Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποιος άλλος σκέφτεται να σταματήσει το σταθμό;


Recommended Posts

είναι η έκτη μερα σήμερα και πάλι μες το κλάμα....όλες τις φορες την πηγα εγώ και μολις πάρκαρα έξω απο το σταθμο αρχιζε τα κλαματα και εμετους (2φορες). σήμερα ζήτησα να κάτσω έξω απο την αίθουσα να δω πόσο θα έκλαιγε. για 20΄δεν σταματησε να τσιριζει. μετα συνεχισε με πιο σιωπηλο κλαμα...ξερετε, εκεί που λες "ωραια, σταμάτησε" αντε ξανα απο την αρχή. το άσχημο είναι ότι τις τελευταίες μέρες εχει αρχισει να μην τρώει....τη βλέπω άκεφη στο σπίτι. όταν γυρίζει κοιμάται ένα γεμάτο 3ωρο....

χθες την παρέλαβα ερειπιο. τελειως εξαντλημένη απο το κλαμα.

λεω να δώσω ένα περιθώριο μέχρι την άλλη εβδομάδα. αν συνεχιστει η κατασταση, θα την σταματήσω. στο τέλος θα αρρωστήσει. ούτε κοιμάται όσο κοιμόταν, ούτε τρώει.

σκέφτεται καμια σας τα ίδια; η μικρή είναι 15μηνών. μήπως τελικά να μην την πήγαινα; εξακολουθώ να πιστεύω ότι στο σταθμο να μάθαινε ένα σωρό πράγματα. όχι όμως εις βάρος της υγείας της....:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ποσο ειναι η μικρη?

Εχεις αλλη επιλογη εκτος σταθμου?

 

Προσωπικα αν δεν δουλευα ή ειχα επιλογη δεν θα εβαζα το παιδι σε αυτη την διαδικασια . Το μονο που με κρατουσε να το κανω ήταν οτι δεν ειχα αλλη εναλλακτικη.

 

Αν ομως δουλευεις και δεν εχεις κανεναν να στην κρατησει δυστυχως το υπομενεις .. :-( Μεχρι εμετο δεν φτασαμε απ οσο ξερω βεβαια γιατι δεν με ειχαν αφησει να ειμαι παρουσα - ειναι προς τιμην του σταθμου σου αυτο.

 

Να την παει ο μπαμπας δοκιμασες? Η με σχολικο? Με εμενα παντα εκλαιγε με τον μπαμπα σπανια. Τι να πω. Ισως ημουνα εγω τοσο αγχωμενη που το ενοιωθε.

 

Ο αποχωρισμος με το παιδι παντως ειναι απο τις πιο οδυνηρες εμπειριες.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

είναι η έκτη μερα σήμερα και πάλι μες το κλάμα....όλες τις φορες την πηγα εγώ και μολις πάρκαρα έξω απο το σταθμο αρχιζε τα κλαματα και εμετους (2φορες). σήμερα ζήτησα να κάτσω έξω απο την αίθουσα να δω πόσο θα έκλαιγε. για 20΄δεν σταματησε να τσιριζει. μετα συνεχισε με πιο σιωπηλο κλαμα...ξερετε, εκεί που λες "ωραια, σταμάτησε" αντε ξανα απο την αρχή. το άσχημο είναι ότι τις τελευταίες μέρες εχει αρχισει να μην τρώει....τη βλέπω άκεφη στο σπίτι. όταν γυρίζει κοιμάται ένα γεμάτο 3ωρο....

χθες την παρέλαβα ερειπιο. τελειως εξαντλημένη απο το κλαμα.

λεω να δώσω ένα περιθώριο μέχρι την άλλη εβδομάδα. αν συνεχιστει η κατασταση, θα την σταματήσω. στο τέλος θα αρρωστήσει. ούτε κοιμάται όσο κοιμόταν, ούτε τρώει.

