Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κουραστηκα ποτε θα τελειωσει?


Recommended Posts

γεια σας.σημερα μπηκα στη 39η εβδομαδα και μπορω να πω οτι εχω κουραστει ηδη.θελω να βγει η μπεμπα επιτελους αλλα δεν εχω κανενα σημαδι τοκετου.δε ξερω τι να κανω καθε μερα περναει και απογοητευομαι.δε ξερω τι με εχει πιασει.πιστευα οτι θα γεννησω πιο νωρις.τι να κανω για να ξεαγχωθω και να ηρεμησω?ειμαι συνεχως με μουτρα και δε το θελω.παλι καλα ο αντρουλης μου με καταλαβαινει!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 595
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

υπομονη καλη μου...

σε καταλαβαινω απολυτα.Στην πρωτη εγκυμοσυνη μπηκα με προκληση στις 40+ εβδομαδες.Ειχα κουραστει αλλα η εγκυμοσυνη μου ηταν καλυτερη.

Τωρα?Δεν αντεχω αλλο...ποναω παντου..Ειμαι σαν να εχω φαει ξυλο..Μπαινω το Σαββατο με προκληση και μου φαινεται μακρια...και να φανταστεις πριν λιγο καιρο γκρινιαζα που ο γιατρος μου ηθελε να με βαλει με προκληση στις 15 Φεβρουαριου..Τωρα λεω μακαρι να γεννουσα κι ας εκανα καισαρικη!!

Υπομονη και τπτ αλλο...εφτασε ο καιρος 10 μερες μεινανε με τ καλο να γεννηθουν γερα τα μωρακια μας και ολα τ'αλλα να δεις πως θα φαινοντε μακρινα...

Μ'ενα πονο!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.σημερα μπηκα στη 39η εβδομαδα και μπορω να πω οτι εχω κουραστει ηδη.θελω να βγει η μπεμπα επιτελους αλλα δεν εχω κανενα σημαδι τοκετου.δε ξερω τι να κανω καθε μερα περναει και απογοητευομαι.δε ξερω τι με εχει πιασει.πιστευα οτι θα γεννησω πιο νωρις.τι να κανω για να ξεαγχωθω και να ηρεμησω?ειμαι συνεχως με μουτρα και δε το θελω.παλι καλα ο αντρουλης μου με καταλαβαινει!

39 εβδομαδες?? Ελα τελειωνεις! Κ γω καπως ετσι ημουν ενιωθα οτι δεν αντεχω αλλο(αλλα τλκ μαλλον αντεχα...) . Απο οταν μπηκα στον 9ο καθε μερα ελεγα οτι θα γεννησω αλλα τπτ.. Καποια στιγμη ηρεμησα κ ειπα ας ερθει οποτε θελει! Κ μετα απο 2 μερες γεννησα! Στις 39+3! Θα σου πω αυτο που ελεγαν σε μενα.. Ευχαριστησου οσο μπορεις αυτες τις τελευταιες μερες! Ακολουθει τρελο ξενυχτι κ πρεπει να μαζεψεις δυναμεις! Με το καλο να κρατησεις το κοριτσακι σου!

KtMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα ενθαρυντικα λογια σας.η αληθεια ειναι οτι αν μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ ισως να μη με ενοιαζε τοσο αλλα δε βολευομαι με τιποτα!κοιμαμαι σχεδον καθιστη και σηκωνομαι τουλαχιστον 4 φορες το βραδυ!δε ξερω μηπως ειμαι τελικα περισσοτερο γκρινιαρα απο οτι πρεπει?θελω να τη δω ομως παρα πολυ τη μπεμπα!θελω να δω πως ειναι!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ...που να χεις και αλλο ενα παιδακι με τα δικα του θελω..

Ειμαστε προς το τελος οκ ολες ειμαστε γκρινιαρες..

Ενα εχω να σου πω ειμαι σχεδον 1,60 γενικα ειμαι πολυ μικροκαμωμενη...εχω παρει 20 κιλα...Το μωρο βαση μετρησεων ειναι 3680..Η κοιλια μου ειναι τεραστια...

Χαχαχαχ...οπως καταλαβαινεις η καθεμια με τον πονο της και την γκρινια της....αυτα..

Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ...που να χεις και αλλο ενα παιδακι με τα δικα του θελω..

Ειμαστε προς το τελος οκ ολες ειμαστε γκρινιαρες..

