Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης


Cassie

Recommended Posts

Θέλω να σας ρωτήσω, στον λίγο χρόνο που μου μένει ακόμη εδώ μέσα, αν είχε κάποια από σας μια ανάλογη εμπειρία : Έχω ήδη ένα παιδάκι, οπότε γνωρίζω τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης ακριβώς. Μου έχει συμβεί μέχρι τώρα σίγουρα τρεις φορές, η τελευταία πριν δυο πικρές βδομάδες, όπου έχω όλα τα συμπτώματα κανονικά και με το νόμο, και τελικά το τεστ κύησης αποδεικνύεται αρνητικό. Και παραμένει δηλαδή... την τελευταία φορά ήμουν τόσο σίγουρη, που έφτασα να αγοράσω τεστ με ένδειξη εβδομάδων επάνω, καθώς και, επειδή ήμουν κρυωμένη, καραμέλες για το λαιμό κατάλληλες για εγκυμοσύνη!

Οι μέχρι τώρα γιατροί δεν καταλαβαίνουν τι εννοώ. Έχω ραντεβού με καινούριο σε λίγες μέρες, αλλά υπάρχει κάποια γυναίκα, που να το έχει ΖΗΣΕΙ, ΝΙΩΣΕΙ προσωπικάαυτό; Γιατί αναρωτιέμαι αν πραγματικά η θέληση για εγκυμοσύνη μπορεί να με οδηγήσει και σε τέτοιου είδους αυθυποβολή. Γι΄ αυτό ρωτάω. Ή είναι απλά θέμα ορμονών ηλικίας, μιας και είμαι μόλις 44.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θέλω να σας ρωτήσω, στον λίγο χρόνο που μου μένει ακόμη εδώ μέσα, αν είχε κάποια από σας μια ανάλογη εμπειρία : Έχω ήδη ένα παιδάκι, οπότε γνωρίζω τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης ακριβώς. Μου έχει συμβεί μέχρι τώρα σίγουρα τρεις φορές, η τελευταία πριν δυο πικρές βδομάδες, όπου έχω όλα τα συμπτώματα κανονικά και με το νόμο, και τελικά το τεστ κύησης αποδεικνύεται αρνητικό. Και παραμένει δηλαδή... την τελευταία φορά ήμουν τόσο σίγουρη, που έφτασα να αγοράσω τεστ με ένδειξη εβδομάδων επάνω, καθώς και, επειδή ήμουν κρυωμένη, καραμέλες για το λαιμό κατάλληλες για εγκυμοσύνη!

Οι μέχρι τώρα γιατροί δεν καταλαβαίνουν τι εννοώ. Έχω ραντεβού με καινούριο σε λίγες μέρες, αλλά υπάρχει κάποια γυναίκα, που να το έχει ΖΗΣΕΙ, ΝΙΩΣΕΙ προσωπικάαυτό; Γιατί αναρωτιέμαι αν πραγματικά η θέληση για εγκυμοσύνη μπορεί να με οδηγήσει και σε τέτοιου είδους αυθυποβολή. Γι΄ αυτό ρωτάω. Ή είναι απλά θέμα ορμονών ηλικίας, μιας και είμαι μόλις 44.

 

Cassie...τα συμπτωματα εγκυμοσυνης εχω καταληξει οτι ΔΕΝ υπάρχουν....τα περισσοτερα ειναι σχεδον ιδια με αυτα της περιοδου !!!

Κ εγω πολλες φορές ''ξεγελιέμαι'' και αυθυποβαλομαι...και ποια γυναικα αλλωστε δεν το εχει κανει απο τη λαχταρα της???

 

Ποτε πειμενεις περιοδο?

έχεις σταθερο κυκλο?

 

Μια επίσκεψη στο γιατρο δεν βλάπτει ;)

 

Ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...