Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β΄Επιπέδου Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...

Σήμερα έχω ραντεβού να κάνω τον Β΄Επιπέδου και ήθελα να ρωτήσω ποιά τον έχει κάνει στην Θεσσαλονίκη και πού; Πήγατε σε εξωτερικό γιατρό ή σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο ή πού αλλού;

Είναι ένας απλός υπέρηχος όπως κι αυτοί που κάνω κάθε μήνα στον γιατρό μου; Το DVD που σου δίνουν τί περιέχει;

Sorry, αν σας ζάλισα με τις ερωτήσεις, αλλά είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω και θέλω να μάθω τι με περιμένει :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκανα στο Γεννεσις.Εγγραφη σε DVD πρεπει να ζητήσεις πριν την εξέταση -εχει μικρη οικονομικη επιβαρυνση. Διαρκει 30'-60 λεπτα. Ειναι υπερηχος που φαινονται ολες οι λεπτομέριες-καρδια, νεφρα, παρεγκεφαλίδακλπ.

Link to comment
Share on other sites

Sardelaki ego ton ekana thessaloniki, se enan ekswteriko giatro sthn Mhtropoleos (o giatros mou ekleise to rantebou). Einai san ton aplo uperixo mono pou o giatros blepei pio polles leptomereies, den exei megali diafora me ton aplo uperhxo gia sena . To DVD exei mesa olh ton uperhxo pou kanei o giatros, auto dld pou tha blepeis sthn othoni. Akoma o giatros egrafe ta apotelesmata (dld metriseis kai parathriseis ) kai meta mou ta edose se ena xarti kai to edosa ston giatro mou.

An ksanameino egkuos den tha kano ton megalo uperhxo kai oles autes tis eksetaseis....nomizo einai uperbolikes kai tsampa mas anxonoun oi giatroi...emena mou ebgale ston megalo uperhxo oti to moro exei 2-3 ebdomades mikrotera podia apo to kanoniko...kai mou eipe oti ISOS na einai kai sobaro kai tha prepei na to parakolouthoun kai kai kai....telika den peiga gia epaneksetasei opos mou eipe...anarotieme..dld ston 5o mhna an ebriske ta podia tou morou mikra...ti tha mporouse na ginei???? na ta trabiksoun na makrunoun???telika i mpempa mou gennithike kai einai mia xara kai ta podarakia ths kai ola! Eilikrina pisteuo oti polles apo tis eksetaseis ginonte gia na bgazoun lefta....o uperhxos kanei 150 me 200 euro...kai otan mou zitise epaneksetasei shmainei alla tosa...to thema omos den einai ta lefta..einai to anxos kai i talaiporia pou adika se bazoun na peraseis. Pantos i sumbouli mou...mhn anxonese poli apo auta pou lene oi giatroi....na exeis empistosini sto enstikto sou. filia xx

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ βρε Σοφούλα...μπορώ να πω πως με καθυσήχασες. Εγώ σήμερα θα πάω για να δούμε τι θα μας πεί. Βασικά μόνο τον υπέρηχο σου κάνει ή κάνει και τα κλασσικά όπως ο γιατρός...ζύγισμα, μέτριση πιέσεως κτλ.; Κι εγώ σε εξωτερικό γιατρό θα κάνω την εξέταση...

αν μπορείς στείλε μου σε πμ σε ποιό γιατρό την έκανες;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια γνωστή μου είπε οτι στο Γένεσις είναι ασπρόμαυρος αυτός ο υπέρηχος ενώ σ'έναν εξωτερικό γιατρό (και μάλιστα αυτόν που μου έκανε την αυχενική στο Γένεσις)είναι έγχρωμος και με περισσότερη ευκρίνεια.Για τους γονείς δηλαδή γιατί ο γιατρός ότι είναι να δει θα το δει έτσι κι αλλιώς.Και νομίζω οτι είναι ίδιο το κόστος.

Έχετε ακούσει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστή μου είπε οτι στο Γένεσις είναι ασπρόμαυρος αυτός ο υπέρηχος ενώ σ'έναν εξωτερικό γιατρό (και μάλιστα αυτόν που μου έκανε την αυχενική στο Γένεσις)είναι έγχρωμος και με περισσότερη ευκρίνεια.Για τους γονείς δηλαδή γιατί ο γιατρός ότι είναι να δει θα το δει έτσι κι αλλιώς.Και νομίζω οτι είναι ίδιο το κόστος.

Έχετε ακούσει κάτι?

gerakina μου εγώ δυστυχώς δεν ξέρω τίποτε...σήμερα που θα πάω να κάνω την εξέταση για να δούμε θα είναι ασπρόμαυρος ή έγχρωμος;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Και γω επίσης παρακαλώ!!! Θα την κάνω κ γω Θεσ/κη και δε ξέρω που..Ο γιατρός θα μου προτείνει, αλλά θα ήθελα να έχω αποψη και εγώ...

Και κάτι άλλο..σε ποια βδομάδα είναι καλύτερα να γίνει?Εμένα μου είπε τη 19η, αλλά σαν νωρίς μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

[quote name="xristina"

Και κάτι άλλο..σε ποια βδομάδα είναι καλύτερα να γίνει?Εμένα μου είπε τη 19η, αλλά σαν νωρίς μου φαίνεται..[/quote]

 

Εγώ Χριστίνα μου θα την κάνω σήμερα...είμαι στην 23η εβδομάδα!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ΄ευχαριστώ πολύ βρε Σοφούλα...μπορώ να πω πως με καθυσήχασες. Εγώ σήμερα θα πάω για να δούμε τι θα μας πεί. Βασικά μόνο τον υπέρηχο σου κάνει ή κάνει και τα κλασσικά όπως ο γιατρός...ζύγισμα, μέτριση πιέσεως κτλ.; Κι εγώ σε εξωτερικό γιατρό θα κάνω την εξέταση...

