Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος νότια προάστια


honey

Recommended Posts

Γεια σας μανούλες του φόρουμ!

Δώστε τα φώτα σας και σε μας τις καινούργιες!

Εχει κάποια να μου συστήσει κάποιο παιδίατρο περιοχές Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γλυφάδα, Βούλα? Είναι το πρώτο μας μωράκι και δεν έχουμε στο κύκλο μας άλλα μωράκια!

Θα προτιμούσα γυναίκα υποστηρικτή και βοηθητή του θηλασμού! Και όχι πολύ αγχωτική γιατί είμαι αρκετά από μόνη μου!

Α και μια απορία. Μου είπαν να κοιτάξω ναναι στο ΙΚΑ για να μη ξετιναχτούμε οικονομικά. Δηλαδή??? Θα πηγαίνουμε το μωρό στο ΙΚΑ?? Πόσο πάει το μαλλί αλλιώς??

Αυτά! Ευχαριστώ!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου honey και να σου ζήσει το μωράκι σου. Πρώτα απο όλα να σου πω οτι είμαι κάτοικος Γλυφάδας και είμαι πολύ ευχαριστημένη πλέον απο το γιατρό μας. Σε οτι αφορά το οικονομικό, ο άνθρωπος παίρνει 40 ευρώ την επίσκεψη στο ιατρείο του. Δε νομίζω οτι το ποσό είναι απαγορευτικό για να πας το παιδάκι σου σε ένα καλό γιατρό. Καλά εγω προσωπικά, δεν το πηγαινα το παιδί μου στο ΙΚΑ ακόμα και αν επρεπε να μείνω νηστική 1 χρόνο.

 

Αν θες τα στοιχεία του πες μου να σου στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για καλό παιδιατρο καπου κοντά στη Δαφνη, Αγ. Δημητριο, Ηλιούπολη, Υμηττο.

θα ήθελα να εχει τη δυνατοτητα να κανουμε τα ραντεβού μας σπίτι.

Αν εχει καποια να μου συστησει θα με ευχαριστούσε ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας !!!!!

εχουμε κανει ιδιωτική ασφάλεια στην μικρή στην οποία ειναι συμβεμλημένοι οι παρακάτω παιδιατροι : η κυρία ΤΣΑΝΙΚΙΔΗ στην περιοχή ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΤΤΙΚΗΣ

και ο κύριος ΒΑΒΛΑΣ στην περιοχή ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ.

μήπως εχει κανεις για παιδιατρο εναν απο τους δύο να μου πείτε γνώμες????

(Μέχρι τωρα την πάω σε μία αλλη παιδίατρο η οποία δεν ειναι συμβεβλημένη αλλα ειναι δίπλα στο σπιτι μας.)

σας ευχαριστώ πάρα πολύυυυυυ

φιλια...

Μελίνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαστε νέοι γονείς με ένα αγοράκι που γεννήθηκε στις 17/08!!! Θα θέλαμε να μας βοηθήσετε να βρούμε ένα καλό παιδίατρο για το νεογέννητο μωράκι μας, κατά προτίμηση κοντά στο σπίτι μας στον Άλιμο.

 

Αυτό που θέλουμε ιδανικά να χαρακτηρίζει τον γιατρό (εκτός φυσικά του να είναι καλός επιστήμονας) είναι να μπορεί να έρχεται στο σπίτι σε τυχόν επείγοντα περιστατικά και γενικότερα να είναι προσιτός όταν και όποτε τον χρειαστούμε.

 

Θα περιμένουμε από εσάς (τους πιο έμπειρους) να μας συστήσετε κάποιον που να σας έχει δημιουργήσει καλές εντυπώσεις από πρώτο χέρι.

 

Ευχαριστούμε πολύ,

 

Α & Ε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κάνω εδώ δημόσια. Αν όχι, παρακαλώ οι διαχειριστές να σβήσουν το μήνυμά μου.

Ο παιδίατρός μας από τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη και εγώ που έχω μία κόρη 23 μηνών και ο αδερφός μου που έχει 2 αγόρια (ένα 5χρονών και ένα 19 μηνών) λέγεται Νίκος Βουτσάς και έχει το ιατρείο του στον Άλιμο (όρια με Άγιο Δημήτριο).

Μου φαίνεται καλός επιστήμονας, είναι πολύ συμπαθητικός άνθρωπος, πολύ προσιτός και έρχεται στο σπίτι όταν πρόκειται για νεογέννητο ή για επείγον περιστατικό. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες και στοιχεία επικοινωνίας, στείλε μου π.μ.

