Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΧΟΛΕΣ ΜΠΑΛΕΤΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΣ ΜΠΑΛΕΤΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΑΛΕΝΤΟ, ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

 

ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΡΤΗΜΕΝΗ ΜΙΑ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙ ΠΕΡΥΣΙ. ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΛΙΚΙΑΣ 4 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ Η ΕΒΙΤΑ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ 3.5 ΣΧΕΔΟΝ.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΓΩ ΑΛΛΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΧΝΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

 

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΜΠΑΛΕΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ.

 

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΛΕΤΟ ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΔΕΝ ΨΗΛΩΝΟΥΝ Η' ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΘΟΣ ΚΛΠ. ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ Η ΙΔΕΑ. Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΠΑΛΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΕΙ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ.

 

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝ ΣΥΝΟΔΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Δεν ειμαι απο Θεσ/νικη οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω στο θεμα επιλογης σχολης απλά θα ήθελα να σε ενημερωσω για το εξης γιατί ισως δεν το ξερεις ιδιαιτερα αν δεν εχεις ασχολειθει! Είμαι 25 χρονών και μέχρι πριν μείνω εγκυος έκανα μπαλέτο από τα 3 μου! Βέβαια δεν πήγα σε επαγγελματική σχολή για να το συνεχίσω σαν επάγγελμα για πολλους λόγους! Ο βασικότερος είναι οτι το 90% των χορευτών στην Ελλάδα πεινάνε!

Με βάση την εμπειρία μου (διότι έχω παει και σε ιδιωτική σχολή και σε δημόσια) είναι ότι ρόλο παίζει η δασκάλα και όχι αν είναι σε ιδιωτική η δημόσια! Εγώ εδώ και 15 χρόνια πηγαίνω σε δημόσια - δημοτική σχολή και γίνετε παρα πολυ καλή δουλειά! Αντίθετα έχω πάει και σε ιδιωτικές... αστα να πάνε! Με δασκάλες ασχετες (το οποίο είναι πολυ επικινδυνο για τα παιδάκια) οι οποίες βάζουν τα παιδιά να δίνουν εξετάσεις καθε τόσο μονο και μονο για οικονομικό τους όφελος χωρις καμια αξία για τα παιδιά, χρεώνοντας πολυ ακριβά κορμάκια, παπουτσακια και κοστουμια παραστασεων!!! Για όλα αυτα δεν κατηγορώ κανέναν είναι ιδιωτικές και έχουν περισσότερα έξοδα και πρέπει να φέρουν κέρδος... αλλα κρίμα δεν είναι και οι γονείς... Ζουμε σε δυσκολες εποχές!!!!!! Αυτα λοιπόν σε ενημέρωσα και ησύχασα! Οπότε κανε την έρευνα σου και όλα θα πάνε καλα! Και προσοχή στα ψευτοδιπλώματα.......... Αλλωστε το είπε και ο Μεταξόπουλος στο so you think you can dance "μόνο το κρατικό δίπλωμα μετράει" το οποίο το δίνεις στο υπουργείο από 16 - 17 χρονών και πάνω

!

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

Α όσο για το οτι δεν ψηλώνουν δεν ισχύει. Μάλλον αναφέρονται στην ενόργανη γι αυτο! Για το στήθος ισχυει σε κάποιο ποσοστό ειδικά αν και γονιδιακά έχει προδιάθεση για μικρό στήθος! Πάντως στα θετικά είναι το ωραίο βάδισμα και γενικότερα η σωστη στάση σώματος! όπως επίσης ότι με σπουδές μπαλέτου θα μπορεί πολυ εύκολα να χορέψει όλους τους άλλους χορούς (δημοτικά , λατιν, τάνγκο κλπ) . Οσο για το κολυμβητήριο επειδή πέρασα και από κει για ένα χρόνο (η μαμα μου έκανε πειράματα) δεν πρόλαβαν βέβαια να ανοιξουν οι πλάτες μου, αλλά με τους μύκητες δυνοπαθήσαμε! Βέβαια τπτ δεν είναι απόλυτο μπορείτε να το δοκιμάσετε και βλέπετε! Αν της αρέσει ομως και θέλει να συνεχίσει θα γίνουν οι πλάτες της σαν του Phelps!!! Το ρισκάρεις????????

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα. Σχετικά με το μπαλέτο Νανά η δική μου κόρη πηγαίνει σε σχολή μπαλέτου του Δήμου Θεσσαλονίκης. Τα κεντρικά είναι Μ. Μπότσαρη 78 & Μαντινείας 30, Τηλ. 2310 822 200. Όσο για αυτό που σου είπε η catcat έχει δίκιο. Δεν παίζει ρόλο η σχολή αλλά η δασκάλα. Εμείς έχουμε την ίδια για δεύτερη χρονιά και είμαι πολύ ευχαριστημένη και το ίδιο και η κόρη μου. Δεν φτάνω στο σημείο να αναλύσω εάν ψηλώνουν ή όχι εάν κάνουν μιοκρό στήθος ή χοντρές γάμπες γιατί όλα αυτά έπονται. Είμαστε ακόμη πολύ μικρές και δεν έχω καν ιδέα για πόσο καιρό ακόμη θα την ευχαριστεί το μπαλέτο και θα θέλει να πηγαίνει!!!!!