σκέφτεται καμια σας τα ίδια; η μικρή είναι 15μηνών. μήπως τελικά να μην την πήγαινα; εξακολουθώ να πιστεύω ότι στο σταθμο να μάθαινε ένα σωρό πράγματα. όχι όμως εις βάρος της υγείας της....:(:(

 

Και εγώ συμφωνώ με την ιδέα του σχολικού και εμένα σήμερα ειναι η τρίτη μέρα που πήγε και με το σχολικό το πήρε τελείως διαφορετικά θεωρεί ότι πάει βόλτα για να παίξει και να χαρεί.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ο σταθμος γι αυτην την ηλικια εναι λυση αναγκης στις μαμαδες που δουλευουν.Ειναι η ηλικια που και στο σπιτι και στο σχολειο..τα ιδια θα μαθει ..αρκει να εχει καποιον ν ασχοληθει.

Αν δεν δουλευεις ..σταματησε την τωρα...αν παλι δουλευεις .. πες μας ποιες επιλογες εχεις ωστε να σου πουμε την γνωμη μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον, άλλο άτομο για την πηγαίνει δεν υπάρχει και οι γονείς μου δουλεύουν, άρα αδύνατον να την κρατήσουν. τι έγινε χθες στο σταθμό:

πήγα "ξαφνικά" να την πάρω ενω τους είχα πει ότι θα έτρωγε εκει. αναστατώθηκαν λίγο και απορούσα αν ήταν τόσο τραγικό που δεν την άφησα να φάει....τι είχε γίνει:οι δασκάλες είχαν ήδη γράψει στο τετράδιό της ότι τάχα μου είχε φαει το φαι της, τη σαλάτα, ψωμί και τυρί!!!!!!!!μετα τα έσβησαν με στυλό!!!!!μέχρι και τις ώρες που κοιμόταν είχαν διορθώσει γιατί συμφωνά με τα δικά τους θα ξύπναγε στις 12 και εγώ ήμουν έκεί 12 και τη βρήκα ξύπνια!!

σήμερα υποτίθεται ήταν η πρώτη μας μέρα με το σχολικό. τι το θελα. μισή ωρα περιμενα με το μωρο στο δρομο. στο τέλος τη βουτάω και την παω στο σταθμό (εκεινο φυσικά πάλι έκλαιγε). ο υπεύθυνος μου είπε ότι ο οδηγός δεν έβρισκε το δρόμο, ενώ χθες με διαβεβαίωνε ότι ο οδηγός είχε παει με το μηχανάκι του να βρει τη διεύθυνση. φυσικά τσακωθήκαμε.

μην εμπιστεύεσαι ποτε κανέναν.-

αυριο φυσικά θα την παω παλι εγώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάθε φορά που τον παίρνω από τον παιδικό(σήμερα η τρίτη μέρα) σκέφτομαι να κόψω τον παιδικό και να παρατήσω τη δουλειά μου.

Φυσικά αυτό είναι σχεδόν αδύνατο για οικονομικούς λόγους. Και επιπλέον ήθελα να πάει παιδικό για να παίζει και να αλλάζουμε τη ρουτίνα μας μαμά και γιός.

Αλλά είμαι πολύ δυσαρεστημένη με τη νοοτροπία "άσε μας εδώ το σακί και φύγε... αν έχω ελεύθερο χρόνο θα το πάρω καμιά αγκαλιά αγγαρείας ή αν δεν είμαι εγώ θα είναι καμμιά αλλη συνάδελφος γιατί έχουμε πολύ δουλειά τώρα, αλλά μη σκας έτσι κι αλλιώς κάποτε θα βαρεθεί να κλαίει και τότε περήφανοι θα πούμε ότι έχει τελειώσει η προσαρμογή και συνήθισε".

