Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS!!! Κοριτσια γρηγορα τις εμπειριες σας!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου!

Κοντευω να σκασω! Η μικρη μου (την Κυριακη γινεται 10 μηνων), παρουσιασε τις 3 τελευταιες μερες πυρετο (χωρις κανενα αλλο συμπτωμα, ουτε βηχα, καταρροη κτλπ.)

Εχθες εφερα τον παιδιατρο μας στο σπιτι και μου ειπε πως ειναι ιωση, θα κανει τον κυκλο της και θα περασει, αλλα επειδη δεν βρισκει κατι (ουτε ερεθισμενα αυτια ή λαιμο, ουτε ακροαστικα, ουτε διογκωμενους αδενες) να κανω καλου κακου μια εξεταση ουρων (με σακουλακι), γενικη και καλλιεργεια για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.

Ετσι κι εγινε... Παω σημερα να παρω τα αποτελεσματα και ενω η γενικη βγηκα καθαρη, η καλλιεργεια βγηκε ακαταλληλη και πρεπει να γινει επαναληψη με νεο δειγμα... Το παιδι ειναι απυρετο απο σημερα το πρωι στις 09:00 που της εδωσα αντιπυρετικο. Αντιβιωση δεν εχει παρει καθολου, ΜΟΝΟ αντιπυρετικα.

Επικοινωνησα με τον παιδιατρο και μου ειπε πως αν μεινει ενα 24ωρο απυρετη, δεν χρειαζεται να επαναλαβουμε την καλλιεργεια.

Ηθελα να ρωτησω το εξης: Αν υπηρχε πιθανοτητα να εχει ουρολοιμωξη, η γενικη θα εβγαινε καθαρη? Και τελος, αν μεινει απυρετη για ενα 24ωρο σημαινει πως δεν εχει ουρολοιμωξη?

Σας παρακαλω κοριτσια μου βοηθηστε με γιατι κοντευω να σκασω...:cry::cry::cry:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω κοριτσια που απαντησατε! Δυστυχως ξαναανεβασε και μαζεψα εγω αυτη τη φορα με το σακουλακι τα ουρα. Πριν λιγο τα παρεδωσα.

Ο Θεος βοηθος! Και παλι σας ευχαριστω παντως!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποσο πυρετο ειχε και ποσο ανεβασε ? πολλες φορες και σε ιωσεις ο πυρετος δεν υποχωρει αμεσως αλλα υποτροπιαζει μεχρι να υποχωρησει πληρως. Παντως και ουρολοιμωξη να ειναι δεν χρειαζεται να αγωνεσαι καθολου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποσο πυρετο ειχε και ποσο ανεβασε ? πολλες φορες και σε ιωσεις ο πυρετος δεν υποχωρει αμεσως αλλα υποτροπιαζει μεχρι να υποχωρησει πληρως. Παντως και ουρολοιμωξη να ειναι δεν χρειαζεται να αγωνεσαι καθολου.

Κοιτα, η ολη ιστορια ξεκινησε την Κυριακη. Ξεκινησαμε με 37.7 και εχθες Δευτερα το περισσοτερο που εκανε ηταν 38.5 Σημερα ενω ξεκινησαμε με 37.7 της εδωσα αντιπυρετικο, και απο τις 09:00 δεν ειχε ξανακανει, αλλα το απογευμα εκανε 37.5 και τωρα που την εβαλα για υπνο ειχε 37.8

Μακαρι να ειναι αυτο που λες και να ειναι μια απλη ιωση! Και παλι σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και για το χρονο σου να μου απαντησεις!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

μηπωσ ειναι απο τα διντακια της?το ιδιο ειχα παθει και εγω και μετα απο 2 μερεσ πεταξε 2 δοντακια μαζι

Λες? Δεν ξερω.. Μεχρι στιγμης εχουμε 4 δοντια (2 πανω και 2 κατω) αλλα δεν με αφηνει να κοιταξω στο στομα της.. Μεχρι και για το αντιπυρετικο το ανοιγει με το ζορι..