Να σας ζήσει το μωράκι σας.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για την απάντηση σας. Θα κοιτάξουμε να επικοινωνήσουμε μαζί του το συντομότερο. Μια τελευταία ερώτηση: γνωρίζετε μήπως συνεργάζεται με κάποιο ιδιωτικό νοσοκομείο π.χ Μητέρα, ΙΑΣΩ κ.ο.κ ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την Τσανικίδη είχαμε και εμείς, κυρίως με επισκέψεις στο σπίτι λόγω της ΑΣΠΙΣ, τώρα θα πάμε σε μια άλλη γιατρό στην Ν. Σμύρνη.

 

Γενικά ως γιατρός είναι πολύ έμπειρη και δεν "πανικοβάλεται" εύκολα - πολύ σημαντικό για παιδίατρο. Το ιατρείο και η οργάνωσή της όμως είναι πρόβλημα, αναμονές 2 και 3 ωρών σε ένα χώρο που με το ζόρι απασχολούνται 6-7 παιδάκια...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κάνω εδώ δημόσια. Αν όχι, παρακαλώ οι διαχειριστές να σβήσουν το μήνυμά μου.

Ο παιδίατρός μας από τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένη και εγώ που έχω μία κόρη 23 μηνών και ο αδερφός μου που έχει 2 αγόρια (ένα 5χρονών και ένα 19 μηνών) λέγεται Νίκος Βουτσάς και έχει το ιατρείο του στον Άλιμο (όρια με Άγιο Δημήτριο).

Μου φαίνεται καλός επιστήμονας, είναι πολύ συμπαθητικός άνθρωπος, πολύ προσιτός και έρχεται στο σπίτι όταν πρόκειται για νεογέννητο ή για επείγον περιστατικό. Αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες και στοιχεία επικοινωνίας, στείλε μου π.μ.

Να σας ζήσει το μωράκι σας.

 

 

 

 

Κάποιος άλλος/άλλη εντυπώσεις από τον ίδιο γιατρό;;

Είναι συνεργάσιμος;; Εξηγεί ή θέλει να ξεμπερδεύει στο 5λεπτο;; Είναι υπέρ του θηλασμού;; Η γνώμη του για τα εμβόλια;; Είναι με το δημόσιο;; Κι αν όχι, τί χρεώνει;; Αποδείξεις κόβει;;

 

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι καμένη από παιδίατρο :-( και ψάχνω εναγωνίως για άλλον ..

 

FGBKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον δικό μας παιδίατρο (έχω ένα μπέμπη 4,5 μηνών) μου τον έχουν συστήσει οι ξεδέρφες μου και παρακολουθεί συνολικά τα 4 παιδάκια τους από βρέφη, τα 3 από τα οποία είναι τώρα 10 χρονών και το ένα ενός. Ειμαι πολύ ικανοποιημένη μας εξηγει ότι θέλουμε αναλυτικά χωρίς να βιάζεται καθόλου και τον έχουμε πάρει πολλες φορες στο τηλέφωνο για οτι θέλουμε να τον ρωτήσουμε. Ενα αλλο πολυ θετικο για μενα είναι οτι ερχεται παντα στο σπίτι δεν χρειάζεται να πάμε στο ιατρειο και από οτι μου εχουν πει και οι ξαδερφες μου πηγαινει ακομα και τώρα αν χρειαστει. Απο οτι έχω καταλάβει πηγαινει σε ολες τις περιοχες μια και δεν μενω με τις ξαδερφες μου στην ιδια περιοχη.Τα χρήματα που του δινουμε ειναι 50 Ευρώ με απόδειξη. Μου γράφει στο βιβλιάριο του μπέμπη τα εμβόλια παίρνει το αντίστοιχο φυλλο και μου τα φέρνει ο ίδιος. Επίσης είναι και γενικος παθολόγος και τον ρωτάμε ότι θέλουμε και για εμάς χωρίς να μας χρεώνει. Μας έχει τυχει μαλιστα και του ζητήσαμε να μας γραψει στο δικό μας βιβλιάριο κάποια φαρμακα που χρειαστηκαμε για εμάς. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου πει να του στειλω τα στοιχεία του.

Link to comment
Share on other sites

Και όσον αφορά το θηλασμο που ρωτάς επειδή εγω σε λιγες μερες θα γυρισω στη δουλεια (θηλαζω από την αρχή αλλά του δίνω και συμπλήρωμα ξένο) μου είπε να συνεχίσω όσο μπορώ τον θηλασμο.

Link to comment
Share on other sites

Χαρά, θα με ενδιέφερε. Απλά ρώτησα για τον Βουτσά γιατί είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου.

