Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΕΓΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΥΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑ 3η ΧΟΡΙΑΚΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΧΑΜΗΛΗ. ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/11 ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 66, ΔΕΥΤΕΡΑ 16/11 ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 272 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/11 ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 142. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΕ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ Κ Η ΤΡΙΤΗ ΣΤΟ ΛΗΤΩ, ΟΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΔΗΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ...1. ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ, ΟΕΟ? 2. ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ? ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΓΩΓΗ? 3. ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ, ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ Η ΚΥΗΣΗ, ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ? ΤΕΛΟΣ, 4. ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΟΤΕ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΒΙΒΛΙΟ!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑΑ ΠΟΛΥ!!

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 26 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ. ΧΑΡΗΚΑΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΜΕ , ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΜΕ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΕΓΩ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΥΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑ 3η ΧΟΡΙΑΚΗ, Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΧΑΜΗΛΗ. ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/11 ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 66, ΔΕΥΤΕΡΑ 16/11 ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 272 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/11 ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 142. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΕ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ Κ Η ΤΡΙΤΗ ΣΤΟ ΛΗΤΩ, ΟΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΔΗΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ...1. ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ, ΟΕΟ? 2. ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ? ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΓΩΓΗ? 3. ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ, ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ Η ΚΥΗΣΗ, ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ? ΤΕΛΟΣ, 4. ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ? ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΟΤΕ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΑΠΟΡΙΕΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΒΙΒΛΙΟ!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑΑ ΠΟΛΥ!!

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 26 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ. ΧΑΡΗΚΑΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑΜΕ , ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΜΕ...

Κι εγω στεναχωρηθηκα κουκλιτσα μου:cry::cry:....αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν γνωριζω κατι σχετικα με την βιοχημικη,ενα ειναι ομως το σιγουρο...ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ....ΠΑΝΤΑ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!....δεν ειναι δικο μου(το εχω διαβασει καπου εδω μεσα),ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ ΠΟΥ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΛΗΤΩ, ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 233,30. ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 400 ΚΑΙ ΠΑΝΩ. ΚΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΛΕΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΚΥΗΣΗ. ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΑΝΕΒΗΚΕ Η ΧΟΡΙΑΚΗ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ, ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ Η ΚΥΗΣΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ. ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ Η ΚΥΗΣΗ ΕΙΤΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΗΛΑΔΗ, ΕΙΤΕ ΛΕΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΑ ΕΝΕΣΗ...ΑΥΤΑ...ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ, ΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ.

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα με μπερδεψες τωρα!!!δεν καταλαβα!τι να σου πω κοπελα μου αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος?θα κανεις υπομονη μεχρι την τεταρτη κ φυσικα οτι κ να σου πει θα πας να παρεις κ 2η κ 3η γνωμη πριν κανεις οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΥΗΣΗ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15.10 ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 99.7 ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ..ΚΑΙ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟ..ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ.ΗΤΑΝ 48.ΠΕΡΑΣΑΝ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ..ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΖΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 1-2 ΜΗΝΕΣ Κ ΑΜΕΣΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ..ΡΩΤΗΣΑ Κ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΟΠΟΤΕ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο εμενα στις 22 σεπτεμβριου απεβαλα κ εγω βιοχημεικη μ ειπαν εμανα μ εδωσαν zinadol 1 καθε 12 ωρες. ξερετε ποτε περιπου ερχετε περιοδος???? εγω πηγα σε 3 διαφορετικουσ γιατρου γιατι ειχα παθει σοκ μολις ειδα αιμα κ οι 2 μου ειπαν οτι μπορω να προσπαθησω απο τον επομενο κυκλο αφου δε χρειαστηκα αποξεση κ ο ενας οτι πρεπει να περιμενω 2-3 μηνες μπερδευτικα:confused:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα στις 22 σεπτεμβριου απεβαλα κ εγω βιοχημεικη μ ειπαν εμανα μ εδωσαν zinadol 1 καθε 12 ωρες. ξερετε ποτε περιπου ερχετε περιοδος???? εγω πηγα σε 3 διαφορετικουσ γιατρου γιατι ειχα παθει σοκ μολις ειδα αιμα κ οι 2 μου ειπαν οτι μπορω να προσπαθησω απο τον επομενο κυκλο αφου δε χρειαστηκα αποξεση κ ο ενας οτι πρεπει να περιμενω 2-3 μηνες μπερδευτικα:confused:

