Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικογενειακη εκδρομουλα... μελων !!!


Marilena

Recommended Posts

Μετα απο μινι συσκεψη που εγινε στο τσατ αποφασισαμε να ανοιξουμε αυτο το ποστ για να κανονισουμε μια εκδρομουλα οσοι το επιθυμουμε, ενα ΣΚ ή κατι τετοιο... μολις δουμε λιγο καλυτερο καιρο κλπ.

Αρχικα να πω οτι το ποστ το ανοιγουμε απο τωρα για λογους οργανωτικους και οχι βεβαια για να δηλωσουμε συμμετοχη απο τωρα για... τοτε που θα παμε... οι δηλωσεις συμμετοχης θα γινουν τις τελευταιες μερες...

 

Αρχιζω με τα θεματα :

 

1) Το μερος... Υπαρχει προταση για Βολο, ωστε και να γνωρισουμε τα κοριτσια που ειναι εκει αλλα και να ερθουν αν θελουν και απο αλλες κοντινες περιοχες (π.χ. Θεσσαλονικη κλπ)... Τι λετε ?

2) Ο χρόνος... Επειδη μεσολαβει και Πασχα, εγω προτεινω ΑΑΑΑΑΑΝ εχει καλο καιρο να το δουμε πριν το Πάσχα... τωρα συγκεκριμενες ημερομηνιες θα λεμε στην πορεια γιατι αρχιζουν και οι βαπτισεις κλπ εκεινο τον καιρο...

3) Η ιδεα μου ειναι στο οργανωτικο μερος, να συμφωνησουμε αμεσα σε μια περιοχη και να πουμε ποιοι ενδιαφερομαστε (μονο ενδιαφερον αρχικα, ειπαμε ειναι πολυυυυυυυυυυ μακρυα για να το στανταρουμε), απλα και μονο για να παρουμε καμμια προσφορα απο ξενοδοχειο κλπ και να μας βοηθησουν και τα κοριτσια και αγορια της αντιστοιχης περιοχης. Τι λετε ???

 

Λοιπον ? Ειστε για αποδραση ???

Περιμενω αντιδρασεις και ... δρασεις !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολυ ωραια ιδεα Μαριλενα κ ο Βολος ειναι μια χαρα κ για αλλα μελη που βρισκονται στους γυρω Νομους.

Μπορει επισης να καθιερωθει να γινεται μια φορα το χρονο.

Τωρα για το ποτε μπορω να προτεινω το τριημερο της Καθαρας Δευτερας??? Τι λετε???

Καθαρα Δευτερα πεφτει 10 Μαρτιου.Κ ειναι κ πριν το Πασχα. Εκτος κ αν θελετε για ΣΚ μονο οποτε το κοιταμε παλι.

 

Εγω παντως ειμαι στη διαθεση σας μιας κ δεν δουλευω τωρα να ψαξω οτι θελετε κ να συνεργαστω με μελη πιο παλια απο μενα για την οργανωση κ την διεξαγωγη των συναντησεων. Με πολυ μεγαλη μου χαρα μιας κ αγαπω ιδιαιτερα την ιστοσελιδα του parents!!!!! :D

Το εχω δειξει αλλωστε κ στο αλλο ποστ για την οικογενειακη συναντηση τον Φεβρουαριο.

Link to comment
Share on other sites

Ντινακι μου κι εγω τα ιδια, οπως ξερετε ολοι... Δεν το βλεπω απλα σαν ενα τσατ ή ενα φορουμ που χαζολογαμε κλπ... Το βλεπω σαν βασικο κομματι της ζωης μας και μαλιστα αυτο που εψαχνα παντα !!! Ατομα με ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ !!! Παρεα που κατανοει τα προβληματα και την ζωη που κανει μια οικογενεια...

Φτανει θα με παρουν τα ζουμια...

 

Στο θεμα μας τωρα...