Δεν νομιζω παντως να ειναι απο αυτο.. Εσενα οπως λες κι εσυ μετα απο 2 μερες σταματησε ο πυρετος.. Εμενα ειναι η 3η μερα σημερα και παλι εκανε (Οχι οπως εχθες, αλλα εκανε)

Οπως και να 'χει ευχαριστω για την απαντηση!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικούλια Φαίη μου. Δε νομίζω να είναι ουρολοίμωξη (το λέω γιατί έχω περάσει δυο τρεις βαρβάτες). Κατ' αρχήν αν είχε ουρολοίμωξη θα πονούσε και θα έκλαιγε. Δεύτερον ο πυρετός στην ουρολοίμωξη δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει ιδιαίτερα αν δεν πάρεις αντιβίωση. Αν πάντως έχεις τέτοια υποψία, δίνε της παραπάνω νερό και υγρά (χαμομήλι π.χ.) μέχρι να δεις τι έβγαλε η καλλιέργεια. Καλά αποτελεσματα, τίποτα να μην έχει!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Περαστικούλια Φαίη μου. Δε νομίζω να είναι ουρολοίμωξη (το λέω γιατί έχω περάσει δυο τρεις βαρβάτες). Κατ' αρχήν αν είχε ουρολοίμωξη θα πονούσε και θα έκλαιγε. Δεύτερον ο πυρετός στην ουρολοίμωξη δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει ιδιαίτερα αν δεν πάρεις αντιβίωση. Αν πάντως έχεις τέτοια υποψία, δίνε της παραπάνω νερό και υγρά (χαμομήλι π.χ.) μέχρι να δεις τι έβγαλε η καλλιέργεια. Καλά αποτελεσματα, τίποτα να μην έχει!

Σε ευχαριστω πολυ!

Οχι πονο δεν δειχνει να εχει, ουτε κλαιει. Να σε ρωτησω κατι? Επειδη ειπες πως εισαι γνωστης των ουρολοιμωξεων.. Οταν ειχε το δικο σου παιδακι ηθελε να πινει παραπανω υγρα? Π.χ. η δικια μου δεν πολυεπινε νερο και τις τρεις τελευταιες μερες, πινει και με το παραπανω. Δεν ξερω αν το κανει ομως λογω πυρετου ή αν μου "δειχνει" κατι αλλο με αυτον τον τροπο..

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά!Κι εμείς περάσαμε παρόμοια εμπειρία όταν η μικρή μου ήταν 7 μηνών !Να φανταστείς οτι είχε πυρετό για 3 μέρες και μια ή δυο ακόμη δέκατα!Εϊχα τρελαθεί γιατι άλλοι μου λέγανε ουρολοίμοξη άλλοι ωτίτιδα και δεν ξέραμε τί έχει!

Κοντεψα να τρελαθώ,τελικά προσπάθησα 3 φορές να πάρω ουρα(χώρια οι αποτυχημένες προσπάθειες )και βγήκανε άκυρες

Επίσης κάναμε και εξετάσεις αίματος οι οποίες έδειξαν φλεγμονή ,εσείς κάνατε εξετάσεις αίματος ?ΕΜείς πάντος ψάχναμε ψάχναμε και τίποτα δεν βρίσκαμε ,πάντως παρατήρησε πολυ καλά την θερμοκρασία της ,μην αγχώνεσαι δεν θα είναι τίποτα σοβαρο!

Μια συμβουλή για να πάρεις τα ούρα σωστά ,δώστης να πιεί πολλά υγρά.πλύνε την περιοχή και μετά φόρα γάντια,τοποθέτησε το σακουλάκι και περίμενε όχι πάνω απο κάποια λεπτά νομίζω 30 λεπτά γιατι μετα θέλει αλλαγη και υπομονηηηη

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Φαίη μου... δεν έχω παιδάκι, από δική μου εμπειρία μιλάω! Το νερό το συστήνουν στην ουρολοίμωξη για να φεύγει το μικρόβιο με τα ούρα και να μην ανεβαίνει προς τα νεφρά. Μην πανικοβληθείς εσύ τώρα, δεν έχει η μικρή σου ουρολοίμωξη κατά πάσα πιθανότητα (θα έκλαιγε και θα είχε πόνο στην ούρηση) και μάλλον διψούσε από τον πυρετό αλλά, αν εσύ έχεις την υποψία, δίνε της λίγο παραπάνω νεράκι για να ουρεί συχνότερα.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

ΦΑΙΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΕΙΧΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΕΦΤΕ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ .ΟΤΑΝ Η ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΕΠΕΣΕ Ο ΠΥΡΕΤΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΥΡΕΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ.

