Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υλικά βάφτισης - Πάτρα


vana

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους και όλες!!!

Αποφασίσαμε να βαπτίσουμε επιτέλους το μικρό μας μπόμπιρα...

Έχω που σερφάρω στο parents μέρες τώρα (ή μάλλον νύχτες...) και έχω καταλήξει στο τι θα φτιάξω!

Αυτά που θα χρειαστώ και δεν ξέρω πού να πάω εδώ στην Πάτρα να ψωνίσω, είναι:

- χρωματιστά κουτιά/τούλι/κορδέλες για μπομπονιέρες

- κουφέτα, καραμέλες

- γάζα ύφασμα

Αν καμιά Πατρινιά έχει ασχοληθεί και μπορεί να μου δώσει τα φώτα της για οικονομικές επιλογές... please do!!!

 

filakiabear.gif

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου! Και εγώ ψάχνω τα ίδια με σένα. Στην Πάτρα εγώ γνωρίζω 4 μαγαζιά το Αμπαλάζ (υπέροχο αλλά πανάκριβο) ενα στη Ρήγα Φεραίου (αθλιο και πανάκριβο) Ο Νικολές(συμπαθητικό χωρίς μεγάλη ποικιλία και το κέντρο συσκευασίας (οικονομικό αλλά χωρίς πολλές επιλογές) Εγώ μάλλον θα τα παραγγείλω από ιντερνετ. Πότε με το καλό λέτε για βάπτιση; Τι έχεις σκεφτεί;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την Ευη ,

 

Αμπαλάζ - Καραϊσκάκη 105 - Τηλ : 2610622510

 

Κολιοπούλου - Κορίνθου & Φιλοπ. - τηλ Q 2610222070

 

και φυσικά κουφέτα & όχι μόνο... σε όλα τα σχεδια , χρώματα , μεγέθη μόνο απο

 

http://www.skiadaresis.gr/gr/company/

 

καλές ετοιμασίες!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κολλιοπούλου λέω το μαγαζί γωνία Κορίνθου κ Φιλοποίμενος(απέναντι απο την Νομαρχία) , απίστευτη ποικιλία σε χαμηλές τιμές , εχει οτι γουσταρεις ...

 

απο εκεί πήρα το ηφασμα για τα μερεντάκια , τις κορδέλες και τα βαζάκια που εφτιαξα τα μερεντάκια τωρα τελευταία

540vw9.jpg

 

απο την Βιβιάν την Σκιαδαρέση πήρα όλα τα κουφέτα για την βαπτηση , κια διαφορα χαζαρωτα ... και τα κουφέτα του γάμου μου.

 

στην βάπτηση μάλιστα μου είχε δώσει (τις επέστρεψα) αυτές τις σπάτουλες τις αλουμινένιες που που γεμίζουν τα σακουλάκια με κουφέτα ... :?: ελπίζω να καταλαβες τι λέω (θα μπορέσω να βαλω φωτο το απογευμα , αν σε ενδιαφέρει).

είχα φτιάξει χωνάκια απο χαρτόνι , γεμισά κουβαδάκια τυπου jumbo πολύχρωμα με κουφέτα και ο καθένας σερβιριζόταν μόνος του ... :lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

α! κορίτσια τα χωνάκια τα εχω ακόμα , είναι γαλάζια (σκούρα) και έχουν το καθένα επάνω κολλημένο απο ενα κοχύλι ή αστερία , ακόμα εχω μπλέ κ γαλάζια διχτυα μακρόστενα κομμάτια που είχα βάλει πάνω σε κάθε ροτόντα τραπέζι , θα σας βάλω φωτό το απόγευμα , αν κάτι σας αρεσει κ ταιριάζει με το στυλ της βάπτισης ευχαριστως να σας τα χαρίσω. :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!

Δεν έχω κατέβει καθόλου κέντρο (μένω στο Κοτρώνι) και απ' ότι μαθαίνω από την κουμπάρα... θα αργήσω να κατέβω!!! :(

Έλεγα για μετά το Πάσχα τη βάφτιση, αλλά ο νονός μας δίνει πανελλαδικές και η μαμά του λέει να το αφήσουμε για μετά τις εξετάσεις, δηλαδή αρχές Ιουνίου.

Πάντως τα έχω ετοιμάσει σχεδόν όλα.

Τις προσκλήσεις θα τις τυπώσω, τα ευχαριστήρια επίσης, καθώς και το βιβλίο ευχών.

Μόνο οι μπομπο μου μένουν, θέλω να είναι ίδιες για όλους γιατί θα φτιάξω χωνάκια με καραμέλες για όλους στα τραπέζια (μέσα σε τσίγκινα κουβαδάκια από το jumbo). Τα ευχαριστήρια θα τα βάλω με μινι μανταλάκι πάνω στο χωνάκι.

