Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟ PREZOLON


Recommended Posts

Κορίτσια ο γιατρός μου σταμάτησε το prezolon γιατί έχει κορτιζόνη και θα είναι από εδώ και στο εξής επικίνδυνο. Φοβάμαι όμως γιατί υποτίθεται ότι αυτό κρατούσε ήσυχο το ανοσοποιητικό για να μην αντιδρά στα ξένα χρωμοσώματα που έχει το μωρό από τον άνδρα μου. Βέβαια τώρα έχουμε κάνει και τα εμβόλια αντιπατρικών αλλά παρόλα αυτά φοβάμαι λίγο η αλήθεια είναι. Καμμία κοπελιά που το σταμάτησε τον τρίτο μήνα και όλα πήγαν καλά να πάρω θάρρος;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου Μαρθα.....παιρνω κι εγω prezolon και χτες που πηγα για υπερηχο,ρωτησα τη γιατρο μου αν προκειται να το κοψω και μου ειπε αυστηρα οτι αυτο θα γινει στον 5ο μηνα!!!!

μην ανυσηχεις ομως αφου σου ειπε ο γιατρος σου κατι θα ξερει!!!!μη φοβασαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σασ! ειμαι καινουργια στη παρεα,ειμαι 7 εβδομαδων εγκυοσ κ ο γυναικολογοσ μ εδωσε prezolon των 5mg δεν μ ειπε ακριβωσ γιατι,μαλλον γιατι παρουσιασα εντονο κνησμο στα χερια κ στην κοιλια! γνωριζει καποια γοα πιο ακριβωσ λογο το δινουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Είμαι στην έβδομη βδομάδα κύησης και παίρνω για προληπτικους λόγους prezolon 5mg αλλά το ανακάτεμα και οι Αναγουλες έχουν γίνει αφορητες και μίλησα με τον γιατρό και θα τα κόψω έπαιρνα ένα κάθε βράδυ και μου είπε για τις επόμενες τρεις μέρες να πάρω από μισό και μετά τέλος καμία άλλη κοπέλα με ανάλογη εμπειρία ειλικρινά κορίτσια δεν αντέχω αυτή την ενόχληση δεν περιγράφεται

Link to comment
Share on other sites

To Prezolon και όλα τα άλλα σκευάσματα που περιέχουν κορτικοειδή (κοινά "κορτιζόνη") είναι πολύ ιδιαίτερα φάρμακα που δημιουργούν προβλήματα τόσο στην παρατεταμένη χορήγηση όσο και στην απότομη διακοπή.

 

Για το λόγο αυτό παρακαλώ να ακολουθείτε ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τις οδηγίες των συναδέλφων που σας παρακολουθούν και ξέρουν για ποιο λόγο σας το έδωσαν, για πόσο καιρό σκοπεύουν να σας το δώσουν και με ποιο τρόπο θα το διακόψουν.

 

Μη συζητάτε για τέτοια ζητήματα εδώ γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν είστε σε θέση να γνωρίζετε τις λεπτομέρειες της κάθε γυναίκας που απαντάει. Μόνο προβλήματα θα προκύψουν από μια τέτοια πρακτική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...