Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια, σας ευχαριστώ και τις δυο!

Προσπαθούμε για παιδί περίπου ένα χρόνο και έχω αρχίσει να αγχώνομαι.

Οταν πήγα στο γυναικολόγο μου (παρεμπιπτόντως είναι μεγάλος σε ηλικία) γιατί άρχισα να έχω διαταραχές στον κύκλο μου, μου απάντησε "Και τι να κάνω εγώ;"

Και φρίκαρα. Στην πορεία ανακάλυψα θέματα με το θυρεοειδή μου και τώρα χρειάζομαι καινούριο γυναικολόγο να με καθοδηγήσει.

Να υποθέσω ότι είστε ευχαριστημένες με το Γκογκα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 11 months later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σου την δική μου εμπειρία όπου πήγαν όλα καλά και είχα την δυνατότητα να ζήσω το μεγαλύτερο θαύμα της ζωής- τη γέννηση του δεύτερου γιού μου τον οποίο κρατάω στην αγκαλιά μου αυτή τη στιγμή.

Αυτή την εμπειρία την μοιράστηκα με τον κύριο Φωτόπουλο Σταύρο (γιατρός στο ΡΕΑ) ο οποίος ανήκει στην εξαίρετη ομάδα του κυρίου Θ. Μουστακαρία.

Υπομονετικός πολύ, αφού γέννησα την 40η εβδομάδα, υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού, πάντα με το χαμόγελο στα χείλη και με απόλυτη ηρεμία, συμμεριζόταν τις αγωνίες μου, καθώς είχα και προβλήματα θρομβοφιλίας.

Παρότι τον γνώρισα στην 34η εβδομάδα κύησης, καθώς ο πρώτος μου γιατρός ήταν ο αείμνηστος και πάνω απ' όλα "Άνθρωπος" κύριος Χασιάκος Δημήτριος, αμέσως κέρδισε την εμπιστοσύνη μου.

Ακολουθώντας τις επιστημονικές του συμβουλές και κρατώντας μου πάντοτε το χέρι, μου έδινε κουράγιο και δύναμη, με αποτέλεσμα να απολαύσω, πραγματικά, έναν ποιοτικό - φυσιολογικό τοκετό με επισκληρίδιο, (για την οποία και εγώ στην αρχή είχα μεγάλη επιφύλαξη, ομως όπως κατάλαβα μετά τον τοκετό ήταν πραγματικά σωτήρια και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας) οπου όλα πήγαν εξαιρετικά και είχα την δυνατότητα να γίνω για δεύτερη φορά μανούλα ζώντας το μεγαλύτερο θαύμα της ζωής μαζί με τον σύζυγό μου.

Επιπρόσθετα θα ήθελα να ευχαριστήσω και όλο το προσωπικό του ΡΕΑ που ήταν όλοι εξαίρετοι.

Επειδή καταλαβαίνω τις αγωνίες σου, ήθελα να σου γράψω αυτό το μήνυμα, και να ευχηθώ καλή επιτυχία σε εσένα και σύντομα να ακούσω τα ευχάριστα νέα.

 

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ο κύριος Φωτόπουλος συνεργάζεται και με το Αρεταίειο;

Και εγώ τον κύριο Χασιάκο είχα γυναικολόγο και με ξεγέννησε στο πρώτο μου παιδάκι. Και τώρα που θέλω να κάνω δέυτερο, δεν τολμώ, νιώθω σαν να μην υπάρχει αλλος γυναικολόγος αντάξιος του και νιώθω τεράστια ανασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ο κύριος Φωτόπουλος συνεργάζεται και με το Αρεταίειο;

Και εγώ τον κύριο Χασιάκο είχα γυναικολόγο και με ξεγέννησε στο πρώτο μου παιδάκι. Και τώρα που θέλω να κάνω δέυτερο, δεν τολμώ, νιώθω σαν να μην υπάρχει αλλος γυναικολόγος αντάξιος του και νιώθω τεράστια ανασφάλεια.

 

Καλησπέρα elemaxi, ο κύριος Φωτόπουλος δεν συνεργάζεται με το Αρεταίειο.

Καταλαβαίνω πολύ καλά το πως αισθάνεσαι γιατί και εγώ στην αρχή έτσι ακριβώς αισθάνθηκα, όμως ο Φωτόπουλος κέρδισε την εμπιστοσύνη μου και ένιωσα ασφάλεια και ηρεμία μαζί του.

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά.

Για οτιδήποτε άλλο μπορώ να φανώ χρήσιμη ρώτησέ με να σου πω ότι ξέρω.

Φιλιά πολλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΣΑΣ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΚΟ ΒΡΥΩΝΗ ΑΛΛΑ ΟΣΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Η ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΔΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΑ Κ ΕΓΩ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

epoptria καλησπερα δεν εχουμε τον ιδιο γιατρο και εγω ειμαι εγκυος στο δευτερο τωρα και γεννησα το πρωτο μου παιδακι φυσιολογικα

αυτο που εχω να σου πω ειναι απιστευτη εμπειρια και δεν συγκρινεται πιστεψε με ειναι μοναδικα και αξιζει οσο τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και είμαστε στην 21 εβδομάδα.

Ενδιαφέρομαι για κάποιον γιατρό στο Έλενα καθώς δεν θα συνεχίσω με τον δικό μου γιατί δυστυχώς είναι μόνο στο ιασω.