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΙΩΣΟΥΛΑ.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Renata μου ευχαριστω πολυ! Την εκανα τη συλλογη των ουρων, την επλυνα πολυ καλα απο κατω ενω φορουσα ηδη γαντια, τη σκουπισα με σιδερωμενη πετσετα, της εριξα φυσιολογικο ορο και τη σκουπισα ταμποναριστα με αποστειρωμενη γαζα. Ολα αυτα φορωντας γαντια παντα! Μετα κολλησα το σακουλακι και της εδωσα να πιει νερο. Εκανε κατευθειαν αλλα τα μισα χυθηκαν μεσα και τα αλλα μισα εξω (την ειχα ορθια, δεν ακουμπουσε καπου κι οπως καταλαβαινεις αυτα που δεν επεσαν μεσα στο σακουλακι, χυθηκαν κατω στο πατωμα). Μετα, παλι φορωντας γαντια εβγαλα το σακουλακι και το τοποθετησα μεσα σε ουροσυλλεκτη. Την εντυσα και τα πηγα κατευθειαν στη Βιοιατρικη.. Ελπιζω να μην εχω κανει καμμια κουταμαρα..

Skybeam οχι, δεν μου εχει δειξει κατι τετοιο. Ειμαι ολη μερα απο πανω της και θα ειχα παρατηρησει αν πονουσε ή εστω δυσανασχετουσε.. Δεν το κανει!

Σοφια Τσα απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι! Μακαρι αυριο να κανει μονο δεκατα! Ευχαριστω πολυ για την απαντηση..

Ευχομαι τα παιδακια ολων μας να σταματησουν να ταλαιπωρουνται και απο τις ιωσεις και απο τις ουρολοιμωξεις και γενικοτερα απο ο,τιδηποτε μπορει να εισβαλλει στον οργανισμο τους!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι η μικρούλα σου σήμερα; Κι εγώ δε νομίζω να είναι ουρολοίμωξη. Ξέχωρα που δε θα κατέβαινε ο πυρετός παρά μόνο με αντιβίωση, θα σου ανέβαζε και υψηλό πυρετό. Το 37 και κάτι που ανεβάζει η μικρούλα για τους περισσότερους παιδιάτρους δε θεωρείται ικανός ούτε καν για αντιπυρετικό να δώσεις στο μωρό. Μήπως, οπως λένε και τα κορίτσια, είναι τα δοντάκια της; Ή κάποιο ελαφρύ κρυωματάκι;

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ταρσου μου ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον οπως θελω να ευχαριστησω και ολες τις κοπελες που μου εγραψαν και με εμψυχωσαν!

Οντως εχεις δικιο.. Πανω απο 38.5 δεν μου εκανε, παρα μονο δυο φορες που της εδωσα αντιπυρετικο κι επεσε.. Σημερα δοξα το Θεο δεν εχει κανει πανω απο 37.8 Πριν τη βαλω για υπνο ειχε 37.8 Της εδωσα αντιπυρετικο και μετα απο 3.5 ωρες που πηγα ηταν δροσερη. Τη θερμομετρησα και δεν ειχε.

Αναμενω να δω πως θα κυλησει η αυριανη.. Ελπιζω κι ευχομαι να μην ξαναανεβασει θερμοκρασια!

Και παλι ευχαριστω!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΦΑΙΗ, περαστικούλια!

Μην ανησυχείς , καμιά ιωσούλα θα περνάει η μικρή όπως τα περισσότερα παιδάκια αυτή την εποχή. Απο ότι ξέρω στην ουρολοίμωξη ο πυρετός δεν πέφτει εύκολα, είναι επίμονος.Υπομονη θα κάνει τον κύκλο της και θα περάσει. Πάντως τα δόντια ποτέ δεν φέρνουν τόσο πυρετό, μόνο δέκατα κάνουν! τρείς παιδιάτρους έχω ρωτήσει γι αυτό το θέμα, πρίν γεννήσω κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, η ολη ιστορια ξεκινησε την Κυριακη. Ξεκινησαμε με 37.7 και εχθες Δευτερα το περισσοτερο που εκανε ηταν 38.5 Σημερα ενω ξεκινησαμε με 37.7 της εδωσα αντιπυρετικο, και απο τις 09:00 δεν ειχε ξανακανει, αλλα το απογευμα εκανε 37.5 και τωρα που την εβαλα για υπνο ειχε 37.8

Μακαρι να ειναι αυτο που λες και να ειναι μια απλη ιωση! Και παλι σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και για το χρονο σου να μου απαντησεις!

