Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κιλα και θηλασμος μετα την γεννα!


sylvienn78

Recommended Posts

  • 9 months later...

Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!Επαναφέρω αυτό το θέμα γιατί έχω πρόβλημα....!!!Θηλάζω τον μπουμπούκο μου ακόμα, έχω υποθυρεοειδισμό και παίρνω το Τ4, και μετά την γέννα αντί να χάσω πήρα ακόμα 6 κιλά και έχω φτάσει τα 90 με 1,65 ύψος.Βέβαια είναι ομοιόμορφα κατανεμημένο αλλά φοβάμαι για τα πόδια μου (θρόμβωση κλπ.)

Πρέπει άμεσα όπως μου είπε ο αγγειοχειρούργος μου να χάσω 20 με 25 κιλά και να πάω στα 65 που πάντα ήμουν.

Για τόσο άμεσο αποτέλεσμα σκέφτηκα τα Bodyline.Έχω 3 γνωστές μου οι οποίες πήγαν πρόσφατα και δεν τις αναγνωρίζω!!!Σου δίνουν γραπτή εγγύηση 10 χρόνων,δηλ. για 10 χρόνια θα πηγαίνεις μόνο 1 φορά το μήνα για να ζυγίζεσαι και αν δουν ότι παρεκλίνεις διορθώνουν το κιλάκι εντελώς δωρεάν. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο τα μηχανήματα είναι ασφαλή για κάποια σαν εμένα που θηλάζει γι'αυτό θέλω κάποια από εσάς αν ξέρει να μου πει.

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά βρίσκομαι σε δίλλημα...από την μια δεν θέλω να σταματήσω τον θηλασμό και από την άλλη το πρόβλημα με τα πόδια μου....

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

kyriakh σου προτεινω να πας σε διατροφολογο και εγω εχω προβλημα θρομβωσεις και σε εξι μηνες πριν την γεννα με βοηθησε και εχασα 15 κιλα τωρα παλι με τα την γεννα εβαλα 7 κιλΑ ΜΕ ΠΑΡΑΣΠΟΝΔΙΕς ΧΟΝΔΡΕς ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘω με την διατροφη που μου ειχε δωσει μακρια απο ιστιντουτα αδυνατυσματος..

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαίρι πήγα σε διατροφολόγο αλλά λόγω του θυρεοειδή έχανα 1 κιλό το μήνα ενώ ο αγγειοχειρούργος μου έχει πει σε 4-5 μήνες να τα έχω χάσει τα 25 κιλά....οπότε....θέλω κάτι πιο δραστικό απ'οτι μια απλή διατροφή...

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα. Και εγώ είχα υποθυρεοειδισμό λόγω αφαίρεσης που είχα κάνει.

Ως έφηβη ήμουν νταρντάνα. Από τα 18 ως τα 30 που γέννησα τον πρώτο μου ήμουν κορμάρα. Στην πρώτη γέννα πήρα 47 κιλά, έχασα τα 44. Στην δεύτερη έχω πάρει ήδη 28, πάω για τα 30 με 35!!

Ξέρω, τραγικό. Στα γράφω όμως για να σου εξηγήσω ότι είχα πάντα θέμα με τα κιλά. Έχω δοκιμάσει όλες τις δίαιατες και όλα τα ινστιτούτα. Και κετέληξα εδω:

Αν τρως παχαίνεις, αν πεινάς (για τα δικά μου τουλάχιστον δεδομένα) είοαι κορμάρα. Τα χρόνια που ήμουν αδύνατη, έτρωγα 1200 με 1500 θερμίδες την ημέρα. Έκανα και γυμναστική 2-3 φορές την εβδομάδα. Βάρβαρο? 'Οντως, για αυτό δεν είμαι αδύνατη ακόμη.

Για να χάσω τα κιλά της γέννας, έτρωγα πάλι 1200 με 1500 θερμίδες την ημέρα και έκανα περπάτημα 1 με 2 ώρες την ημέρα. Τα έχασα πολύ γρήγορα αν σκεφτείς ότι τα πρωτα 15 τα έχασα με τη γέννα.

Στα ινστιτούτα αδυνατίσματος το μόνο που σου κ΄΄ανουν είναι να σου δώσουν μια δίαιτα την οποία αν ακολουθήσεις έτσι και αλλιώς θα χάσεις κιλά. Τα μηχα΄νήμ,ατα δε μπορούν να σου διώξουν κιλά παρά μόνο πόντους. Αλλά και από πόντους, πόσους νομίζεις???1 νούμερο στα ρούχα το πολύ, Μας φτάνει? Εμένα όχι.

