Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ασχημα γεννητικα οργανα.....


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,ειμαι νεα στο forum.Αποφασισα να γραψω γιατι εχω ενα προβλημα κ νομιζω πως μονο εδω μπορω να μιλησω.....ειμαι 30 εβδομαδων εγκυος περιμενω κοριτσακι......πλησιαζει ο καιρος για την γεννα κ με εχει πιασει ενα τρεμουλο οχι για την γεννα αλλα για κατι αλλο.......:(:(:(:(:( Το προβλημα μου ειναι το εξης(ντρεπομαι παρα πολυ.:oops::oops::oops::oops::oops::cry::cry: αλλα δεν ηξερα που αλλου να μιλησω)τα γεννητικα μου οργανα ειναι καπως , θελω ν πω δεν ειναι δυσιολογικα ειναι λιγο παραμορφωμενα,το σχημα φυσιολογικο αλλα τα χειλακια που εχουμε δεξια κ αριστερα ειναι καπως περιεργα το ενα πιο μακρυ το αλλο πιο κοντο καπως κομμενο στη μεση.....-(ειμαι τοσο φοβισμενη νομιζω πως εκεινη τη στιγμη της γεννας θα με κοροιδευουν ολοι...κ κλαιω συνεχεια......θελω να ρωτησω μηπως καποια απο εσας εχει αντιμετωπισει κτ τετοιο,η εχει ακουσει....ευχαριστω εκ τω προτερων.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκι καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου !!!

Καλά γιατί αγχώνεσαι ???? εκείνη την ώρα σιγά μην παρατηρήσει κανείς κάτι......άλλωστε έχουν δει τα μάτια τους.....και σιγά μην σε προβληματίζει αυτό. ΄Κόιτα να επικεντρωθείς στον ερχομο του μικρού σου θάυματος και ξέχνα τα τα υπόλοιπα.

Φιλιά πολλά πολλά

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι κ σ' όποιον αρέσουν , μη μασάς....

Κοίτα να γεννήσεις , να πάνε όλα καλά κ άντε από δω που θα δώσεις λογαριασμό στον καθένα...

Να είσαι καλά εσύ κ το μωρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι εκεινη την ωρα δεν προκειται να ντρεπεσαι για κατι τετοιο...θα τα εχεις ολα γραμμενα και το μονο που θα θελεις και θα αγωνιας ειναι να δεις το μωρακι σου!!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπακι μου γλυκο καλη χρονια και με το καλο το μωρακι σου !! νομιζω οτι εκεινη την στιγμη αυτο θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα εχεις στο μυαλο σου και πιστεψε με δεν θα ασχοληθει κανενας με το σχημα των γεννητικων σου οργανων !οποτε αυτο που θα σου πω ειναι να σταματησεις να κλαις γιατι ταραζεις το ζουζουνακι σου !φιλακια πολλα και με το καλο !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! δεν εχω παρομοια εμπειρια αλλα γεννησα προσφατως κ μεσα στην αιθουσα θα ηταν ο αντρας μου, η κουμπαρα μου που ειναι γιατρος και ο πατερας μου επισης γιατρος. στην αρχη λιγακι ντρεπομουν για το τι θα δουν αλλα εκεινη τη στιγμη πραγματικα δε σε νοιαζει τιποτα απολυτως!! επισης ειχα ακουσει κ για ακρατεια κοπρανων λογω σφιξιματος κ ελεγα οτι αν το παθω θα πεθανω απτην ντροπη μου. δεν το επαθα αλλα οι γιατροι κ οι μαιες τα εχουν δει ολα εκει μεσα οποτε μη σκεφτεσαι τιποτα. το τελευταιο που θα παρατηρησουν κ θα θυμουνται να σχολιασουν ειναι το "προβληματακι" που αναφερεις! καλη λευτερια κ μην κλαις στεναχωριεται η μπεμπα σου!

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!! Είμαι έγκυος στο πρώτο μωρό, οπότε δε μπορώ να σου πω τι επικρατεί κατά τη διάρκεια του τοκετού. Αυτό όμως για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι οι άνθρωποι που δουλεύουν σε νοσοκομεία και κλινικές έχουν δει τόσα πράγματα που τίποτα δεν τους εκπλήσσει. Θεωρώ λοιπόν ότι αν και νιώθεις αμήχανα, εκείνη την ώρα κανένας δε θα δώσει βαρύτητα στην ανατομία σου αλλά στο να γεννήσεις με ασφάλεια ένα υγιές μωρό.

