Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ξωσωματικη και εξετασεις θρομβοφιλιασ πριν????


Recommended Posts

Ξεκιναμε εξωσωματικη μεθαυριο αλλα με απασχολει πολυ το οτι δεν εχουμε κανει εξετασεισ θρομβοφιλιασ και τοξοπλασματος. ενταξυ το τοξοπλασμα οχι και τοσο ξερω οτι το κανερισ στον προγεενητικο αλλα θρομβοφιλια δε θα πρεπε να εχουμε κανει? εχει καποια απο εσασ κανει εξωσωματικη και στο κεντρο την εστειλαν για αυτεσ τισ εξετασεισ απο πριν???

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα το κέντρο δε μου τις είχε δώσει. Αναγκάστηκα και τις έκανα μετά από ένα ατυχές γεγονός που είχα και ανακαλύψαμε ότι είχα θρομβοφιλία. Τώρα ξέρω ότι της δίνουν και προληπτικά οι γιατροί και ας μην υπάρχει ιστορικό γιατί τα κρούσματα αυξάνονται. Γιατί δε ρωτάς και το γιατρό σου?

 

Καλή επιτυχία στη προσπάθειά σας!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κέντρο δε μου τις είχε δώσει. Αναγκάστηκα και τις έκανα μετά από ένα ατυχές γεγονός που είχα και ανακαλύψαμε ότι είχα θρομβοφιλία. Τώρα ξέρω ότι της δίνουν και προληπτικά οι γιατροί και ας μην υπάρχει ιστορικό γιατί τα κρούσματα αυξάνονται. Γιατί δε ρωτάς και το γιατρό σου?

 

Καλή επιτυχία στη προσπάθειά σας!!!!!!!!!

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

θα τον ρωτησω αλλα ξερω πωσ θα μου πει οτι δεν υπαρχει λογοσ και τετοια... ομωσ εγω θελω να ελαχιστοποιησω τισ πιθανοτητες για αποτυχια... και σκεφτομαι ασχετα με το τι θα μου πει να την κανω.

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να τις κανεις κουκλα μου και αν ο γιατρος σου λεει οχι εσυ να τις απαιτησεις.Σου το λεω γιατι και εγω εκανα τον Ιουνιο εξωσωματικη και μου εβαλαν να κανω ολες τις εξετασεις ακομα και καρυοτυπο αιματος πλιν απο θρομβοφιλια και το αποτελεσμα να μεινω εγκυος και να παλινδρομηση η κυηση στον τριτο μηνα.Το γαμωτο ειναι οτι ειμαι νοσηλευτρια ηξερα για την θρομβιφιλια γιατι ειχε μελος της οικογενειας μου αλλα δεν ηξερα οτι επηρεαζει στην εγκυμοσυνη και ο γιατρος δεν μου ειχε πει κατι και το αποτελεσμα να χασω το μωρο μου.Γι αυτο να την κανεις,μην το αμελησεις.Σε φιλω και καλη επιτυχια σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.

Link to comment
Share on other sites

Να τις κανεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τις εξετασεις. Στοιχιζουν λιγο αλλα χαλαλι. Κι εγω τις εκανα και βγηκε οτι ειχα θρομβοφιλια οποτε απο την εμβρυομεταφορα και μετα επαιρνα salospir και μετα το θετικο τεστ εκανα ενεση ηπαρινης καθημερινα. Η αιματολογος που με παρακολουθουσε μου ειπε οτι θα το εχανα σιγουρα το μωρακι μου αν δεν το ειχα βρει. Ευχομαι καλη επιτυχια!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...