Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

UGG- Πως να τις καθαρισω?


v & a

Recommended Posts

εγώ πάλι είδα αυτό το video ....και προτείνω να το δούν και όλες όσες σκέφτονται να αγοράσουν τις συγκεκριμένες μπότες για τον εαυτό τους ή το αγγελούδι τους...

 

http://mpets.blogspot.gr/2011/11/ugg.html

Ο Χριστος και η Παναγια:(:(:(:(

ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ....

 

Ευτυχως εγω εχω καμια 5αρια ζευγαρια τυπου UGG, γιατι η αληθεια ειναι οτι τις βολευομαι αφανταστα, συνθετικες...

Αν ειχα αγορασει τις γνησιες, μετα απ αυτο ειλικρινα, θα τις πετουσα, οσο κι αν τις ειχα αγορασει..

Επισης, μετα απ αυτο το βιντεο, δε θα "ξαναστεναχωρηθω" ΠΟΤΕ που δε καταφερα να παρω κι εγω μια φορα, αυθεντικες UGG...

 

 

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε παιδιά συγνώμη αλλά απ'ότι διαβάζω στο κείμενο που συνοδεύει το βιντεάκι, λέει ότι τα καημένα τα ζωάκια θανατώνονται με αυτόν τον τρόπο για την κατασκευή ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΩΝ μποτών UGG. δε διαβάζω εγώ σωστά????

Link to comment
Share on other sites

Σωστά διαβάζεις...Επειδή το έψαξα και γώ πρόκειται για τις μπότες που είναι απομιμήσεις δηλαδή μαιμού Ugg... Οι κανονικές Ugg φτιάχνονται με δέρμα προβατου..(sheepskin)

 

http://www.uggaustralia.com/about-sheepskin/about-sheepskin,default,pg.html

Link to comment
Share on other sites

αν και καπως καθυστερημενα ας γραψω και εγω για τις ugg.ζω στην Αυστραλια οποτε μπορω να σας κατατοπισω για το 'εθνικο τους προιον'. 1ος και απαραβατος κανονας για την προστασια των Ugg ειναι ΟΧΙ νερο-ΟΧΙ χιονι.Απορω οταν αγοραζατε απο την Ελλαδα τις μποτες που οι πωλητριες δεν το ανεφεραν.Οι μποτες εχουν κατασταφει αν τις βαλεις και βγεις εξω στην βροχη ή αν τις πλυνεις ή αν τις τριψεις με βουρτσα.Φυσικα μιλαω για αληθινες ugg και οχι μαιμου.Το δερμα προβατου και το μαλι ειναι πολυ ευαισθητα (ακομα και τα μακρια νυχια των ποδιων μπορουν να καταστρεψουν την μποτα ). Ο μονος τροπος να καθαριστουν ειναι τα εξειδικευμενα σαμπουαν που ειναι μονο για ugg και το αδιαβροχοποιητικο σπρει για να τις προστατευεις απο την βροχη.Εδω στην Αυστραλια τα πουλουν σε μαγαζια που πουλουν τις μποτες.Ισως το ιδιο να γινετε και στην Ελλαδα.Αλλιως τα παραγγελνετε.Επισης το μαλλι περιεχει λανολινη κατι που προστατευει απιστευτα τα ποδια οποτε εδω τις φορουν χωρις καλτσες.Αν τις δειτε να ανοιγουν μετα απο 5-6 φορες που τις βαλατε μην ανησυχησετε.Ειναι απολιτως φυσικο λογω του μαλλιου, γιαυτο και θα πρεπει να παιρνετε 1 νουμερο σχεδον μικροτερο απο τα κανονικα σας παπουτσια.Οι ugg ενω ειναι τοσο βολικες και ανετες θελουν πολυ περιποιηση για να τις κρατησεις σε μια καλη κατασταση οποτε εγω προτεινω το μαυρο χρωμα.Τελος να πως κατι για το βιντεακι που ανεφερε μια φιλη παραπανω οτι φυσικα και δεν ισχευει κατι τετοιο.Αν ειναι αληθεια ειναι μονο για μαιμου μποτες, ενας Αυστραλος μπορει παρα πολυ ευκολα να καταλαβει την διαφορα στο μαλλι και το δερμα προβατου απο αλλο ζωο, δευτερον στην Αυστραλια δεν εισαγετε τετοιο μαλλι και δερμα-εχουν πολυ αυστηρους νομους στην εισαγωγη προιοντων γιατι ως μια νεοκατοικηθησα χωρα κινδυνευει απο πανδημιες και ιους και τριτων τα προβατα δεν θανατωνοντε μονογια ugg αλλα και για καταλανωση κρεατος.Δηλαδη δεν βασανιζοντε ετσι οπως στο βινετο.Οι αληθινες ugg γινοντε στην Αυστραλια -Ν. Ζηλανδια και μονο οι ugg R γινοντε στην Κινα.Αν τριψετε το χερι σας μεσα στο μαλλι και βγαλει λυπαροτητα εινα αληθινες.Επiισης στην σολα πρεπει οποσδηποτε να γραφει το σημα των ugg.Αυτα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...