Ή θα φτιάξω βαζάκι με γλυκό αυτό από το elxis το πολύχρωμο με κουταλάκι, ή κάτι άλλο όπως κούπα, φλιτζανάκι του καφέ... πρέπει να κοιτάξω.

Ελπίζω να κατέβω αυτή τη βδομάδα να ρίξω μια ματιά.

Θα σας ενημερώσω. :D

Και πάλι ευχαριστώ για την επικοινωνία! :D

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μας έφερε στη δουλειά μια συνάδελφος χωνάκια αντί μπομπονιέρας και άρεσε σε όλους. Είναι σαν αυτά που θα κάνω κι εγώ σε χρώμα λαχανί-τυρκουάζ. Είναι η μισή σελίδα ψαλιδισμένη με ψαλιδάκι κυματιστό και με μίνι μανταλάκι πιασμένο το ευχαριστήριο. Μας είπε ότι τα είχε στο τραπέζι σε κάθε πιάτο. Βάζω και φωτό:

 

hwnaki004bq8.jpg

w640.png

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

017rb4.jpg

 

οι πετσέτες στο τραπέζι για κάθε καλεσμένο σε σχήμα καραβιού

 

και η πιατέλα με τα κουφέτα Σκιαδαρέση σε μπλέ χρώμα στο τραπέζι των ευχών

 

014yg4.jpg

 

ένα βαζό σε κάθε ροτόντα απο το τζάμπο , με βαμένο γαλάζιο τριαντάφυλλο

 

923jt7.jpg

 

τα χωνάκια που λέγαμε

 

921ie5.jpg

 

η σπάτουλα με τα κουφετάκια

 

918kw6.jpg

 

και σε κάθε τραπέζι γυάλα με κεράκι και στο βυθό της , αστερίες και πετραδάκια

(κεράκι-αστερίες-πετρούλες απο Κολλιοπούλου)

 

938ro6.jpg

 

βάζω και την πρόσκληση (Μάστορας τηλ 2610272293 ) ... γιατι θυμήθηκα εκείνη την υπέροχη μέρα και χάρηκα :lol:

 

Ευη το χωνάκι της φίλης σου πραγματικά υπέροχο !!! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

α! για το χωνάκι λες ... οκ ! :lol::oops:

 

Βάνα το χωνάκι της φίλης σου είναι υπέροχο! :D δεν κοιμήθηκε ο μπόμπιρας .... το παλευει όμως , είναι ετοιμος μπανιαρισμένος ταϊσμένος , δεν δεν νυστάζει ... είναι μερα ακόμα λέει ...

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μπράβο! Όλα υπέροχα, παραμυθένια!!! :D

Ευχαριστώ για τις φωτό, πάντα δίνουν ιδέες! :wink:

 

Πού να κοιτάξω για ράνερ από γάζα + οικονομικά?

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάνα για γάζα στο Νικολέ (πατρέως), που είπε η Ευη και στην Κολλιοπούλου να δείς.

πάρε τηλ πρίν για τιμές , η ποιότητα λίγο -πολύ είναι η ίδια.

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι άλλο? (μου έχει ζαλίσει τα αυτάκια μου η μάνα μου!)

ξέρετε για κλόουν? πήρε το μάτι μου κάποτε εκεί που έχουν τα μπαλόνια κάτι καρτούλες. ξέρετε κάποιον? τιμές? αξίζει τον κόπο και κυρίως το χρήμα?

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ποια θα αναλάβει τη διακόσμηση για τη βάφτισή μας τον Αύγουστο :lol::lol::lol: !!! Αφροδιτάκι σε κλείνω απο τώρα!!! Απλά καταπληκτικά και υπέροχα όλα!!! Το άγγιγμα του Μίδα αυτό το κορίτσι πια!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ποια θα αναλάβει τη διακόσμηση για τη βάφτισή μας τον Αύγουστο :lol::lol::lol: !!! Αφροδιτάκι σε κλείνω απο τώρα!!! Απλά καταπληκτικά και υπέροχα όλα!!! Το άγγιγμα του Μίδα αυτό το κορίτσι πια!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol: το άγγιγμα του Μίδα ; :lol::lol::lol::lol:

 

Λοιπόν την κλείσαμε την βάπτιση για τον Αυγουστό! :D με έπεισες :lol:

 

Ευη μπουμπουνιέρες υπήρχαν κανονικά στα τραπέζια σε κάθε θέση, καδράκι με ναυτικό θέμα ή ένα παιδάκι ναυτάκι πήλινο ,με δεμένα επάνω τους διχτάκι με σμάλτις, σαν αυτό (απο το Αμπαλάζ)

957zw8.jpg

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορώ να βοηθήσω σε ιδέες που γίνονται εύκολα... μεταμεσονύχτιες ώρες όπως θα κάνω κι εγώ (στολισμός, προσκλήσεις, ευχαριστήρια, μπομπο...) πες μου! :)

aPiIp2.png AMd6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...