Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εχω δοκιμασει τα παντα για να τον ταισω και ζηταω τη βοηθεια τη δικη σας και γιατρων.


Recommended Posts

ekavi_

Καλη ιδεα αυτη με τα σνακς...αυτα τα τρωει ομως ετσι κι αλλιως...οτι ειναι παρομοια με τσιπς και μπισκοτα τα τρωει...το φαι σε σνακ που θα το βρουμε ειναι το θεμα...:lol: Θα δοκιμασω αυτο με το λιγο κομματια και αλεσμενο...μηπως και δεν μου το φτυσει καποια στιγμη.Ευχαριστω..ελπιζω να πιασουν οι ιδεες σου.

Αγγελινα_2

Εμεινα στα αλεσμενα αναγκαστικα γιατι αν δεν το κανω πραγματικα δεν θα τρωει τιποτα και δεν μου παει η καρδια...Το μεσημεριανο εδω και 5μερες παλι το εκοψε...οσο και να τον παρακαλαω.:-(

miriki

Το σκεφτηκα και αυτο οτι μπορει να φταινε τα δοντια του που ακομα βγαζουμε και θποφερουμε μερικες φορες πολυ αλλα ειναι πολλοι οι μηνες και οσο να ναι λιγο προβληματιζομαι...για την υγεια του.Οσο για τις αλλες υποψιες τα ειπα στο γιατρο του και αφου δεν παρεπεμψε αυτος που να ξερω που να παω...:?: Εγω απλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιος ειδικος ωστε να βοηθαει ακριβως πως θα μπορουσα να το χειριστω...εδω δεν υπαρχει κατι τετοιο...:-(......ειμαι εγκυος και αυτη η ψυχολογικη πιεση καθολου δεν με βοηθαει...και η μονη βοηθεια που εχω ειναι ο παιδικος που ακομα να μπορεσουν να τον πεισουν να φαει εστω κατι....:!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΥΡΝΑ ΣΤΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ.

Δεν υπάρχει βιασύνη να τα κόψει τώρα. Δίνε του αλεσμένο φαγητό και μέσα στη μέρα ας δοκιμάζει αν θέλει κανένα μπισκότο, ψωμάκι, κρακεράκι, οτιδήποτε. Άφηνε μερικά σνακς πάνω στο τραπέζι να παίρνει όποτε και αν θέλει. Εσύ μην ασχολείσαι.

Μετά από κάποιον καιρό (2-3 μήνες) δοκίμασε να του δίνεις 2-3 μπουκίτσες μη αλεσμένες και το υπόλοιπο αλεσμένο.

Αυτό ακριβώς.

 

Θα συμφωνήσω, αυτή είναι η λύση. Από τη μία οι ξερόλες ξένες, από την άλλη η ξαδέλφη με το 6χρονο που τρώει λιωμένα, έκανες ένα λάθος και έβγαλες το παιδί από μια ρουτίνα φαγητού, από την οποία δεν ήταν έτοιμο να βγει. Τι κάνουμε για να διορθώσουμε το λάθος; Επιστρέφουμε στην αρχή. Σαν μαμά με πρώην κακόφαγο παιδί κι εγώ αυτή τη συμβουλή έχω να σου δώσω.

 

Και αυτό. Επιστροφή στα αλεσμένα και υπομονή μέχρι το μωρό (γιατί για μωρό πρόκειται) να είναι έτοιμο να δοκιμάσει κανονικό φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μαλλον δεν καταλαβατε το προβλημα μου ακριβως.