Όσον αφορά και το κολυμβητήριο, έχω και για υτό ολοκληρωμένη άποψη, αφού πηγαίνουμε και σε αυτό! :P Μαθαίνει να μην φοβάται το νερό, και γυμνάζεται πολύ καλά όλο το σώμα του παιδιού χωρίς να καταπονούνται οι αρθρώσεις. Το μόνο πρόβλημα είναι το αν θα αρρωσταίνει από ωττίτιδες - εάν έχει επιβαρυμένο ιστορικό ή διάφορα προβλήματα του εφηβαίου. Αλλά νομίζω ότι και πάλι εξαρτάται από τον κάθε παιδικό οργανισμό και το κατά πόσο ευαίσθητος είναι στις συγκεκριμένες περιοχές!!!!

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Όσον αφορά το θέμα δημοσίου -ιδιωτικού δεν έχω εμπειρία από σχολές χορού και έτσι έκρινα σε σχέση με την υπόλοιπη καθημερινότητα. Σίγουρα την διαφορά την κάνει η δασκάλα-άνθρωπος (όπως κι σε όλα τα επαγγέλματα) αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν μου ήρθαν στο μυαλό δασκάλες που βαριούνται ή προσλήφθηκαν με μέσο ενώ προέρχονταν από άλλη ειδικότητα κλπ. Συγχωρέστε με αλλά τα βλέπουμε γύρω μας καθημερινά. Πιστεύω ότι στα ιδιωτικά θα γίνεται καλύτερο φιλτράρισμα γιατί από πίσω βρίσκεται κάποιος επιχειρηματίας . Φυσικά προτιμότερο για μένα θα ήταν να πηγαίνει σε δημόσιο. το ίδιο κάνουμε και στο σχολείο εξάλλου. Εκεί όμως είμαι σε θέση να κρίνω πάνω κάτω αν οι δασκάλες αξίζουν αλλά στο χορό όχι Δεν ασχολήθηκα ποτέ μου για να ξέρω αν μαθαίνει το σωστότερο το παιδί Για αυτό εξάλλου ζήτησα τις γνώμες σας για να ανοίξουν τα μάτια μου.

 

Όσο για κολυμβητήριο το σκεφτόμασταν για αρχή πριν διαλέξει κάτι άλλο. Σαν παιδί δεν είναι φιλάσθενο ευτυχώς.

Θα βοηθούσε στον οικονομικό σχεδιασμό εκ των προτέρων αν μου αναφέρατε και τιμές.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ως ένα βαθμό έχεις δίκιο για τις ιδιωτικές & τις δημόσιες ή δημοτικές σχολές. Επειδή όμως προσωπικά έχω δει την δουλειά που έκαναν πέρισυ στο δημοτική σχολή και σε αντίστοιχη ιδιωτική, η οποία παρεπιπτόντως ήταν και πιο φθηνή σε δίδακτρα, επέτρψε μου να επειμένω ότι τα πάντα έιναι θέμα δασκάλου, εκπαιδευτικού, προπονητή κ.λ.π.

Όσον αφορά τα δίδακτρα για τη φετεινή χρονιά είναι 160,00€ το τρίμηνο στο μπαλέτο + ένα μικρό ποσό για εγγραφή το οποίο δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο είναι γιατί φέτος εμείς δεν πληρώσαμε εγγραφή σαν δευτεροετής. Όσον αφορά το κολυμβητήριο είναι ανάλογα σε ποια ομάδα θα επιλέξεις να γράψεις το παιδί σου όπως και σε ποιο κολυμβητήριο. Εμείς πάμε στο Ποσειδώνιο και οι τιμές σε διάφορες ομάδες κυμαίνονται από 25,00€ ως 35,00€ μηνιαίως + 15,00€ με 20,00€ εγγραφή. Το κολυμβητήριο στο γήπεδο του Παοκ και του Άρη έχουν άλλες τιμές.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τις τιμές.... ποικίλουν!!!! Πληρώνεις στην αρχή μια εγγραφή η οποία ξεκινά από τα 30 ? και ο μήνας ξεκινάει από 50 (μετα από μία γενναία αυξηση των τιμολογίων τους, περσι ήταν 35 ?) στις δημοτικές και συνεχίζει η άνοδος και μπορεί να φτάσει ψηλά (130 - 150 ) !!! Για κολυμβητήριο δεν ξέρω

! Αλλα σου λέω ότι πρόσεχε και τα παράπλευρα έξοδα γιατί υπάρχουν βιοτεχνίες με αξεσουαρ μπαλετου που μπορείς να τα βρεις πολυ πιο οικονομικά! Γιατί στις σχολές τα χρυσοπληρώνεις γιατι βγάζει και η δασκάλα και η σχολή κλπ.

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ... ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΕ ΑΦΙΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ

Α) ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ 1,5 ΚΕΦΑΛΙ ΠΙΟ ΨΗΛΟ.