Ενα εχω να σου πω ειμαι σχεδον 1,60 γενικα ειμαι πολυ μικροκαμωμενη...εχω παρει 20 κιλα...Το μωρο βαση μετρησεων ειναι 3680..Η κοιλια μου ειναι τεραστια...

Χαχαχαχ...οπως καταλαβαινεις η καθεμια με τον πονο της και την γκρινια της....αυτα..

Καλο βραδυ!

 

Η αληθεια ειναι οτι οταν εχεις κι αλλο παιδι ειναι πολυ ποιο δυσκολα τα πραγματα.Όσο κουρασμενη και να σαι πρεπει να ικανοποιεις καθε αναγκη του και αυτο ειναι πολυ εξανλητικο ειδικα προς το τελος οπως ειμαστε εμεις τωρα.Κι εγω δεν αντεχω αλλο..και σημερα διαπιστωσα οτι εχω βγαλει και παναδες στο προσωπο.Σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω γινει χαλια...το μονο που θελω ειναι να τελειωνει και να βρω τον εαυτο μου παλι.Ευτυχως την αλλη βδομαδα μπαινω για καισαρικη..δεν θα αντεχα παραπανω!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω κουραστει....απο κιλα δεν εχω παρει παρα μονο 1 κιλο λογω διαβητη...βαρεθηκα να μετραω 5 φορες την ημερα το ζαχαρο μου...βαρεθηκα να βλεπω τα μπουτια μου καταμαυρα απο την ινσουλινη που κανω 3 φορες την μερα...κουραστηκα να εχω μονιμο πονο στα πλευρα....ευτυχως μου πε μεχρι τις 23 μου το αφηνει...οποτε δεν εχω πολλες μερες...αντε να τον παρω αγκαλια και να με παιδευει τουλαχιστον και να τον χαιρομαι....

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα απο τα δικα μου!εχετε δικιο.αλλα ειναι η πρωτη φορα ειμαι αγχωμενη μολις ανακαλυψα οτι εχω αρχισει παλι να συναχωνομαι και αγχωνομαι με αυτη την Η1Ν1.ειμαι ολη μερα μονη μου σπιτι γιατι ο συζηγος εργαζεται πρωι απογευμα.εχω παρει κι εγω 20 κιλα εχω γεμισει ραγαδες πονανε τα ποδια μου και ολα μου φαινονται βουνο.φοβαμαι και για το μετα.αυτο το αγνωστο!που θα την εχω εδω σπιτι.θα πανε ολα καλα?ολο αυτα σκεφτομαι!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναπολώ τις ημέρες που ήμουν έγκυος και ας είχα τα φουσκώματα, πρηξίματα, ταχυκαρδίες, συχνοουρίες κλπ.. με το που ήρθε ο μπέμπης εδώ και 7 μήνες ξέχασα τι θα πει ύπνος, ξεκούραση, ηρεμία.. γι' αυτό μην διαμαρτύρεστε καθόλου :) με το καλό τα μωράκια σας και σας εύχομαι να μην είναι γκρινιάρικα σαν το δικό μου που θέλει όλη την ημέρα έναν άνθρωπο να ασχολείται αποκλειστικά μαζί του!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη κοριτσακι και ξεκουρασου, κοιμησου, βγες καμια βολτα....

 

Αυτες ειδικα οι μερες, οση και αν ειναι η ταλαιπωρια, ειναι οι πιο ωραιες...εχεις την γλυκια προσμονη!

 

Οσο για το οτι δε μπορεις να κοιμηθεις, και οτι κοιμασαι καθιστη....τι να πω κι εγω? Που εβγαλα παιδι σχεδον 5 κιλα (4800 για την ακριβεια)...καταλαβαινει τι κοιλια ειχα....Γι' αυτο .... για να λεω οτι ειναι ωραιες αυτες οι μερες...εγω που ειχα μια κοιλια σα το Εβερεστ....καταλαβαινεις!