Και είμαι τρομερά νευριασμένη γιατί ποτέ δεν έχω αφήσει το παιδί να κλαίει για κανένα λόγο και τώρα μου απαιτούν να το αφήνω σε ένα δωμάτιο με άγνωστα πρόσωπα που τον τρομάζουν και με άλλα μωρά που σκούζουν εξίσου. Τρέμω μήπως το χαμογελαστό και κοινωνικό παιδί μου αλλάξει συμπεριφορά και του δημιουργηθεί ψυχολογικό πρόβλημα με τους ανθρώπους. Σήμερα το απόγευμα άκουσε ένα παιδάκι από το δρόμο να κλαίει και έβαλε κι αυτός τα κλάματα. Προφανώς θυμήθηκε τον πανικό που επικρατεί στον παιδικό. Εμετούς δεν έχουμε φτάσει να κάνουμε γιατί δεν τον έχω αφήσει πολλές ώρες. Το πιο πολύ ήταν σήμερα μία ώρα και πήγα και τον πήρα.

Αυτά... τα 'πα και ξεθύμανα...

Link to comment
Share on other sites

Ριτα μονο το γεγονος οτι γραφαν ψεμματα στο τετραδιο φτανει για να το ξανασκεφτεις.

Το παιδι ειναι μικρο αν γινουν και αλλα πραγματα πισω απο την πλατη σου πως θα σου τα πει??? Μηπως να βρεις καποιον αλλο παιδικο σταθμο???

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια...κ μιας φιλης 2,5 ετων χτυπιοταν εκανε εμετους κ εκλαιγε,κ μετα την σταματησε για 3 μηνες....κ τωρα σημερα πηγε με την θεληση της κ δεν ξεκολλαγε...της αρεσει πολυ....τι να πω...με τα παιδια ακρη δεν βγαζεις καμια φορα...ισως αισθανονται ετοιμα οταν αυτ θελουν κ οχι οταν εμεις το επιβαλλουμε...αλλα οι συνθηκες οι οικονομικες δεν μας αφηνουν κ περιθωρια καποιες φορες....εγω πιστευω οτι οσο μενουν σπιτι...μετα αρνουνται το σχολειο....καμια φορα μετα τα 2 πρεπει να πηγαινουν...γιατι μετα μιλουν κ αρνουνται επιτακτικα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τον άφησα μιάμιση ώρα και τα παιδάκια του παιδικού τμήματος δεν κλαίγανε όταν πήγα να τον πάρω. Αντίθετα τα παιδάκια του βρεφικού που είμαστε εμείς κλαίγανε σχεδόν όλα. Ο δικός μου έκλαιγε όλη την ώρα και φυσικά από τη στενοχώρια του δεν έφαγε ούτε φρουτόκρεμα ούτε ψωμί(η αδυναμία του).

Απο Δευτέρα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον, άλλο άτομο για την πηγαίνει δεν υπάρχει και οι γονείς μου δουλεύουν, άρα αδύνατον να την κρατήσουν. τι έγινε χθες στο σταθμό:

πήγα "ξαφνικά" να την πάρω ενω τους είχα πει ότι θα έτρωγε εκει. αναστατώθηκαν λίγο και απορούσα αν ήταν τόσο τραγικό που δεν την άφησα να φάει....τι είχε γίνει:οι δασκάλες είχαν ήδη γράψει στο τετράδιό της ότι τάχα μου είχε φαει το φαι της, τη σαλάτα, ψωμί και τυρί!!!!!!!!μετα τα έσβησαν με στυλό!!!!!μέχρι και τις ώρες που κοιμόταν είχαν διορθώσει γιατί συμφωνά με τα δικά τους θα ξύπναγε στις 12 και εγώ ήμουν έκεί 12 και τη βρήκα ξύπνια!!

σήμερα υποτίθεται ήταν η πρώτη μας μέρα με το σχολικό. τι το θελα. μισή ωρα περιμενα με το μωρο στο δρομο. στο τέλος τη βουτάω και την παω στο σταθμό (εκεινο φυσικά πάλι έκλαιγε). ο υπεύθυνος μου είπε ότι ο οδηγός δεν έβρισκε το δρόμο, ενώ χθες με διαβεβαίωνε ότι ο οδηγός είχε παει με το μηχανάκι του να βρει τη διεύθυνση. φυσικά τσακωθήκαμε.

