Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν πινει-δεν τρωει-δεν κοιμαται!


Recommended Posts

Με αυτον τον τροπο ανακουφιζεται, γιαυτο και τοσο επιμονη!!! Η δικη μου μικρουλα οταν ειχε θεμα με τα δοντακια της επαιρνε την πιπιλα και κυριολεκτικα την μασουσε (ειδικα οταν εβγαζε γομφιους και προγομφιους) ...και μονιμως (ακομα και στον υπνο της) ακουγοταν ενα "χριτζι-χριτζι :mrgreen:" λογω του οτι η πιπιλα ηταν απο σιλικονη. Την μασουσε με τοσο προσηλωση που πραγματικα απορουσα για τον αν καποια στιγμη πονουσε ΚΑΙ η γναθος της με τετοια ασκηση!!!

 

Πωπω... τι να κανουν τα καημενα...! Η δικια μου οταν της δινω το γαλα της το βραδυ, σπρωχνει το μπιμπερο και το δαγκωνει με μανια ενω πινει!!!

Αφου σκεφτομαι μηπως της αφησω κανενα μασητικο στο κρεβατι της...?

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω... τι να κανουν τα καημενα...! Η δικια μου οταν της δινω το γαλα της το βραδυ, σπρωχνει το μπιμπερο και το δαγκωνει με μανια ενω πινει!!!

Αφου σκεφτομαι μηπως της αφησω κανενα μασητικο στο κρεβατι της...?

 

Χμ...!!! Βασικα, φανταζομαι πως δεν θα την βοηθησουν τα κλασικα μασητικα, γιατι λογω κατασκευης δεν ειναι ευκολα προσβασιμα οσο η πιπιλα και η ρωγα (εξου και η μανια με το μπιμπερο). Προσπαθησε να βρεις (αν δεν εχεις) καποιου ειδους μασητικο με σχετικα εντονες προεξοχες, ουτως ωστε να βαζει αυτες και να φαγουριζει τα ουλακια της!!! Αν παρολαυτα δυσκολευτεις, μπορεις να αγορασεις μια ειδικα προσαρμοσμενη βρεφικη μαλακή οδοντοβουρτσα (ουτως ωστε να μην βλαψει το σμαλτο) και να κανεις στο μωρακι σου μασαζακι. Στην εσχατη περιπτωση που ολα τα παραπανω δεν λειτουργησουν, θα σου προτεινα να αγορασεις κεχριμπαρι (απλα απαιτει παραπανω ΠΡΟΣΟΧΗ απο εσενα διοτι ειναι σαν κολιε, και φυσικα ουτε κατα διανοια χρηση στον υπνο της).

 

Καλη επιτυχια!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Από τα δικά μου παιδιά ξέρω, ότι όσο πιο πολύ πιέζεις ένα παιδί να φάει...τόσο το χειρότερο...επίσης το κακό με το δάκτυλο...όποιο & να είναι, καλό είναι ...αλλά δεν κόβεται τόσο εύκολα όπως η πλαστική πιπίλα...:confused::rolleyes::-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Από τα δικά μου παιδιά ξέρω, ότι όσο πιο πολύ πιέζεις ένα παιδί να φάει...τόσο το χειρότερο...επίσης το κακό με το δάκτυλο...όποιο & να είναι, καλό είναι ...αλλά δεν κόβεται τόσο εύκολα όπως η πλαστική πιπίλα...:confused::rolleyes::-) :smile:

 

Ναι...οκ, δεν πιεζουμε, απλα αγχωνομαστε!

Οσο για το πιπιλισμα γενικα, δεν κοβεται ευκολα. Ισως εχει μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας το δαχτυλο, αλλα αφου αυτο επελεξε το μωρο τωρα... Αργοτερα κατι θα σκεφτουμε για να το κοψουμε... Κ εγω καπως το εκοψα!

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...