Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκο μετα το μυστηριο


mia manoula

Recommended Posts

Τι γλυκο θα προσφερετε μετα την βαπτιση; Στο πρωτο μου παιδι ειχα παγωτο παρφε σε παιδικα κυπελλακια (ηταν καλοκαιρι) αλλα ηταν υπερβολικα παγωμενο και απογοητευτηκα (ο ζαχαροπλαστης φοβηθηκε μην λιωσουν και τα εφερε τελευταια στιγμη). Τωρα δεν ξερω τι να κανονισω. Το προφιτερολ ειναι ντεμοντε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλοκαιρι με την ζεστη σοκολατες?!Παντως εγω οπου ρωτησα για καλοκαιρινο κερασμα προτεινουν η προφιτερολ η πανακοτα που ειναι σε κυπελακια....

 

8 μαιου ειναι,δερν θα χει πολυ ζεστη. σκεφτηκα παγωτατζη αλλα παλι θα χει δροσια για παγωτο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 μαιου ειναι,δερν θα χει πολυ ζεστη. σκεφτηκα παγωτατζη αλλα παλι θα χει δροσια για παγωτο!

 

 

οποτε μια χαρα εισαι!Με το καλο και να χαιρεσαι το μωρακι σου!....Και εγω ειχα ρωτησει για παγωτατζη αλλα ειναι πανακριβα:shock: και ειμαι ακομα στο ψαξιμο μιας και βαφτιζεται 4 Ιουλιου ο μικρουλης μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου εγω ειχα παγωτατζη με καροτσακι ειχε 4 γευσεις παγωτου και ηταν σε χωνακι !ηταν πολυ καλο !!τα παιδια τρελαθηκαν απο την χαρα τους και οι μεγαλοι, ηταν σεμπτευρης !!οποια θελει εχω ακομα το τηλ του !φιλακια και με το καλο στα ζουζουνια σας !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

αγαπακια δεν ηταν ακριβος ειχε 1,50 το καθε παγωτο και κατι 60 ? που του εδωσα για το καροτσακι !!με χρεωσε με οσα εδωσε παγωτα !!πριν 1,5 χρονο !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

οποτε μια χαρα εισαι!Με το καλο και να χαιρεσαι το μωρακι σου!....Και εγω ειχα ρωτησει για παγωτατζη αλλα ειναι πανακριβα:shock: και ειμαι ακομα στο ψαξιμο μιας και βαφτιζεται 4 Ιουλιου ο μικρουλης μου!

 

βρηκα για 200 κοματια 270.καλα δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

αχ!κοριτσια μια φιλεναδα μου ειχε παρει παγωτα μικρα απο το σουπερ μαρκετ συσκευασια για το παρτυ του σχολειου και τα ειχε βαλει σε ψυγειακι αυτο της εκδρομης το αφρολεξενιο με παγακια και μετα τα εβαλε σε ενα καλαθι και τα εδωσε στα πιτσιρικια ηταν πολυ οικονιμικα θυμαμαι !αυτα τα μικρα τα παγωτακια ελπιζω να καταλαβατε !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλες τιμες...θα μου στειλετε τηλεφωνα?εμενα μου ειχαν πει γυρω στα 400 και σε εναν αλλο 300 για 70 παγωτα και μετα 1 ευρω το καθε εξτρα!

 

και ψιλοφρικαρα γιατι εχουμε 150 ατομα και πιτσιρικια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

καλες τιμες...θα μου στειλετε τηλεφωνα?εμενα μου ειχαν πει γυρω στα 400 και σε εναν αλλο 300 για 70 παγωτα και μετα 1 ευρω το καθε εξτρα!

 

και ψιλοφρικαρα γιατι εχουμε 150 ατομα και πιτσιρικια πολλα!

οκ κοριτσακι σου το ετσειλα. φιλακια !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!Χθες πηγαμε σε ενα ζαχαροπλαστειο που κανει γλυκα βαφτισης και μας προτεινε λογω καλοκαιριου φρουι-ζελε.

Το εχετε δει ξανα?Μηπως το εχετε κανει?Ειναι ωραια?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχου πορωτότυπα παστάκια για αυτές τις περιπτώσεις που δεν ξέρω κατα πόσο είναι αποδεκτές

ποντικάκια, καρπουζάκια, βαρκάκια, κυκνάκια, μπεζεδάκια,

πάρε μια γεύση εδώ

http://www.sugarart.gr/DisplayITM1.asp?ITMID=7 (είναι φοβερό δες δημιουργίες που κάνουν)

 

http://www.lateau.gr/gr_gamos1.php

Link to comment
Share on other sites

Στον μεγάλο δώσαμε γλυκάκι σε διάφορες γεύσεις (γεύση σοκολάτα, φράουλα, και δε θυμάμαι τι άλλο) σε πλαστικό κυπελάκι. Ειχαμε μετά τραπέζι όπου σερβίραμε παγωτίνια και ό,τι είχε απομείνει από τα γλυκάκια, τα σέρβιραν σε πιατέλες στο ξενοδοχείο, οπότε δεν πετάχτηκε τίποτα γιατί είχαμε πάρει και μεγάλη ποσότητα.

