Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός σταθμός στο Μαρούσι


Recommended Posts

chrissas,

και εμένα με ενθουσίασε το *******, αλλά δεν έγραψα τελικά το γιο μου λόγω της κεραίας. Ομολογώ ότι έχω έκτοτε επισκεφτεί πολλούς παιδικούς σταθμούς της περιοχής και όλοι μου φαίνονται "λίγοι" συγκρινόμενοι με το *******. Πάντως, δεν μπορώ να αποφασίσω να στείλω το παιδί μου δίπλα σε τόσες κεραίες κινητής τηλεφωνίας, εκτός εάν επίσημα με διαβεβαιώσει κάποιος ότι δεν είναι επικίνδυνες. Ξέρεις κάτι σχετικό;

Καλημέρα.

Είμαι νέο μέλος, οπότε συγχωρέστε εαν δεν κάνω κάτι σωστά.

Θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας για τον "ροδόκηπο" και τους "μπομπιρες" στο Μαρούσι.

Επίσης ποιός είναι ο σταθμός στο Μαρούσι που έχει κεραία???

Δεν θα ήθελα να στείλω τον Κωνσταντίνο κάπου που να υπάρχει κεραία!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


Για τις μελωδίες της πλώρης ξέρει κανείς κάτι;; Σκέφτομαι να ξεκινήσω τον μικρό επιδή είναι κοντά.. αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας αν έχετε σχετική εμπειρία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους. Έχει κάποιος πληροφορίες για τον παιδικό σταθμό Ρολίνο στο Μαρούσι; Σκεφτόμαστε να αλλάξουμε το μικρό από αυτόν που πηγαίνει τώρα και το είδαμε αρκετά καλύτερο αλλά πάντα υπάρχουν οι επιφυλάξεις του αγνώστου και του νέου

 

Όποιος γνωρίζει τίποτε ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πολυ καλα λογια(απο μαμα) και για τους χωρους και για τη διδασκαλια και για το συστημα που εχουν με τα αγγλικα, αλλα εχω ακουσει και κατι για μια κεραια κινητης στην περιοχη(εκτος σταθμου). δεν ξερω αν εχει σημασια, ρωτησε παντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλησπερα!!

θα ηθελα πληροφοριες για το παιδικο σταθμο Μελωδιες της πλωρης..

εχει παει κανεις το παιδακι του??ειναι καλος??εχει δασκαλες που να εναι κοντα στα παιδια??

κ ποσο κοστιζει??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Καλησπερα!!

θα ηθελα πληροφοριες για το παιδικο σταθμο Μελωδιες της πλωρης..

εχει παει κανεις το παιδακι του??ειναι καλος??εχει δασκαλες που να εναι κοντα στα παιδια??

κ ποσο κοστιζει??

ευχαριστω

 

Καλημέρα, και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα αν έχεις μάθει κάτι...

 

Στο κολυμβητήριο που πηγαίνω βλέπω τις κοπέλες με τα παιδάκια. Ενώ υπάρχουν και άλλοι βρεφικοί σταθμοί, οι μόνες που ασχολούνται είναι μόνο οι συγκεκριμένες κοπέλες.

Είναι ξεκάθαρο ότι το κάνουν από ενδιαφέρον, χωρίς υποχρέωση μιας και υπάρχουν γυμναστές για αυτήν τη δουλειά.

 

Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι άλλο...

So far so good ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα περισι κ τον ειδα αυτο τον σταθμο.

Μου εκανε παρα πολυ καλη εντυπωση αλλα ηταν λιγο μακρια απο τη πεθερα μου που παιρνει τον μικρο το απογευμα κ ετσι πηγαμε αλλου.

Ομως ο κυριος που τον εχει μου φανηκε πως ξερει τη δουλεια του κ πως ολοι αγαπανε τα παιδακια εκει.

Επισης ειναι πολυ καλλιτεχνικος γεγονος που κατα τη γνωμη μου ανοιγει πολυ το μυαλο των παιδιων.

