Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσο συχνά ακούτε τα διδυμάκια σας;


Recommended Posts

Καλήμέρα σε όλους!

Μεθαύριο μπαίνω στην 28η εβδομάδα και περιμένουμε ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι! Τα άκουσω ξεκάθαρα για πρώτη φορά-μάλιστα ταυτόχρονα- μόλις μπήκα στη 19η εβδομάδα. Από την αρχή και τον τελευταίο καιρό άκουγα πιο πολύ το κορίτσι από το αγόρι. Την τελευταία εβδομάδα είναι και τα δύο πολύ πιο ήσυχα. Τα ακούω και τα δύο μεν κάθε μέρα, αλλά έχω ένα ερωτηματικό. Έχω διαβασει ότι από ένα σημείο και έπειτα οι κινήσεις των διδύμων είναι πιο περιορισμένες και ξέρω φυσικά ότι κι αυτά άλλες μέρες έχουν πιο πολύ όρεξη για χουζούρι... Έσεις τις εμπειρίες έχετε πάνω στο θέμα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eμενα ο ένας που γεννηθηκε και μικρουλης κλωτσουσε συνεχεια αφου είχε και πολύ χωρο, 20 ωρες το 24 ωρο και ο άλλος 2-3 φορες την ημερα και αν...αφου φαντασου πήγαινα στη γιατρο για να δω αν είναι καλα και φυσικα ήταν όλα καλα.Οποτε μην ανησυχεις είναι όλα καλα!!! Το μονο που παρατήρησα είναι ότι ο μικρουλης και τωρα δεν κοιμάται καθόλου και είναι υπερκινητικότατος ενω ο μεγαλος είναι οπως στην κοιλια μου ...ΥΠΝΟ συνέχεια...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα μίνιμουμ που πρέπει να ακούς τα μωρά... Δεν θυμάμαι τώρα. Το να μην τα ακούς είναι συνήθως αθώο, αλλά δεν είναι πάντα εντελώς αθώο. Αξίζει να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου. Το πιθανότερο είναι βέβαια ότι δεν συμβαίνει κάτι.

 

Εμένα μου είχαν κάνει έλεγχο στο μαιευτήριο γιατί δεν τα άκουγα στη μέση της εγκυμοσύνης. Προς το τέλος, δεν είχα κάποιες ξαφνικές και έντονες αλλαγές σε αυτό το κομμάτι.

 

Το ένα ήταν ζωηρό από την κοιλιά, κλωτσούσε ζωηρά και το άλλο ίσα που άλλαζε θέση λίγο να ξεμουδιάσει, σαν να με χάϊδευε απαλά, μόνο έτσι δήλωνε την παρουσία του. Και όταν βγήκαν, ήταν όπως και μέσα στην κοιλιά. Το ένα Ταρζάν, το άλλο Βούδας.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ Ζitamar και AthinaP! Να σας ζήσουν τα καμάρια σας!Απ' ό,τι βλέπω ισχύει και για τις δυο σας ότι το ένα μπουμπουκάκι ήταν πιο ήσυχο...Ας είναι γερά και τίποτε άλλο...Σήμερα πάντως είναι πολύ πιο ενεργητικά και τα δύο! Θα δω πώς θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...