Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξετάσεις καρυότυπου & θρομβοφιλίας


Recommended Posts

Ξέρετε το τηλέφωνο στο Λαϊκό όπου κλείνεις ραντεβού για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας; Εκτός από το Ιπποκράτειο & το Λαϊκό γίνονται και αλλού οι πιο ειδικές εξετάσεις θρομβοφιλίας;

Επίσης ξέρει καμία σας που μπορώ να κάνω καρυότυπο ζεύγους εκτός από το Αλεξάνδρας και το Χωρέμειο; Αν ξέρετε ιδιωτικά θα ήθελα και τις τιμές για το ζευγάρι.

ευχαριστώ.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε Ανδρο2 μου τα έχω διαβάσει όλα όσα γράφεις αλλά μου λειπουν κι άλλα στοιχεία. Βέβαια σιγά σιγά μάζεψα κάποια επιπλέον και έβγαλα το συμπέρασμα ότι πρέπει να τις κάνω σε ιδιωτικά εργαστήρια αν θέλω να έχω αποτελέσματα μέσα στους επόμενους 2 μήνες.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

το ελενα εχει τα αποτελεσματα ετοιμα μεσα σε εικοσι μερες και να φανταστεις οτι εγω τις εκανα και κατακαλοκαιρο που επαιζαν και αδειες

ο καρυοτυπος παλι κανει γυρω στις 3 εβδομαδες

οποτε αν πας μεσα στην επομενη εβδομαδα στο ελενα και για καρυοτυπο μεχρι τα χριστουγεννα θα εχεις τα αποτελεσματα

επισης και ικα να εχεις γινονται ολες οι εξετασεις στο ελενα και απο οσο ξερω το ποσο ειναι γυρω στα 150€ απο τα οποια το ικα γυριζει ελαχιστα πισω εκτος και αν κανεις ενσταση

επισης το λητω ειχε βαλει καποια στιγμη και δεν ξερω αν ακομα ισχυει ενα πακετο των 400 € για ολο τον ελεγχο

να σημειωσω οτι την υστεροσαλπιγγογραφια θα την κανεις ετσι και αλλιως ιδιωτικα γιατι στα δημοσια τα ραντεβου αργουν παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα εχθές τηλέφωνο στο Έλενας και μου είπαν ότι δεν κάνουν καρυότυπο, ξέρεις εσύ κάτι διαφορετικό andro2; και αν ναι σε ποιο τηλέφωνο τους είχες καλέσει; Οι εξειδικευμένες πάλι εξετάσεις για θρομβοφιλία που μου γράψανε να κάνω γίνονται μόνο στο Ιπποκράτειο όπου ραντεβού υπάρχουν από 17/2/09 και μετά και στο Λαϊκό από Απρίλιο και μετά!

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το Ελενα δεν κανει καρυοτυπο

εγω τον εκανα στο Λητω, σου εγραψα καπου οτι τους καρυοτυπους, την σαλπιγγογραφια και τα σπερμοδιαγραμματα τα καναμε ιδιωτικα.

Τωρα για τις εξειδικευμενες της θρομβοφιλιας που λες αν οντως ειναι το εξειδικευμενο πακετο που περιλαμβανει νομιζω 19 εξετασεις οντως μονο το Λαικο και το Ιπποκρατειο τις κανουν. Αλλα αυτες οι εξειδιεκευμενες γινονται μονο οταν εχεις κανει τις 5-6 βασικες (ΑΡΤΤ, χρονος προθρομβινης, προσδιορισμος αντιθρομβινης III, αντιπηκτικο λυκου, προσδιορισμος πρωτεινης s, προσδιορισμος πρωτεινης c, ομοκυστεινη) και βρεθει κατι εκει.

Τις βασικες αυτες τις κανει και το ελενα και ολα τα ιδιωτικα.

Επισης αν θυμαμαι καλα και το εξειδικευμενο πακετο το κανει και το λητω αλλα δεν ξερω το κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Η γραμματέας του γιατρού μου προτεινε να κάνω τον καρυότυπο στον γενετιστή τον Πάγκαλο.

Τις υπόλοιπες εξετάσεις αν τις κάνω σε ιδιωτικό ο γιατρός μου πρότεινε το Ενδογκοέρευνα. (Για τον καρυότυπο όμως μου έχει γράψει μόνο το Αλεξάνδρας). Το ξέρει καμία σας αυτό το κέντρο; Επίσης ξέρετε αν παίζει ρόλο που θα κάνεις τον καρυότυπο όσον αφορά την αξιοπιστία;

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι αυτο το κεντρο πρωτη φορα το ακουω

οσο για τον καρυοτυπο δεν εχω ακουσει ποτε να υπαρχει προβλημα με τα αποτελεσματα οπουδηποτε και αν εχει γινει

ακομα και ζευγαρι που ξερω που εκανε επαναληψη καρυοτυπου μετα απο τριτη παλινδρομη, σε αλλο κεντρο τα ιδια αποτελεσματα τους εβγαλαν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...