 

Απο οτι καταλαβα ο πυρετος δεν ειχε υποχωρησει καν,δηλ.οταν υποχωρει με αντιπυρετικο δεν σημαινει οτι η ιωση ειναι σε υφεση .Πολυ νωρις αγχωθηκες ,παντα περιμενουμε τουλαχιστον 3 μερες μεχρι να αρχισει να υποχωρει σιγα σιγα.Εφοσον το μωρο αισθανεται καλα με πυρετο μεχρι και 38 δεν πρεπει να δινεις αντιπυρετικο διοτι ο ιδιος ο πυρετος αυτος καταπολεμα την ιωση.Απο τα δοντια ειναι λιγο χλωμο να κανει τοσο πυρετο.Μια ουρολοιμωξη συνηθως εχει ευρηματα στην γενικη ουρων.ΑΥΤΑ ΠΡΟς ΤΟΠΑΡΟΝ .

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω παααααρα πολυ ολες! Ειλικρινα ευχαριστω για το χρονο που σπαταλησατε να μου απαντησετε, για 'μενα τα λογια σας ειναι μεγαλη παρηγορια. Σημερα ξυπνησε με 37.5, ειναι ευδιαθετη και εφαγε κανονικα. Δεν ξερω αν θα ανεβασει στην πορεια πυρετο, ελπιζω να μην το κανει...

G.Stone οντως κι εγω δεν νομιζω να εκανε πυρετο απο τα δοντακια της. Σημερα βεβαια καταφερα να της ανοιξω το στομα και ειδα πως ετοιμαζεται να σκασει το δοντι διπλα απο το πανω δεξια, εχει κανει μυτουλα. Δεν πιστευω πως ειναι απο αυτο παντως, οπως λες κι εσυ γιατι εκανε τη Δευτερα 38.5 οποτε ειναι θεωρειται πολυς ο πυρετος για δοντι..

Valeri (και για οσες δεν ξερουν το ιστορικο μας) το αντιπυρετικο το δινω απο 37.5 και πανω καθαρα και μονο λογω φοβου να μην κανει παραπανω. Φοβαμαι κι εχω γινει υστερικη γιατι η μπουμπου ειχε 2 απανωτα κρουσματα μηνιγγιτιδας οταν ηταν 2 μηνων, με νοσηλειες και στα 2 Παιδων, οποτε οπως καταλαβαινεις ο πυρετος για 'μενα ειναι ο,τι χειροτερο κι ετσι δινω αντιπυρετικο.. Ισως κανω λαθος, δεν προσπαθω να σε ακυρωσω ισα - ισα που ξερω πως εχεις δικιο, απλα φοβαμαι πολυ και γι' αυτο το κανω. Ισως οντως να βιαστηκα που δεν περιμενα 3 24ωρα για να δω πως θα παει! Τελος, η γενικη ουρων βγηκε καθαρη, δεν εδειξε ευρηματα, οποτε εχω μια ελπιδα να βγει καλη και η καλλιεργεια,ε?

Eleni_k ευχαριστω για τις πληροφοριες.. Οχι, δεν μυριζουν τα τσισακια της ουτε ειναι χρωματισμενα (ουτε καν κιτρινα, ειναι σχεδον διαφανα). Και παλι σε ευχαριστω.

Age το εχω κι αυτο στο πισω μερος του κεφαλιου μου, αλλα οταν την εξετασε ο γιατρος τη Δευτερα που τον εφερα σπιτι, τον ρωτησα (γιατι ειχα διαβασει το θεμα που μου παρεθεσες) και μου ειπε πως δεν εχει πρησμενους αδενες ενω συνηθως το αιφνιδιο εξανθημα προκαλει διογκωση των αδενων.. Εγω παντως το εχω στο μυαλο μου και αυτο για να μην παρω τα βουνα αν δω εξανθηματα επανω της!

