Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πλακάκια εξωτερικού χώρου. Από πού??


Alex Cross

Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας.

Θέλουμε να βάλουμε πλακάκια σε βεράντες, σκάλα κλπ στο εξοχικό και ψάχνουμε όσο το δυνατόν πιο οικονομικά. Πρωτότυπο ε?

 

Μήπως έχετε ασχοληθεί με το άθλημα να με παραπέμψετε κάπου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πριν ενάμιση χρόνο που είχα ασχοληθεί, τα πιο οικονομικά πλακάκια τα είχε το Praktiker. Με το ανάλογο κόστος στην ποιότητα φυσικά (τελικά την πατήσαμε), γι' αυτό θέλει προσοχή στην τελική επιλογή.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ, τα έχουμε σκεφτεί και εμείς αυτά, Praktiker, Leroy Merlin, αλλά φοβόμαστε την ποιότητα...

Γι αυτό έλεγα να ψάξω και πουθενά αλλού, μήπως και βρω κάτι καλούτσικο σε ποιότητα και πολύ οικονομικό...λέμε τώρα, αν υπάρχει τέτοιος συνδυασμός!

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια...ισως λιγο μακρια...αλλα αξιζει...ξερω οτι πανε απ ολη την Ελλαδα..κι εχουν παντα 50% στις τιμες (οτι τιμη δλδ δεις..ειναι η μιση)

 

http://www.ravenna.gr/default.asp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας.

Θέλουμε να βάλουμε πλακάκια σε βεράντες, σκάλα κλπ στο εξοχικό και ψάχνουμε όσο το δυνατόν πιο οικονομικά. Πρωτότυπο ε?

 

Μήπως έχετε ασχοληθεί με το άθλημα να με παραπέμψετε κάπου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:D

 

πολύ καλό πλακάκι και οικονομικο πήραμε απο leroy merlin ακριβώς όπως το θέλαμε (να είναι ματ να μην γλιστράει και να αντέχει δε καιρικες συνθηκες ..)

βγάζουν συνέχεια προσφορές

νομίζω εκει θα βολευτείς..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδια δεν ξέρω αλλα εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη και απο πρακτικερ και απο τα μερλιν ιδιως τώρα που χτίζουμε το σπίτι μας βολέψανε απίστευτα (το σπίτι κοντεύει να γίνει έκθεση των 2 καταστημάτων :oops::oops::oops:)

και έχω μείνει υπερ ευχαριστημένη..

και να ξέρετε μόνο φθηνά δεν είναι σε κάποιες περιπτώσεις .. το πλακάκι της κουζίνας μου επειδή είναι πολύ ιδιαίτερο το πλήρωσα στα πράκτικερ 10 ευρώ το 1 πλακάκι αλλά μιλάμε είναι κορυφή.,.. (αν θελετε μπορώ να ανεβάσω φωτο για να καταλάβετε τι εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς τα εκεί θα προσανατολιστούμε και εμείς, γιατί κάποιες εταιρείες που εξειδικεύονται στα πλακάκια και χάζεψα τις ιστοσελίδες τους, δεν είχανε τιμές. :?:

polina, τέτοια πλακάκια ματ που να μη γλυστράνε θέλουμε και εμείς, αλλά έλεγα μήπως έβρισκα κάτι πιο φτηνό. Οχι 10 ευρώ το τμ, γιατί καήκαμε! Είναι για εξωτερικό χώρο, πολύ μεγάλο, ελπίζω να βρούμε κάτι πιο φτηνό!

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. :-D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς τα εκεί θα προσανατολιστούμε και εμείς, γιατί κάποιες εταιρείες που εξειδικεύονται στα πλακάκια και χάζεψα τις ιστοσελίδες τους, δεν είχανε τιμές. :?:

polina, τέτοια πλακάκια ματ που να μη γλυστράνε θέλουμε και εμείς, αλλά έλεγα μήπως έβρισκα κάτι πιο φτηνό. Οχι 10 ευρώ το τμ, γιατί καήκαμε! Είναι για εξωτερικό χώρο, πολύ μεγάλο, ελπίζω να βρούμε κάτι πιο φτηνό!

 

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. :-D

 

καλημέρα

 

και εμας ο χώρος μας είναι πολύ μεγάλος..

εμείς αυτά τα πλακάκια τα είχαμε πάρει νομίζω 14 ευρώ το τετραγωνικο μετρο

τα μπαλκόνια είναι πανω απο 50 τμ είχαμε πληρώσει περίπου 700 ευρώ

αλλά είχε και πιο φθηνα

 

τα πλακάκια της κουζίνας έκαναν 10 ευρώ το ένα πλακάκι αλλά μιλάμε ότι είναι ψηφίδα γυάλλινη

http://www.acqua-design.gr/prod.php?p=401

είναι σε τέτοια χρώματα άλλα όψι τετράγωνη είναι σαν λέπι

και έγινε όλος ο τοίχος της κουζίνας έτσι ήταν και το ποιο ακριβό υλικό που πήραμε και αυτό γιατί η κουζίνα είναι πολύ ιδιαίτερη και δεν σηκώνει κάτι άλλο..αλλά κόψαμε απο αλλού...

Link to comment
Share on other sites

ΣΥγνωμη που παρεμβαίνω αλλά αν δεν έχετε βρει κάτι , κάντε μια βόλτα απο τον Κυριακουλη στο Αιγάλεω ...Εχει αρκετά καλές τιμές και ποικιλία.Οσον αφορα την ποιοτητα θεωρω οτι ειναι απο τους καλυτερους.Εγω επειδή περσυ έφτιαχνα το σπίτι μου είχα παει απο αρκετά μαγαζιά και τελικά κατέληξα εκεί.

HpRzp3.png0ExJp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...