Ας το πω με αλλο τροπο...Εσυ το παιδακι σου μια χαρα σιγα σιγα αλλαξε σε στερρεη τροφη.Εγω παλι στο παιδικο μου λενε οτι δεν τρωει ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΜΩΣ...πως αλλιως να το πω για να καταλαβετε το προβλημα μου.Δεν καραανχωθηκα αδικαιολογητα γιατι το παιδι μου ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΣΤΕΡΕΗ ΤΡΟΦΗ...Ακομα και ο γιατρος μου ανησυχησε και μου εδωσε τις βιταμινες...γιατι δεν μπαινει καν στη διαδικασια...Αντε εγω δεν ειμαι σωστη και οπως λετε ανχωνομαι ' date='τα κοριτσια στο παιδικο και αυτα ανχωμενα ειναι? ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ και οτι κ να κανω δεν τρωει τις στερρεες τροφες...ουτε ζηλευει.Πως αλλιως να το πω η αμοιρη για να καταλαβετε οτι εδω και καιρο συμβαινει και εχω ξεπερασει το ανχος ,εχω παει στην εμπεδωση πια...και στο οτι ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ.[/quote']

 

Ε, μην του δίνεις ακόμα στέρεες. Άφησέ τον να τρώει αλεσμένα και κάποια στιγμή θα τα βαρεθεί....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου δυστυχώς είμαι από τις λίγες που μπορούν να σε καταλάβουν!η μικρή μου είναι 33 μηνών και τα φρούτα ,το φαγητό και το απογευματινό είναι ακόμα αλεσμένα !εχω περάσει άπειρες ώρες να ψάχνω τρόπους στα φόρουμ ,τους παιδιάτρους κτλ...μασάει μόνο ότι θέλει εκείνη ,μόνο ότι είναι σκληρό (bake rolls,ξηροί καρποί ),μακαρόνια νεροβραστα,αν ακούν κάτι πάνω δεν τα αγγίζει και για να δοκιμάσει κάτι καινούριο πρέπει να πούμε ψέματα.(ότι είναι μακαρόνια πχ). Και οοοολα αυτά σε γελοίες ποσότητες ,μιλάμε για 1-2 μπουκιές . Επίσης ΔΕΝ πεινάει ποτέ ,δεν ζητάει ποτέ και δεν ζηλεύει από τα αλλά παιδιά . Ακόμα και το αλεσμένο το τρώει βλέποντας Πεππα η Ντορα και το καταπίνει με το pause !!

 

Όποτε εγώ απλά συνεχίζω να αλέθω γιατί είναι μόνο 10 κιλά! Την έχουν ταράξει στις εξετάσεις και δεν έχει τίποτα ,ούτε αρρωσταίνει ποτέ. Το έχω πάρει απόφαση ότι είναι ολιγοφαγη ΚΑΙ κακοφαγη. Επίσης ,για να σας προλάβω ,έχω δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ αλλά δεν το δέχεται ,αν την πιέσεις παραπάνω κάνει και εμετό ,ούτε γάλα πίνει με ευχαρίστηση ,μόνο 300γρ. Σύνολο και μόνο μπιμπερό. Αποφάσισα εδώ και καιρό να την αφήνω μια μέρα τη βδομάδα να τρώει ότι θέλει και την έχει βγάλει με ποπ κορν εννοείται σε γελοία ποσότητα .

 

Για να τελειώνω γιατί σίγουρα σας κούρασα ,έχουμε πάει σε άπειρα παιδικά πάρτι ,δεν ακουμπάει ΤΙΠΟΤΑ ,ούτε χυμούς πίνει ,μόνο μια γουλιά και επίσης δεν τρώει γλυκά και σοκολάτες γιατί την αηδιάζουν !!! Έχετε ξανακούσει κάτι τέτοιο ? απλά θα σας πω ότι έτσι ήμουν κι εγώ . Έφαγα κανονικά όταν πήγα φοιτήτρια ! Οποτε απλά ελπίζω..

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και η κορη μου, η οποια ειναι βεβαια 10 χρονων τωρα.

Ακομη και τωρα για να φαει ικανοποιητικη ποσοτητα ( απο τα ελαχιστα φαγητα που τρωει) ,δεν ντρεπομαι να το πω, αλλα πρεπει να την ταιζω εγω.