Κι εγω ηθελα πολυ να ειναι το 3ημερο, αλλα απο οσο ξερω θα εχουμε βαπτιση στις 9/3, οποτε.... δεν.... βεβαια αν ολοι οι υπολοιποι τα βρειτε... κανενα προβλημα... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΔΕΑ.... Να σας γνωρίσω κι εγώ από κοντά.... Αν τελικά το κανονίσετε και έρθετε θα σας περιμένω πως και πως..... ΑΝΤΕ...... :D:D:D

 

Ξέρετε τι ΤΕΛΕΙΟΣ είναι ο Βόλος την Άνοιξη;..... Και ό,τι πρέπει για εκδρομούλα προς το νοτιοανατολικό Πήλιο.... Γατζέα, Καλά Νερά, Άφησο, Μηλίνα..... (εγώ πάντα προτιμώ θάλασσα!!! :D )

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα, φοβερη η ιδεα σας για εκδρομουλα!!!

Επειδη ειμαστε λιγο μακρια θα ηταν πολυ καλη ευκαιρια ενα ΣΚ οπου θα γνωριστουμε απο κοντα αφου δεν ειναι δυνατον να ερθουμε σε καποια απο τις συναντησεις σας!!!

 

Τωρα παλι αν κανονισετε πριν το Πασχα μαλλλον δε θα μας βολεψει γιατι η μικρη μας θα ειναι πολυ μικρουλα για μακρινο ταξιδι, μετα το Πασχα χωρις να υποσχομαι τιποτα θα ηταν πιο ευκολο!!!Αλλα ακομη και να μη μας βολεψει ελπιζω να ξαναγινει μια τετοια εκδρομουλα μεσα στο καλοκαιρακι και θα χαιρομασταν πολυ να σας γνωρισουμε απο κοντα!!!

ikfUp2.png WTMrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tέλεια, βρε παιδιά!Ο Βόλος είχε προταθεί και παλιότερα και δυστυχώς η πρόταση έμεινε στον αέρα...Τώρα όμως είμαστε απ'ότι γνωρίζω και 4 μέλη από Βόλο (ή και περισσότερες;) ! Δεν μπορεί, κάπως θα γίνει...!

 

Θα πρότεινα επίσης να μοιραστούν οι συναντήσεις σε 2 μέρες- μέρη. Δηλαδή να κανονίζαμε την πρώτη μέρα κάτι μέσα στο Βόλο, μιας και οι περισσότεροι ενδεχομένως να είναι ακόμα κάπως κουρασμένοι από το ταξίδι (και το Πήλιο έχει και αυτό διαδρομή και στροφές) και την δεύτερη μέρα να ανεβαίναμε και Πήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Aριαδνη και Λια απο οτι καταλαβα ειστε απο το Βολο!!!

Τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ας γραψουν κ ποια αλλα μελη ειναι απο το Βολο, ετσι ωστε να συναντηθουμε ολοι. Ελατε ενεργοποιηθητεεεεεε!

Αριαδνη πολυ καλη ιδεα σου για Πηλιο τη δευτερη μερα.Φανταστικα θα πρεπει να ειναι δεν εχω παει ποτε.

Οποτε εσεις μπορειτε να μας καθοδηγησετε για ξενοδοχεια,ταβερνες,παιδοτοπους κλπ.

Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την Λία και εμένα είναι και η Έλλη και η "zorra", η οποία γέννησε και πρόσφαταια. Για άλλα μέλη δεν γνωρίζω... . Φυσικά και μπορούμε να κάνουμε προτάσεις και να βοηθήσουμε σχετικά με ξενοδοχεία, φαγητό κ.τ.λ., κ.τ.λ. Ας οργανωθούμε λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία η ιδέα για εκδρομούλα και ο Βόλος - Πήλιο μια χαρά μου ακούγεται. Μακάρι να μπορέσουμε κι εμείς να έρθουμε.