μην εμπιστεύεσαι ποτε κανέναν.-

αυριο φυσικά θα την παω παλι εγώ

 

Aλλη επιλογη σταθμου δεν εχεις??

Εαν για τοσο χαζα πραγματα λενε ψεμματα..αν γινει κατι πιο σοβαρο ποιος θα στο πει??Αν χτυπισει ας πουμε το κεφαλακι του..ουτε καν θα το μαθεις για να εισαι σταντ για 48 ωρες??

Ξανασκεψου ...βρες κατι αλλο...ειναι κριμα...δεν αξιζει το παιδι σου αυτο το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

rita-

 

Πριν διαβάσω τη δευτερη απάντηση σου για τις σημειώσεις στο τετράδιο (που εκεί επιβαιβεώθηκα) ήθελα να σου γράψω ότι κάτι τρέχει με τον παιδικό σταθμό. Τι νομίζεις; ότι όλα τα παιδάκια που πηγαίνουν παιδικό το θέλουν; Τα περισσότερα αντιδρούν σαν το δικό σου και εγώ το βρίσκω απόλυτα λογικό. Ο ρόλος των παιδαγωγών εκει μέσα είναι να αντιμετωπίζουν αυτές τις καταστάσεις. Μιλάς σοβαρά; για παραπάνω από 20΄δεν μπόρεσαν να το ηρεμήσουν; ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ!!!!!!!!!!!!! Θα σου πρότεινα να αλλάξεις παιδικό ΑΜΕΣΩΣ! Οι άνθρωποι εκεί μέσα νομίζουν ότι άνοιξαν επιχείρηση και όχι σταθμό για αθώες ψυχούλες. Προς Θεού δηλαδή!. Αυτά στα λέω σαν πιο έμπειρη στους παιδικούς σταθμούς και έχοντας αλλάξει αρκετούς. Οταν ο γιός μου ήταν 15 μηνών αναγκαστήκαμε να τον στείλουμε παιδικό (ευτυχώς μόνο για 1,5 μήνα). Εκλαιγε απαρηγόρητα (ακριβώς σαν τη δικιά σου). Μπήκα και εγώ μέσα στον παιδικό, σε συννενόηση με τα κορίτσια, χωρίς να με δει ο γιος μου και παρακολουθούσα να δω τι θα γίνει. Τον ανέλαβε μία κυρία , η πιο έμπειρη και μεγάλη εκεί μέσα και μέσα σε 2' το παιδί ήταν μια χαρά. Επειδή έμεινα για λίγο ακόμη εκεί μιλώντας με μία άλλη κοπέλα, μετά από τον δικό μου της πήγαν κι άλλο παιδάκι σε ακόμα χειρότερη κατάσταση. Σε λίγο έτοιμος κι αυτός!

Κουράγιο στην αναζήτηση και δοκιμή του άλλου παιδικού!

Link to comment
Share on other sites

Τον ανέλαβε μία κυρία , η πιο έμπειρη και μεγάλη εκεί μέσα και μέσα σε 2' το παιδί ήταν μια χαρά. Επειδή έμεινα για λίγο ακόμη εκεί μιλώντας με μία άλλη κοπέλα, μετά από τον δικό μου της πήγαν κι άλλο παιδάκι σε ακόμα χειρότερη κατάσταση. Σε λίγο έτοιμος κι αυτός!