Μία ερώτηση μόνο, για να καταλάβω: έχετε βιβλιάριο του δημοσίου και σας χρεώνει 50 €;;;

 

FGBKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μας παιδιατρος λεγεται Βασιλοπουλου Νικη. Ειναι κοντα στο PRAKTIKER (Ελληνικο). ειναι παρα πολυ καλη,γνωστης,υπομονετικη,σου εξηγει οτι θελεις και ηταν και στο Παιδων και εχει ακριες εκει.Ειναι και στο τεβε για οσους ενδιαφερονται.

Αν θελει κανεις πληροφοριες ...ευχαριστως να του πω με πμ

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

katerinakok δεν εχω βιβλιαριο δημοσιου. Το ταμειο μου ειναι το ΤΣΜΕΔΕ (ειμαι μηχανικος). Ο γιατρος δεν εχει να κανει με το ταμειο μου παιρνει μονο 50 Ευρω από εμένα δηλαδη και σε κανενα ταμειο να μην ημουν παλι αυτα τα χρηματα θα του εδινα. Φυσικα μιλαω για την επισκεψη γιατι για τα εμβόλια παιρνει όπως σου ειπα το αντιστοιχο φυλλο από το συνταγολογιο (στο ΤΣΜΕΔΕ εχουμε συνταγολογιο για τα φαρμακα) και μου φερνει αυτος το εμβολιο χωρις να πληρωσω κατι μια και τα καλυπτει το ταμειο μου. Λεγεται Χριστοδουλος Παπαγεωργιου. Θα σου στειλω με pm το τηλεφωνο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Να θέσω το ερώτημα κι εδώ;

 

Πλησιάζει ο καιρός να δηλώσουμε παιδιάτρους πάλι στο ΤΕΒΕ. Επειδή πληρώναμε παιδίατρο όλο το χρόνο επαναφέρω την ερώτηση μήπως καταφέρω φέτος και αλλάξω παιδίατρο.

 

Οι συμβεβλημένοι με το ΤΕΒΕ κοντά μας είναι οι εξής:

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ (Ελληνικό)

ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Άλιμος)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

ΞΑΦΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Άλιμος)

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - (Άλιμος)

ΚΑΡΑΦΕΖΗ ΜΑΡΙΑ (Αργυρούπολη)

ΣΑΛΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ηλιοούπολη)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

 

Έχετε κάποια εμπειρία με κάποιον από αυτούς; Ή γνωρίζετε κάποιον καλό παιδίατρο σε κάποια άλλη περιοχή κοντά μας;

 

Please......

__________________

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει ο καιρός να δηλώσουμε παιδιάτρους πάλι στο ΤΕΒΕ. Επειδή πληρώναμε παιδίατρο όλο το χρόνο επαναφέρω παλαιότερη ερώτηση μήπως καταφέρω φέτος και αλλάξω παιδίατρο.

 

Οι συμβεβλημένοι με το ΤΕΒΕ κοντά μας είναι οι εξής:

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ (Ελληνικό)

ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Άλιμος)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

ΞΑΦΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Άλιμος)

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ - (Άλιμος)

ΚΑΡΑΦΕΖΗ ΜΑΡΙΑ (Αργυρούπολη)

ΣΑΛΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ηλιοούπολη)

ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΝΑ (Γλυφάδα)

 

Έχετε κάποια εμπειρία με κάποιον από αυτούς; Ή γνωρίζετε κάποιον καλό παιδίατρο συμβεβλημένο σε κάποια άλλη περιοχή κοντά μας;

 

Please......

__________________

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα,

Είμαι σε αναζήτηση νεου παιδιάτρου και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ψάχνω σε περιοχές Βάρη,Βαρκιζα,Βουλιαγμένη,Βούλα ή και Γλυφάδα.

Το σημαντικότερο να μπορώ να τον βρίσκω εύκολα αν χρειαστεί.

Οι λόγοι που θέλω να φύγω απο την δική μας: δεν κόβει αποδείξεις, τσιμπιμένη τιμή επίσκεψης σε περίοδο κρίσης και μια μουδιασμένη απάντηση οταν ο μικρός έπαθε ένα ατύχημα αντι να μας παραπέμψει σε νοσοκομείο (κάτι που με "μούδιασε").

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπερα σας,

 

Υπαρχει καποια πληροφορια για το γιατρο Βαβλα Μαρκο;;

Απ οτι φαινεται παλι ψαχνουμε παιδιατρο. Και ο συγκεκριμενος ειναι συμβεβλημενος με την ιδ. ασφαλεια που εχουμε..αν ξερει καποια μανουλα οτιδηποτε θα μας ηταν χρησιμο!!

 

Α, ειναι στην Αργυρουπολη..(στην Κυπρου νομιζω)

WaUBp2.png

WHWGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...