Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ- ψωνίζετε για τα παιδιά σας για του χρόνου;


marvas

Recommended Posts

(Δεν είμαι σίγουρη ότι το θέμα αυτό πρέπει να μπει εδώ αλλά δε ξέρω που αλλού να το βάλω)

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν στις εκπτώσεις ψωνίζετε για τα παιδιά σας για την επόμενη χρονιά. Εγώ το συνηθίζω τα τελευταία χρόνια και με έχει εξυπηρετήσει αρκετά. Όταν ξεκινάει η καινούρια σεζόν δε σκέφτομαι τι ρούχα να τα φορέσω γιατί έχω ήδη αγορασμένα και αγοράζω μόνο παπούτσια. Ποια είναι η άποψή σας;

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φετος ηταν η πρωτη μου φορα που ψωνισα καποια πραγματα για του χρονου και ειμαι πολυ ικανοποιημενη, πηρα πολυ καλα ρουχακια, πυζαμακια, και επωνυμα και σε πολυ καλες τιμες! Κυριως επικεντρωθηκα στα καθημερινα, δηλαδη φορμες , μπλουζακια και λιγοτερο στα πιο καλα μας, οχι ομως οτι δεν τσιμπησα κανα μπλουζακι και τζηνακι. Συμφερει και δεν μαζευονται ολα τα εξοδα για την επομενη σεζον!;) Απλα προτιμησα εταιριες που χρησιμοποιω μεχρι στιγμης και γνωριζω τα νουμερα και τα καλουπια τους ωστε να μην πεσω εξω στα νουμερα.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Ω, ναι αποτελεί κανόνα στην περίοδο των εκπτώσεων. Αν υπάρχουν ανάγκες για τη συγκεκριμένη περίοδο θα πάρω ρούχα και για τότε αλλιώς ρούχα για την επόμενη..σεζόν! :) Το μόνο που δεν παίρνω για 'μετά' είναι παπούτσια.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται! Και τωρα εχω κανει ενα καλο αποθεμα ειδικα σε καθημερινης χρησης ρουχα... Αλλωστε τωρα μπορω να παρω περισσοτερα κομματια σε μιση τιμη..

 

Μονο παπουτσια αγοραζω καθε σεζον και λιγα ρουχα συμπληρωμα αναλογα τι θα χρειαστει...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι λειτουργω απο τοτε που γεννησα το πρωτο μου παιδι...Και με εχει βολεψει αφανταστα και συμφερει οικονομικα.Επισης να πω οτι στα γενεθλια μας, επειδη συνηθως ειμαστε φουλ απο ρουχα (αυτα που εχω ψωνισει απο περσυ) τα δωρα-ρουχα που μας κανουν, τα αλλαζω και παιρνω παλι για του χρονου.Καλυτερα να εχουν παντα τα παιδια μου καινουργια ρουχα, εστω και λιγοτερα (τι λιγοτερα,μια χαρα μας φτανουν,τα "λιωνουμε" στην κυριολεξια) παρα να ψαχνομαι καθε αρχη σεζον και να παρω "δανεικα" ρουχα (οχι οτι το θεωρω κακο για οποια μαμα το κανει, απλα εγω προτιμω παντα τα καινουργια).

Μονο παπουτσια αγοραζουμε μεσα στη σεζον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ το κάνω με 2 παΐδια και ένα στην κοιλία δεν γίνετε να μην το κάνω προτιμώ φόρμες για καθημερινή χρήση και αν χρειαστώ του χρόνου θα πάρω κάτι καλό σαν συμπλήρωμα τα βασικά ΨΩΝΙΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΕΖΟΝ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη τρελή που τρέχω στις εκπτώσεις και ψωνίζω για τα παιδιά μου. Αγοράζω ρούχα σχετικά ακριβά στη μισή τιμή και τις έχω καλοντυμένες. Φυσικά καμιά φορά παρασύρομαι από τις τιμές και παίρνω και κάτι παραπάνω αλλά τι να κάνω...είμαι επιρρεπής στα ψώνια. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρουμε και κάποιες εταιρίες που προτιμάμε γιατί έχω ξεχωρίσει κάποιες που είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τα σχέδια και από την ποιότητα.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο κανω. Τωρα πια παιρνω και ρουχα καθημερινα και παπουτσια και σκουφακια και μπουφαν και καλτσες και εσωρουχα του παιδιου στις εκπτωσεις. Κουραζομαι λιγο, αλλα οταν ολοι τρελλαινονται στην αρχη του χειμωνα εμεις απλα κατεβαζουμε τα καθαρα σιδερωμενα καινουρια μας ρουχαλακια που ειναι κυριως καλες μαρκες αγορασμενα στη μιση τιμη. Και το χειμωνα και το καλοκαιρι το ιδιο κανω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα (αν και ψώνισα αρκετά και μου έφεραν και δώρα) περιμένω το 70% στα benetton για τα συμπληρωματικά (περισσότερο μπλουζάκια) και πιστεύω ότι θα είμαι εντάξει. Αν και ποτέ δε νιώθω εντάξει...Είπαμε είμαι επιρρεπής στα ψώνια. Έχω και κάτι δωράκια να πάρω και ίσως δω και για τα βαφτισίμια μου για το Πάσχα. Ευκαιρία είναι μια που το Πάσχα είναι φέτος νωρίς.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται....... έχω πάρει πυτζαμάκια 1,5€ από 8 ή 10€ αν θυμάμαι.

