Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στα Χανιά


Recommended Posts

Δύσκολη επιλογή αυτή του γυναικολόγου. Ωστόσο για όλους θα ακούσεις καλά και κακά. Είναι τι θα τύχει στην κάθε γυναίκα. Εγώ από τον δικό μας δεν έχω κάποιο παράπονο αλλά επηρεάζομαι πολύ εύκολα από τρίτους. Και είμαι πολύ μπερδεμένη όπως καταλαβαίνεις. Για πήγαινε μια βόλτα και πες μου μετά εντυπώσεις.

 

Τελικά πήγα στον Σταθουδάκη, γεννησα τον νοεμβριο κ εμεινα απολυτα ικανοποιημενη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα εγώ είχα την Αγγελική Ζολινδάκη,φοβερή γιατρός μα πάνω από όλα άνθρωπος..στην κλινική Γαβριλάκη γέννησα ,πάρα πολύ καλή...

 

φανταζομαι οτι γενησες με καισαρικη ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα ...... Τι άποψη εχετε για τον κύριο στρατουδακη;;;(στο γενικό νοσοκομείο Χανίων)

Σκέφτομαι πολυ σοβαρά να φύγω απο του δασκαλακη και να με παρακολουθεί αυτος απο εδω και πέρα .... Και ας ειμαι και στον έβδομο μηνα της εγκυμοσύνης μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σε ολα τα κοριτσια κ με το καλο τα μωρακια σας!Παρακολουθω καιρο το φορουμ κ εχω λυσει πολλες αποριες!!τωρα ηρθε κ μενα η σειρα μου που περιμενω το μωρακι μου αν και ειμαι πολυνωρις,μολις στην 5η εβδομαδα!!;):P Θελω να γεννησω στο νοσοκομειο και για γιατρο θα εχω τον Δασκαλακη!!Ηθελα τις γνωμες σας γιαυτον..ειναι καλος?Εχει καποια κοπελα εμπειρια μαζι του?Σας ευχαριστωωω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα ...... Τι άποψη εχετε για τον κύριο στρατουδακη;;;(στο γενικό νοσοκομείο Χανίων)

Σκέφτομαι πολυ σοβαρά να φύγω απο του δασκαλακη και να με παρακολουθεί αυτος απο εδω και πέρα .... Και ας ειμαι και στον έβδομο μηνα της εγκυμοσύνης μου

Καλημέρα σε όλες και όλους! Μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου αν και παρακολουθώ το Blog εδώ και αρκετό καιρό-μου έχει λύσει πολλές απορίες τόσο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου όσο και τους 16 μήνες που έχω την κορούλα μου αγκαλιά:D

Πήρα την πρωτοβουλία γιατί είδα ότι η συγκεκριμένη συζήτηση έχει μείνει λίγο πίσω και αποφάσισα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου.

Λοιπόν... για τους περισσότερους γιατρούς - ιδιαίτερα τους πιο παλιούς και έμπειρους- θα ακούσεις κάθε πιθανή γνώμη. Άλλωστε, κανένας γιατρός δεν είναι Θεός και άσχημα περιστατικά θα συμβούν σίγουρα - το θέμα είναι να μην ακούσεις για σωρευμένες κακές (βλ. αμέλεια του γιατρού) εμπειρίες που θα αφορούν σε συγκεκριμένο γιατρό και από αρκετά διαφορετικά άτομα. Από εκεί και πέρα είναι και τι σου 'βγάζει' ο κάθε γιατρός γιατί δεν έχουμε όλες τον ίδιο χαρακτήρα.

Εγώ προσωπικά παρακολουθήθηκα από τον κο Στρατουδάκη στο νοσοκομείο, για τον οποίο έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Είχα πάρει αρκετές καλές συστάσεις προτού πάω σε αυτόν και ήθελα οπωσδήποτε να γεννήσω στο νοσοκομείο γιατί, όπως προανέφερε μία κοπέλα, εάν κάτι πάει στραβά, εκεί θα σε τρέξουν. Άρα...από την αρχή εκεί μιας και η μαιευτική κλινική είναι πολύ δυνατή λόγω των μαιών και των περισσότερων γιατρών.