Ιδανική λύση που θα τα κατεφέρεις σίγουρα: 5 με 6 μικρά γέυματα την ημέρα των 250 θερμίδων το γεύμα. Αύξησε τις πρωτείνες στο γεύμα σου και περπάτα όσο μπορείς. Σου εγγυώμαι ότι στα κιλά που είσαι, σε ένα μήνα θα έχεις χάσει 6!!!!

Δεν υπάρχει άλλη λύση. όλα τα άλλα είναι παραμύθια.

Η εγγύηση που λες αναφέρει ότι θα παραμείνεις στα κιλά σου αν εξακολουθείς και κάνεις τη συγκεκριμένη διατροφή. Ε έτσι εννοείται ότι θα παραμείνεις και χωρ'ις τα ινστιτούτα. Επίσης, στα ινστιτούτα πριν κάνεις μηχανήματα κάνεις και 1 τέταρτο γυμναστική. Για καν'το έτσι και αλιώς και θα δεις τι αποτελέσματα θα έχεις.

Καλή δύναμη. Σε 3 εβδομάδες που γεννάω θα αρχίσω και εγώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!!!Θα δω τι θα κάνω αλλά όπως και να έχει το θέμα απογοητεύομαι ήδη....ούτε τα παπούτσια μου δεν μου κάνουν...

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα κορίτσια!Επαναφέρω αυτό το θέμα γιατί έχω πρόβλημα....!!!Θηλάζω τον μπουμπούκο μου ακόμα, έχω υποθυρεοειδισμό και παίρνω το Τ4, και μετά την γέννα αντί να χάσω πήρα ακόμα 6 κιλά και έχω φτάσει τα 90 με 1,65 ύψος.Βέβαια είναι ομοιόμορφα κατανεμημένο αλλά φοβάμαι για τα πόδια μου (θρόμβωση κλπ.)

Πρέπει άμεσα όπως μου είπε ο αγγειοχειρούργος μου να χάσω 20 με 25 κιλά και να πάω στα 65 που πάντα ήμουν.

Για τόσο άμεσο αποτέλεσμα σκέφτηκα τα Bodyline.Έχω 3 γνωστές μου οι οποίες πήγαν πρόσφατα και δεν τις αναγνωρίζω!!!Σου δίνουν γραπτή εγγύηση 10 χρόνων,δηλ. για 10 χρόνια θα πηγαίνεις μόνο 1 φορά το μήνα για να ζυγίζεσαι και αν δουν ότι παρεκλίνεις διορθώνουν το κιλάκι εντελώς δωρεάν. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο τα μηχανήματα είναι ασφαλή για κάποια σαν εμένα που θηλάζει γι'αυτό θέλω κάποια από εσάς αν ξέρει να μου πει.

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ αλλά βρίσκομαι σε δίλλημα...από την μια δεν θέλω να σταματήσω τον θηλασμό και από την άλλη το πρόβλημα με τα πόδια μου....

 

Εγω δεν εμεινα ευχαριστημενη απο τα ινστιτουτα (και στα Bodyline εχω παει και στα Light). Βασικα αν δεν ακολουθησεις το αυστηρο προγραμμα διατροφης που σου δινουν δεν χανεις βαρος μονο με τα μηχανηματα. Βεβαια τα μαζαζ ειναι ωραια και νιωθεις οτι κατι κανεις για τον εαυτο σου αλλα και τα λεφτα που δινεις δεν ειναι λιγα. Σε αναλαμβανουν την στιγμη που εχεις προβλημα με το θυροειδη και την στιγμη που θηλαζεις ακομη?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την περασμένη Παρασκευή 30 Οκτωβρίου έχω πάει 2 φορές μου έχουν δώσει διαιτολόγιο (το οποιο είναι μιαμ μιαμ πολλά και θρεπτικά γευματα λόγω θηλασμού) και έχω χάσει 2,7 κιλά!!!

Λόγω θηλασμού δεν αγγίζουν ΚΑΘΟΛΟΥ στήθος και δεν μου βάζουν ΚΑΘΟΛΟΥ gel...

ήδη με αυτα τα 2,7 κιλά κάτω νιώθω λίγο ξελαφρωμένη....θα περάσει αυτός ο πρώτος μήνας και θα σας πω...!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...