιρακι οτι πρεπει θα ειναι ενα ντουζακι καθε 2-3 ωριτσες:lol::lol::lol:

 

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!;)

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

υπομονη και τιποτε αλλο!:P

δοκιμασε να του λες κανενα τραγουδι ετσι φωναχτα μηπως και του αποσπασεις την προσοχη.εγω τωρα στα λεω αλλα τα εχω κανει ολα αυτα και δεν επιαναν:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

υπομονη και τιποτε αλλο!:P

δοκιμασε να του λες κανενα τραγουδι ετσι φωναχτα μηπως και του αποσπασεις την προσοχη.εγω τωρα στα λεω αλλα τα εχω κανει ολα αυτα και δεν επιαναν:rolleyes:

 

Καταλαβα:rolleyes:Με λιγα λογια οτι και να κανω τα ιδια θα κανει:lol:

 

Σ'ευχαριστω πολυ!

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα το κάνει αυτό η μικρή. Της τραγουδάω ένα τραγούδι που της αρέσει κάνοντας και γκριμάτσες ταυτόχρονα (σωστό τσίρκο) και έτσι τα καταφέρνουμε.

 

Τα ίδια κι εγώ. Κάνω έναν συνδιασμό Μελίνας Μερκούρη στα "παιδιά του Πειραιά" και Σπαθάρη στον Καραγκιόζη.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα ολα τα κολπα αλλα τιποτα παλι!!!

Ετσι φωναξα τον μπαμπα του να του μιλαει αλλα τα εκανε χειροτερα τα

πραγματα:evil:γελουσε με αυτα που μου εκανε με αποτελεσμα ο μικρος να το

θεωρει παιχνιδι και εγω να αγκομαχαω να τον αλλαξω:lol:

Ενταξει,που θα παει θα το βαρεθει και αυτο.

Τοσα και τοσα βαριεται καθε μερα:rolleyes:

Ελευθερια ειναι να εισαι αερας και να μην

σε αναπνεει κανεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμείς το λύσαμε το θέμα με τις πάνες-βρακάκια, οπότε και τον αλλάζω όρθιο, κρατιέται από κάπου και βάζει ένα ένα τα ποδαράκια, είναι ακόμα όρθιος όταν του την ανεβάζω και έτσι τον έχω αλλάξει ακόμα και εν κινήσει! (η καημένη η μέση μου το ξέρει βέβαια, από το πολύ σκύψιμο, αλλά ακόμα και τώρα 23 μηνών έτσι τον αλλάζω!)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κόλπο με τις πάνες βρακάκι το δοκίμασα κι εγώ αλλά δεν πέτυχε:rolleyes:

Όταν πρέπει να του βγάλω την χρησιμοποιημένη πάνα και να τον καθαρίσω:rolleyes: με τα μωρομάντιλα το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με τις κλασσικές πάνες και η στάση του επίσης:rolleyes:

 

Στον μικρό μου αυτή η φάση περνάει το εξάμηνο και συνεχίζουμε....;)

Link to comment
Share on other sites

Φάση είναι και θα περάσει, τα ίδια κάνει ο μικρός μου. Συνήθως του δίνω πραγματάκια- μικροαντικείμενα, ότι μπορείτε να φανταστείτε, για να απασχολείται. Τις περισσοτερες φορές όμως μου τα επιστρέφει:lol::lol:... Υπομονή! Θα μεγαλωσει, που θα πάει...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α κι εμεις στην αρχη ειχαμε το τσιρκο μετρανο σπιτι μας,γιαγια παππους μπαμπας ολοι μαζι μια φωνη τι τραγουδια,τι γκριματσες οτι θες καναμε για να τον αλλαξουμε τωρα πια με τις πανες βρακακια εχουμε ηρεμησει και το τσιρκο ευτυχως εκλεισε γιατι τα αυτακια μου δεν θα αντεχαν τοσο θορυβο,τωρα του δινω και ενα παμπερς καθαρο οποτε το επεξεργαζεται και μεχρι να το καταλαβει ειδη του φορεσα το αλλο,οποτε οκ,φαση ειναι και θα περασει

Link to comment
Share on other sites

Φάση είναι και θα περάσει, τα ίδια κάνει ο μικρός μου. Συνήθως του δίνω πραγματάκια- μικροαντικείμενα, ότι μπορείτε να φανταστείτε, για να απασχολείται. Τις περισσοτερες φορές όμως μου τα επιστρέφει:lol::lol:... Υπομονή! Θα μεγαλωσει, που θα πάει...

 

Και έχουν την πλάκα τους. Τα επιστρέφουν είτε πετώντας τα προς τα πίσω είτε στο κεφάλι αυτού που το αλλάζει!

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φάση είναι και θα περάσει, βέβαια μπορεί και ν΄αρχίσει ξανά. Έτσι και εμένα!!! Δεν καθόταν με τίποτα να τ΄αλλάξω, μετά του πέρασε και τώρα έχει αρχίσει πάλι τα ίδια. Εμένα ήθελα να πέρνει την κρέμα sudocream και να παίζει με αυτήν!!! Προσπαθούσα κάθε φορά να του δείχνω καινούρια πράγματα. Τι να σου πω? Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...