 

Oυαουυυυ

Μας την τυλιγετε? :lol::lol:

 

rita- θα αλλαζα αμεσως παιδικο. Αν ψευδονται για κατι τοσο απλο......?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ρόλος των παιδαγωγών εκει μέσα είναι να αντιμετωπίζουν αυτές τις καταστάσεις. Μιλάς σοβαρά; για παραπάνω από 20΄δεν μπόρεσαν να το ηρεμήσουν; ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Ακριβώς αυτό βρε παιδιά!!! Σε μας είναι 2 δασκάλες κι όμως δεν μπορούν να ηρεμήσουν τα μωρά που κλαίνε και φτάνουν στο σημείο όταν περάσει μία-μιάμιση ώρα συνεχόμενου κλάματος να παίρνουν τις μαμάδες τηλέφωνο για να έρθουν να τα πάρουν. Ήμαρτον.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, άλλο άτομο για την πηγαίνει δεν υπάρχει και οι γονείς μου δουλεύουν, άρα αδύνατον να την κρατήσουν. τι έγινε χθες στο σταθμό:

πήγα "ξαφνικά" να την πάρω ενω τους είχα πει ότι θα έτρωγε εκει. αναστατώθηκαν λίγο και απορούσα αν ήταν τόσο τραγικό που δεν την άφησα να φάει....τι είχε γίνει:οι δασκάλες είχαν ήδη γράψει στο τετράδιό της ότι τάχα μου είχε φαει το φαι της, τη σαλάτα, ψωμί και τυρί!!!!!!!!μετα τα έσβησαν με στυλό!!!!!μέχρι και τις ώρες που κοιμόταν είχαν διορθώσει γιατί συμφωνά με τα δικά τους θα ξύπναγε στις 12 και εγώ ήμουν έκεί 12 και τη βρήκα ξύπνια!!

σήμερα υποτίθεται ήταν η πρώτη μας μέρα με το σχολικό. τι το θελα. μισή ωρα περιμενα με το μωρο στο δρομο. στο τέλος τη βουτάω και την παω στο σταθμό (εκεινο φυσικά πάλι έκλαιγε). ο υπεύθυνος μου είπε ότι ο οδηγός δεν έβρισκε το δρόμο, ενώ χθες με διαβεβαίωνε ότι ο οδηγός είχε παει με το μηχανάκι του να βρει τη διεύθυνση. φυσικά τσακωθήκαμε.

μην εμπιστεύεσαι ποτε κανέναν.-

αυριο φυσικά θα την παω παλι εγώ

 

Κοριτσάκι μου σου είχα πει κάποια στιγμή για αυτό τον σταθμό ότι πέρυσι τον Σεπτέμβρη τον πήγα δύο μέρες και σταμάτησα. Ο γιος μου τότε ήταν 14. Αφού μου ζήτησαν να τους γράψω κάποια πράγματα στο τετράδιο για το παιδί για το χαρακτήρα του τις συνήθειές του αν έχει κάποια αλλεργία σε τροφή ή αν δεν έχει δοκιμάσει κάτι τους το πήγα την πρώτη μέρα. Εκεί λοιπόν είχα γράψει ότι το παιδί δεν πίνει αγελαδινό γάλα ούτε τρώει οποιοδήποτε παράγωγο του αγελαδινού τυριά γιαούρτια γιατί μου είχε κάνει αλλεργία. Την πρώτη μέρα τον άφησα 2 ώρες και όταν μου τον κατέβαζαν με το ασανσέρ γιατί ήταν επάνω με τα μικρά άκουγα την δασκάλα που του έλεγε ήρθε η μαμά και αυτός αναστέναζε δεν μπορούσε να αναπνεύσει από τα αναφιλητά. Τους ρώτησα γιατί δεν με πήραν αφού το παιδί όταν το πήρα αγκαλιά δεν μπορούσε να ημερμήσει μου είπα ότι σε γενικές γραμμές πήγε καλά. Στην διάρκεια βέβαια εκείνης της πρώτης ημέρας τους είχα πάρει 50 τηλέφωνα και μου έλεγαν ότι έκλαψε λίγο και ησύχασε. Την δεύτερη μέρα που τον πήγα τους είπα ότι αν το παιδί δεν ηρεμεί να με πάρουν αμέσως να έρθω να το πάρω. Πήρα κάποια στιγμή

