Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΟΥΡΕΣ!


Recommended Posts

Γειά σε όλους...

ήθελα να μου πείτε αν έχετε καούρες και ξινίλες και αν έχετε παρατηρήσει πότε τις έχετε;

Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω συνέχεια (τα νεύρα μου) και κάποιες φορές αρχίζουν αφού έχω πάρει το σίδηρο...είναι δυνατόν;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σου sardelaki! εγώ έχω καούρες καμιά φορά εάν θα φάω λίγο παραπάνω το βράδυ.γενικότερα όμως δεν είναι πολύ συχνές(προς το παρόν τουλάχιστον..).ένα καλό κόλπο για να ανακουφίζεσαι από την καούρα είναι να μασάς μία τσίχλα και ειδικά αν είναι και μαστίχα χίου ακόμα καλύτερα.το είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό και πιάνει!

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ευχαριστώ βρε άρμα μου...θα μασίσω αμέσως μία τσίχλα και με την επόμενη ευκαιρία θα αγοράσω μαστίχα χίου.

Έχω πολύ συχνά καούρες τώρα τελευταία... :cry: μπλιάχ....

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ sardelaki έχω όλες τις ώρες ανεξάρτητα από το αν έχω φάει ή όχι.Αν σκύψω κιόλας λίγο χειροτερεύουν.Τα βράδια δεν τρώω και όμως έχω γιατί μπορεί να μην φάω αλλά πίνω νερό ή κάποιο άλλο υγρό.Όταν παίρνω σίδηρο μαζί με το χυμό πορτοκάλι έχω στάνταρ.

Πιστεύω ότι φταίει το ότι πιέζεται πια πολύ το στομάχι μου.Υπάρχουν φορές που δεν αντέχονται.Η γιατρός μου μου είπε να μην πάρω ακόμη τίποτε αλλά εγώ μια φορά που δεν μπορούσα καθόλου πήρα ένα simeco...:oops: Το προτίμησα από το να βασανίζομαι...

Link to comment
Share on other sites

καούρες ε?

δε θυμάμαι σε ποιο μήνα μου άρχισαν αλλά θυμάμαι πολύ καλά την φράση που μου είπε ο γιατρός μου....

"τα σιμέκο θα γίνουν ο καλύτερος σου φιλος!" ... κι όντως... χωρίς σιμέκο δε πήγαινα πουθενά :lol:

πάρε το οκ απ το γιατρό σου και παίρνε σιμέκο άφοβα ... εγώ υπήρχε μέρα που πήρα και 5!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά επιτρέπεται το Simeco? Την επόμενη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω κι αν μου δώσει το ΟΚ τότε μιά χαρά.

Χθες κόντεψα να τρελλαθώ από τις καούρες...όλη μέρα κι όλη νύχτα. Κι όταν πήρα και το σίδηρο, άστα να πάνε! :cry:

Σε πρώτη φάση ίσως του ζητήσω να μου αλλάξει το σίδηρο...λέτε να βοηθήσει; Εσείς σε τί μορφή το παίρνεται; Υγρό ή χάπι;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πέθανα χθες κορίτσια. Τσικνοπέμπτη βλέπετε. Τσίκνισα για τα καλά. Και όλο το βράδυ πέθανα από τις καούρες. Αφήστε που ένιωθα και τύψεις για το βραδυνό, μπόλικο, παχυντικό φαγητό. :twisted:

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοβαρά επιτρέπεται το Simeco? Την επόμενη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω κι αν μου δώσει το ΟΚ τότε μιά χαρά.

Χθες κόντεψα να τρελλαθώ από τις καούρες...όλη μέρα κι όλη νύχτα. Κι όταν πήρα και το σίδηρο, άστα να πάνε! :cry:

Σε πρώτη φάση ίσως του ζητήσω να μου αλλάξει το σίδηρο...λέτε να βοηθήσει; Εσείς σε τί μορφή το παίρνεται; Υγρό ή χάπι;

 

εγώ πάντως στη θέση σου εφόσον έχεις τέτοιο θέμα δε θα περίμενα καλέ πότε θα πάω... θα τον έπαιρνα τηλ και θα τον ρώταγα ευθαίως αν μπορώ να παίρνω simeco Για τις καούρες!

η αλήθεια είναι ότι εγώ τον δικό μου τον είχα πρήξει στα τηλεφωνήματα...

αφού είχαμε φτάσει σε ένα σημείο με το που του έλεγα καλησπέρα να με δουλεύει και να μου λέει... ααααααα γεια σου βρε Αναστασία! καιρό έχω να σε ακούσω και μου έλειψες από προχτες :lol:

αλλά η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ καλές σχέσεις μαζί του κι αυτός είναι υπερ του ότι δεν υπάρχει χαζή ερώτηση... αλλά ερώτηση που δεν γνωρίζω εγώ την απάντηση κι ευτυχώς δλδ γιατί αλλιώς αυτός δε θα είχε δουλειά :lol:

 

εγώ έπαιρνα κάψουλες σίδηρο το feofol (μου έχει μίνει κι ένα κουτί :lol: ) και ναι και μένα με ψιλοχάλαγαν... αφού πότε πότε έκανα ατασθαλία επανάσταση και δεν τον έπινα :oops:

Link to comment
Share on other sites

E, τώρα θα περιμένω μωρέ λίγες μέρες. Δεν μ΄αρέσει να τον πρίζω, γενικότερα το έχω αυτό. Σήμερα αισθάνομαι και καλύτερα οπότε ΟΚ...είμαι υπομονετικός άνθρωπος εγώ χε χε χε :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

και εγω το feofol παίρνω και μάλιστα 2 την ημέρα αλλά δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.εγώ είχα πρόβλημα με το στομάχι μου και πριν την εγκυμοσύνη που έπαιρνα σίδηρο, με πείραζαν όλα τα σκευάσματα που είχα πάρει.το συγκεκριμένο μου έκανε εντύπωση που δεν με πείραξε τόσους μήνες και όταν ρώτησα το γιατρό μου μου είπε πως δεν ενοχλεί το στομάχι γιατί διαλύεται στο έντερο.εγώ δεν πίνω όμως χυμό πορτοκάλι γιατί το στομαχάκι μου δεν το αντέχει...ίσως να φταίει και αυτό.ο κάθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός,οπότε ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις με σιγουριά.