Η εγκυμοσύνη μου ήταν σε γενικές γραμμές πολύ ομαλή, αλλά οποιαδήποτε στιγμή είχα κάποιο θέμα ο κος Στρατουδάκης δεν άφηνε τίποτα στην τύχη. Σίγουρα δεν είναι ο ιδιώτης γυναικολόγος που θα σε βάλει στο γραφείο του για κανένα μισάωρο και θα σε κουβεντιάσει διεξοδικά, αλλά ας είμαστε ρεαλίστριες...ο νοσοκομειακός γιατρός - ιδιαίτερο ο καλός- έχει να δει άπειρα περιστατικά μέσα στη μέρα και ο χρόνος του είναι εξαιρετικά περιορισμένος (μόνο σκεφτείτε σε τι συνθήκες δουλεύουν οι άνθρωποι αυτοί). Όπως και να έχει, στην αρχή ειδικά που είχα πολλές απορίες, όποτε τις εξέφραζα ήταν πάντοτε πρόθυμος να μου εξηγήσει. Άρα κορίτσια, μη ντρέπεστε και μη διστάζετε! Να ρωτάτε και θα λάβετε απαντήσεις:)

Εκτός από εξαιρετικός επιστήμονας οφείλω να πω ότι είναι και άνθρωπος με παιδεία και φυσική ευγένεια, κάτι που δεν το βρίσκεις καθόλου εύκολα πλέον. Αυτό που μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση από τις πρώτες επισκέψεις (πήγαινα πρωί τότε αλλά αργότερα συνέχισα με απογευματινά ραντεβού για να μην ταλαιπωρούμαι) είναι ότι ήταν εξαιρετικά ευγενικός σε όλες τις ασθενείς του είτε ήταν ελληνικής καταγωγής είτε όχι. Δεν έβλεπες να κάνει διαχωρισμούς οποιασδήποτε μορφής. Ε, ειδικά σε ένα δημόσιο νοσοκομείο με τον πανζουρλισμό που επικρατεί και τα νεύρα όλων αρκετά τεντωμένα, δεν είναι κάτι που το βλέπεις συχνά....σωστά; Μπορώ να πω ότι και το στοιχείο αυτό λειτούργησε ακόμη περισσότερο υπέρ του γιατί ο παράγοντας 'άνθρωπος' πρέπει κατά τη γνώμη μου να έρχεται χέρι με χέρι με τον παράγοντα 'επιστήμη'.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα κι απο μενα.Γεννησα τον Ιουλιου το αγορακι μου με τη κυρια Βομβολακη,Μια εγκυμοσυνη με αρκετα προβληματα.Παντα ηταν διπλα μου και μπορουσα να τη βρω ανα πασα ωρα και στιγμη οτι κ αν χρειαζομουν,Καταπληκτικη γιατρος και πανω απο ολα ανθρωπος,Για το Μαρινακη εγω προσωπικα δεν εχω να πω τα καλυτερα.Με ανελαβε σε προηγουμενη εγκυμοσυνη που τελικα παλινδρομησε και ηταν πολυ ψυχρος και απομακρος.Μονο ασχημα με εκανε να νιωσω.Για το Στρατουδακη στο νοσοκομειο εχω ακουσει τα καλυτερα και απο προσωπικη εμπειρια επειδη εκανα σε αυτον εναν υπερηχο καθως νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο στις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης, ηταν πολυ ευγενικος και επεξηγηματικος.Αν δεν πηγαινα στη Βομβολακη και γεννουσα στο νοσοκομειο αυτον θα επελεγα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σε όλες και όλους! Μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου αν και παρακολουθώ το Blog εδώ και αρκετό καιρό-μου έχει λύσει πολλές απορίες τόσο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου όσο και τους 16 μήνες που έχω την κορούλα μου αγκαλιά:D

Πήρα την πρωτοβουλία γιατί είδα ότι η συγκεκριμένη συζήτηση έχει μείνει λίγο πίσω και αποφάσισα να μοιραστώ κι εγώ την εμπειρία μου.

Λοιπόν... για τους περισσότερους γιατρούς - ιδιαίτερα τους πιο παλιούς και έμπειρους- θα ακούσεις κάθε πιθανή γνώμη. Άλλωστε, κανένας γιατρός δεν είναι Θεός και άσχημα περιστατικά θα συμβούν σίγουρα - το θέμα είναι να μην ακούσεις για σωρευμένες κακές (βλ. αμέλεια του γιατρού) εμπειρίες που θα αφορούν σε συγκεκριμένο γιατρό και από αρκετά διαφορετικά άτομα. Από εκεί και πέρα είναι και τι σου 'βγάζει' ο κάθε γιατρός γιατί δεν έχουμε όλες τον ίδιο χαρακτήρα.