τηλέφωνο και μου είπαν ότι ήπιε γάλα και έφαγε και τοστ. Τους λέω μου κάνετε πλάκα αφού το παιδί δεν τρώει γαλακτοκομικά από αγελαδινό γιατί μου έχει κάνει δερματική αλλεργία. Τακτοποίησα κάποια πράγματα στην δουλειά και πήγα να τον πάρω χωρίς να τους το πω ζήτησα την υπεύθυνη και την ρώτησα τι έγινε και γιατί έφαγε αυτά τα πράγματα την στιγμή που το είπα προφορικά στην δασκάλα το πρωί και το έγραψα και στο τετράδιο. Προσπάθησε να τα μπαλώσει και διάφορα πήρα το παιδί και δεν το ξαναπήγα. Δεν με ενδιαφέρει ούτε αν έχουν πολύ δουλειά ούτε αν έχουν πολλά παιδιά ούτε τίποτα. Να κάνουν την δουλειά τους σωστά και κυρίως ειλικρίνεια. Δεν ανέχομαι ψέματα εις βάρος του παιδιού μου. Αυτή είναι η δική μου εμπειρία από τον σταθμό που πηγαίνεις rita. Τα συμπεράσματα δικά σας. Κουράγιο μανούλες

FXWyp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ξέρω ζυμαρούλη.....φυσικα και δε ξεχασα ότι μου είχες γράψει. ηλπιζα ότι είχαν αλλάξει διευθυνση.

σήμερα τρίτωσε το κακό. περίμενα τη μικρή στις 3.15. στις 4παρα 10 παίρνω τηλ τρελαμένη και ρωτάω τι έγινε. ξέρετε τι μου απάντηση η υπεύθυνη; ΜΠΕΡΔΕΨΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ!!!!!!!

θα μου την έφερναν στις 5.00!!!!!!!!!!!!

το τι άκουσαν δε λέγεται. έχετε καταλάβει ότι μιλάμε για παιδια και όχι για μπλούζες; είναι δυνατόν να ανοιγουν τετοιοι ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΙ σταθμοί; τι να κάνω τώρα; να ψάξω που έμεινε ελεύθερη θεση σε άλλον σταθμό; κοντευω να τρελαθώ. εκει θα γίνεται το έλα να δεις και εμενα μου λένε ότι όλα είναι μια χαρά. το γελοιο είναι ότι έδωσε το τηλέφωνο στον όδηγό (!!!!!) για να συνεννοηθώ. επικράτησε ένας διαλογος του στυλ εγω το είπα στον τάδε, ο τάδε πήγε το πρωί κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα, τί έγινε τελικά?

 

Είχα πάει κι εγώ να τον δω αλλά μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση και σαν χώρος και σαν συμπεριφορά αλλά δεν σου είπα τίποτα γιατί όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Όταν είδα όμως και αυτό http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47421 επιβεβαιώθηκα.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα, τί έγινε τελικά?

 

Είχα πάει κι εγώ να τον δω αλλά μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση και σαν χώρος και σαν συμπεριφορά αλλά δεν σου είπα τίποτα γιατί όλα αυτά είναι υποκειμενικά. Όταν είδα όμως και αυτό http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47421 επιβεβαιώθηκα.

 

το είχα φανταστεί ότι κάτι σε χάλαγε και δεν ήθελες να μου το πεις!:rolleyes:

τελικά, ευτυχώς δηλαδη, η μικρή συνήθισε. παει στο σχολικό χωρίς κλάματα!!!!!