Στα ADAMS καθε καλοκαίρι έφευγα με "φορτηγό". Μπλουζάκια με 70 και 80% εκπτώσεις, τελική τιμή 2 και 3 €!!!!!!

Και όχι μόνο του παιδιού, και τα δικά μας ρούχα ψωνίζω έτσι. 'Εχω stock ρούχων του παιδιού ακόμα και για 2-3 χρόνια αργότερα....... τι λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θυμάμαι πέρσι που γέννησα, μου φέραν κάποια ρούχα-δώρα για φέτος και δεν τα έδινα καμία σημασία, έλεγα "καλά, μέχρι να μεγαλώσει τόοοοοοοσο". Και φυσικά πέρσι στις εκπτώσεις δεν πήρα τίποτα για φέτος. Φέτος έχω άλλη ψυχολογία, είδα πόσο γρήγορα μεγαλώνει και το "του χρόνου" γίνεται "φέτος" (ναμαστε καλά Θεέ μου!) και της έχω πάρει ήδη πολλά!Και γω περιμένω το 70% του benetton...Έχει ήδη μπουφάν-καλά και πρόχειρα-παντελόνια, φόρμες, φούστες, μπλουζάκια, νυχτικάκια, φανελλάκια. Ξεχνάω κάτι?!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες τα παπούτσια. Αν και έχω δει ότι το Σεπτέμβρη στις εκπτώσεις βγάζουν και μποτάκια, όπως το Φλεβάρη βγάζουν περσινά πέδιλα. Είναι πιο σίγουρο από το να τα αγοράσεις ένα χρόνο πριν αλλά φυσικά το έχω κάνει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Morchelina, σχετικά με τα παπούτσια, έχεις υπόψη του τι θα χρειαστώ του χρόνου?Τώρα φοράει 20 (ούτε μήνα έχει που άλλαξε νούμερο). Σκέφτηκα να πάρω για του χρόνου, αλλά τι νούμερο?22?23?24?Θα είναι 2 χρονών του χρόνου το Δεκέμβρη...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

evita79 αν δεν κάνω λάθος, 2 τελευταίες βδομάδες εκπτώσεων θα βάλει, μπορεί και τελευταία μόνο. Και σε μας, ακόμα 50% τα έχει...Όταν είχα ρωτήσει, μου είχαν πει ανάλογα με την κίνηση τελευταία ή προτελευταία βδομάδα..

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. Αν και καινουργια μαμα, εχω μπει απο νωρις στο πνευμα. Ηδη εχει δυο μπουφαν για του χρονου το χειμωνα αλλα και διαφορα ρουχα, για το καλοκαιρι αυτο εχει σχεδον ηδη ολη την γκαρνταρομπα της ετοιμη (εχουμε βεβαια και δωρα απο τη γεννα που τα ειχαμε αλλαξει για του χρονου). Εγω που πηγαινω και ΖΑΡΑ kids που ειναι ηδη πολυ οικονομικά, τωρα με τις εκπτωσεις ψωνιζω με 50 Ευρω ενα τριμηνο ρουχαλακια.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρώτη φορά αγόρασα για του χρόνου. Ο γιος μου θα πάει από Σεπτέμβριο στον παιδικό κι έτσι σκέφτηκα ότι μάλλον θα χρειαστούμε αρκετές φόρμες κι έτσι πήρα τρεις. Γενικά το φοβάμαι γιατί μπορει να μην βολέψει, φετος πχ είχαμε τέλειο καιρό ως τέλη Οκτωβρίου.... στις γιορτές είδαμε χειμώνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε όλες κούκλες τα παπουτσάκια από την εμπειρία μου καλό είναι να δοκιμάζονται κάθε φόρα ανάλογα με την ηλικία έχουν πολύ όμορφα στα στοκαδικα εκεί δεν πρέπει να λυπάστε χρήματα και μην παίρνετε παπούτσια με προοπτική