Τωρα τιμες δεν θυμαμαι νομιζω 300ευρω με φαι μεχρι τις 13.30 αλλα δεν ειμαι σιγουρη....(βεβαια ισως φετος που βαθαινει η κριση να αλλαξε κατι...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα,

το ιουλιο θα πρεπει να παω στην δουλεια μου και δεν ξερω τι θα κανω με την κορη μου.η κορη θα ειναι τοτε 10 μηνων.δεν ξερω αν ειναι καλυτερα σε παιδικο σταθμο η σε babysitters.σκεφτομαι οτι στο παιδικο θα μου αρωσταινει , θα ειναι πολυ μικρη και αν θα την προσεχουν.οσο για την γυναικα θα μου την προσεχει?θα βρω να ειναι καλη και εμπιστη? μενω μαρουσι . ποιος παιδικος σταθμος ειναι καλος?μπορειτε να μου πειτε τι γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα κορίτσια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

ψάχνω παιδικό σταθμό τριγύρω Μαρούσι κλπ. Μήπως έχει πάει καμιά τα παιδάκια της στο Μελωδίες της Πλώρης? Είναι πολύ κοντά μας και με ενδιαφέρει η γνώμη σας

So far so good ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα,

το ιουλιο θα πρεπει να παω στην δουλεια μου και δεν ξερω τι θα κανω με την κορη μου.η κορη θα ειναι τοτε 10 μηνων.δεν ξερω αν ειναι καλυτερα σε παιδικο σταθμο η σε babysitters.σκεφτομαι οτι στο παιδικο θα μου αρωσταινει , θα ειναι πολυ μικρη και αν θα την προσεχουν.οσο για την γυναικα θα μου την προσεχει?θα βρω να ειναι καλη και εμπιστη? μενω μαρουσι . ποιος παιδικος σταθμος ειναι καλος?μπορειτε να μου πειτε τι γνωμη σας?

 

Καλημέρα Χρόνια Πολλά!! Τελικά τι έκανες? Κι εγώ έχω πελαγώσει. Είμαι στην ίδια περίπου φάση με σένα και δεν ξέρω τι είναι καλύτερο... Δε βγάζω άκρη. Κυκλοφορούν όλες οι απόψεις το ίδιο σθεναρά:confused:

So far so good ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Palmyr, να έχεις υπόψη σου οτι στον συγκεκριμένο σταθμό πληρώνεις τα πάντα έξτρα και κατά τη γνώμη μου υπερτιμημένα. Δηλαδή, για μια θεατρική παράσταση που το εισιτήριο είναι 6 Ευρώ, στο χρεώνουν 12. Ακόμη και για τη γιορτή του σχολείου, υπάρχει χρέωση 25 Ευρώ το άτομο (για 2 παιδάκια και παππούδες-γιαγιάδες που θέλουν να καμαρώσουν τα εγγονάκια τους στη γιορτή, πληρώσαμε αυτό το μήνα 190 Ευρώ επιπλέον). Γι αυτό ζήτησε να ενημερωθείς για όλα τα επιπλέον έξοδα που θα έχεις μέσα στη χρονιά ώστε να είσαι προετοιμασμένη. Επιπλέον, ζήτησε συγκεκριμένα να μάθεις κάθε πότε θα ενημερώνεσαι για την εξέλιξη του παιδιού και πόσα παιδάκια αναλογούν σε κάθε εκπαιδευτικό. Να γνωρίζεις οτι δεν σου επιτρέπουν να μπεις στην τάξη σε καμία περίπτωση, οπότε αυτό δεν θα μπορείς να το ελέγξεις ποτέ.

 

Πήγα σημερα και είδα το Ρολινο στο Μαρούσι. Το κοστος χωρις διατροφή ειναι 4.400 συν 250 ευρω για υλικά. Ρώτησα για τα έξτρα και μου ειπε μια στολή για τα Χριστούγεννα και τα εισιτήρια των παραστάσεων που θα πηγαίνουν. Ειναι μακράν καλύτερος ως χώρος σε σχέση με το Φεγγαράκι, που έχει όλο σκάλες ή το Ηλιοφέγγαρο.