εγώ φυσικά εξακολουθώ και κάνω αιφνιδιαστικές επισκέψεις καθε τρεις και λίγο

Link to comment
Share on other sites

Και να συνεχίζεις να κάνεις γιατί και ο... Άγιος φοβέρα θέλει. Πάντως αν δεις ότι συνεχίζουν να κάνουν φάουλ, "κλείσε" την υπέρογκη προκαταβολή σου χωρίς να δώσεις δραχμή παραπάνω και κοίτα και για το μικρό μου πόνυ. Το έχει παλιός συνάδελφος απτην εταιρία μου, πάει ένας τωρινός συνάδελφος το παιδάκι του και είναι πολύ ευχαριστημένος, χώρια την γνωριμία του με τους ιδιοκτήτες.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΘΕΜΑ ΕΝΣΤΙΚΤΟΥ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ,

ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ

ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΕ?

 

 

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Μην απαντήσεις τί θα κάνεις εδώ μέσα, γιατί έχουν υποψιαστεί και οι ιδιοκτήτες των σταθμών και παρακολουθούν το site και μπορεί να καταλάβουν ποιά είσαι.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

μα αν το παρακολουθούσαν δε θα έπρεπε να είναι πιο προσεχτικοί; εχουν γίνει ήδη και άλλες αναφορές, ονομαστικές μάλιστα....βασικά δεν ανέφερα το όνομα του σταθμού για ευνόητους λόγους.

οι περισσότεροι πλεον ξέρουν ότι τα πάντα σχολιάζονται στις ηλεκτρονικές συζητήσεις. δε θα έπρεπε να είναι πιο προσεχτικοί; τι να πω....:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΘΕΜΑ ΕΝΣΤΙΚΤΟΥ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ,

ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ

ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΕ?

 

 

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ

 

ότι είναι θέμα ενστίκτου, το πιστεύω και εγώ....το πρόβλημα είναι ότι είχα επισκεφτεί αρκετούς σταθμούς και σε όλους κάτι με χάλαγε (ακόμα και σε αυτόν που την έγραψα-δεν είχα άλλη επιλογή...). μόνο ένας μού γέμισε το μάτι και όπως καταλαβαίνετε έμεινα με την απορια αν θα ήταν καλύτερος. το μειονέκτημά του ήταν η απόσταση απο το σπίτι. το μικρό θα χρειαζόταν τουλάχιστον 1ώρα μόνο για να πάει!!!!άρα ούτε αυτός μου έκανε.....

το ακούσατε ότι πήραν την άδεια απο το παιδικό εργαστήρι;!!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητες μανουλες καλησπερα σας,

θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να μοιραστω το αγχος και την αγωνια σας την οποια εζησα περσι πιο εντονα οταν εγραψα το γιο μου (13 μηνων) σε ενα σταθμο, ενω παραλληλα ημουν εγκυος 6 μηνων...!!!(με καμια βοηθεια απο μαμα,....πεθερα....κλπ)οπως εχω γραψει σε αλλο site αναγκαστηκα να διακοψω τον γιο μου απο την πρωτη εβδομαδα προσαρμογης απο αυτο τον σταθμο (για λογους που εχω γραψει) και να προσπαθω να βρω αλλον παιδικο σταθμο μονη μου...ενω ημουν εγκυος...πηγαινα στην δουλεια και ειχα τον συζυγο μου απων στο εξωτερικο.... Μετα απο ολη αυτη τη νουβελα που περασα και θελησε ο Θεος να με βοηθησει να μην αποβαλλω...καταλαβα το εξης: μεγαλη προσοχη στους βρεφονηπιακους σταθμους...ζητηστε την αδεια λειτουργια τους πριν στειλετε τα παιδια σας....

Να μην σας τα πολυλογω τελικα βρηκα αλλον σταθμο και εστειλα εκει το γιο μου στον οποιο συνεχιζει και φετος. Σε λιγους μηνες θα στειλω και το δευτερο (13 μηνων..)Υπομονη στην αρχη ολα τα παιδακια κλαινε..αλλα οι δασκαλες τους πρεπει να τους προσφερουν ενα ζεστο ομορφο περιβαλλον μεσα στο οποιο τα μωρα μας θα αφεθουν και θα ενταχθουν στην μικρη κοινοτητα τους...καλο κουραγιο και υπομονη σε ολες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...