 

στα ρούχα αινείτε ότι περνούμε μάρκες και πάντα στις μίση και παρακάτω εγώ φέτος πήρα και κάποια κομμάτια στο -70% τοθ καρφουρ πριν λίγες μέρες ρουχαλάκια για τον παιδικό με 1.5 η φόρμα και τα μπλουζάκια με 2 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σε αυτο, αλλα και οκτωβρη μηνα δεν θα του φορας καλοκαιρινα ρουχα. Οι μακο οι φορμες θα ειναι μια χαρα

να σου πω από την εμπειρία μου τα μικρά τρέχουν και ιδρώνουν και εμείς τα ντύνουμε κρεμμύδια και αρρωσταίνουν μετά προτιμώ πάντα τις λεπτές φόρμες και όχι αυτές που έχουν επένδυση είμαι κοκέτα και θέλω να είναι και η μικρές μου άλλα τα στενά τζιν και η φουστίτσες δεν της βολεύουν στο παιχνίδι προτιμώ άνετα ρούχα να παίζουν και να σκαρφαλώνουν παντού

Link to comment
Share on other sites

οι μακο οι φορμες, εχουν επενδυση? σορρυ αλλα ειμαι λιγο ασχετη μαλλον

 

υπάρχουν μερικές που έχουν από μέσα υπάρχει το χοντρό και το ποιο ψιλό ύφασμα εμένα μου αρέσουν και τα ζακετάκια …

Γαιτι αν ζεσταίνετε μπορούν ποιο εύκολα να τα βγάλουν από ότι την μπλούζα

Link to comment
Share on other sites

Morchelina, σχετικά με τα παπούτσια, έχεις υπόψη του τι θα χρειαστώ του χρόνου?Τώρα φοράει 20 (ούτε μήνα έχει που άλλαξε νούμερο). Σκέφτηκα να πάρω για του χρόνου, αλλά τι νούμερο?22?23?24?Θα είναι 2 χρονών του χρόνου το Δεκέμβρη...

 

Τόσο μικρά τους έπαιρνα δυο νούμερα μεγαλύτερα για την επόμενη χρονιά, δηλ. 22. Θα χρειαστείς μποτάκια, καλά παπουτσάκια και αθλητικά. Δεν έπεσα ποτέ έξω και τόσο μικρά δεν τους τα δοκίμαζα ποτέ γιατί δεν τα έπαιρνα μαζί μου. Αλλά στα πολύ μικρά νούμερα όπως το δικό σου θα βρεις και το Σεπτέμβρη γιατί τα πολύ μικρά μένουν και θα έχεις μεγάλη επιλογή. Δες και για καλοκαιρινά τώρα για φέτος 21 νούμερο, πάρε και ένα παπουτσάκι μαζί για σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μικρά τους έπαιρνα δυο νούμερα μεγαλύτερα για την επόμενη χρονιά, δηλ. 22. Θα χρειαστείς μποτάκια, καλά παπουτσάκια και αθλητικά. Δεν έπεσα ποτέ έξω και τόσο μικρά δεν τους τα δοκίμαζα ποτέ γιατί δεν τα έπαιρνα μαζί μου. Αλλά στα πολύ μικρά νούμερα όπως το δικό σου θα βρεις και το Σεπτέμβρη γιατί τα πολύ μικρά μένουν και θα έχεις μεγάλη επιλογή. Δες και για καλοκαιρινά τώρα για φέτος 21 νούμερο, πάρε και ένα παπουτσάκι μαζί για σύγκριση.

 

 

Δεν συμφωνώ μαζί σου ο άντρας μου είναι παιδορθοπεδικός και τα παπούτσια είναι το ποιο σημαντικό πράγμα για την σπονδυλική στήλη του παιδιού ειδικά σε αυτήν την ηλικία ένα καλό ζευγάρι και πάντα ακριβός στο νούμερο του ποδιού αυτό το να πλέει μέσα το πόδι είναι ότι χειρότερο ……….. και πάντα με δόκιμη στο ποδαράκι του μωρού

Link to comment
Share on other sites

ναι αληθεια, με τα παπουτσια τι γινεται? η κορη μου ειναι 6,5 και ακομα φοραει αγκαλιας. Το 18 της ειναι ακομα μεγαλο. Της εχω παρει ενα ζευγαρι Allstar 20 νουμερο, που ελπιζω το καλοκαιρι να της κανουν. Τι λετε εμπειρες μαμαδες?

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...