αν μπορείς στείλε μου σε πμ σε ποιό γιατρό την έκανες;

 

oxi kanei mono ton uperhxo.....meta pas ston giatro sou me ta apotelsmata kai o giatros sou kanei ola ta alla. Emena itane aspromauros kai den ta eblepa 3d. O giatros mou me eksigise einai o idios uperhxos kai oti otan ta blepeis 3d den einai pragmatiki 3d eikona..oti dld auto pou tha deis den shmainei etsi akribos einai to moraki. Ego pantos den ta eblepa 3d ..ta eblepa akribos opos ston aplo upehxo

Link to comment
Share on other sites

Ο υπέρηχος Β επιπέδου γίνετε και στα δημόσια νοσοκομεία, Ιποκράτειο και Παπαγεωργίου όπου έχουν και 4D απεικόνιση. Πρέπει να κλέισεις ραντεβού κανα μήνα πιο πρίν από όσο ξέρω. Εγώ στα δύο από τα τρία παιδιά και τώρα στο τέταρτο θα κάνω τον υπέρηχο στο γιατρό που μου έκαν εκαι την λήψη τροφοβλάστης. Είναι καθηγητής στο ΑΠΘ εξαιρετικός άνθρωπος και συζητήσιμος.Είναι και στο Παπαγεωργίου όπου έκαν και την βιοψία αλλά αυτή τη φορά θα πάω στο ιατρείο του. Όποια θέλει μπορώ να δώσω τα στοιχεία του. ο υπέρηχος μπορεί να γίνει από την 19η μέχρι και την 25η εβδομάδα. Βέβαια 22-23 είναι το καλύτερο. Εγώ θα πάω στις 23.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ''ΓΝΩΣΤΟΥΣ΄΄ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ( ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΗΣΕ ΜΟΝΟ 8,50 ΕΥΡΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Οσες έχετε ΙΚΑ και κανετε την Β επιπεδου σε ιδιωτικό κέντρο να ξέρετε οτι το ΙΚΑ επιστρέφει τα πάντα, αλλά τα χρηματα μετά την ενσταση τα παιρνετε μετά από 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(αχ τι μου θύμισε αυτό το τόπικ....)

 

Τί σου θύμισε καλέ;

 

Σαρδελάκι είσαι έγκυος; εγώ σε ποιόν πλανήτη ζω;

Μαζί είμασταν έγκυες και εσύ γέννησες νωρίτερα...μπράβοοο χάρηκα πολύ (αν κατάλαβα καλά). :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΣΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΑΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ.ΑΝ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΣΤΑ ΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Ή ΘΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΤΑΛΗΨΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΡΥΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΤΗΤΑ.ΕΓΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΡΙΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ DVD ΤΟ ΕΙΔΑ 3D/4D ΚΑΙ 3 ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

(αχ τι μου θύμισε αυτό το τόπικ....)

 

ααααααααααααααααααααχ φιλενάδα...κι εμένα τώρα που το είδα μου θυμίσε την υπέροχη περίοδο της εγκυμοσύνης!

 

anthula μου όχι δεν είμαι έγκυος!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ σαρδελάκι...η στραβωμάρα φταίει :lol::lol::lol:

 

 

Τί κάνει ο Αστέρης σου;

 

καλά γλυκιά μου...μια χαρά είναι ...αλωνίζει...έχει ζόρι γιατι θέλει να περπατήσει :lol:

 

η μπουμπού σου καλά;;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΕΜΕΝΑ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ (ΠΡΑΠΑΣ) ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΑΚΕΝΤΡΟ ΟΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ

και εγω τα ιδια!!!

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ σαρδελάκι...η στραβωμάρα φταίει :lol::lol::lol:

 

 

Τί κάνει ο Αστέρης σου;

 

καλά γλυκιά μου...μια χαρά είναι ...αλωνίζει...έχει ζόρι γιατι θέλει να περπατήσει :lol:

 

η μπουμπού σου καλά;;

 

Η δικιά μου νευριάζει γιατί θέλει να κάνει πράγματα που ακόμη δεν τα καταφέρνει.

Νεύρο να δεις η δικιά σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι μου θυμίσατε κορίτσια! Στο Β' επιπέδου έμαθα ότι περίμενα κοριτσάκι! Και είδα και τη φατσούλα της. Καλά περιττό να σας πω ότι ήταν ίδια όταν γεννήθηκε, όπως την απεικόνισε ο τρισδιάστατος υπέρηχος. Εσάς τα δικά σας παιδάκια είχαν ομοιότητες;

[URL="http://ticker.7910.org/eng"][/URL][URL="http://ticker.7910.org/eng"][IMG]http://ticker.7910.org/an1cCDC0g410010MzU4NzIzZGp8NDMyOTdkYXxvdXIgcHJlY2lvdXMgR2VvcmdpYSBpcw.gif[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίσια εγώ τον έκανα στο Προτυπο Μαιευτικό γυναικολογικό Ιατρείο Σταυρούπολης , ωραία μηχανήματα , καλή εξυπηρέτηση , τέλειος γιατρός , και τό που έκανε τον Β επιπέδου αλλά και ο άλλος που παρακολουθεί κιόλας 2310655505 .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...