Για να οργανωθούμε όπως λέει και η ΑΡΙΑΔΝΗ, για ποια περίοδο σκέφτεστε; τώρα κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η ιδέα για εκδρομούλα και ο Βόλος - Πήλιο μια χαρά μου ακούγεται. Μακάρι να μπορέσουμε κι εμείς να έρθουμε.

Για να οργανωθούμε όπως λέει και η ΑΡΙΑΔΝΗ, για ποια περίοδο σκέφτεστε; τώρα κοντά;

 

Οπως γραφει κ η Μαριλενα πιο πανω λεμε για πριν το Πασχα αν εχει καλο καιρο. Δηλαδη για καποιο ΣΚ του Μαρτιου. Εσεις τι μας προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

ωραια ιδεα αλλα το βλεπω δυσκολο να γινει.αν ειναι πολα ατομα δεν θα περασουμε καλα γιατι ο καθενας θα λεει την γνωμη του και δεν θα βγαλουμε ακρη και με τα παιδια πιστευω θα ειναι κουραστικο.

θωμας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραια ιδεα αλλα το βλεπω δυσκολο να γινει.αν ειναι πολα ατομα δεν θα περασουμε καλα γιατι ο καθενας θα λεει την γνωμη του και δεν θα βγαλουμε ακρη και με τα παιδια πιστευω θα ειναι κουραστικο.

Πολύ σωστό Θωμά, νομίζω όλοι το ξέρουμε και το καταλαβαίνουμε αυτό. Απλώς αν πραγματοποιηθεί, είναι αναμενόμενο να μην είμαστε όλοι μαζί, όλες τις ώρες... Ίσως θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε μία ομάδα που θα διοργανώσει την εκδρομή (ίσως μέσω κάποιου γραφείου...) με πουλμαν, πρόγραμμα κλπ. Δεν ξέρω... τώρα μου ήρθε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αν δεν κανω λάθος η Pam δουλευει σε τουριστικο γραφειο.. ισως θα μπορουσε να σας προτεινει κατι (εχω και αλσχαιμερ οπως ολοι βεβαιως βεβαιως γνωριζεται :lol::lol: οποτε μπορει να ειπα και μπαρουφα)

Και λεω σας γιατι εμεις λογω επαγγελματος και των δυο μας δεν εχουμε διαθεσιμα τριημερα, ουτε αργιες, οποτε δεν μπορουμε να κανονισουμε κατι τετοιο... Καμια μονοημερη και αυτο μπορουμε να το κανονισουμε το προηγουμενο βραδυ, παλι με πασα επιφυλαξη..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Για να σας ξεμπερδεψω λιγουλακι....

Ειχε προτεινει η αγαπητη Ντινα να κανουμε μια ομαδα (σαν συντονιστες ενα πραγμα) για να μπορουμε να τα κανονιζουμε ολα αυτα...

 

Οποτε θα προωθησει αυτο το θεμα σε αντμιν να δουμε αν συμφωνουν και αν τυχον ναι θα το παμε ετσι το σκηνικο. Θα οργανωνουμε και ημερησιες και βολτιτσες κλπ κλπ κλπ

 

Τωρα σε οτι αφορα το συγκεκριμενο θεμα, εννοειται οτι δεν μπορουμε παντα να συμμετεχουμε ολοι σε ολα... Οποτε, θα πεσει η ιδεα και οσοι μπορουμε και συμφωνουμε θα ακολουθησουμε...

 

Προς το παρον αυτο το θεμα το ανοιξα εγω επειτα απο συζητηση που ειχαμε στο τσατ με την Αρετη και θελαμε να παμε εκδρομουλα και βασικα επειδη θελουμε να παμε Βολο και για να γνωρισουμε τα κοριτσια αλλα κι επειδη μπορουν να ερθουν εκει και απο Θεσσαλονικη και απο αλλου γυρω γυρω...

