Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κοριτσια μου συγνωμη για το ακυρο τοπικ αλλα επειδη και εμεις ειχαμε αλλεφργια στο γαλα αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ την ξεπερασαμε

πουλαμε τα γαλατα αλφαρε(για αλεργια-δυσανεξια στην πρωτεινη αγελαδινου γαλακτος) ελληνικα αγορασμενα απο φαρμακειο,σε πολυ χαμηλη τιμη απο την πραγματικη του τιμη..υπαρχουν γυρω στα 15 γαλατα..οποιος ενδιαφερεετε ας στειλει π.μ..

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 381
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ο μικρός μου γίνεται 3 μηνών μεθαύριο. Τον τελευταίο μήνα δεν πήρε πολύ βάρος, γύρω στο μισό κιλό, ενώ τρώει κανονικά. Οι εξετάσεις ούρων είναι καλές. Σκέφτομαι για αλλεργια. Βγάζει συνέχεια κοκκινίλες στο πρόσωπο, οι οποίες φεύγουν γρήγορα. Στα χέρια του έχει βγάλει κοκκινίλες σαν ξηροδερμια. Ίσως είναι ατοπικη δερματίτιδα. Όταν τρώει κάνει τιναγμα τα, σα να βασανίζεται. Τον πιάνει λοξυγγας 2-3 φορές την ημέρα. Όταν λέω κάτι στον παιδίατρο μου λέει άσε να το παρακολουθήσουμε. Εγώ δεν μπορώ όμως το άστο κ βλέπουμε. Θέλω να μάθω. Λέτε αυτά τα συμπτώματα να παραπέμπουν σε αλλεργια; το βάρος μ έχει ανησυχήσει πιο πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, maria_tweety είπε:

Κορίτσια ο μικρός μου γίνεται 3 μηνών μεθαύριο. Τον τελευταίο μήνα δεν πήρε πολύ βάρος, γύρω στο μισό κιλό, ενώ τρώει κανονικά. Οι εξετάσεις ούρων είναι καλές. Σκέφτομαι για αλλεργια. Βγάζει συνέχεια κοκκινίλες στο πρόσωπο, οι οποίες φεύγουν γρήγορα. Στα χέρια του έχει βγάλει κοκκινίλες σαν ξηροδερμια. Ίσως είναι ατοπικη δερματίτιδα. Όταν τρώει κάνει τιναγμα τα, σα να βασανίζεται. Τον πιάνει λοξυγγας 2-3 φορές την ημέρα. Όταν λέω κάτι στον παιδίατρο μου λέει άσε να το παρακολουθήσουμε. Εγώ δεν μπορώ όμως το άστο κ βλέπουμε. Θέλω να μάθω. Λέτε αυτά τα συμπτώματα να παραπέμπουν σε αλλεργια; το βάρος μ έχει ανησυχήσει πιο πολύ. 

Για το βαροσ δεν ειμαι ειδικη να σου απαντησω..αλλα ξερω πωσ καθε μηνα δεν παιρνουν το ιδιο βαροσ..γι αυτο τι σου απαντησε ο γιατροσ? Τον προβληματιζει που πηρε μισο κιλο αυτον το μηνα??

Εμεισ παντωσ που ειχαμε αλλεργια  στο αγελαδινο δεν μασ δημθουργησε ποτε θεμα στο βαροσ τησ..παντα με το παραπανω ηταν οι ζυγισεισ τησ.. θελω να πω πωσ ειναι ολα σχετικα..

Οι κενωσεισ του πωσ ειναι? Σοβαρεσ ενδειξεισ για αλλεργια ειναι οι βλεννεσ..εμεισ ειχαμε κ δεν ειχα δωσει σημασια..νομιζα ειναι μυξουλεσ..απειρη κ πρωταρα βλεπεισ..μετα εμφανιστηκε κ το αιμα..κ τοτε το σιγουρεψαμε..επισησ ειχαμε πολλουσ κολικουσ οποτε καταναλωνα μπολικα γαλακτοκομικα...εσασ εχει κολικουσ??εγω νομιζα ηταν οι κλασσικοι κολικοι..αλλα ενοχλουσαν κατι ρυζογαλα που ετρωγα..το ελεγα στον αντρα μου κ μου λεγε αποκλειεται..που να ξερε κ αυτοσ..

Θηλαζεισ η δινεισ ξενο?

Εγω παντψσ θα συμφωνησω με τον γιατρο σου..αν δεν βλεπεισ αλλα συμπτωματα οπωσ βλεενεσ κ αιματακι κ κολικουσ απλα παρακολουθησε το..σ αυτην την ηλικια δεν υπαρζουν αξιοπιστεσ εξετασεισ για να σιγουρευτεισ αν ειναι η οχι αλλεργια..κ μονο μ αυτα τα συμπτωματα ειναι δυσκολο να εισαι σιγουρη.

Ευχομαι να μην ειναι τιποτα...ισωσ κατι να ενοχλει απο τα απορρυπαντικα η απο το σαμπουαν...αλλαξε τα για λιγο..μηπωσ υποχωρησουν κ τα δερματικα. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2019 at 7:52 ΜΜ, maria_tweety είπε:

Κορίτσια ο μικρός μου γίνεται 3 μηνών μεθαύριο. Τον τελευταίο μήνα δεν πήρε πολύ βάρος, γύρω στο μισό κιλό, ενώ τρώει κανονικά. Οι εξετάσεις ούρων είναι καλές. Σκέφτομαι για αλλεργια. Βγάζει συνέχεια κοκκινίλες στο πρόσωπο, οι οποίες φεύγουν γρήγορα. Στα χέρια του έχει βγάλει κοκκινίλες σαν ξηροδερμια. Ίσως είναι ατοπικη δερματίτιδα. Όταν τρώει κάνει τιναγμα τα, σα να βασανίζεται. Τον πιάνει λοξυγγας 2-3 φορές την ημέρα. Όταν λέω κάτι στον παιδίατρο μου λέει άσε να το παρακολουθήσουμε. Εγώ δεν μπορώ όμως το άστο κ βλέπουμε. Θέλω να μάθω. Λέτε αυτά τα συμπτώματα να παραπέμπουν σε αλλεργια; το βάρος μ έχει ανησυχήσει πιο πολύ. 

