Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ο 2μιση χρονων μικρος μου ειναι αρρωστος απο τον Οκτωβρη σχεδων συνεχια! Ανεβαζει πυρετο μεχρι 39 για μερικες μερες και μετα εχει δεκατα το βραδυ σχεδον συνεχια. Βασικα παθαινει λαρυγγιτιδα (ειναι 23 διαφορετικοι ιοι και φαινεται θα τους κολλησουμε ολους). Οι πνευμονες του ειναι καθαροι αν και εχει βηχα και φλεματα που δεν μπορει να τα βγαλει.. Ολη την μερα ειναι καλα (μεταξυ των ιωσεων) αλλα το βραδυ πριν το μπανιο εχει 37,1 - 37,2.. Το πρωι ξυπναει καλα.

Τι μπορουμε να κανουμε για τα δεκατα? Τον εχουν δει 3 γιατροι για τη λαρυγγιτιδα αλλα δεν μου εχουν πει τιποτα για αυτες τις "γραμμουλες"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχχχχχχχχχχ αυτό έχω και εγώ εδώ και καιρό μια εβδομάδα δέκατα μετά 2 εβδομάδες καλά .

 

 

Πριν το μπάνιο και εμείς 37.1-37.3 ιδρώνει μες την νύχτα και αναγκάζομαι να τον αλλάζω φανελάκια το πρωί περδίκι

 

 

ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΚΑΤΑΚΙΑ ΣΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ?????????????????????????

 

?

.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η κόρη μου που πέρασε την προηγούμενη εβδομάδα μια ίωση (ίσως και την Η1Ν1 -δεν ξέρω) είχε στην αρχή για 2 μέρες 38,6 και μέτα δέκατα για 4 μέρες 37,2 και δεν έλεγαν να πέσουν.

 

Την πήγα στο γιατρό και της βρήκε ελαφριά ωτίτιδα. Μόλις της έδωσε αντιβίωση για τα αυτιά, της έφυγαν αμέσως αυτά τα δέκατα.

 

(Βέβαια εκείνος στην αρχή μου είπε οτι τα δέκατα αυτά μπορεί να είναι και φυσιολογικά για ένα παιδάκι...:confused:)

 

Τι να πω...

 

Ισως να χρειάζονται κάποιον πιο εξειδικευμένο γιατρό απο τον απλό παιδίατρο

όπως πχ παιδο-πνευμονολόγο, ή παιδο-ωρυλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμας δεν φαινεται να μας επιασε η αντιβιωση... Στον ΟΡΛ θα παμε γιατι ροχαλιζει... Εκκλεισα ραντευου για να μας ξαναδει και να του γραψει εξετασεις αλλα στισ 11 Γεναρη γιατι δεν ειχε πιο νωρις...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες και στις οικογένειες σας με υγεία..mmdad δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος ανησυχίας έχω τελειώσει νοσηλευτική και αυτό που ξέρω είναι οτί είναι φυσιολογικό για όλους τους ανθρώπους θερμοκρασία 37-37,2 τις απογευματινές ώρες για αυτό το λόγο μερικά υδραργυρικά θερμόμετρα είναι χρωματισμένα κοκκινα απο 37,5 και πάνω που θεωρείται δεκατική πυρετική κίνηση..Για να σου φύγει η απορία όμως ρώτα και το γιατρό σου.

WNQ3p2.png

 

dev173pb___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω Κατερινα. Και εγω πιστευω οτι ειναι επιδη παιζει πολυ εντονα με τον πατερα του πριν την θερμομετρηση αλλα ο πατερας του δυσκολευται να πιστεψει οτι ειναι καλα ολη τη μερα και αρρωστενει το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...