Και παλι σας ευχαριστω ολες για τη βοηθεια και τη συμπαρασταση!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

μη το λετε για το πυρετο ....της κολλητης μου ο μικρος καθε φορα που βγαζει δοντι βαραει 39αρια και ειναι αποκλειστικα απο τα δοντια το εχουνε ψαξει το θεμα.....καθε φορα μηπως ειναι το ενα το αλλο και παντα καταληγανε μετα απο εξετασεις κλπ οτι ειναι απλα τα δοντια.....παντως μην αγχωνεσαι.....και προσπαθησε να μη της δινεις με δεκατα αντιπυρετικο ακομη και εαν αγχωνεσαι μην ανεβασει....και ας εχεις μια προϊστορια γιατι δε της κανει τιποτα σε δεκατα....ασε τον οργανισμο να παλεψει και λιγο μονος του...εμας κατω απο 38,5 δε μας αφηνει η παιδιατρος να δινουμε αντιπυρετικο.....και εγω παντα εχω το φοβο μην ανεβει (γιατι αν ανεβει βαραει και 40αρια η μεγαλη ) αλλα την ελεγχω συνεχεια....ευχομαι τα καλυτερα....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω yasemi μου! Να σου πω την αληθεια με τοσα που εχουμε περασει δεν το αποκλειω, τιποτα δεν αποκλειω πια! Ταλαιπωρια που τραβηξε και η φιλη σου... Αμαν πια με αυτους τους πυρετους.. Απλα μου φαινεται λιγακι περιεργο να οφειλεται στα δοντια γιατι τα 4 πρωτα που εβγαλε τα περασαμε με λιγη γκρινια, δεν σηκωσε πυρετο, κοιμοταν κανονικα, ετρωγε, απλα ειχε λιγακι εκνευρισμο.. Θα μου πεις το καθε δοντι ειναι διαφορετικο.. Τελος παντων!

Θα το εχω κι αυτο κατα νου! Σε ευχαριστω πολυ και παλι!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω η καλλιέργειά σας να βγει καθαρή και να μην έχει τίποτα το κοριτσάκι σου..δεν είμαι γιατρός αλλά επειδή περάσαμε ανάλογη κατάσταση πριν απο περίπου 1 μήνα, εχω να σου πω, πως αν είχε ουρολοίμωξη, στη γενική θα ήταν αυξημένα τα λευκά της..αν η γενική την είδε ο γιατρός σας και σου είπε πως είναι καλή, καλή θα βγει τοτε και η καλλιέργεια, μην αγχώνεσαι..ειναι πολύ πιθανό να είναι απο τα δοντάκια της ειδικά απο τη στιγμή που δεν εχει ανεβάσει πυρετό πανω απο 38.. περαστικά σας και καλά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Λες βρε παπι? Μακαρι!

Λοιπον (ξερω πως δεν ειστε γιατροι) απλα παραθετω τα αποτελεσματα της γενικης, ετσι για να τα δειτε κι εσεις:

Γενικη εξεταση ουρων

Φυσικα και χημικα χαρακτηριστικα

ΧΡΟΙΑ....: Κιτρινη ΛΕΥΚΩΜΑ...: αρνητικο ( - )

ΟΣΜΗ.....: Ιδιαζουσα ΣΑΚΧΑΡΟ....: αρνητικο ( - )

ΕΙΔ. ΒΑΡΟΣ: 1010 ΟΞΟΝΗ.......: αρνητικη ( -)

ΟΨΗ.........: διαυγης ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗ: αρνητικη ( - )

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ: αλκαλικη ΧΟΛΕΡΥΘΡΙΝΗ..: αρνητικη ( - )

ΟΥΡΟΧΟΛΙΓΟΝΟ: αρνητικο ( - )

ΝΙΤΡΙΚΑ...........: αρνητικα ( - )

Μικροσκοπικη εξεταση ιζηματος

ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ...: σπανια 2-3 α.ο.π.

ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦ: σπανιοτατα 0-1 α.ο.π.

ΕΠΙΘΗΛΙΑ.......:

ΒΛΕΝΝΗ..........:

ΑΜΟΡΦΑ ΑΛΑΤΑ:

ΜΙΚΡΟΟΡΓ/ΣΜΟΙ: σπανιοι

 

Καλλιεργεια:

Παρατηρηθηκαν 2-3 μικροβια σε μικρη αναπτυξη.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ: Το δειγμα κρινεται ακαταλληλο, συνισταται επανελεγχος με νεο δειγμα.

 

Εχθες εκανα εγω τη συλλογη στο σπιτι (του νεου δειγματος) οπως σας ειπα και στην αρχη του μηνυματος μου και σημερα αναμενω τα αποτελεσματα. Κανονικα βγαινουν αυριο, αλλα τους ειπα πως επειγει και μου ειπαν να κανω ενα τηλεφωνημα σημερα το απογευμα μην τυχον και την εχουν ετοιμη.

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...