 

Ενα θα σου πω...μακαρι να ημουν στη θεση σου....τι ωραιες μερες!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kι εγώ κορίτσια και τις 2 φορές μπήκα με πρόκληση καθώς είχα μπει στο 10ο μήνα και μωρά πουθενά! Και ειδικά στην 2η εγκυμοσύνη επειδή μεσολάβησε πολύ μικρό διάστημα ανάπαυλας από την πρώτη πονούσα παντού! Πολλά κιλά κι εγώ (18 ) μαζί όσα μου έμειναν από την 1η εγκυμοσύνη (6) και ένα σωρό ενοχλητικά συμπτώματα. Με το που γέννησα έφυγαν 13 κιλά και όλα τα συμπτώματα και μέσα σε λίγες μέρες είχα ήδη ξεχάσει όλα αυτά που με ενοχλούσαν και με έκαναν να υποφέρω! Πραγματικά νοσταλγώ ήδη την εγκυμοσύνη ακόμα και τη γέννα! Είναι τόσο όμορφα και μόνο στη σκέψη ότι ίσως να μην τα ξαναζήσω με πιάνει μελαγχολία! Θα το δείτε ειδικά οι πρωτομανούλες ότι με το που θα βγει το μωράκι σας θα σας λείπει η κοιλίτσα σας! ;) Θα έχετε φυσικά την πιο γλυκιά παρηγοριά αλλά θα θέλετε σύντομα να την ξαναγεμίσετε! Αλήθεια σας λέω! :lol: Σε λίγο καιρό ελάτε να μας πείτε τι νιώθετε! ;)

 

Έφη μου η μπέμπα σου θα είναι μια κούκλα! Ετοιμάσου να ερωτευτείς και πάλι μετά το σύζυγο! Με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως τα συμπτώματα περνάνε αμέσως σχεδόν..Μένουν λίγο τα ράμματα για λίγες μέρες..

Οι μετρήσεις του μπέμπη την δευτέρα τον εβγαζαν 3680..Εχω τρομοκρατηθεί λίγο..

Είμαι πολύ μικροκαμωμένη και η λεκάνη μου δεν έχει ανοίξει σχεδόν καθόλου όσο στην πρώτη εγκυμοσύνη.

Απο που θα βγεί θεέ μου???:roll:

Εφη συγγνώμη που μπαινω σφήνα στο θέμα σου :oops:

Link to comment
Share on other sites

εφη μου ηρεμησε λιγο ακομα εμεινε σε καταλαβαινουμε ολοι μα ς οι 2 τελευταιοι μηνες δεν περνανε με τπτ . θα ερθει και η δικη σου ωρα μην αγχωνεσαι εμενα η πητ ηταν 22 γεννησα 17 κανε υπομονη λιγο ακομα εμεινε .,

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια και εγώ έτσι αισθανόμουν τις τελευταίες μέρες. Είχα πάρει και ένα σωρό κιλά 28 και έπρεπε να περπατάω κάθε μέρα 3 ώρες για να κατέβει το μωρό!!!!!!!!!!!!! Όταν γυρνούσα από το περπάτημα, έπεφτα κατευθείαν στο κρεβάτι, πολύ κούραση, πονούσα ολόκληρη........ Όλη μέρα έψαχνα να βρω συμπτώματα ότι ξεκίνησε ο τοκετός αλλά τίποτα. Τελικά να μην σας τα πολυλογώ, γέννησα με πρόκληση την 40η εβδομάδα, δυστυχώς με καισαρική (πήγε τσάμπα και το περπάτημα) και από την επόμενη μέρα νοσταλγούσα ήδη την εγκυμοσύνη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες με ένα πόνο :P.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτησω τι συμπτωματα μπορει να εχουμε για να καταλσβουμε οτι μπορει συντομα να γενναμε

Εγω μια μερα ειδα αιμα με βλεννα. Μετα απο μιαμιση βδομαδα ειχα μια μικρη διαρροη κ λιγο αιμα.. Ε μετα απο 6 ωρες σπασαν τα νερα! Αυτο ειναι μια ενδειξη, αν δεις αιμα. Επισης ειχα αρκετες συσπασεις καθε μερα. Ας σου πουν κ αλλες κοπελες.

KtMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη κοριτσακι και ξεκουρασου, κοιμησου, βγες καμια βολτα....

 

Αυτες ειδικα οι μερες, οση και αν ειναι η ταλαιπωρια, ειναι οι πιο ωραιες...εχεις την γλυκια προσμονη!

 

Οσο για το οτι δε μπορεις να κοιμηθεις, και οτι κοιμασαι καθιστη....τι να πω κι εγω? Που εβγαλα παιδι σχεδον 5 κιλα (4800 για την ακριβεια)...καταλαβαινει τι κοιλια ειχα....Γι' αυτο .... για να λεω οτι ειναι ωραιες αυτες οι μερες...εγω που ειχα μια κοιλια σα το Εβερεστ....καταλαβαινεις!