Μου έκανε πολύ καλη εντυπωςη η διευθύντρια αν και πήγα χωρις ραντεβού, με δέχτηκε και μου εξήγησε πολλα για τους εκπαιδευτικούς στόχους.

Το ζήτημα ειναι οτι δεν μπορώ να ξερω τί γίνεται μεσα και αν ολα αυτά ειναι για να προσελκύσουν τον πελάτη.

Έχει στείλει κανεις το παιδί του εκει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πήγα σήμερα και είδα 3 σταθμούς:

 

- Μελωδίες Πλώρης (Μαρούσι)

- Μπόμπιρες (Μαρούσι)

- Ηλιοφέγγαρο (Πεύκη)

 

Ο πιο οικονομικός και καλός, και πιο κοντά στην φιλοσοφία ανατροφής μας είναι οι Μπόμπιρες και μάλλον εκεί θα τα πάμε τα δικά μας.

Οι Μελωδίες Πλώρης (330?) καλός, οικογενειακός, ζεστός, αλλά δεν μου άρεσε ο εξωτερικός χώρος και είναι λίγο πιεσμένο το ωράριο (ψάχνω σταθμό μέχρι τις 18:00)

Οι Μπόμπιρες ( www.bobires.gr )μας άρεσαν για την άνεση χώρου, την φιλοσοφία τους, και γενικά ήταν οργανωμένα καθαρά και τα παιδιά ασχολιόντουσαν με κάτι μέχρι να έρθουν οι γονείς τους. Πολύ συννενοήσιμοι και με μεγάλη κατανόηση. Έχει και δρομολόγιο με το σχολικό μέχρι τις 18:00.

Το Ηλιοφέγγαρο ήταν πανάκριβο (450? χωρις σχολικό) και το μεγάλο μείον η έλλειψη σχολικού. Οι χώροι δεν με ενθουσίασαν, τα παιδιά περίμεναν στο σαλόνι να έρθουν οι γονείς τους χωρίς να κάνουν κάτι, αλλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η διευθύντρια με τον τρόπο που μας μίλησε και την κατάρτισή της.

 

Για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε ότι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους.

Μήπως καμιά μανούλα στέλνει το παιδάκι της στο ******* (παιδικό σταθμό Μαρούσι), για να μου πει εντυπώσεις? Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη, διότι σκέφτομαι το Σεπτέμβριο του 2016 να στείλω τη μικρή μου σε παιδικό και κάνω έρευνα αγοράς από τώρα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

όπως έγραψα και αλλού, εμείς πήραμε το παιδί από τους Μπόμπιρες γιατί απλά έχασαν το παιδί για πάνω από μισή ώρα χωρίς να το ξέρουν και το βρήκε μία περαστική όσο εγώ περίμενα να μου τον φέρουν στην αίθουσα αναμονής. κάναμε καταγγελία. Προσοχή στα παιδιά μας και που τα εμπιστευόμαστε....

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα,

ποιος σταθμος εχει διπλα του κεραια? αν μου στηλετε προσωπικο μυνημα σας παρακαλω.

δεν μπορω να κλεισω ραντεβου στο ρολινο και απορω γιατι? ενω εχω δωσει τηλεφωνο εδω και μια βδομαδα δεν με εχουν παρει τηλεφωνο. θα τους ξανατηλεφωνησω για 3 φορα.....

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη σας για τους παιδικούς σταθμούς στη Καλλίπολη. Αν έχετε προσωπική εμπειρία η ακουστά για κάποιους θα ήθελα να την μάθω. Εγώ δυο παιδάκια 15 μηνών και 3 ετών και θα ήθελα να τα πάω. Πρώτη φορά ασχολούμε με το θέμα και δεν έχω ιδέα!!! Κοντά μου είναι ο κόσμος των χρωμάτων και ο lollipop. Επίσης δε ξέρω τι γίνεται με τους δημόσιους. Μακάρι να μου απαντήσετε. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αν κάποια θέλει να δει την καταγραφή των επιπέδων της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας.

Σε διάφορα νηπιαγωγία η σχολεία δεν έχει να επισκεφτεί το παρακάτω site www.pedion24.gr .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...