 

Σε τελική ανάλυση δεν υπάρχει στη φύση το τέλειο αρμονικό κορμί, οι ατέλειες και οι ασυμμετρίες είναι η φυσική επιλογή και αυτές που δίνουν στον καθένα μας τον τύπο του.

 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να χαίρεσαι το μωράκι σου στην αγκαλιά σου

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν οι άνθρωποι που θα είναι στον τοκετό, ο γιατρός, η μαία, οι νοσηλευτές είναι επαγγελματίες. Κατά πάσα πιθανότητα έχουν δει χιλιάδες γυναίκες στην καριέρα τους και δεν ασχολούνται με την αισθητική εκείνη την ώρα παρά με το πως θα φέρουν το παιδί σου υγιές στον κόσμο. Όσο και να το σκέφτεσαι εσύ θεωρώ απίθανο να το προσέξει κανείς πόσο μάλλον να ασχοληθεί με αυτό.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο κοριτσακι...να σου πω οτι μαλλον σε ολες μας συμβαινει αυτη αη αλλαγη απλα δεν το παρατηρουσαμε,,, θυμαμαι λιγο καιρο πριν την γεννα ειχα πριστει σεκεινο το σημειο και ειχα πολυ συχνα κατι σαν μουδιασμα οποτε αυτα μαλλον με την σειρα τους ετοιμαζονται ορμονικα γιαυτο και αλλαξαν λιγο το σχημα τους ,,,οταν με το καλο γεννησεις μετα απο λιγο καιρο θα επανελθουν στην αρχικη τους κατασταση πιστευω...οποτε μην ανησυχεις για κατι τοσο μικρο...να σκεφτεσαι το μωρακι σου που σε λιγο καιρο θα ερθει και θα σας παρει τα μυαλα......:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί να σε κοροιδέψουν savarina μου..?????? Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός από τον άλλο και αυτό είναι το ξεχωριστό της υπόθεσης.Πίστεψε με κανείς δεν είναι τέλειος ,αλλά και στο κάτω-κάτω της γραφής έχει βγάλει κανείς κάποιο νόμο για το πώς θα πρέπει να είναι τα γεννητικά μας όργανα??

Άσε που ο γιατρός και οι μαίες μόνο αυτό δεν θα κοιτάνε,αλλά το πως θα φέρουν το παιδάκι σου στο κόσμο! Κάτι που θα πρέπει να κάνεις κι εσύ!!

Και στην τελική τι σκας ...??Άντρα φαντάζομαι έχεις ,παιδάκι θα κάνεις ,τι άλλο θες???:-)

Link to comment
Share on other sites

Οταν γεννησα την κουρουλα μου πριν 5 χρονια ειχα παθει το συνδρομο της ντροπης ελεγα την ωρα της γεννας μεσα στο δωματιο των πονων (εκει που σε βαζουν πριν μπεις στο τοκετο ) ηταν ο αντρας μου 2 μαιες και ο γιατρος μου ηταν του αγιου Νικολαου οποτε ηταν πολυ γιατροι που γιορταζαν εμπαιναν μεσα εδιναν γλυκακι στον γιατρο μου και με αυτην την ευκαιρια τσουπ και καποιος εβαζε και το χερι του να δει αν εχω διαστολη !!ειχε πολυ πλακα !!ελεγα ανοιξαμε και σας περιμενουμε !!ομως το μονο που ηθελα ηταν να βγει η κορακλα μου γερη !!ολα καλα θα πανε και θα δεις μετα θα μας λες την μοναδικη αυτη εμεπειρια και θα γελαμε !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Ασε αυτό με την διαστολή, το θυμάμαι και εγώ και τώρα που το σκέφτομαι απορώ πως δεν με ενοχλούσε εκείνη την ώρα. Αλλά νομίζω ότι όταν ξεκινήσει ο τοκετός δεν μπορείς να ασχοληθείς με τίποτα άλλο.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπαν οι υπολοιπες κοπελες ουτε που θα το σκεφτεις εκεινη την ωρα. αλλα εαν ειναι κατι που σε ενοχλει γενικοτερα υποθετω οτι ξερεις οτι γινονται κ σε αυτο το σημειο πλαστικες επεμβασεις...........