Στο μικρό, βαφτίζουμε 30 Μάη, θα δώσουμε μελεκούνι, είναι μικρό παστέλι, παραδοσιακό της Ρόδου (http://www.mel.gr) και στο τραπέζι θα έχουμε παγωτά σε διάφορες γεύσεις (ευγενική προσφορά του ξενοδοχείου)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα παραγγείλει σοκολάτες πάνω στις οποίες είχα τυπώσει το όνομα του γιού μου. Είναι κατι ειδικές σοκολάτες μπορείς να μπεις στο site και να δεις http://www.chocolategraphics.gr/Default.aspx

Μπορείς ακόμα και προσκλητήρια να τυπώσεις ή ευχαριστήρια και να τα βάλεις στο τραπέζι

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα ζαχαροπλαστειο στη νεαπολη νικαιαςedit admin λεγεται το οποιο κανει φανταστικα γλυκα για βαπτιση και το πιο extreme της υποθεσης ειναι οτι τα παρουσιαζει στην εκκλησια και δεν τα φερνει στα κουτια ετσι απλα.ειχα κανει περυσι το καλοκαιρι τα γλυκα βαπτισης της κορης μου και παραμηλισαν ολοι.Η κοπελα μου ειχε στολισει μπασινες ζαχαροπλαστικης με φανταστικες κορδελες ,ειχε βάλει μεσα πάγο ,στρασ πανω στον παγο και γυαλιζαν,και ειχε σκορπισει πανω εκει σφηνακια με διαφορες γευσεις (εγω ειχα κανει μπισκοτο-θεικο,φερερο,μους σοκολατα και πατισερι με φρεσκες ψιλοκομμενες φραουλες).το τραπεζι των γλυκων το χε ντυσει με ρανερ στα χρωματα που ειχαμε κανονησει και ηταν παραμυθενιο.και οι τιμες της πολυ καλες.τα κανονικα σφηνακια 1 ευρω και τα μεγαλα 1,20. εχει και site αμα θες να δεις φωτογραφιες γιατι κανει διαφορες παρουσιασεις και δεν τις χρεωνει.μονο το γλυκο πληρωνεις.edit admin

Αβλεπη σου προτεινω σφηνακια !! οτι πιο μοδατο κυκλοφορει !! προφιτερολ,παστακια κτλ πολυ ξεπερασμενα πια !!

Link to comment
Share on other sites

Τι γλυκο θα προσφερετε μετα την βαπτιση; Στο πρωτο μου παιδι ειχα παγωτο παρφε σε παιδικα κυπελλακια (ηταν καλοκαιρι) αλλα ηταν υπερβολικα παγωμενο και απογοητευτηκα (ο ζαχαροπλαστης φοβηθηκε μην λιωσουν και τα εφερε τελευταια στιγμη). Τωρα δεν ξερω τι να κανονισω. Το προφιτερολ ειναι ντεμοντε;

 

8 μαιου ειναι,δερν θα χει πολυ ζεστη. σκεφτηκα παγωτατζη αλλα παλι θα χει δροσια για παγωτο!

 

 

 

υπαρχει ενα ζαχαροπλαστειο στη νεαπολη νικαιας edit admin λεγεται το οποιο κανει φανταστικα γλυκα για βαπτιση και το πιο extreme της υποθεσης ειναι οτι τα παρουσιαζει στην εκκλησια και δεν τα φερνει στα κουτια ετσι απλα.ειχα κανει περυσι το καλοκαιρι τα γλυκα βαπτισης της κορης μου και παραμηλισαν ολοι.Η κοπελα μου ειχε στολισει μπασινες ζαχαροπλαστικης με φανταστικες κορδελες ,ειχε βάλει μεσα πάγο ,στρασ πανω στον παγο και γυαλιζαν,και ειχε σκορπισει πανω εκει σφηνακια με διαφορες γευσεις (εγω ειχα κανει μπισκοτο-θεικο,φερερο,μους σοκολατα και πατισερι με φρεσκες ψιλοκομμενες φραουλες).το τραπεζι των γλυκων το χε ντυσει με ρανερ στα χρωματα που ειχαμε κανονησει και ηταν παραμυθενιο.και οι τιμες της πολυ καλες.τα κανονικα σφηνακια 1 ευρω και τα μεγαλα 1,20. εχει και site αμα θες να δεις φωτογραφιες γιατι κανει διαφορες παρουσιασεις και δεν τις χρεωνει.μονο το γλυκο πληρωνεις.edit admin

Αβλεπη σου προτεινω σφηνακια !! οτι πιο μοδατο κυκλοφορει !! προφιτερολ,παστακια κτλ πολυ ξεπερασμενα πια !!

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα 250 ? για 150 κομμάτια 5χ5 εκ. σε συσκευασία. Αν θυμάμαι καλά η συσκευασία ήταν πιο ακριβή απο την ίδια την σοκολάτα. Μπορείς να πάρεις μόνο την σοκολάτα χωρίς κουτί και να τα βάλεις μέσα σε πουγκάκι ή ανάλογα με την μπουμπουνιέρα που έχεις να βάλεις μαζί με τα κουφέτα και την σοκολάτα (Νομίζω οτι έχουν και σχετική προταση για μπουμπουνιέρα). Εχουν και σε σχήμα γλυφιτζουριού και άλλα πολλά. Μπες στο site να δεις είναι όμορφο και πρωτότυπο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ θα παραγγείλω από εδώ: www.sketiglyka.gr Τα βρίσκω πολύ χαριτωμένα και πρωτότυπα!

Τελεια ειναι !!το εστειλα και σε μια φιλη μου για τα 2μακια της τα κοριτσακια !!καλοφωτιστο να ειναι το ζουζουνακι σου !!φιλακια !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...