Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έπιπλο 3 σε 1 απο κούνια σε προεφηβικο κρεβατάκι !


Recommended Posts

να σας πω τι σκέφτηκα και θέλω γνώμες και ιδέες!!! λοιπόν σκέφτηκα να πάρω στο μωρό μου ένα κρεβατάκι 3 σε 1 το οποίο από κούνια-λίκννο με ενσωματωμένη αλλαξιέρα-συρταριέμα μετατρέπεται σε προεφηβικό κρεβατάκι με ενσωματωμένο κομοδίνο 510ευρώ σε χρώμα βανίλια-φυσικό ξύλο και μετά να πάρω από τα ικεα μια πολύ ωραία συρταριέρα σε φυσικό ξύλο 140ευρώ με 6 συρτάρια και μια ντουλάπα 70ευρώ τις οπίες μπορ΄ψ να διακοσμήσω με αυτοκόλλητα, επίσης τα χρώματα δεν με δεσμεύουν για να βάψω του τοίχους με ζωηρά χρώματα και την προίκα του μωρού επίσης! αυτά θα ήθελα τη γνώμη σας!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σας πω τι σκέφτηκα και θέλω γνώμες και ιδέες!!! λοιπόν σκέφτηκα να πάρω στο μωρό μου ένα κρεβατάκι 3 σε 1 το οποίο από κούνια-λίκννο με ενσωματωμένη αλλαξιέρα-συρταριέμα μετατρέπεται σε προεφηβικό κρεβατάκι με ενσωματωμένο κομοδίνο 510ευρώ σε χρώμα βανίλια-φυσικό ξύλο και μετά να πάρω από τα ικεα μια πολύ ωραία συρταριέρα σε φυσικό ξύλο 140ευρώ με 6 συρτάρια και μια ντουλάπα 70ευρώ τις οπίες μπορ΄ψ να διακοσμήσω με αυτοκόλλητα, επίσης τα χρώματα δεν με δεσμεύουν για να βάψω του τοίχους με ζωηρά χρώματα και την προίκα του μωρού επίσης! αυτά θα ήθελα τη γνώμη σας!

 

 

Μιας που έχω πάρει κάτι παρόμοιο προσωπικά είμαι υπερ

Απλά αυτά που πρέπει να σκεφτείς είναι τα εξής

1) αν έρθει δεύτερο μωρό θα πάρεις νέα κούνια αφού αυτό θα είναι και κρεβάτι?

2) είσαι σίγουρη ότι δε θα θες να αλλάξεις διακόσμηση/κρεβάτι στα επόμενα 10 χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω πάρει τη κούνια 3 σε 1 και μέχρι στιγμής βρίσκω μόνο το εξής μειονέκτημα:

το ύψος των κάγκελων είναι μικρό, με αποτέλεσμα, όταν θα στέκεται στα πόδια του το μωρό, να του είναι πολύ εύκολο να πηδήξει απ'εξω.

Οι λύσεις που βλέπω είναι δύο:

-να βάλω έξτρα κάγκελα (αυτά που πέφτουν από το ταβάνι, θα ήταν μια καλή λύση, σαν τις ταινίες :lol: )

- να κάνω δεύτερο παιδί σύντομα, οπότε να πάρω μια έξτρα απλή κούνια για το μεγαλύτερο παιδί :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν τα ξέρω τα συγκεκριμένα κρεβατάκια αλλά σ΄αυτά τα - που σκεφτήκατε προσθέστε και το κόστος του στρώματος γιατί απ΄ ότι κατάλαβα θα θέλει καινούργιο από κούνια για προεφηβικό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...