Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαπια Nolvadex - D


Recommended Posts

Γεια σας, ειμαι καινουργιος εδω... βρηκα το site τυχαια on line!

 

Ειμαι 30 ετων..εκανα πριν 2,5 μηνες σπερμοδιαγραμμα το οποιο ειχε τα παρακατω αποτελεσματα...

 

Ογκος 5,5 ml

Εμφανιση Κ.Φ

Ρευστοποιηση 30'

Ιξωδες Κ.Φ

ΡΗ 7,4

Αριθμος ml 10.800.000

Ολικος αριθμος 59.400.000

 

Κινητικοτητα (%) 30' 60'

α) Γρηγορη 21 - 19

β) Αργη 34 - 31

γ) Επιτοπια 22 - 24

δ) Ακινητα 23 - 26

 

Τυπος κινητικοτητας (0-4). 30' 60'

2-1 2-1

 

Αλλα Κυτταρα

Round Cells 1.400.000

Λευκοκυτταρα 900.000

Κυτταρα σπερματογενεσης 12%

 

Μορφολογια (%)

Φυσιολογικες μορφες 35

Ανωμαλιες κεφαλης 21

Ανωμαλιες αυχενος 10

Ανωμαλιες ουρας 8

Υπολοιματικο πρωτοπλασμα 26

 

Βιοσιμοτητα (%)

Eosin Test 88 %

 

Η διαγνωση του κεντρου ηταν,

Μετρια ολιγοασθενοσπερμια. Μορφολογια σπερματος στα φυσιολογικα επιπεδα.

Επεξεργασια σπερματος: Η επεξεργασια του δειγματος με Precoll ειχε μετριο αποτελεσμα.

 

Ο γιατρος που με παρακολουθει μου εχει δωσει 3μηνη θεραπεια με Nolvadex-D 20mg

Trebon

Superamin (carnitin)

και πεντε (5) ενεσεις Pregnyl (να κανω μια καθε 10-15 μερε)

 

Με εχουν αγχωσει ολα αυτα τα κουτακια να τα βλεπω καθε μερα μπροστα μου! Εΐναι μολις 15 μερες που ξεκινησα τη θεραπεια και με εχει παρει πολυ απο κατω, εκοψα και το καπνισμα την ιδια κι ολας ημερα... Ο γιατρος μου, μου ειπε να προσπαθουμε κανονικα για παιδι... αλλα στις οδηγειες του Νolvadex λεει οχι εγκυμοσινη! Εχετε ακουσει αναλογο περιστατικο με το συγκεκριμενο χαπι? Αν θελετε πειτε μου εφοσον γνωριζετε καποιο καλο γιατρο στην Αθηνα που ασχολειτε με υπογονημοτητα... μια δευτερη ισως και 3η γνωμη δε παει χαμενη!

 

Σας ευχαριστω για το χρονο σας και ευχομαι στον καθε ενα απο εσας οτι πραγματικα επιθυμει απο καρδιας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


arezarian καταρχην καλως ορισες στην παρεα μας!

υπαρχουν και περιπτωσεις με πολυ μικροτερη κινητικοτητα και έχει γίνει σύλληψη!οποτε μην ανυσηχείς με την αγωγη που σου δωσε ο γιατρος θα βελτιωθει η κινητικοτητα των σπερματοζωαριων σου.

Καλο θα ειναι να επαναλαβεις το σπερμοδιαγραμμα μετα απο 2-3 μηνες για να δεις σε τι επιπεδα βρισκεσαι.

το nolvadex αποδεδειγμενα βοηθαει την κινητικοτητα, μην απογοητευεσαι!τρωγε σωστα, αν μπορεις αθλήσου ή απλα περπατα, καλη ψυχολογία και ολα θα πανε καλα!

κι εμενα ο αντρας μου 30% εχει κινητικοτητα, εκοψε το τσιγαρο, σωστη διατροφη και προσπαθεια:)

Ευχομαι γρηγορα να μας πεις τα ευχαριστα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα , το νολβαντεξ ειναι τεστοστερονη και δινεται εφαπαξ καθε μερα για την ενισχυση της ολιγοσπερμιας και οχι κινητικοτητας. την κινητικοτητα την ενισχυει η καρνιτινη.

το νολαβαντεξ το παιρνουν γυναικες με καρκινο του μαστου για να πεσουν τα οιστρογονα ....