Εγώ προσωπικά παρακολουθήθηκα από τον κο Στρατουδάκη στο νοσοκομείο, για τον οποίο έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Είχα πάρει αρκετές καλές συστάσεις προτού πάω σε αυτόν και ήθελα οπωσδήποτε να γεννήσω στο νοσοκομείο γιατί, όπως προανέφερε μία κοπέλα, εάν κάτι πάει στραβά, εκεί θα σε τρέξουν. Άρα...από την αρχή εκεί μιας και η μαιευτική κλινική είναι πολύ δυνατή λόγω των μαιών και των περισσότερων γιατρών.

Η εγκυμοσύνη μου ήταν σε γενικές γραμμές πολύ ομαλή, αλλά οποιαδήποτε στιγμή είχα κάποιο θέμα ο κος Στρατουδάκης δεν άφηνε τίποτα στην τύχη. Σίγουρα δεν είναι ο ιδιώτης γυναικολόγος που θα σε βάλει στο γραφείο του για κανένα μισάωρο και θα σε κουβεντιάσει διεξοδικά, αλλά ας είμαστε ρεαλίστριες...ο νοσοκομειακός γιατρός - ιδιαίτερο ο καλός- έχει να δει άπειρα περιστατικά μέσα στη μέρα και ο χρόνος του είναι εξαιρετικά περιορισμένος (μόνο σκεφτείτε σε τι συνθήκες δουλεύουν οι άνθρωποι αυτοί). Όπως και να έχει, στην αρχή ειδικά που είχα πολλές απορίες, όποτε τις εξέφραζα ήταν πάντοτε πρόθυμος να μου εξηγήσει. Άρα κορίτσια, μη ντρέπεστε και μη διστάζετε! Να ρωτάτε και θα λάβετε απαντήσεις:)

Εκτός από εξαιρετικός επιστήμονας οφείλω να πω ότι είναι και άνθρωπος με παιδεία και φυσική ευγένεια, κάτι που δεν το βρίσκεις καθόλου εύκολα πλέον. Αυτό που μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση από τις πρώτες επισκέψεις (πήγαινα πρωί τότε αλλά αργότερα συνέχισα με απογευματινά ραντεβού για να μην ταλαιπωρούμαι) είναι ότι ήταν εξαιρετικά ευγενικός σε όλες τις ασθενείς του είτε ήταν ελληνικής καταγωγής είτε όχι. Δεν έβλεπες να κάνει διαχωρισμούς οποιασδήποτε μορφής. Ε, ειδικά σε ένα δημόσιο νοσοκομείο με τον πανζουρλισμό που επικρατεί και τα νεύρα όλων αρκετά τεντωμένα, δεν είναι κάτι που το βλέπεις συχνά....σωστά; Μπορώ να πω ότι και το στοιχείο αυτό λειτούργησε ακόμη περισσότερο υπέρ του γιατί ο παράγοντας 'άνθρωπος' πρέπει κατά τη γνώμη μου να έρχεται χέρι με χέρι με τον παράγοντα 'επιστήμη'.

 

 

 

να σας κανω μια ερωτιση πωσ βρησκο αυτόν τον γαιτρο .... ? στο νοσοκομιο fysika ... giati ekei thelo na geniso alla den kserw ti kaneis pou pas pws kleinis ranteuou ti plironis kai tlp.... sas parakalo listemou kapoion tis apories ... pws kleino katarxas to proto ranteuou ston sukekrimeno giatro ..... pws litourgi to systima tou nosokomioy twra pia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!!!επειδη ειδα οτι μια κοπελα ρωταει για τον στρατουδακη θα ηθελα να της δωσω πληροφοριες γιατι εγω ειμαι στον 5 μηνα και με παρακολουθει αυτος!!!ο λογος που τον επελεξα για παρακολουθηση της εγκυμοσυνης ειναι καθαρα η ασφαλεια που σου προσφερει το νοσοκομειο και οτι σαν γιατρος ειχα ακουσει τα καλυτερα!!!το νοσοκομειο ανα πασα στιγμη αν συμβει κατι προσφερει ολες τις ειδικοτητες για την αντιμετωπιση σε αμεσο χρονο....για να ξεκινησεις με τον στρατουδακη μπορεις καθε τριτη και πεμπτη να πας στα πρωινα εξωτερικα ιατρεια να παρεις νουμερο απο μπροστα απο τα ραντεβου και να περιμενεις στη σειρα σου να σε δει απλα λογω φορτου εργασιας καλυτερα να πας πολυ πρωι 7-7:30 να παρεις μικρο νουμερο για να μην περιμενεις πολλες ωρες....αλλιως αν δεν θελεις να περιμενεις και να σε δει κατευθειαν ουτε 5 λεπτα δεν περιμενω καθε τριτη απογευμα κανει ιατρεια επι πληρωμης βεβαια και κλεινεις ραντεβου στα απογευματινα ιατρεια στο τηλ που το βρισκεις στο ιντερνετ απο τις 15:00 και μετα να παρεις και σε εξεταζει τοτε....σου δινει και το κινητο του και ανα πασα στιγμη αν συμβει κατι τον παιρνεις τηλ το οποιο παντα απανταει εκτος αν εχει χειρουργεια!!η διαφορα με τους ιδιωτες ειναι οτι δεν σε κραταει μια ωρα μεσα για εξεταση αλλα αυτα που πρεπει να δει τα βλεπει...και αν συμβει κατι και αυτος δεν εφημερευει και πρεπει να πας να σε δουν ολο και καποιος γυναικολογος εφημερευει και σε βλεπει ολο το 24ωρο και τον ενημερωνει ανα πασα στιγμη....ειναι πολυ ηρεμος και ευγενεστατος σαν ανθρωπος!!αν εχεις αλλες αποριες ευχαριστως να σου απαντησω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ Κ. ΠΕΠΕ.