Ποτε δεν πεινασε, δεν ζηλεψε στο φαγητο και δεν δοκιμασε ποτε της φαγητο που της φαινοταν διαφορετικο απ' αυτα τα ελαχιστα που ετρωγε (πχ φαγητο με κοκκινη σαλτσα δεν δοκιμασε ποτε γιατι αηδιαζει στην ντοματα (και ας μην εχει φαει ποτε της!!!).

Απο βρεφος δεν ετρωγε ( ελαχιστο γαλα, απειρες εξετασεις ολες ο.κ.) συνεχισε το ιδιο με τα αλεσμενα και συνεχιζει λιγοφαγη και κακοφαγη εως τωρα.

Εκανα ατελειωτες προσπαθειες , με το καλο, με παιχνιδι, με ξεγελασμα, με πιεση ... ολα ειχαν το ιδιο αποτελεσμα.Το περισσοτερο φαγητο στα σκουπιδια και πολλες φορες αν ετρωγε γρηγοροτερα και καλυτερη ποσοτητα εκανε εμετο.

Το κλαμα που εχω ριξει δεν λεγεται...

Πλεον στα 10 της ειναι το ψηλοτερο κοριτσι στην ταξη της ,αδυνατη αλλα υγειεστατη. αν και το σιδηρο μας το παιρνουμε ποτε ποτε..

 

Δεν μπορω λοιπον να δωσω καμια συμβουλη στην mathiia'w mammy ,παρα μονο να μην πιεζει το παιδακι της γιατι μονο αντιθετα αποτελεσματα θα εχει, και να μην μπαινει στη διαδικασια συγκρισης με αλλα παιδακια γιατι αυτο μονο θα την στεναχωρει και θα την αγχωνει.

Εαν εχετε κανει εξετασεις και ειναι καλες και δεν εχεις κατι αλλο να σε ανησυχει στη υγεια του, δινε του τα φαγητα που τρωει οπως τα τρωει, και ποτε ποτε δοκιμαζε του κατι καινουριο αν θελει και για

οσο θελει. Στο πρωτο οχι που θα σου πει θα το αφησεις στην ακρη.

Εγω αυτο δεν το εκανα , επεμενα και τ' αποτελεσματα .....τα γραφω παραπανω.

 

Το αγορακι σου ομως ειναι πολυ μικρο ακομη και μπορει να ειναι απλως μια φαση που θα περασει.

Ψυχραιμια λοιπον ( αν και ευκολα λεγεται αλλα δυσκολα εφαρμοζεται!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eνταξει τωρα εγω τι να πω...σοκαριστηκα και με εσας,βεβαια σας καταλαβαινω απολυτα απλα νομιζα οτι ημουν απο τις λιγες....Ειναι πολυ δυσκολα και ειλικρινα ψυχολογικα σε καταβαλλει πολυ....και σημερα ηταν η χαριστικη βολη που ειδα οτι θα κανω παλι αγορακι...παει και το τελευταιο μου ονειρο...Τι να πεις μερικες μανουλες δυσκολευονται λιγοτερο και μερικες περισσοτερο...εγω ειμαι στη δευτερη περιπτωση...:? Δεν τον πιεζω η αληθεια ειναι γιατι το ξερω οτι δεν θα καταφερω κατι...απλα νομιζα οτι θα βρω λυση αλλα ετσι ειναι αυτα....Δεν ειναι ολα τα παιδια ιδια για να μπορεσει να σου πει καποιος τι να κανεις και να πετυχει.Ευχαριστω για την συμπαρασταση ....

