Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σουτιέν θηλασμού!


Recommended Posts

  • 4 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. 

Έχω ενα παιδι σχεδον δυομισι ετων που θηλαζει ακομα λιγο. Ειχα ενα σουτιεν θηλασμου, το οποιο πλεον εχει χαλασει-ξεχειλωσει, δεν φοριεται παντως. Και σκεφτηκα πλεον να αρχισω να φοραω κανονικα, να μην παρω αλλο θηλασμου καθως λογικα δεν θα θηλασει πολυ ακομα. Τα παλια μου δεν μου κανουν και πηρα καινουργια. Ξερει καποια αν υπαρχει προβλημα αν φοραω πλεον κανονικο; Προκαλειται καποιο προβλημα στο στηθος ας πουμε; Γιατι οταν ειναι μικρο το παιδι λενε οτι δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , little lamb είπε:

Καλησπέρα. 

Έχω ενα παιδι σχεδον δυομισι ετων που θηλαζει ακομα λιγο. Ειχα ενα σουτιεν θηλασμου, το οποιο πλεον εχει χαλασει-ξεχειλωσει, δεν φοριεται παντως. Και σκεφτηκα πλεον να αρχισω να φοραω κανονικα, να μην παρω αλλο θηλασμου καθως λογικα δεν θα θηλασει πολυ ακομα. Τα παλια μου δεν μου κανουν και πηρα καινουργια. Ξερει καποια αν υπαρχει προβλημα αν φοραω πλεον κανονικο; Προκαλειται καποιο προβλημα στο στηθος ας πουμε; Γιατι οταν ειναι μικρο το παιδι λενε οτι δεν κανει.

δ θα παθεις κτ,ουτε αν ειχες νεογεννητο κ σε βολευαν τα κανονικα

το μονο προβλημα ειναι να μην ειναι στενο κ σε πιεζει κ πως βγαζεις το στηθος για να θηλασεις

για να μην πιεσεις κ κανεις κανεναν φραγμενο πορο πχ που εχω διαβασει να εχει τυχει σε κοπελα κ απο λουρι τσαντας

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι στενα, τα πηρα ανετα. Μεσα στο σπιτι δεν φοραω, οπότε ειναι λιγες ωρες. Τωρα πια δεν θηλαζει εξω, αλλα ουτως ή αλλως μπορει να βγει το στηθος. Το πολυ να ξεχειλωσουν. Εχω ηδη ξεχειλωσει ενα σωρο μπλουζες και πιτζαμες :-P Κυριως τα προβληματα με ενδιαφερουν, οπως ο φραγμενος πορος που ειπες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , little lamb είπε:

Οχι δεν ειναι στενα, τα πηρα ανετα. Μεσα στο σπιτι δεν φοραω, οπότε ειναι λιγες ωρες. Τωρα πια δεν θηλαζει εξω, αλλα ουτως ή αλλως μπορει να βγει το στηθος. Το πολυ να ξεχειλωσουν. Εχω ηδη ξεχειλωσει ενα σωρο μπλουζες και πιτζαμες :-P Κυριως τα προβληματα με ενδιαφερουν, οπως ο φραγμενος πορος που ειπες 

ε δ πιστευω,με ανετο σουτιεν κ οχι μεγαλη παραγωγη.δ ειναι οτι πρηζεσαι ανεξελεγκτα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Οχι δεν ειναι στενα, τα πηρα ανετα. Μεσα στο σπιτι δεν φοραω, οπότε ειναι λιγες ωρες. Τωρα πια δεν θηλαζει εξω, αλλα ουτως ή αλλως μπορει να βγει το στηθος. Το πολυ να ξεχειλωσουν. Εχω ηδη ξεχειλωσει ενα σωρο μπλουζες και πιτζαμες :-P Κυριως τα προβληματα με ενδιαφερουν, οπως ο φραγμενος πορος που ειπες 

Όχι δεν παθαίνεις τπτ, πλέον όταν βγαίνω εκτός σπιτιού κ εγώ κανονικά σουτιέν φοράω κ δεν έχω πάθει κάτι. Φαντάζομαι πλέον το στήθος κ εσύ μονίμως μαλακό το έχεις κ μόνο όταν θηλάζει καταλαβαίνεις να παράγεται γάλα οπότε δεν νομίζω να φράζουν κ οι πόροι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , mama16 είπε:

Όχι δεν παθαίνεις τπτ, πλέον όταν βγαίνω εκτός σπιτιού κ εγώ κανονικά σουτιέν φοράω κ δεν έχω πάθει κάτι. Φαντάζομαι πλέον το στήθος κ εσύ μονίμως μαλακό το έχεις κ μόνο όταν θηλάζει καταλαβαίνεις να παράγεται γάλα οπότε δεν νομίζω να φράζουν κ οι πόροι

 

Ποτε δεν καταλαβαινω να παραγεται :razz: Ουτε μωρο οταν ηταν. Μονο το πρωτο διμηνο εσταζε, φουσκωνε κλπ

Για τις μπανελες βασικα ειχα ακουσει οτι καποιο θεμα εχουν αλλα δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, little lamb είπε:

 

Ποτε δεν καταλαβαινω να παραγεται :razz: Ουτε μωρο οταν ηταν. Μονο το πρωτο διμηνο εσταζε, φουσκωνε κλπ

Για τις μπανελες βασικα ειχα ακουσει οτι καποιο θεμα εχουν αλλα δεν θυμαμαι

Εγώ είχα ακούσει ότι επειδή είναι πιο σφιχτά ότι δεν πρέπει γιατί έτσι μειώνεται η ροή νομίζω αλλά πλέον δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , mama16 είπε:

Εγώ είχα ακούσει ότι επειδή είναι πιο σφιχτά ότι δεν πρέπει γιατί έτσι μειώνεται η ροή νομίζω αλλά πλέον δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα..

Ναι κ λογω μπανελας, μπορει να πιεσει αν πρηστει αλλα σε τετοια ηλικια παιδιου δ το δικαιολογει η παραγωγη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Ναι κ λογω μπανελας, μπορει να πιεσει αν πρηστει αλλα σε τετοια ηλικια παιδιου δ το δικαιολογει η παραγωγη

Ε ναι πλέον είναι μονίμως μαλακό

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...