 

ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ.

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΘΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ.

ΟΠΟΤΕ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!θα ηθελα να μου πουν κοριτσια που εχουν γεννησει στο νοσοκομειο Χανιων τις εμπειριες τους απο κει...επισης ηθελα να ρωτησω αν οι μαιες βοηθουν με το θεμα του θηλασμου γιατι ειναι πολυ σημαντικες οι πρωτες μερες μεχρι να εδραιωθει ο αποκλειστικος θηλασμος!!

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΞΕΤΑΣΗ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΟΥ <<ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ>> ΠΡΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΥΝΔΡΟΜΑ ΚΑΙ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΔΙΑΤΕΙΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΖΩΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΓΟΗΤΡΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΕΠΙΤΗΔΕΙΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ! ΗΜΟΥΝ ΕΓΓΥΟΣ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ!ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ Ο ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΑΚΟ DOPPLER ΣΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΕΤΡΕΨΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΕΚΤΕΝΕΣΤΕΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΕΩΡΗΣΕ ΣΚΟΠΙΜΟ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ, ΔΙΑΤΕΙΝΟΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΤΙ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΡΑΤΗΣΕ 5 ΩΡΕΣ, ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΥ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΩΡΑ, ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΗΤΑΝ ΕΙΡΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΧΛΕΥΑΣΤΙΚΟΣ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ!ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ 5 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ή ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΣΤΩ, ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ!ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ, ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΣΠΕΥΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ!ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕ Η ΔΙΑΝΟΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ, ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΟΚΟΡΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ, ΑΥΤΟΣ Ο ΝΑΡΚΙΣΣΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΘΟΤΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ, ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΕΙ!!!! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΠΑΝΙΟ ΠΛΑΣΜΑ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΕΙ, ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ, ΠΟΝΑΕΙ, ΠΕΦΤΕΙ ΘΥΜΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ ,ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΒΑΘΙΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ!ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΝΟΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΕΙΤΕ ΣΕ ΕΚΤΕΝΕΣΤΕΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ Ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ(ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΩΝ/ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΥ ΚΤΛ.) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ, ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ, ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ! ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΠΗΡΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!ΤΡΑΓΙΚΟ Ε....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ Κ. ΠΕΠΕ.

 

ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ.

ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΘΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ.

ΟΠΟΤΕ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΛΟΥΚΙΑ, ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΛΟΥΚΙΑ, ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΗ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑ!

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΧΟΝΤΡΑ ΛΑΘΗ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΨΙΛΟΛΑΘΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΖΩΕΣ,ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΩΝ ΠΟΥ ΣΟΚΑΡΟΝΤΑΙ, ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΤΟΥ ΠΟΡΙΣΜΑ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Ε?ΣΑΣ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΤΕ ΛΟΥΚΙΑ?ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΙΝΗΘΕΙ ΝΟΜΙΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ?ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...
ΕΠΙΣΗΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΤΟΥ ΠΟΡΙΣΜΑ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ Ε?ΣΑΣ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΤΕ ΛΟΥΚΙΑ?ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΙΝΗΘΕΙ ΝΟΜΙΚΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ?ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!