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει τωρα εγω τι να πω...σοκαριστηκα και με εσας' date='βεβαια σας καταλαβαινω απολυτα απλα νομιζα οτι ημουν απο τις λιγες....Ειναι πολυ δυσκολα και ειλικρινα ψυχολογικα σε καταβαλλει πολυ....και σημερα ηταν η χαριστικη βολη που ειδα οτι θα κανω παλι αγορακι...παει και το τελευταιο μου ονειρο...[/quote']

Το όνειρο ήταν να κάνεις κορίτσι? Το οποίο να υποθέσω θα ήταν σε όλα τέλειο, βολικό, καλόφαγο, καλόβολο, υπομονετικό, τακτικό κλπ? :P

Link to comment
Share on other sites

φαντασου το επομενο να τρωει οτι βρει μπροστα του και να πρεπει να του κρυβεις το φαγητο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Εγω παντως εγω και καλοφαγα και κακοφαγα παιδια για ποικιλια...ξερεις τι καλα ειναι να φτιαχνεις ενα φαγητο για να φαει αυτο που δεν τρωει και τελικα να το τρωει αυτο που δεν πρεπει?? Οποτε δες το αλλιως...καλυτερα να ειναι και το επομενο κακοφαγο!

 

Καλα σχετικα με το φυλο...εχετε ακομη και 3η προσπαθεια μπροστα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το όνειρο ήταν να κάνεις κορίτσι? Το οποίο να υποθέσω θα ήταν σε όλα τέλειο, βολικό, καλόφαγο, καλόβολο, υπομονετικό, τακτικό κλπ? :P

 

Ευτυχως ειναι δικα σου λογια και οχι δικα μου και εννοειται ολες οσες το διαβαζουν προσεχουν ποιος το εγραψε...Νομιζω οτι δεν απαγορευεται να κανεις ονειρα οτι θελεις ενα κοριτσακι και φυσικα δεν ειμαι μεντιουμ να ξερω κι αν ειναι καλοφαγο ή οχι και πολυ περισσοτερο μη νομιζεις οτι ενα αγορακι ειναι και καλοφαγο...αυτο ειναι στο παιδι και δεν ηξερα οτι απαγορευεται να θελεις κατι στη ζωη σου.ΕΛΕΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

φαντασου το επομενο να τρωει οτι βρει μπροστα του και να πρεπει να του κρυβεις το φαγητο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Εγω παντως εγω και καλοφαγα και κακοφαγα παιδια για ποικιλια...ξερεις τι καλα ειναι να φτιαχνεις ενα φαγητο για να φαει αυτο που δεν τρωει και τελικα να το τρωει αυτο που δεν πρεπει?? Οποτε δες το αλλιως...καλυτερα να ειναι και το επομενο κακοφαγο!

 

Καλα σχετικα με το φυλο...εχετε ακομη και 3η προσπαθεια μπροστα:rolleyes:

 

Και φαντασου και το τριτο αγορι...αχχαχαχαχαχαχα:lol: Ο λογος που ηθελα κοριτσι ειναι για να κανω το χατηρι του αντρα μου που ηθελε απο την αρχη κοριτσακι αλλα τι να κανουμε...δεν ηταν η μοιρα μου και το τριτο θελει να εχεις και λιγο βοηθεια που και σε αυτο ειμαι ατυχη ,η πεθερα μου πεταει χαρταετο και η μανα μου ελλαδα...Δεν πειραζει...ετσι ειναι αυτα...ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια ειμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχως ειναι δικα σου λογια και οχι δικα μου και εννοειται ολες οσες το διαβαζουν προσεχουν ποιος το εγραψε...Νομιζω οτι δεν απαγορευεται να κανεις ονειρα οτι θελεις ενα κοριτσακι και φυσικα δεν ειμαι μεντιουμ να ξερω κι αν ειναι καλοφαγο ή οχι και πολυ περισσοτερο μη νομιζεις οτι ενα αγορακι ειναι και καλοφαγο...αυτο ειναι στο παιδι και δεν ηξερα οτι απαγορευεται να θελεις κατι στη ζωη σου.ΕΛΕΟΣ!

Το έλεος φύλαξέ το για το παιδάκι που ήδη έχεις και γι' αυτό που θα κάνεις. Σοβαρά. Όχι δεν είναι κακό να κάνεις όνειρα' date=' κακό είναι το πιο μεγάλο σου όνειρο να είναι το φύλο του παιδιού, γιατί αυτό μάλλον δείχνει ότι τα άλλα τα θεωρείς δεδομένα... και ίσως γι' αυτό απογοητεύεσαι όταν δεν γίνονται όλα όπως τα περίμενες.