Β) ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΦΟΡΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΡΟΥΧΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΑΣΧΕΤΑ,

Γ) ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΚΑΘΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ, ΝΕΡΟ ΚΛΠ,

Δ) ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΠΕ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΝΑ ΧΑΜΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!!!

Ε) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΜΠΑΛΕΤΟ ΑΛΛΑ ΤΑ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 60 ΗΤΑΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΠΑΛΕΤΟ.

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ... ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ 200Ε (160 ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ 40 ΕΓΓΡΑΦΗ). ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Νανά, η δική μου εμπειρία είναι ότι τα χωρίζουν τα παιδάκια σε τμήματα ανάλογα με την ηλικία. Στη σχολή που την πηγαίνω εγώ είναι ένα τμήμα με προνήπια & νήπια 4-6 χροινών δηλαδή και ένα τμήμα πρώτων τάξεων δημοτικού σχολείου. Όσον αφορά το ύψος αυτό εξαρτάται από την ανάπτυξη του κάθε παιδιού!!! Υπάρχουν παιδάκια που αν και προνήπια είναι πιο ψηλά από αυτά της 1ης τάξης του Δημοτικού. Τώρα θα μου πεις ότι αυτό δεν είναι ο κανόνας. Ο.Κ. θα το δεχτώ, αλλά και πάλι υπάχει και σε συνομήλικα διαφορά ύψους.

Τέλος όσον αφορά το ντύσιμο, υποχρεούνται όλα τα παιδάκια να φοράνε ροζ κορμάκι με φουστίτσα, ροζ καλσον και ροζ παπουτσάκια. Κανένα άλλο χρώμα. Εκτός από τα καινούρια παιδάκια που έρχονται δοκιμαστικά και εννοείται ότι φοράνε τις φόρμες τους, αφού ακόμα δεν αγοράσανε τον απαραίτητο εξοπλισμό.

Εάν δεν σε έπεισε η σχολή στην οποία απευθύνθηκες γιατί δεν δοκιμάζεις και κάπου αλλού?

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
ΛΟΙΠΟΝ ... ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΕ ΑΦΙΣΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ

Α) ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ 1,5 ΚΕΦΑΛΙ ΠΙΟ ΨΗΛΟ.

Β) ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΦΟΡΟΥΣΕ ΑΛΛΑ ΡΟΥΧΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΑΣΧΕΤΑ,

Γ) ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΚΑΘΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ, ΝΕΡΟ ΚΛΠ,

Δ) ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΠΕ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΣΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΝΑ ΧΑΜΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!!!

Ε) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΜΠΑΛΕΤΟ ΑΛΛΑ ΤΑ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 60 ΗΤΑΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΠΑΛΕΤΟ.

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ... ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ 200Ε (160 ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ 40 ΕΓΓΡΑΦΗ). ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?

 

 

εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο σε αυτά που λες. δεν γίνεται να ειναι ποικίλες ηλικίες μέσα σε μία τάξη. αλλά καταννοεί το παιδί των 4 χρονών και άλλα των 6 ή των 7.

ούτε να φοράνε διαφορετικά ρούχα τα παιδιά γιατί το μάτι" της δασκάλας "μπερδέυεται" στην πολυχρωμία

ούτε να μπαινοβγάινουν για τουαλέτα γιατί αποσπάται η προσοχή και του παιδιού και όλης της τάξης.

 

 

 

 

 

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ψωμιάδου χρύσα, βενιζέλου 54 είσοδος από ιουστινιανού, 2310-235858

"ARABESQUE" Σ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ - Α.ΚΟΥΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ: ΚΟΜΝΗΝΩΝ 36 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.346064

ΜΑΝΤΖΙΑΡΗ ΦΥΛΛΙΣ: Λ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1Α, ΠΕΡΑΙΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 23920.76060

ΣΙΑΝΟΥ ΒΙΚΗ: ΠΕΤΡΟΥ ΣΥΝΔΙΚΑ 7 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.849392

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ψωμιάδου χρύσα, βενιζέλου 54 είσοδος από ιουστινιανού, 2310-235858

"ARABESQUE" Σ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ - Α.ΚΟΥΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ: ΚΟΜΝΗΝΩΝ 36 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.346064

ΜΑΝΤΖΙΑΡΗ ΦΥΛΛΙΣ: Λ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1Α, ΠΕΡΑΙΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 23920.76060

ΣΙΑΝΟΥ ΒΙΚΗ: ΠΕΤΡΟΥ ΣΥΝΔΙΚΑ 7 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ: 2310.849392

 

η πρωτη σχολη που λες εχει καποια σχεση με τη σχολη της judith neil? νομιζω στο ιδιο μερος ηταν. εγω πηγαινα στη judith γιαυτο ρωταω. ηταν πολυ καλη σαν σχολη. και η δασκαλα αψογη. αυστηρη με την καλη εννοια μιας που εχει το μπαλετο μεσα της.. μετα βεβαια τα ψιλοχαλασε με τη σχεολη αλλα ακουσα οτι υπαρχει ακομα και δουλευει. θα μου αρεσε να πηγαινα εκει την κορη μου

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...