 

Και εγω κοριτσια εχω τις χειροτερες εντυπωσεις για αυτον. Εμενα θυμηθηκε στο τελος της εγκυμοσυνης να με αγχωσει για το αποτελεσμα της αυχενικης κ να τρεχω για αμνιοπαρακεντηση στο τελος εχοντας υποστει τεραστιο σοκ!!!Απαραδεκτος!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα θα ήθελα και εγώ να ρώτησω για την καλλιονατου μαριανθη . είναι στο νοσοκομείο Χανια γυναικολόγος και αν είναι καλη γιατρός?

 

Καλησπερα! Απο φιλες μου ξερω οτι ειναι μια χαρα γιατρος.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Εγώ πάντως τη Βομβολάκη δε θέλω να τη βλέπω!!!!!!Εξαιτίας της πέρυσι τέτοια εποχή παραλίγο να κάνω προληπτική αφαίρεση μήτρας!!!!Πέρασα ένα καλοκαίρι μέσα στο άγχος και στις εξετάσεις μονο και μονο επειδή εκείνη δε μπορεί να αξιολογήσει τη κάθε περίπτωση ξεχωριστά και τις βάζει ολες σε ενα τσουβαλι για να ειναι σιγουρη οτι δε θα βρει μπελα. Το ιδιο μου ειχε ξανακανει σε μια ψηλαφιση στηθους και ετρεχα για μαστογραφια καθε τρεις μηνες για ενα λυπωμα που το εχω 20 χρονια και με ειχε κατααγχωσει. Για τη Μπολιωτη επισης που αναλαμβανει τις βιοψιες ενα θα πω !!!!!!Δε θέλω να το σκέφτομαι πλέον γιατί όχι μόνο αφαίρεση δεν έκανα αλλά η μήτρα μου είναι πλέον μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ πάντως τη Βομβολάκη δε θέλω να τη βλέπω!!!!!!Εξαιτίας της πέρυσι τέτοια εποχή παραλίγο να κάνω προληπτική αφαίρεση μήτρας!!!!Πέρασα ένα καλοκαίρι μέσα στο άγχος και στις εξετάσεις μονο και μονο επειδή εκείνη δε μπορεί να αξιολογήσει τη κάθε περίπτωση ξεχωριστά και τις βάζει ολες σε ενα τσουβαλι για να ειναι σιγουρη οτι δε θα βρει μπελα. Το ιδιο μου ειχε ξανακανει σε μια ψηλαφιση στηθους και ετρεχα για μαστογραφια καθε τρεις μηνες για ενα λυπωμα που το εχω 20 χρονια και με ειχε κατααγχωσει. Για τη Μπολιωτη επισης που αναλαμβανει τις βιοψιες ενα θα πω μακρια!!!!!!!!!Δε θέλω να το σκέφτομαι πλέον γιατί όχι μόνο αφαίρεση δεν έκανα αλλά η μήτρα μου είναι πλέον μια χαρά!

 

Καλησπερα!!! Κατ αρχην ευτυχως που σωθηκε η μητρα σου.

Η αληθεια ειναι οτι για την βομβολακη ακουω 1η φορα αρνητικα σχολια. Προσωπικα δεν την γνωριζω απλα σπο φιλες μονο.

Τελικα σε ποιον γιατρο απευθυνθηκες;

Ουτε την μπολιωτη γνωριζω.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπερα!!! Κατ αρχην ευτυχως που σωθηκε η μητρα σου.

Η αληθεια ειναι οτι για την βομβολακη ακουω 1η φορα αρνητικα σχολια. Προσωπικα δεν την γνωριζω απλα σπο φιλες μονο.

Τελικα σε ποιον γιατρο απευθυνθηκες;

Ουτε την μπολιωτη γνωριζω.

 

Νικη-Αντωνια κι εγω δεν εχω μεινει ευχαριστημενη απο την Βομβολακη..Θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω οτι οντως δεν μπορει να αξιολογησει την καθε κατασταση ξεχωριστα και τις βαζει ολες μαζι σε ενα τσουβαλι για να μην βρει μπελα! με ειχε στειλει πριν 6 μηνες για ενα σωρο εξετασεις...Επισης, μου ειπε κιολας οτι εχω θυροειδη και με εστειλε και σε ενδοκρινολογο και τελικα αποδειχτηκε οτι δεν ειχα τιποτα..Σου γραφει ενα σωρο φαρμακα μονο και μονο για να ειναι καλυμμενη και σε αγχωνει διχως λογο ..ασε που σε στελνει σε ενα σωρο ασχετους γιατρους..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...