Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τοσο νωρις δοντι ή κατι αλλο?


Recommended Posts

Λοιπον.....την δευτερα καναμε το πρωτο μας εμβολυο 2 μηνων.Την πρωτη μερα ηταν αρκετα ανησυχη και γκρινιαζε αλλα πυρετο δεν ανεβασε μονο δεκατα για δυο μερες.Αλλα εχει αρχισει 2-3 μερες να γινεται ολο και πιο γκρινιαρα και να κλαιει χωρις λογο(νομιζω).Ουτε σφηγγεται απο την κοιλια,πανα καθαρη,πυρετο καθολου,βλεπω συνεχεια μηπως ζεστενεται η κρυωνει και αγκαλια την παιρνω συνεχεια μηπως βαριεται συνεχεια ξαπλα αλλα παλι γκρινια και κλαμα στα καλα καθουμενα...Και σχεδον συνεχεια βαζει το χερακι στο στομα(αυτο το εκανε μονο οταν πινουσε αλλα την εχω ταισμενη) και πειραζει τα ουλα της.Και οταν την ταιζω η τηε δινω πιπιλα ανα διαστηματα αντι να ρουφαει ανοιγοκλεινει το στομα της σαν να προσπαθει να δαγκωσει το μπιμπερο.Η παιδιατρος που την κοιταξε δεν μας ειπε κατι οποτε λογικα δεν ειχε τιποτα...

Λετε να ειναι δοντακι απο τοοοσο νωρις η μηπως καποια αλλη ενοχλιση απο το εμβολιο?:roll:

ΥΓ. Η μαμα μου μου ειχε πει οτι εγω ειχα βγαλει παρα πολυ νωρις το πρωτο μου δοντι 3.5 μηνων,αλλα τωρα εχουν περασει και 20 χρονια απο τοτε ντε μπορει να την εχει πιασει το αλτσχαιμερ...:lol:

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα πάντως στους 3,5 μήνες έβγαλε το πρώτο.Τώρα έχει τρία και το σάλιο τρέχει συνέχεια.Χεσταία όλη την ημέρα γιατί δεν της φοράω σαλιάρες.Έχω θέμα αισθητικής:-PΣτους δύο ξεκινάν οι εξερευνήσεις.Όλη μέρα τα χέρια στο στόμα.Η μάνα μου της τα τράβαγε μέχρι που της το απαγόρευσα.Είμαι λίγο μουρλή μ'αυτά.

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στους 3,5 μήνες έβγαλε το πρώτο.Τώρα έχει τρία και το σάλιο τρέχει συνέχεια.Χεσταία όλη την ημέρα γιατί δεν της φοράω σαλιάρες.Έχω θέμα αισθητικής:-PΣτους δύο ξεκινάν οι εξερευνήσεις.Όλη μέρα τα χέρια στο στόμα.Η μάνα μου της τα τράβαγε μέχρι που της το απαγόρευσα.Είμαι λίγο μουρλή μ'αυτά.

 

Δηλαδη απο ποτε αρχισε να βγαινει το δοντι της?Μπορει να την ξεκινησε απο τωρα αλλα μεχρι να βγει κανονικα το δοντακι να κανει κανα μηνα?

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι δοντακι ναι γινετε τοσο νωρις να βγαλει δοντακια εμενα στους 2,5 μηνες εβγαλε 2 τωρα παλευει να βγαλει το 3ο αλλα μια βγαινει μια μπαινει ειναι 8 μηνων και τον ταλαιπωρει...αυτο παλι πως γινεται ενταξει να γινει μια φορα και να πριστουν τα ουλα μετα το καταλαβαινω αλλα και 2η φορα εχει τυχει σε καμια μανουλα??:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ετσι εχει αρχισει να βγαζει λιγα σαλια που κ που και απο το μεσημερι και μετα συνεχεια το χερι μεσα και να δαγκωνει το μπιμπερο,η γκρινια δεν συζητιεται!Και κατι αλλο στα ουλα τωρα δεν βλεπω κατι ακομα μετα γινονται κοκκινα και πριζονται δηλαδη πως να το συγουρευτω οτι ειναι δοντακι???

SPORIDIO μηπως επειδη αυτο το ζοριζει οπως λες να βγει και γι'αυτο πριστηκαν παλι...?

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

κ εμεις ετσι ειμαστε απο 2 μηνων κ ωρες ωρες τα τριβει με νευρο. κ εγω αναρωτιεμαι αν θα καταλαβω οτι πρηστηκαν τα ουλα. απο χθες βεβαια κατι σαν να βλεπω αλλα δεν ειναι μπροστα που ξερω οτι βγαινουν τα πρωτα αλλα στο πλαι. γινεται να βγουν πρωτα τα πλαινα?

FU2np2.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο ποτε αρχισε να βγαινει το δοντι της?Μπορει να την ξεκινησε απο τωρα αλλα μεχρι να βγει κανονικα το δοντακι να κανει κανα μηνα?

Να σου πω την αλήθεια δεν είχα καταλάβει πως βγάζει δόντια μέχρι που το είδα άσπρο -άσπρο.Απ'ότι ξέρω όλα τα παιδάκια εκεί γύρω στους δύο μήνες αρχίζουν και βάζουν τα χέρια στο στόμα συνέχεια.Η δικιά μου έβαζε όλη την χούφτα.Τώρα το χει περιορίσει.Βάζει στο στόμα πανιά,παιχνίδια,τον ώμο μου,τα χέρια μου,την ουρά της γάτας μας(αλήθεια:shock::shock:).Απλά σου λέω πως είναι πιθανό να είναι και δόντι.

NVVvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν είχα καταλάβει πως βγάζει δόντια μέχρι που το είδα άσπρο -άσπρο.Απ'ότι ξέρω όλα τα παιδάκια εκεί γύρω στους δύο μήνες αρχίζουν και βάζουν τα χέρια στο στόμα συνέχεια.Η δικιά μου έβαζε όλη την χούφτα.Τώρα το χει περιορίσει.Βάζει στο στόμα πανιά,παιχνίδια,τον ώμο μου,τα χέρια μου,την ουρά της γάτας μας(αλήθεια:shock::shock:).Απλά σου λέω πως είναι πιθανό να είναι και δόντι.

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:!!!!!!!!!!!!

Ελπιζω να ειναι ησυχη η γατα σας τουλαχιστον!Οχι τιποτα απλα μην την γρατσουνησει,γιατι και εγω μωρο επαιζα με μια της τραβουσα την ουρα και παραλιγο να μου βγαλει το ματι:shock:Ακομα εχω ενα μικρο σημαδακι κατω απο το ματι μου.....

Παντως και εγω ειμαι σχεδον σιγουρη πως ειναι δοντακι πλεον.Τωρα περιμενουμε να βγει....:D

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...