Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καρότσι λαϊκής


manoulina

Recommended Posts

Λίγα στενά πάνω απο το σπίτι μου γίνεται λαϊκη αγορά κάθε Τρίτη και αντί να πηγαίνω στο σούπερ μάρκετ να παίρνω λαχανικά πηγαίνω πλέον εκεί.

 

Όμως δεν θέλω να παίρνω το αμάξι, γιατί θέλω να περπατάω λίγο, αλλά και το να κουβαλάω σαν το γαϊδούρι.... δεν αντέχεται!

 

Έτσι αποφάσισα να πάρω ένα καρότσι λαϊκής..... και να καταντήσω σαν τη γιαγιά μου στα 29 μου.... :lol::lol::lol:

 

Δεν ξέρω όμως τι να πάρω. Ποιο χωράει περισσότερα και πιο είναι καλύτερο, το κλασσικό μεταλλικό ή αυτά τα πιο καινούργια τα υφασμάτινα? Έχετε άποψη?

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λίγα στενά πάνω απο το σπίτι μου γίνεται λαϊκη αγορά κάθε Τρίτη και αντί να πηγαίνω στο σούπερ μάρκετ να παίρνω λαχανικά πηγαίνω πλέον εκεί.

 

Όμως δεν θέλω να παίρνω το αμάξι, γιατί θέλω να περπατάω λίγο, αλλά και το να κουβαλάω σαν το γαϊδούρι.... δεν αντέχεται!

 

Έτσι αποφάσισα να πάρω ένα καρότσι λαϊκής..... και να καταντήσω σαν τη γιαγιά μου στα 29 μου.... :lol::lol::lol:

 

Δεν ξέρω όμως τι να πάρω. Ποιο χωράει περισσότερα και πιο είναι καλύτερο, το κλασσικό μεταλλικό ή αυτά τα πιο καινούργια τα υφασμάτινα? Έχετε άποψη?

 

 

TΤα υφασμάτινα χωράν λιγότερα εγώ έχω ένα μεταλλικό από το βασιλόπουλο μεγαλύτερο

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω μεταλλικο, βολευει απιστευτα το παιρνω ειδικα καθε σαββατο αμα ειμαι μονη με το μικρο και κανω ολα μου τα ψωνια (μαναβη-σ.μαρκετ-χασαπη) και εχω ελευθερο το αλλο χερι και κραταω το μικρο.:P

 

εμενα με κοροιευε ο αντρας μου ειμαι 31 και το εχω εδω και μια πενταετια μια χαρα ομως η μεσουλα μου και δε κουβαλαω το αυτοκινητο ;)

 

εγω στα 15 το ειχα παρει. μη δωσεις πολλα απλα κοιτα μηπως βρεις με 4 ροδες τσουλαει καλυτερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το υφασμάτινο, το αγόρασα 11 ευρώ απο έναν στην λαική, το έχω τσακίσει.....έχει αντέξει τα πάντα και για μεγάλη απόσταση.....μέχρι και σούπερ πάω με αυτό και το τιγκάρω.....στην λαική φαντάσου καλοκαίρι βάζω πατάτες, καρπούζι, ντομάτες κλπ και το τιγκάρω και αυτό πάει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πήρα με 15 ευρώ πάρα πολύ βολικό!με 4 ρόδες,γερό και με μεγάλη χωρητικότητα.Δεν χρειάζεται να κουβαλάς!!!Στη λαική πηγαίνω απο πολύ μικρή,απο τα 18 δε άρχισα να μαγειρεύω και να φτιάχνω γλυκά σε καθημερινή βάση και πήγαινα κάθε εβδομάδα!!Δεν πάνε μόνο γιαγιάδες λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

υφασματινο και το δικο μου αλλα εχει 3πλη ροδα για πιο ευκολο ανεβοκατεβασμα σε σκαλες και πεζοδρομιο. απιστευτα βολικο για ολα τα ψωνια...μεχρι και σε μετακομιση το χω χρησιμοποιησει!!! σκυλι! δεν παθαινει τιποτα! πιο πριν ειχα ενα μεταλλικο αλλα μετα απο λιγο καιρο κι ενω το ειχα φορτωσει, επιστρεφοντας σπιτι απο λαϊκη, μου εσπασαν οι ροδες απο το βαρος...

το υφασματινο το εχω ηδη μια 5ετια και ειχα δωσει τοτε 18 ευρω σε μαγαζακι της γειτονιας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τελικά ένα μεταλλικό στα 17 ?. Είναι μεγάλο σε χωριτηκότητα και έχει 4 ρόδες. Μια χαρά με έχει βολέψει. Τώρα απο διάρκεια ζωής κλπ., θα τα δούμε στην πορεία.

 

Την προηγούμενη εβδομάδα είπα να πάω με τα πόδια στη λαϊκή, πιστεύοντας οτι είναι 4-5 στενά πιο πάνω. Τελικά τα μέτρησα.... και είναι 14!!! Περιττό να σας ω οτι μου βγήκε η γλώσσα! Ντάλα μεσημέρι 12 η ώρα, να ανεβαίνω την ανηφοριά, για να πάω στη λαϊκή. Ο κατεβασμός βολικός ήταν, αλλά την επόμενη φορά θα πάρω το αμάξι. Δεν παλεύεται ο ήλιος!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι γιαγια ρε !!! Δεν ειμαστε υποχρεωμενες να κουβαλαμε 50 σακουλες σαν χαμαληδες φιλη μου....

 

Γιαυτο βγηκαν και τα αγια καροτσάκια λαικής....μην κοιτάς που εγω ακομα φορτώνω το 4χ4 καρότσι του γιου μου.....Φορτηγο το κανω και ερχομαι σπίτι ...χεχε

 

Μόλις ο μικρος πλέον δεν θελει καρότσι τότε η μαμα Στέλλα θα πάρει και αυτη ενα μοδάτο υφασματινο καροτσι λαικής :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα παντως η λαικη μου αρεσει πολυ και δεν εχω κανενα προβλημα με το καροτσακι, δεν νιωθω γιαγια , η καλυτερη μου ειναι οταν μπορω να παω, του σουπερ μαρκετ τα λαχανικα δεν συγκρινονται με της λαικης

Link to comment
Share on other sites

του σουπερ μαρκετ τα λαχανικα δεν συγκρινονται με της λαικης

 

 

Καμία σχέση δεν έχουν. Όχι μόνο στις τιμές αλλά και στην ποιότητα.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λίγα στενά πάνω απο το σπίτι μου γίνεται λαϊκη αγορά κάθε Τρίτη και αντί να πηγαίνω στο σούπερ μάρκετ να παίρνω λαχανικά πηγαίνω πλέον εκεί.

 

Όμως δεν θέλω να παίρνω το αμάξι, γιατί θέλω να περπατάω λίγο, αλλά και το να κουβαλάω σαν το γαϊδούρι.... δεν αντέχεται!

 

Έτσι αποφάσισα να πάρω ένα καρότσι λαϊκής..... και να καταντήσω σαν τη γιαγιά μου στα 29 μου.... :lol::lol::lol:

 

Δεν ξέρω όμως τι να πάρω. Ποιο χωράει περισσότερα και πιο είναι καλύτερο, το κλασσικό μεταλλικό ή αυτά τα πιο καινούργια τα υφασμάτινα? Έχετε άποψη?

 

υφασμάτινο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...