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

images%3Fq%3D%25CE%25BB%25CE%25BF%25CF%2585%25CE%25BB%25CE%25BF%25CF%2585%25CE%25B4%25CE%25B9%25CE%25B1%2B%25CE%25BF%25CF%2581%25CE%25B9%25CE%25B5%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25B1%25CE%25BB%26um%3D1%26hl%3Del%26rls%3Dcom.microsoft:el:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7LGEL%26biw%3D1003%26bih%3D292%26tbs%3Disch:10%2C305&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=337&vpy=19&dur=62&hovh=178&hovw=283&tx=198&ty=179&ei=cgsjTc_ZJZLH4gb98eGGAg&oei=agsjTdmtAYuwhQep8YS4Dg&esq=2&page=2&ndsp=12&ved=1t:429,r:2,s:12&biw=1003&bih=292κοιτα αυτο το λουλουδι!δεν ειναι συμμετρικο αυτο ομως δε σημαινει οτι ειναι και ασχημο!!!και εκεινη την ωρα πιστευω οτι ουτε που θα το θυμηθεις να το σκεφτεις!με το καλο το μωρακι σου
qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια,ευχαριστω παρα πολυ,αλλα κ παλι νοιωθω παρα πολυ ασχημα.....μαλλον φαινονται περιεργα σε μενα ο αντρας μου δεν μου εχει ποτε τιποτα.....αλλα κ στον γιατρο μου που το ειπα μου ειπε οτι ειναι περιεργο το σχημα.....εγω συνεχιζω να νομιζω οτι θα με κοροιδευουν κ θα ασχοληθουν επι του θεματος.....-(-(-(...........εχω κ ενα αλλο προβληματακι....εχω παρα πολλα υγρα τα οποια δεν ειναι απλα υγρα εχω κατι σαν κομματακια παχυρευστα(πως ειναι οταν σκουπιζομαστε με χαρτι κ μενει λιγο χαρτι στην περιοχη κ ειναι κομματακια κομματακια)ετσι ειναι κ αυτα δλδ σκουπιζομαι κ στο χαρτι μου εχω αυτα τα κομματακια τα οποια προερχονται απο τον κολπο μου......τι ειναι αυτο......???εχω κουραστει παρα πολυ νομιζω πως ολα εχουν πεσει πανω μου......-(-(-(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου να παρεις τηλ τον γιατρο σου καμια απο εμας δεν θα ξερει στανταρ να σου πει τι μπορει να ειναι !!φιλακια πολλα !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι είναι και λίγο ο τοκετός που πλησιάζει, λίγο οι ορμόνες.... δεν είναι περίεργο να σου φαίνονται όλα στράβά ( εγώ είμαι ακόμα στον 7ο και με έχει πιάσει από τώρα το σύνδρομο του 'ολα μου φαίνονται στραβα')

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

αγαπακια μου γλυκα να ειστε ηρεμες να χαρειτε οσο μπορειτε αυτους τους μηνες της απολυτης ευτυχιας γιατι τα δυσκολα θα ερθουν μετα την γεννα (ξενυχτια κολικοι κλπ)Η διαρκεια της εγκυμοσυνης ειναι μοναδικη εμπειρια !

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Βρε γλυκουλα μου,προσπαθησε να ηρεμισεις....σιγα τωρα νομιζεις πως ολες ειναι τελειες....η' οτι εκεινη την ωρα αντι να ασχολουνται με το μωρακι σου θα λενε''α κοιτα πως ειναι(κ το κεφαλακι της γλυκιας σου να βγαινει)".....χαλαρωσε κ απολαυσε αυτες τις στιγμουλες....οσο για τα υγρα δν ξερω τι ακριβως ειναι αλλα πιστευω πως ειναι λογο εγκυμοσυνης....φιλακια πολλα πολλα κ χαλαρωσε γιατι η μεγαλη στιγμη πλησιαζει.......

Link to comment
Share on other sites

Οταν σκεφτόμουν τη γέννα έλεγα πω πω θεέ μου τη ντροπή μ'ανοιχτα τα πόδια τί ωραία σκέτο ρεζιλίκι.Αλλος τρόπος όμως δεν υπάρχει άσε που τελικά η χαρά μου ήταν τόσο μεγάλη που εκεινη την στιγμή δεν με ένοιαζε τίποτα όσοι και αν ήταν μέσα.Αντε με το καλό και γερο μωρό.Μην αγχώνεσαι άδικα πίστεψε με δε θα σε ενδιαφέρει τίποτα μόλις αρχίσει ο τοκετός.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...