 

Σου θυμίζω τα δικά σου λόγια:

 

και σημερα ηταν η χαριστικη βολη που ειδα οτι θα κανω παλι αγορακι...παει και το τελευταιο μου ονειρο...

 

"Χαριστική βολή" το να μάθεις ότι δεν θα είναι κοριτσάκι το νέο μωρό; "Τελευταίο όνειρο" το φύλο του παιδιού; ΟΚ είσαι έγκυος και οι ορμόνες κάνουν πάρτι (κατανοητό) αλλά προσπάθησε να δεις τα πράγματα αντικειμενικα. Το να μην τρώει κανονικό φαγητό ένα μωρό 19 μηνών δεν είναι τραγικό, δεν είναι καν πρόβλημα. Είναι απλά μια μικρή δυσκολία που θα ξεπεραστεί με το χρόνο και μακάρι να είναι η μεγαλύτερη δυσκολία που θα αντιμετωπίσεις ως μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Και φαντασου και το τριτο αγορι...αχχαχαχαχαχαχα:lol: Ο λογος που ηθελα κοριτσι ειναι για να κανω το χατηρι του αντρα μου που ηθελε απο την αρχη κοριτσακι αλλα τι να κανουμε...δεν ηταν η μοιρα μου και το τριτο θελει να εχεις και λιγο βοηθεια που και σε αυτο ειμαι ατυχη ' date='η πεθερα μου πεταει χαρταετο και η μανα μου ελλαδα...Δεν πειραζει...ετσι ειναι αυτα...ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια ειμαι...[/quote']

 

Τόσες μέρες διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί το παιδί τρώει τα πάντα...από 6 μηνών την σούπα του , την φρουτόκρεμα , απα 12 μηνών κανονικό φαγητό......οπότε τι να γράψω:rolleyes:

 

Αλλά , ειλικρινά δεν φάνηκε καθόλου ωραίο (να το πω ευγενικά), το σχόλιο σου για το 2ο μωράκι σου που είναι πάλι αγόρι.

Τι σημαίνει ''να κάνεις το χατήρι του άντρα σου'':shock: και είσαι και άτυχη που δεν σε βοηθάνε μάνα και πεθερά....τι λες ρε παιδί μου ? ζεις τέτοιο δράμα...

 

Εγώ θα έδινα τα πάντα για ένα 2ο παιδάκι , αγοράκι ή κοριτσάκι , που μάλλον δεν θα γίνει για πολλούς λόγους. Για να μην αναφέρουμε άλλες τραγικές ιστορίες που όλες γνωρίζουμε και συμβαίνουν καθημερινά:(

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το έλεος φύλαξέ το για το παιδάκι που ήδη έχεις και γι' αυτό που θα κάνεις. Σοβαρά. Όχι δεν είναι κακό να κάνεις όνειρα, κακό είναι το πιο μεγάλο σου όνειρο να είναι το φύλο του παιδιού, γιατί αυτό μάλλον δείχνει ότι τα άλλα τα θεωρείς δεδομένα... και ίσως γι' αυτό απογοητεύεσαι όταν δεν γίνονται όλα όπως τα περίμενες.

 

Σου θυμίζω τα δικά σου λόγια:

 

 

 

"Χαριστική βολή" το να μάθεις ότι δεν θα είναι κοριτσάκι το νέο μωρό; "Τελευταίο όνειρο" το φύλο του παιδιού; ΟΚ είσαι έγκυος και οι ορμόνες κάνουν πάρτι (κατανοητό) αλλά προσπάθησε να δεις τα πράγματα αντικειμενικα. Το να μην τρώει κανονικό φαγητό ένα μωρό 19 μηνών δεν είναι τραγικό, δεν είναι καν πρόβλημα. Είναι απλά μια μικρή δυσκολία που θα ξεπεραστεί με το χρόνο και μακάρι να είναι η μεγαλύτερη δυσκολία που θα αντιμετωπίσεις ως μαμά.