 

Με τη βιοχημική δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον σταματάει νωρίς. Μπορείς να προσπαθήσεις κανονικά με την επόμενη περίοδο. Άρα στην ουσία χάνεις μόνον αυτό το μήνα. Από Δεκέμβριο πάλι "βουρ στον πατσά". Εμένα μου είπε η γιατρός μου ότι μετά από απόξεση πρέπει να περάσουν 2-3 κύκλοι, αλλά η κολητή της (γυναικολόγος κι αυτή) έμεινε έγκυος αμέσως μετά από απόξεση κι ήταν μια χαρά. Οπότε όσα μας λένε, μας τα λένε προληπτικά. Όμως ήταν κατηγορηματική, πρέπει να περάσει ένας κύκλος, να μας έρθει δηλαδή περίοδος κανονικά, πιο πριν δεν είναι έτοιμη η μήτρα για να φιλοξενήσει έμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

Με τη βιοχημική δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον σταματάει νωρίς. Μπορείς να προσπαθήσεις κανονικά με την επόμενη περίοδο. Άρα στην ουσία χάνεις μόνον αυτό το μήνα. Από Δεκέμβριο πάλι "βουρ στον πατσά". Εμένα μου είπε η γιατρός μου ότι μετά από απόξεση πρέπει να περάσουν 2-3 κύκλοι, αλλά η κολητή της (γυναικολόγος κι αυτή) έμεινε έγκυος αμέσως μετά από απόξεση κι ήταν μια χαρά. Οπότε όσα μας λένε, μας τα λένε προληπτικά. Όμως ήταν κατηγορηματική, πρέπει να περάσει ένας κύκλος, να μας έρθει δηλαδή περίοδος κανονικά, πιο πριν δεν είναι έτοιμη η μήτρα για να φιλοξενήσει έμβρυο.

 

Ο ένας κύκλος όντως είναι απαραίτητη προϋπόθεση. Επειδή όμως ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και ο γιατρός δεν μπορεί να ξέρει αν θα είναι 100% έτοιμος μέσα σε ένα μήνα, γι' αυτό δίνουν αυτό το διάστημα των 2 - 3 κύκλων, για μεγαλύτερη ασφάλεια.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας κύκλος όντως είναι απαραίτητη προϋπόθεση. Επειδή όμως ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και ο γιατρός δεν μπορεί να ξέρει αν θα είναι 100% έτοιμος μέσα σε ένα μήνα, γι' αυτό δίνουν αυτό το διάστημα των 2 - 3 κύκλων, για μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Ναι, έχεις δίκιο. Πάντως πριν κάτι μήνες που έκανα υστεροσκόπιση επεμβατική, αρχικά μου είχε πει να περιμένω, αλλά μετά την περίοδο που πήγα να με δει, είπε ότι το ενδομήτριο ήταν μια χαρά και μου έδωσε το ΟΚ. Και τώρα μου είπε ότι η μήτρα μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, άρα δεν είναι απαραίτητο να περιμένω. Οπότε υποθέτω, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Καλά είναι ν' ακούμε το γιατρό μας. Καλή σου μέρα. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, έχεις δίκιο. Πάντως πριν κάτι μήνες που έκανα υστεροσκόπιση επεμβατική, αρχικά μου είχε πει να περιμένω, αλλά μετά την περίοδο που πήγα να με δει, είπε ότι το ενδομήτριο ήταν μια χαρά και μου έδωσε το ΟΚ. Και τώρα μου είπε ότι η μήτρα μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, άρα δεν είναι απαραίτητο να περιμένω. Οπότε υποθέτω, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Καλά είναι ν' ακούμε το γιατρό μας. Καλή σου μέρα. :)

 

Καλημέρα και σε σένα newbie G. Φυσικά να τον ακούμε το γιατρό μας, κι αφού σου έδωσε το ΟΚ, μην περιμένεις καθόλου!!!Εγώ πάλι για καθαρά "προληπτικούς" λόγους (το 2010 ήταν για μένα με διαφορά η χειρότερη χρονιά σε τέτοια θέματα), λέω να περιμένω να μπει το 2011 μπας και αλλάξει το γούρι (λέμε τώρα...). Τέλος πάντων εκκρεμούν και κάποιες εξετάσεις μου, οπότε...