 

Ενα θα σου πω...μακαρι να ημουν στη θεση σου....τι ωραιες μερες!

πωπω μου φανταζει τεραστιο μωρουδακι.εγω γεννησα τον μπεμπη μου 2720 και δεν εδειχνε και παρα πολυ μικρο.

συμφωνω οτι οι μερες αυτες ηταν οι ωραιοτερες.ποτε δεν ειπα αντε να ξεμπερδευω γιατι ετρεμα στην ιδεα της γεννας.αχ τι ωραια που ηταν .να σας το χαιρεστε το μικρακι σας

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τι συμπτωματα μπορει να εχουμε για να καταλσβουμε οτι μπορει συντομα να γενναμε

και εγω ετσι ημουν.και μου ελεγε ο γιατρος αποκλειεται να μην εχεις συσπασεις.του λεω δεν ξερω τι ειναι αυτες.δεν εχω νιωσει κατι περιεργο η δυσαρεστο.αφου εχεις και διαστολη μου μου ειπε .χαχα.

τελικα δεν ειχα νιωσει συσπασεις,τις εμαθα στην γεννα.:mrgreen:

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω μου φανταζει τεραστιο μωρουδακι.εγω γεννησα τον μπεμπη μου 2720 και δεν εδειχνε και παρα πολυ μικρο.

συμφωνω οτι οι μερες αυτες ηταν οι ωραιοτερες.ποτε δεν ειπα αντε να ξεμπερδευω γιατι ετρεμα στην ιδεα της γεννας.αχ τι ωραια που ηταν .να σας το χαιρεστε το μικρακι σας

 

βασικα ηταν 2 μηνων παιδι....βαλε και οτι γεννηθηκε 57 ποντους....κανονικο παιδοπουλο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

βασικα ηταν 2 μηνων παιδι....βαλε και οτι γεννηθηκε 57 ποντους....κανονικο παιδοπουλο!

 

:shock: Μπράβο σου!!! Να σου ζήσει να είναι πάντα γερό!!

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

μωρέ εγώ το έλεγα ! Ουφ και ουφ ήμουνα και νεύραααα! Είχα τον αβόλευτο ! Ουτε ύπνο ούτε ξυπνιο δεν ευχαριστιόμουνα ...(στη δεύτερη εγκυμοσύνη)

Φαντασου ότι γέννησα και πρόωρα ! Που να έφτανα στο τέλος.

Όμως και πάλι λησμονώ εκείνες τις ημέρες... Με το νινάκι στην κοιλίτσα να προσμένεις να το συναντήσεις για πρώτη φορά....

Μετά έρχονται άλλα....

Γιαυτό λένε η ωραιότερη περίοδος της γυναίκας είναι η εγκυμοσύνη ;)

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

μωρέ εγώ το έλεγα ! Ουφ και ουφ ήμουνα και νεύραααα! Είχα τον αβόλευτο ! Ουτε ύπνο ούτε ξυπνιο δεν ευχαριστιόμουνα ...(στη δεύτερη εγκυμοσύνη)

Φαντασου ότι γέννησα και πρόωρα ! Που να έφτανα στο τέλος.

Όμως και πάλι λησμονώ εκείνες τις ημέρες... Με το νινάκι στην κοιλίτσα να προσμένεις να το συναντήσεις για πρώτη φορά....

Μετά έρχονται άλλα....

Γιαυτό λένε η ωραιότερη περίοδος της γυναίκας είναι η εγκυμοσύνη ;)

βρε κοριτσια εγω δεν το βλεπω ετσι...τουλαχιστον τωρα στην δευτερη..

Εχω βαρεθει να μην μπορω να κανω πραγματα...να μην μπορω να παιξω κανονικα με το παιδακι μου, να μην μπορω να το φροντισω χωρις να λαχανιαζω και ολα να μου φαινοντε βουνο..μεχρι και το ντυσιμο της..ας γεννησω να γινω καλα...εξαλλου τα ξενυχτια τα εχω συνηθισει πια:roll:

Θελω να τρεξωωωω σαν τον Βεγγο:lol:

Ξερω ξερω...μην και παραπονεθω αμα γεννησω:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...