η ολιγοσπερμια σου ειναι πολυ ηπια και ο συνολικος αριθμος ειναι τελειος...για να καταλαβεις πανω απο 40 εκατομμυρια συνολικα ειναι τα κατωτατα ορια για συλληψη και εσεις εχετε 59 εκ.

 

εγω συνελαβα με πολυ χαμηλοτερο σπερμα απο το δικο σας 9 εκ-μλ και 15 εκ στο συνολο!!!! αν και τελικα ηταν βιοχημικη η κυηση αλλα δε παιζει ρολο. η συλληψη εγινε...μη στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα!!!

 

δεν υπαρχει προβλημα, (για ληψη νολβαντεξ που ρωτας) κανετε κανονικα τις επαφες σας, δεν επηρεαζει το κυημα...οσο για διατορφη παρε βασιλικο πολτο καθε πρωι και επισης παιρνε και συμπληρωμα βιταμινης Ε που ειναι αντιοξειδωτικο και βοηθα τα κυτταρα του οργανισμου οποτε και το σπερμα..καπνισμα δια ροπάλου τελος και επαναληψη σπερμοδιαγραμματος σε 3 μηνες...

 

good luck!

Link to comment
Share on other sites

...σε λιγο θα καψουν τα πτυχια τους οι ουρολογοι!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

 

να σαι καλα!!

 

επισης τσεκαρετε καλλιεργεια σπερματος μηπως υπαρχει καποο μικροβιο το οποιο ριχνει την κινηση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρεπει να το ψαξεις καλα φιλε arerazian να σε δει ο ουρολογος για κιρσοκηλη,χαμηλη τεστοτερονη κτλ!ειναι καποια σειρα εξετασεων που πρεπει να κανεις!αν θες εναν καλο ουρολογο που εχω στειλε πμ!ετσι ειμαι και γω παιρνω αρκετες γνωμες γιατρων,διοτι το επαγγελμα ειναι παραιατρικο και εχοθν δει πολλα τα ματια μου!ειναι αθεοφοβοι ορισμενοι γιατροι!εχουν το χρημα πανω απο ολα,και να ηταν το παν το ρημαδι...τεσπα να μην ξεφευγουμε απο το θεμα!ευχομαι καλη επιτυχια και να διατηρεις καλη ψυχολογια πανω ολα!:-D

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος μου, μου ειπε να προσπαθουμε κανονικα για παιδι... αλλα στις οδηγειες του Νolvadex λεει οχι εγκυμοσινη!

 

To "οχι εγκυμοσυνη" που λεει στις οδηγιες εννοει οτι το χαπι δεν πρεπει να λαμβανεται κατα την περιοδο εγκυμοσυνης, σε περιπτωση που το παιρνει γυναικα. Αυτου του ειδους τα χαπια ειναι "unisex", τα παιρνουν αντρες και γυναικες, οποτε οι οδηγιες ειναι και για τους δυο.

Μπραβο σου που εκοψες αμεσως το καπνισμα, σου ευχομαι κουραγιο στην προσπαθεια και καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
πρεπει να το ψαξεις καλα φιλε arerazian να σε δει ο ουρολογος για κιρσοκηλη,χαμηλη τεστοτερονη κτλ!ειναι καποια σειρα εξετασεων που πρεπει να κανεις!αν θες εναν καλο ουρολογο που εχω στειλε πμ!ετσι ειμαι και γω παιρνω αρκετες γνωμες γιατρων,διοτι το επαγγελμα ειναι παραιατρικο και εχοθν δει πολλα τα ματια μου!ειναι αθεοφοβοι ορισμενοι γιατροι!εχουν το χρημα πανω απο ολα,και να ηταν το παν το ρημαδι...τεσπα να μην ξεφευγουμε απο το θεμα!ευχομαι καλη επιτυχια και να διατηρεις καλη ψυχολογια πανω ολα!:-D

 

 

Εκανα τις απαραιτητες εξετάσεις! Η προλακτίνη ειναι αρκετά ανεβασμένη και η Τεστοστερόνη ειναι στα "χαμηλα" φυσιολογικά όμως επίπεδα....

Εκανα και υπερηχο για κιρσοκηλη...οριακη στον αριστερο ορχη, τιποτα το ιδιαιτερο, δε χρειαζετε κατι προς το παρον μου ειπε... απλα μια παρακολουθηση! Εγω κάνω τη θεραπεία και ο Θεος βοηθος!

 

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας!

Να στε ολοι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...