Διάβασα πολύ καλά σχόλια για τον κύριο Σουλο.θα μπορούσε κάποια να μου στείλει το τηλ του και κάποιες πληροφορίες; Πχ μέχρι ποια εβδομάδα αναλαμβάνει κλπ

Αν έχει κάποια να μου προτείνει κάποιον άλλο ευχαρίστως.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα πληροφορίες για τον κυριο παπαδη παναγιώτη στο έλενας. Θέλω να γεννησω σε δημόσιο αλλα εν ξερω κανέναν και μου είπαν οτι είναι καλος. Ξέρει κανείς εαν είναι του φυσιολογικού, εαν δεχετε τον σύζηγο στον τοκετό? Εαν επιτρεπει την επισκληρίδιο? Εάν κάνει υπέρηχους καθε μήνα όπως στα ιδιωτικά ιατρεία? Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα

Κ εγώ ήθελα να πάω στον παπαδη αλλά λόγω φορτου εργασίας δεν μπόρεσε να με αναλάβει. Μια φίλη μ γέννησε μαζί του φυσιολογικά κ μ το είχε προτείνει. Εγώ τελικά γεννησα με τον κολιοπουλο κ έμεινα πολυυυυυ ευχαριστημενη. Ακριβώς απέναντι από το δωμάτιό μ ήταν μια κοπέλα π είχε γεννήσει με τον παπαδη φυσιολογικά με πρόκληση. Ήταν η δεύτερη της γέννα. Μπήκε στις 8 κ 12 είχε γεννήσει. Στο Έλενα αφήνουν τον σύζυγο να μπει μέσα αρκεί να παρακολουθήσει τα μαθήματα τοκετού. Κάτι άλλο δεν θυμάμαι. ξέρω ότι δεν ζητάει χρήματα. Αυτά. Καλή εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Έλενα κάνουν υπερηχους κάθε μήνα κ προς το τέλος της κύησης κάθε δύο εβδομάδες. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου. Είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη οπότε δε χρειάστηκε κάτι παραπάνω. Κ επισκληριδιο κάνουν στο Έλενα. Τώρα συγκεκριμένα για τον παπαδη δεν μπορώ να απαντήσω. Δεν θυμάμαι τι μου είχε πει η κοπέλα π γεννησε μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Να πας. Μόνο καλά είχα διαβάσει για τον παπαδη. Το είχα ψάξει πολύ. Θα μείνεις πολύ ευχαριστημενη από το Έλενα. Κάποιες μαιες ήταν κάπως αλλά όλα τα άλλα άψογα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΣΤΟΣ Κ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΚΟΥΣΕΙ Κ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
On 3/9/2014 at 10:21 PM, Izaki said:

 

 

Όχι καλέ τί θέμα να έχω; Οι λόγοι που έγραψα δεν ήταν κάτι τρομερό (ενώ είχα συσπάσεις δεν είχα διαστολή για ώρες, όταν μου έσπασαν τα νερά είχαν μέσα μηκώνιο και το μωρό ήταν σε οπίσθια ινιακή προβολή). Τώρα μάλιστα περιμένω το δεύτερο μωρό μου και πάλι στον Μουζάλα πηγαίνω. Δεν ξέρω να σου πω πόσα παίρνει τώρα στον τοκετό γιατί δεν τον έχω ρωτήσει πάντως στις επισκέψεις ενώ το 2012 έπαιρνε 60ευρώ τώρα παίρνει 50. Καλά κάνεις και το ψάχνεις πάντως. Σου εύχομαι να βρεις τον γιατρό που σου ταιριάζει γιατί είναι πολύ σημαντικό.

 

On 1/25/2017 at 2:25 PM, inakiagapi said:

Να πας. Μόνο καλά είχα διαβάσει για τον παπαδη. Το είχα ψάξει πολύ. Θα μείνεις πολύ ευχαριστημενη από το Έλενα. Κάποιες μαιες ήταν κάπως αλλά όλα τα άλλα άψογα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ καινουρια είμαι...

νιοπαντρη και θελουμε να βάλουμε μπροστά για μωράκι. Ψάχνω όμως γυναικολόγο ο οποίος να είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού,να ξεγενναει σε ΡΕΑ ή γαία κ να μπορώ να τον εμπιστευτώ... να νιωθω άνετα μαζί του. Επίσης θεωρώ σημαντικό να έχει υπερυχο 3d κ γενικά καινουρια μηχανήματα Γτ κάποιοι έχουν τα πολύ παλιά που δε μπορείς καν να ξεχωρίσεις το μωρό...

μπορει κάποια να με βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 5/9/2018 at 3:40 ΜΜ, Tina2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ καινουρια είμαι...

νιοπαντρη και θελουμε να βάλουμε μπροστά για μωράκι. Ψάχνω όμως γυναικολόγο ο οποίος να είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού,να ξεγενναει σε ΡΕΑ ή γαία κ να μπορώ να τον εμπιστευτώ... να νιωθω άνετα μαζί του. Επίσης θεωρώ σημαντικό να έχει υπερυχο 3d κ γενικά καινουρια μηχανήματα Γτ κάποιοι έχουν τα πολύ παλιά που δε μπορείς καν να ξεχωρίσεις το μωρό...

μπορει κάποια να με βοηθησει;

Καλησπέρα!! Ενδιαφέρομαι κι εγώ για έναν γυναικολόγο που συνεργάζεται με το ΡΕΑ & να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού!

Μπορεί κάποια να μου προτείνει?
Ειμαι σε αναζήτησή εδώ και βδομαδες & πραγματικά έχω απελπιστεί!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Γεια σας,

 

Έχει κάποια από εσας εμπειρία με τον κύριο Κυριακο Μητσακο από το ΡΕΑ;

Ξέρετε εάν είναι καλός γιατρός;

 

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον γυναικολόγο που να νοιάζεται για τις ασθενείς του και μην τον νοιάζουν μόνο τα λεφτά;

 

Έχω ήδη 1 παιδί και θα ηθελα δεύτερο αλλά μου έτυχε μια αναποδιά και δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανεναν γυναικολόγο μέχρι στιγμής....

 

Ευχαριστω!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...