 

Οπότε η γνωμη μου ειναι να δουμε ποιοι ειμαστε διατεθημενοι για την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ εκδρομη ωστε να καταληξουμε σε ημερομηνια, ξενοδοχειο κλπ...

 

Συγκεκριμενα :

1) Θα παμε οδικως (καθε οικογενεια με το δικο της αυτοκινητο). Αν καποιοι δεν εχουν αυτοκινητο, το βλεπουμε.

2) Θα ειναι μεσα στον Μάρτιο - Απρίλιο (πριν το Πάσχα)

3) Θα πρεπει να κλεισουμε ξενοδοχειο και εννοειται οτι το ρπογραμμα θα προσαρμοστει οσο γινεται στα παιδακια μας... Εννοειται πως δεν ειναι υποχρεωτικο να συμμετεχουν ολοι σε ολες τις ημερησιες βολτες κλπ...

 

Συμμετοχες για να δουμε τι παιζει (ΟΧΙ ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ) :

 

1) Μαριλένα - Γιαννης - Αγγελιαννα - Μπεμπης

2) ...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ σίγουρα δεν μπρορώ να ακολουθήσω!

 

Όντως Δώρα μου δουλεύω σε τουριστικό γραφείο incoming. Oπότε δεν έχουμε οργανωμένες εκδρομές εσωτερικού, μπορώ σας βρω προσφορές ομως για πούλμαν, ξενοδοχείο, ακόμα και άλλο γραφείο μπορώ να σας συστήσω Χρειάζομαι όμως περισσότερα στοιχεία πρώτα πρέπει να κατασταλάξετε στα άτομα αν όχι ακριβώς στο περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου γιατι οχι κι εσεις ??? Ολοι θα βοηθησουμε...

Οπως ειπα ηδη δεν συζηταμε για πουλμαν... Στο ξενοδοχειο ομως Μαρακι ισως χρειαστουμε βοηθεια... θα ενημερωσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο τον Βολο και οποιος αλλος ξερει, πειτε μου το πιο κοντινο στον Βολο, μερος του Πηλίου πιο ειναι ?

Ψαχνω ξενοδοχεια για να περασω κανα site να δουμε, αλλα Βόλο τιποτα... Γενικα πειτε μου αν ξερετε ξενοδοχεια στο Βόλο... ολοι... και σε αλλο πολυ κοντονο μερος...

Link to comment
Share on other sites

Marilena κοιτα για Πορταρια και Μακρυνιτσα.

Τελειααααααααααααααααα.......

Πηγαιναμε στο Portaria Hotel και ηταν μοναδικα (και οικογενειακο ξενοδοχειο αλλα λιγο ακριβο). Ειχε θεα οοοοοοοολο το Βολο και νομιζω οτι ηταν γυρω στα 15-20 λεπτα.

 

Επισης ο Βολος εχει φοβερα τσιπουραδικα με μοναδικους μεζεδες!!!!!

 

Ναι καλα, βαζε μου ιδεες τωρα.........!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ένα πολύ καλό εστιατόριο, στην Πλατεία Πορταριάς είναι η Κρίτσα... (φτιάχνω και τον κατάλογό τους αυτή τη στιγμή)...

Είναι και ξενοδοχείο αλλά δεν θα βολέψει για παιδάκια γιατί δεν είναι εξοπλισμένα με κουζινούλα.

Και Πορταριά και Μακρινίτσα έχουν τέλεια θέα στο Βόλο.....

Σας περιμένουμε οι Βολιώτισσες..... Αρχίστε να ετοιμάζετε βαλίτσες....

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.domotel.gr/ Αλλά είναι κάπως ακριβό

 

μετά εχει και το park το οποίο θα μας πουν τα κορίτσια από τον Βόλο πως είναι... Απο τη πλευρά του Πηλιου το κοντινοτερο μέρος ειναι η Πορταριά και μετα η Μακρυνίτσα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...