Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια έρχομαι και πάλι να ζητήσω τη γνώμη σας γτ λίγο αγχώθηκα...Είμαι έγκυος και τελειώνω την 9η εβδομάδα!Ενώ λοιπόν, μέχρι και πρίν 3 μέρες, με ενοχλούσε τρομερά το στήθος μου (πρησμένο, ευαίσθητο κλπ) ξαφνικά ξεπρήστηκε και δεν με ενοχλεί πιά....μόνο τα κάτι σπυράκια έβγαλα όπως παλιά πριν την περίοδο.Είναι φυσιολογικό;Να ανησυχήσω ή είναι υπερβολή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολα αυτα δεν ειναι αποδειξεις ή ενδειξεις οτι κατι δεν παει καλα... το σωστο και πρεπον ειναι αν εχεις και την παραμικρη απορια ή αγχος και φοβια να μιλας με το γιατρο σου! μη φοβασαι ομως!!! να σκεφτεσαι μονο ομορφα και ολα ευχομαι να σου πανε καλα! καλο υπολοιπο λοιπον και με το καλο το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή συνέχεια, να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αν διαβάσεις εδώ στο φόρουμ το συγκεκριμένο ερώτημα τίθεται συχνά και για διαφορετικές εβδομάδες και τελικά για όλες τις εγκυούλες δεν σημαίνει κάτι. Και σε εμένα σε αυτή την εγκυμοσύνη ακριβώς στην 9η εβδομάδα ξεπρίστικε, ήταν όμως φουσκωμένο αλλά δεν είχα πρίξιμο και πόνο και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη την 15η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά συνέβη το ίδιο και όλα καλά. Γι' αυτό μην αγχώνεσαι και όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει κάποιος κανόνας, οι ορμόνες τρελλάθηκαν και κάνουν παιχνίδια, κάθε οργανισμός και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Με το καλό το μωράκι σου:-D

Link to comment
Share on other sites

κ σε εμενα με το που μπηκα στο δευτερο τρίμηνο το στήθος σταμάτησε να πονάει.δεν θα σε πονάει σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, μην αγχώνεσαι!!!κοίτα να περάσεις μια όμορφη εγκυμοσύνη κ καλή υπομονή μα τις ζέστες-το λέω να το ακούω κ εγώ!!!!!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!¨Εψαξα μετά στο forum,όταν ηρέμησα, για παλαιότερες αναρτήσεις σχετικά με αυτό το θέμα κι ευτυχώς καταλαβα δεν είναι κάτι ανησυχητικό!Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...