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια! Είναι αρκετές οι ιστορίες των κοριτσιών που έμειναν έγκυες αμέσως μετά. Κατά τη γνώμη μου, είναι καλό πάντως να ηρεμεί ο οργανισμός λίγο. Μια κοπέλα στο φορουμ (ας με συγχωρέσει που δε θυμάμαι το όνομά της) είχε μοιραστεί μαζί μας την άσχημή εμπειρία της: μύλη κύηση αμέσως μετά από παλλίνδρομη. Στο ψάξιμο που είχε κάνει είχε διαβάσει ακριβώς αυτό: ότι η σύλληψη αμέσως μετά από αποβολή μπορεί να προκαλέσει μύλη κύηση.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περασα μια βιοχημικη εγκυμοσυνη, με 10 ημερες καθυστερηση εκανα την πρωτη χοριακη και ηταν 286 μοναδες μετα απο δυο ημερες πηγε 67 θυμαμαι ηταν παρασκευη, κυριακη αδιαθετησα και δευτερα εκανα και τριτη χοριακη και ηταν 10 μοναδες. μολις μου τελειωσε η περιοδος ( και εφοσον πηρα το οκ απο τον γιατρο μου) ξαναπροσπαθησαμε για παιδακι οπου και ξεναεμεινα αμεσως εγκυος αλλα δυστυχως και ευτη η εγκυμοσυνη ηταν τρισχειροτερη....να φυγει αυτο το 2010 γιατι πολυ με ταλαιπωρησε..........

Link to comment
Share on other sites

Και εγω περασα μια βιοχημικη εγκυμοσυνη, με 10 ημερες καθυστερηση εκανα την πρωτη χοριακη και ηταν 286 μοναδες μετα απο δυο ημερες πηγε 67 θυμαμαι ηταν παρασκευη, κυριακη αδιαθετησα και δευτερα εκανα και τριτη χοριακη και ηταν 10 μοναδες. μολις μου τελειωσε η περιοδος ( και εφοσον πηρα το οκ απο τον γιατρο μου) ξαναπροσπαθησαμε για παιδακι οπου και ξεναεμεινα αμεσως εγκυος αλλα δυστυχως και ευτη η εγκυμοσυνη ηταν τρισχειροτερη....να φυγει αυτο το 2010 γιατι πολυ με ταλαιπωρησε..........

 

Αντίστοιχη εμπειρία είχα κι εγώ το 2010. Μια βιοχημική και μια προχωρημένη παλίνδρομη...Και ενδιάμεσα ο θάνατος πάρα πολύ αγαπημένου προσώπου... Να φύγει αυτός ο χρόνος και να μην ξανάρθει άλλος τέτοιος!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Αντίστοιχη εμπειρία είχα κι εγώ το 2010. Μια βιοχημική και μια προχωρημένη παλίνδρομη...Και ενδιάμεσα ο θάνατος πάρα πολύ αγαπημένου προσώπου... Να φύγει αυτός ο χρόνος και να μην ξανάρθει άλλος τέτοιος!!!

Να φυγει δεν λες τιποτα mousoudi, η δευτερη εγκυμοσυνη μου ηταν εξωμητρια ημουν 2 μηνων και με αφαιρεση σαλπιγγας και εκτος τις εγκυμοσυνες απολυσανε και τον αντρα μου απο τη δουλεια (παλι καλα μετα απο δυο μηνες βρηκε δουλεια). να φυγει το 2010 δεν το θελουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...