 

Ειναι η τελευταια φορα που ασχολουμε με τις αποψεις σου...Μαθε σε παρακαλω να μην διαστρεβλωνεις το τι λεω και ασχολεισου με κατι που σε κανει ευτυχισμενη γιατι αυτα που λες σε μενα δεν ειναι συμβουλες ειναι αποθημενα που ουτε σε ξερω και ουτε απετησα την αποψη σου...Οταν θες να βοηθησεις να το κανεις με ευχαριστηση και οχι να προσβαλλεις και να λες οτι σου κατεβει για τον αλλον .Εγω δεν ειπα οτι ειναι το μοναδικο μου ονειρο και δεν σε αφορα ετσι κι αλλιως και ναι θα κανω οτι ονειρα θελω και θα απογοητευομαι οσο θελω...ζορι που τραβανε μερικες να σου λενε τι πρεπει να κανεις και τι οχι..Ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τα παιδακια μου και αν δεν καταλαβαινεις τι εννοω και διαστρεβλωνεις τι λεω απλα μη συμμετεχεις στη συζητηση γιατι εισαι η μονη που μιλας ετσι...ευχαριστω πολυ για οσες συμβουλες εδωσες θα εκτιμουσα να σταματησεις εδω.

Link to comment
Share on other sites

Τόσες μέρες διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί το παιδί τρώει τα πάντα...από 6 μηνών την σούπα του , την φρουτόκρεμα , απα 12 μηνών κανονικό φαγητό......οπότε τι να γράψω:rolleyes:

 

Αλλά , ειλικρινά δεν φάνηκε καθόλου ωραίο (να το πω ευγενικά), το σχόλιο σου για το 2ο μωράκι σου που είναι πάλι αγόρι.

Τι σημαίνει ''να κάνεις το χατήρι του άντρα σου'':shock: και είσαι και άτυχη που δεν σε βοηθάνε μάνα και πεθερά....τι λες ρε παιδί μου ? ζεις τέτοιο δράμα...

 

Εγώ θα έδινα τα πάντα για ένα 2ο παιδάκι , αγοράκι ή κοριτσάκι , που μάλλον δεν θα γίνει για πολλούς λόγους. Για να μην αναφέρουμε άλλες τραγικές ιστορίες που όλες γνωρίζουμε και συμβαίνουν καθημερινά:(

 

Τελευταια φορα ομως ειλικρινα γιατι ολα τα παρεξηγειτε ....Δεν ειπα οτι δεν θελω το παιδακι μου ακομα και αγορακι απλα ειπα μια προτιμηση μου ,ελεος δεν ειχατε ποτε μια προτιμηση στη ζωη σας...?Δεν ξερω τι λογους εχεις και δεν κανεις δευτερο ειλικρινα δεν ειπα οτι δεν θελω το παιδακι μου...και τελοσπαντων αν δεν εχεις αποψη για το προβλημα μου δεν ανεφερα οτι ειναι προβλημα το δευτερο παιδακι μου δες το τιτλο και επικεντρωσου σε αυτο ....εισαι σε φορουμ που γραφονται καποια πραγματα και ειναι λογικο με γραπτα να μην καταλαβαινεις πως το λεω και πως το εννοω....συγνωμη αλλα και εσυ και η αλλη κοπελα ειστε εκτος θεματος και ουτε καν καταλαβατε τι εννουσα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα ομως ειλικρινα γιατι ολα τα παρεξηγειτε ....Δεν ειπα οτι δεν θελω το παιδακι μου ακομα και αγορακι απλα ειπα μια προτιμηση μου ' date='ελεος δεν ειχατε ποτε μια προτιμηση στη ζωη σας...?Δεν ξερω τι λογους εχεις και δεν κανεις δευτερο ειλικρινα δεν ειπα οτι δεν θελω το παιδακι μου...και τελοσπαντων αν δεν εχεις αποψη για το προβλημα μου δεν ανεφερα οτι ειναι προβλημα το δευτερο παιδακι μου δες το τιτλο και επικεντρωσου σε αυτο ....εισαι σε φορουμ που γραφονται καποια πραγματα και ειναι λογικο με γραπτα να μην καταλαβαινεις πως το λεω και πως το εννοω....συγνωμη αλλα και εσυ και η αλλη κοπελα ειστε εκτος θεματος και ουτε καν καταλαβατε τι εννουσα.[/quote']