Θηλάζεις η δίνεις ξένο?? Εξετάσεις σε αυτήν την ηλικία δεν γίνεται για να δεις αν όντως είναι αλλεργία αλλά εγώ στη θέση σου αν είχα τέτοια υποψία αν θήλαζα θα έκοβε όλα τα γαλακτοκομικά κ τα κρυφά κ αν έδινα ξένο μπορεί να δοκίμαζα υποαλλεργικο. Γιατί σε αυτή την ηλικία αν τυχόν έχει αλλεργία κ κάνει αποχή σε λίγο καιρό θα φύγει ενώ αν δεν κανει μπορεί να κρατήσει πολύ παραπάνω απ' ότι ξέρω... Βέβαια γιατρός δεν είμαι οπότε συζήτησε το περισσότερο μαζί του μήπως προτείνει κ αυτός κάτι. Το βάρος είναι οριακά φυσιολογικό αλλά σιγά σιγά λογικό θα είναι να παίρνει λιγότερο. Να σου ζήσει κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Θηλάζεις η δίνεις ξένο?? Εξετάσεις σε αυτήν την ηλικία δεν γίνεται για να δεις αν όντως είναι αλλεργία αλλά εγώ στη θέση σου αν είχα τέτοια υποψία αν θήλαζα θα έκοβε όλα τα γαλακτοκομικά κ τα κρυφά κ αν έδινα ξένο μπορεί να δοκίμαζα υποαλλεργικο. Γιατί σε αυτή την ηλικία αν τυχόν έχει αλλεργία κ κάνει αποχή σε λίγο καιρό θα φύγει ενώ αν δεν κανει μπορεί να κρατήσει πολύ παραπάνω απ' ότι ξέρω... Βέβαια γιατρός δεν είμαι οπότε συζήτησε το περισσότερο μαζί του μήπως προτείνει κ αυτός κάτι. Το βάρος είναι οριακά φυσιολογικό αλλά σιγά σιγά λογικό θα είναι να παίρνει λιγότερο. Να σου ζήσει κιόλας!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια. Ο γιατρός λέει ότι το βάρος που πήρε είναι καλό γιατί μετά τον 2 μήνα μειώνεται ο ρυθμός πρόσληψης. Δίνω ξένο δυστυχώς. Γενικά ο γιατρός είπε ότι το βάρος καλό, οι κοκκινίλες αφού φεύγουν δεν μας απασχολούν και ότι μπορεί να τον πονάει η κοιλιά του όταν τρώει γι αυτό να είναι ανήσυχος. Θα του το συζητήσω κ από κοντά αλλά εγώ συνεχίζω να το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Ο μικρός γεννήθηκε 3 κιλά και σήμερα 3 μηνών είναι 5200.εμενα μου φαίνεται αδύνατος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, maria_tweety είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια. Ο γιατρός λέει ότι το βάρος που πήρε είναι καλό γιατί μετά τον 2 μήνα μειώνεται ο ρυθμός πρόσληψης. Δίνω ξένο δυστυχώς. Γενικά ο γιατρός είπε ότι το βάρος καλό, οι κοκκινίλες αφού φεύγουν δεν μας απασχολούν και ότι μπορεί να τον πονάει η κοιλιά του όταν τρώει γι αυτό να είναι ανήσυχος. Θα του το συζητήσω κ από κοντά αλλά εγώ συνεχίζω να το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Ο μικρός γεννήθηκε 3 κιλά και σήμερα 3 μηνών είναι 5200.εμενα μου φαίνεται αδύνατος. 

Εντάξει δεν είναι από τα μωράκια που παίρνουν 1,5 κ 1 κιλό το μήνα αλλά καλό είναι το βάρος του. Απ' τη στιγμή που δίνεις ξένο θα είναι πιο δύσκολο να παίρνεις πιο ακριβά γάλατα... Ας εμπιστευτείς τον γιατρό σου κ το βλέπεις κ τον επόμενο μήνα πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , maria_tweety είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια. Ο γιατρός λέει ότι το βάρος που πήρε είναι καλό γιατί μετά τον 2 μήνα μειώνεται ο ρυθμός πρόσληψης. Δίνω ξένο δυστυχώς. Γενικά ο γιατρός είπε ότι το βάρος καλό, οι κοκκινίλες αφού φεύγουν δεν μας απασχολούν και ότι μπορεί να τον πονάει η κοιλιά του όταν τρώει γι αυτό να είναι ανήσυχος. Θα του το συζητήσω κ από κοντά αλλά εγώ συνεχίζω να το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Ο μικρός γεννήθηκε 3 κιλά και σήμερα 3 μηνών είναι 5200.εμενα μου φαίνεται αδύνατος. 

Πολλεσ φορεσ αππ το αγχοσ μας γινομαστε υπερβολικεσ..εμπθστεθσου λιγο το γιατρο σου..κ εδυ παρακολουθησε βαροσ κ αντιδρασεισ..

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...