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζεσται πόσο σας καταλαβαίνω.. 2 μέρες μετα που γένισα και είχα ακόμα κούρες! με τα malox κάτω απο το μαξιλάρι κοιμόμουν!!! Βοηθάει πολύ το μήλο το γάλα.. μακριά απο πικάντικα και να τρώτε μικρές μερίδες!

glitterfy101228594D32.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω καμιά φορά καούρες, αλλά δεν έχω παρατηρήσει πότε με πιάνουν. Μιλάμε, ποτέ στη ζωή μου δεν ξαναείχα τέτοιες καούρες. Νιώθω σαν να με έχουν πλακώσει με φλόγηστρο από το λαιμό μέχρι τον αφαλό μου. Βέβαια δεν παίρνω τίποτα γιατί φοβάμαι και απλώς τις υπομένω. Αν ισχύει πάντως αυτό που λένε ότι όταν έχεις καούρες το μωρό βγάζει μαλλιά, η μπέμπα μου θα βγεί μαλλιαρή σαν γοριλάκι :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι εμένα με χαλάει πολύ το πορτοκάλι και γιαυτό δυστυχώς το έκοψα.... :cry:

 

Ααα αυτό με τα μαλλιά το έχω ακούσει και εγώ αλλά μάλλον μύθος είναι- η μάνα μου λέει οτι είχε τρελαθεί στις καούρες αλλά και εγώ και η αδερφή μου γεννηθήκαμε θεοκάραφλες!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ήταν όντως έτσι ο πρίγκηπάς μου θα πρέπει να βγεί με μαλλί ως τους ώμους χα χα :lol:

 

Μιας φίλης μου η μπέμπα βγήκε με πολύ μαλλί αφου να φανταστείτε όταν έγινε ενάμιση χρόνων η μικρή είχε μαλλί ως την μέση :D αλλά από καούρες τίποτε αυτή στην εγκυμοσύνη...άρα, να άλλος ένας μύθος!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω καμιά φορά καούρες, αλλά δεν έχω παρατηρήσει πότε με πιάνουν. Μιλάμε, ποτέ στη ζωή μου δεν ξαναείχα τέτοιες καούρες. Νιώθω σαν να με έχουν πλακώσει με φλόγηστρο από το λαιμό μέχρι τον αφαλό μου. Βέβαια δεν παίρνω τίποτα γιατί φοβάμαι και απλώς τις υπομένω. Αν ισχύει πάντως αυτό που λένε ότι όταν έχεις καούρες το μωρό βγάζει μαλλιά, η μπέμπα μου θα βγεί μαλλιαρή σαν γοριλάκι :lol:

 

pantos kai ego eixa kaoures kai perimena mpempaki me polla mallia...kai telika eixe 5 trixes oles kai oles!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΟΡΤΣΙΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΛΛΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Ν ΤΟΝ ΔΩ ΜΕΛΛΑΧΡΙΝΟ(ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ)ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΑΝΘΟΙ.... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω καμιά φορά καούρες, αλλά δεν έχω παρατηρήσει πότε με πιάνουν. Μιλάμε, ποτέ στη ζωή μου δεν ξαναείχα τέτοιες καούρες. Νιώθω σαν να με έχουν πλακώσει με φλόγηστρο από το λαιμό μέχρι τον αφαλό μου. Βέβαια δεν παίρνω τίποτα γιατί φοβάμαι και απλώς τις υπομένω. Αν ισχύει πάντως αυτό που λένε ότι όταν έχεις καούρες το μωρό βγάζει μαλλιά, η μπέμπα μου θα βγεί μαλλιαρή σαν γοριλάκι :lol:

 

με κάτι τέτοια προσπαθούσα να παρηγορηθώ κι εγώ αλλά... καμία σχέση :lol:

είχε μαλλάκια αλλά όχι τπτ το σπουδαίο... το διπλανό μωρό στο δωμάτιο που ήμουν κόντεψε η μαμά του να του τα κάνει πλεξούδες!!!!!!

 

 

κορίτσια δεν υπάρχει λόγος να υποφέρετε!! ρωτήστε το γιατρό σας, τα simeco επιτρέπονται! και δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος για το μωρό φυσικά! :D

Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως ο Σίδηρος (feofol) και γενικά το μεσημεριανό που τρώω συνήθως κάτι της παραπάνω, ή τα κοκκινιστά, τα καυτερά,τα σκορδάτα με ταράσουν...Το μήλο με ανακουφίζει πάρα πολύ. Σιμέκο δεν έχω δοκιμάσει...Πάντως ενώ είχα το πρώτο τρίμηνο στομαχικά γενικά μου είχαν περάσει 4-5 μήνα και τώρα ξανά καούρες...εκνευριστηκό! Και μετά αναρωτιέται ο κόσμος γιατί δεν έχω πάρει κιλά! Και να θέλω μπορώ????? :D

5Aqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

για όσες θέλετε να αποφύγετε το simeco , συνιστώ όταν έχετε καούρα να παίρνετε calsioral (είναι μασόμενα δισκία ασβεστίου τα οποία μου είχε δώσει ο μαιευτήρας μου κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου)

ΚΑΝΟΥΝ ΘΑΥΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...