Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπομπονιέρα βάπτισης


dorita

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Γεια σου και απο μενα! Εχω δει και εγω μπομπο γλυκο κουταλιου και οντως ηταν πολυ ομορφο. Και ειχε κουφετα κρεμαστα,φανταζομαι οτι εχεις δει πως ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ πήγα τον Οκτώβρη σε βάφτιση και είχαν βαζάκι με γλυκό κεράσι με κουταλάκι, μέσα σε πουγκί οργάντζας και απ' έξω να κρέμεται καρτελάκι με ευχαριστήριο από το μωράκι που βαπτιζόταν. Κουφέτα δεν είχαν γιατί είχαν άλλη μπουμπουνιέρα.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι καποιοι βαζουν και τα κουφετα πάνω το οποιο και βρισκω υπερβολή

Μερικα βαζάκια ειναι απιθανα και δεν πετιουνται ποτέ

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλε ποια μοδα...?

Κοντευει να γινει θεσμος λεμε...εγω έχω κουτακια απο το 2004! εχει πανω την ημερομηνια για αυτο το λεω!

Ειναι παντως must , ετσι λενε καποιες...εμενα που δεν κερασα γλυκο πεσαν να με φανε!

 

Link to comment
Share on other sites

Γλυκό του κουταλιού μια φορά πέτυχα εγώ σε βάπτιση και ήταν πραγματικά πολύ ωραίο. Κουφέτα δεν είχε, γιατί είχαν άλλη μπομπονιέρα αλλά είχε κουταλάκι και επάνω από το πανάκι που σκέπαζε το καπάκι είχαν κολημμένο ενα διακοσμητικό λουλουδάκι από τσοχα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι ωραιο γιατί μένει και σαν ενθυμιο στον καλεσμένο να το καταναλώσει σιγά σιγά, αλλά οι καλεσμενοι δε περιμενουν να φάνε το παραδοσιακό παστάκι; Και τους έρχεται μια απογοητευση με το γλυκό του κουταλιού;

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικά μπορείς να κάνεις ό,τι θες. Στη βαπτιση της κόρης μου είχα κάνει πολυχρωμα μακαρόν μέσα σε πουγκί από οργαντίνα και έγιναν ανάρπαστα. Επίσης θα μου άρεσε και τοκλασικό εκλέρ που θα έχει απάνω το όνομα του παιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Mακαρόν!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλάααα!!!!! Μπορω να φαω ολα τα γλυκά της βάπτισης...ΑΠΙΘΑΝΑ!!!!!!!!!!!

 

ΑΝ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΑ...ΑΥΤΆ ΘΑ ΕΔΙΝΑ!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου θυμιζουν κατι γλυκα τυπου "ινδικης καρυδας" που δινουν στο χωριό μου στους γαμους και δεν με τρελλαινουν και πολυ πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι ρε παιδια το μακαρον???

εγω για τη βαφτσιη του μικρου μου το Μαη θα δωσω μαλλον μελεκουνια (παραδοσιακο ροδιτικο παστελι, πολυ νοστιμο)

 

Κι εγω μελεκουνια θα κερασω γιατι θα γινει στη Ροδο!Καλο αυτο, γιατι δεν εχουμε να σκεφτουμε και για το γλυκο!!

 

Δεν το ξερω κι εγω το μακαρον...για πειτε λεπτομερειες....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μελεκουνια θα κερασω γιατι θα γινει στη Ροδο!Καλο αυτο, γιατι δεν εχουμε να σκεφτουμε και για το γλυκο!!

 

Δεν το ξερω κι εγω το μακαρον...για πειτε λεπτομερειες....

 

http://images.google.gr/images?q=macaron&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=QS9US__jC4uK_AalzcjcAw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CC8QsAQwAw

 

αυτά ειναι τα μακαρον, τα καλης ποιότητας ειναι πανάκριβα, ειναι γαλλικά εδέσματα!

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είναι οι κλασικοί "εργολάβοι", με αμυγδαλόπαστα δεν γίνονται;

 

Μπραβο,marandnik,εργολαβους τα λεμε!!!Αν μοιαζουν παντως,τρελλαινομαιιιιιι!!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μελεκουνια θα κερασω γιατι θα γινει στη Ροδο!Καλο αυτο, γιατι δεν εχουμε να σκεφτουμε και για το γλυκο!!

 

Δεν το ξερω κι εγω το μακαρον...για πειτε λεπτομερειες....

 

 

Ναι ναι το μελεκουνι ειναι τελειο!

Ειναι η νυφη μου Ροδιτισσα και για τον (πολιτικο) γαμο τους ειχε φερει η μαμα της μελεκουνια!! Και μιας και ειναι κατι ιδιαιτερο και αρεσε σε ολους μας πολυ, καταληξαμε εκει!

Ασε γιατι στην πρωτη βαφτιση εσπασα το κεφαλι μου μεχρι να καταληξουμε στα γλυκα!

 

ΥΓ δε με ενθουσιαζει το μακαρον, οπτικα τουλαχιστον

Αλλα εμπιστευομαι πολυ τη γνωμη της αγαπητης Αggeloudia, τη βαφτιση σου τη λατρεψα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...