 

Μια προτίμηση στην ζωή μας ,ναι !!!! ''Χαριστική βολή'' γιατί δεν είναι το φύλο που επιθυμούμε , όχι !!!!!

Εσύ το ανέφερες και σχολιάστηκε.....οπότε επικεντρώσου εσύ , στο θέμα και στον τίτλο σου !!!Κι ακριβώς επειδή είσαι σε φόρουμ , μπορείς να διαβάσεις και κάτι που δεν συμφωνείς ή δεν σου αρέσει , αλλά δεν σου δίνει το δικαίωμα να πεις στον άλλο , τι θα γράψει ,που κ πότε!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια προτίμηση στην ζωή μας ,ναι !!!! ''Χαριστική βολή'' γιατί δεν είναι το φύλο που επιθυμούμε , όχι !!!!!

Εσύ το ανέφερες και σχολιάστηκε.....οπότε επικεντρώσου εσύ , στο θέμα και στον τίτλο σου !!!Κι ακριβώς επειδή είσαι σε φόρουμ , μπορείς να διαβάσεις και κάτι που δεν συμφωνείς ή δεν σου αρέσει , αλλά δεν σου δίνει το δικαίωμα να πεις στον άλλο , τι θα γράψει ,που κ πότε!

 

ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΤΙ ΛΕΩ....ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΚΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΧΑΡΙΣΤΙΚΗ ΒΟΛΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΚΑΚΗ ΕΝΝΟΙΑ...ΕΓΩ ΑΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ...ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ.ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΓΩ ΑΠΟΘΗΜΕΝΩΝ Η΄ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΛΟΓΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΤΙ ΛΕΩ....ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΚΑΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ. ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΧΑΡΙΣΤΙΚΗ ΒΟΛΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΚΑΚΗ ΕΝΝΟΙΑ...ΕΓΩ ΑΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ' date='ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ...ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ.ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΟΓΩ ΑΠΟΘΗΜΕΝΩΝ Η΄ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΛΟΓΩΝ.[/quote']

 

Δεν διαστρέβλωσα ΤΙΠΟΤΑ...απλά είπα ότι δεν φαίνεται ωραίο. Πού είναι η διαστρέβλωση ?

Όταν γράφεις κάτι σε δημόσιο φόρουμ πρέπει να είσαι και έτοιμη να δεχτείς τα οποιαδήποτε σχόλια....τόσο απλά:P

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να επαναφερω το θεμα σ' αυτο που σε απασχολει, θελω να σε ρωτησω κατι που δεν εχω καταλαβει καλα.Αν δωσεις στο αγορακι σου αλεσμενο φαγητο θα το φαει η ουτε και αυτο τα θελει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που λέμε "ο γραπτός λόγος διαφέρει πάρα πολύ από τον προφορικό".

Το χρώμα που δίνουμε στη φωνή μας όταν λέμε κάτι μπορεί να κάνει τη διαφορά ανάμεσα στο σοβαρό και στο αστείο.

Ίσως η κοπέλα να αστειευόταν για το φύλο του παιδιού και ίσως αν την ακούγαμε να το λέει (αντί να το διαβάζουμε) -ίσως λέω ίσως- να χαμογελούσαμε κι εμείς συγκαταβατικά...Ίσως...

15-7-2013

Η ζωή μας άλλαξε για πάντα!!!

aQamp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...