Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαγούρα στα γεννητικά της όργανα...........


Recommended Posts

Καλησπέρα!!! Από μικρή ηλικία η κόρη μου ( είναι 6 ετών) πειράζει τα γεννητικά της όργανα γιατί οπως λέει έχει φαγούρα! Σε όη την διάρκεια της ημέρας πειράζει τα γεννητικά της όργανα........ Σε περιόδους έντονης νύστας κούρασης και άγχους ( όπως τώρα που είναι "πρωτάκι") τα σύμπτωμα αυτό είναι πιο έντονο!!! Έχει σχέση με το άγχος του και τον τροπο του παιδιού να δείχνει την αμηχανία του ;;; Η θα πρέπει να ψάξω την αιτία αλλου;

Ευχαριστώ.

Έλενα 17/12/2003

Βέρμια 14/9/2005

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απο πόσο μικρή ηλικία? αν είναι πολλά χρόνια και δεν υπάρχει πόνος ή τσουξιμο τότε πρόκειται περι αυνανισμού κάτι που δεν είναι κάτι κακό ή παράξενο.

όμως μάθε αν το κάνει μήπως επειδή δεν μπορεί αλλιώς δηλ αν την πονάει ή αν είναι σαν να την έχει τσιμπήσει κάτι και γαργαλάει.

καθώς μπορεί και να έχει μυκητίαση - (δε ξέρεις ποτέ)

Θα πρέπει να πάρεις τηλ τον γιατρό σας να του το πείς. Ρωτα την αν τσουζει κάποιες φορές.

αν δεν είναι ιατρικό, (δηλαδή μετά που κάνετε εξετάσεις.καλιέργεια κτλ)

κ αν σου πει οτι το κάνει επειδή την κάνει και αισθάνεται καλύτερα, ζήτα της ευγενικά να το κάνει όταν βρίσκεται στο δωμάτιό της ή στο κρεβάτι της ή στο μπάνιο, γιατί το μέρος αυτό είναι προσωπική μας σημείο,

όπως και το στήθος μας και ο ποπός μας.

(δε χρειάζεται περεταίρω ανάλυση, μπορείς να αναφέριες οτι τα σημεία που κρύβει το μαγιό είναι τα προσωπικά μας σημεία τα οποία ούτε τα δείχνουμε στο κόσμο ούτε τα πιάνουμε μπροστά σε κόσμο)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που βγάλαμε τις πάνες ( γύρω στα 2 1/2). Αυτό τον καιρό όμως έχει αυξηθεί πολύ η συχνότητα που το κάνει. Μου λέει ότι την γαργαλάει και ότι αισθανεται ότι έχει νερό ή τσισάκια επάνω ............. πράγμα που φυσικά δεν συμβαινει!

Έλενα 17/12/2003

Βέρμια 14/9/2005

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Μετά τους 2 πρώτους μήνες της νέας σχολικής χρονιάς ( είναι πρωτακι) σταμάτησε να μου λέει ότι έχει φαγούρα........και σταμάτησε να ασχολείτε με τα γεννητικά της όργανα........ προφανώς όλο αυτό προήλθε απο το άγχος της για τα νέα δεδομένα που προέκυψαν στο σχολείο της!!

Τέλος καλό όλα καλά!!!!

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

Έλενα 17/12/2003

Βέρμια 14/9/2005

Link to comment
Share on other sites

εξεταστε το παιδι μηπως εχει σκουλικακια στο εντερο!οχι εσεις βεβαια ενας γιατρος θα σας κατατοπιση!ειχε φαγουρα μιας φιλης μου η κορη και εκαναν καλιεργεια κοπρανων και απο οτι θυμαμε την ελενχε τα κακακια τις οταν τα εκανε για να δει σκουλικακια!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...