Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Για τον Γουλή τι πληροφορίες έχουμε? Έχω διαβάσει καλά λόγια γενικά.

Αλλά θα ήθελα να μάθω με ποιες κλινικές και νοσοκομεία συνεργάζεται, ποια είναι η αμοιβή του για επίσκεψη και πόσα παίρνει στον τοκετό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλους! Είμαι εντελώς καινούρια και λίγο άσχετη. Με συγχωρείτε αν ανεβάζω την ερώτησή μου σε λάθος σημείο του φόρουμ ή αν το θέμα έχει ήδη απαντηθεί. Έχετε να μου προτείνετε πολύ καλό/καλή γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη που να είναι συμβεβλημένος-η με τον ΕΟΠΥΥ; Τα βασικά μου κριτήρια είναι κυρίως α)να γνωρίζει πολύ καλά το αντικείμενό του και να ενημερώνεται συνεχώς (δηλ. να εμπνέει εμπιστοσύνη) και β)να σε κάνει να νιώθεις άνετα,να έχει υπομονή και να είναι πρόθυμος να εξηγήσει τα πάντα αναλυτικά και να λύσει απορίες χωρίς να σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα που ρωτάς. Δεν έχω κανένα παράπονο από το γιατρό μου, αλλά δεν έχει σύμβαση με τον ΕΟΠΥΥ και επειδή θέλω να αρχίσω τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, φοβάμαι μήπως κάτι στραβώσει στα οικονομικά μας και δεν μπορώ να αντεπεξέλθω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Θα ήθελα λοιπόν πριν μείνω έγκυος, να έχω υπόψιν μου και κάποιον του ΕΟΠΥΥ. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αν σε βολεύει δυτικά, στη Σταυρούπολη είναι ο Μπύρος στον ΕΟΠΥΥ. Προσωπικά, επειδή αυτό το θέμα είναι πολύ υποκειμενικό, μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση τα τελευταία χρόνια που τον επισκέπτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω δύο αποβολές και μια βιοχημική πριν λίγες μέρες. Θα ήθελα να πάρω τη γνώμη και άλλου γυναικολόγου, πλέον η απογοήτευση έχει χτυπήσει κόκκινο. Κάθε μέρα ψάχνω στο ίντερνετ ιστορίες παρόμοιες με αίσιο τέλος μπας και πάρω λίγη δύναμη. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοιο “βεβαρημένο” ιστορικό που την καθοδήγησε σωστά και τη στήριξε ο γυναικολόγος της? Έχετε να μου προτείνετε κάποιον στη Θεσσαλονίκη?

Νομιζω πως δε θελεις απλα ενα γυναικολογο μα με καποια εξειδικευση αυτος που πραγματικα θα σε βοηθησει ειναι ο Παπαγεωργιου.ειναι απο τους πιστοποιημενους που ακνουν αυχενικη β επιπεδου κ.α και παρακολουθει ολη την εγκυμοσυνη.Οποτε ειναι ειδικος στο θεμα εγκυμοσυνης

http://fertility-biocenter.com/el/reproductive-results-based-on-immune-diagnosis-in-cases-of-infertility-rsas-and-ivf-failures-1069

εγω ξεκινησα στα πλαισια διευρυνησης και ειμαι δυο μηνων εχουμε δρομο μπροστα μας:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι εντελώς καινούρια και λίγο άσχετη. Με συγχωρείτε αν ανεβάζω την ερώτησή μου σε λάθος σημείο του φόρουμ ή αν το θέμα έχει ήδη απαντηθεί. Έχετε να μου προτείνετε πολύ καλό/καλή γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη που να είναι συμβεβλημένος-η με τον ΕΟΠΥΥ; Τα βασικά μου κριτήρια είναι κυρίως α)να γνωρίζει πολύ καλά το αντικείμενό του και να ενημερώνεται συνεχώς (δηλ. να εμπνέει εμπιστοσύνη) και β)να σε κάνει να νιώθεις άνετα,να έχει υπομονή και να είναι πρόθυμος να εξηγήσει τα πάντα αναλυτικά και να λύσει απορίες χωρίς να σε κάνει να αισθάνεσαι άσχημα που ρωτάς. Δεν έχω κανένα παράπονο από το γιατρό μου, αλλά δεν έχει σύμβαση με τον ΕΟΠΥΥ και επειδή θέλω να αρχίσω τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, φοβάμαι μήπως κάτι στραβώσει στα οικονομικά μας και δεν μπορώ να αντεπεξέλθω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Θα ήθελα λοιπόν πριν μείνω έγκυος, να έχω υπόψιν μου και κάποιον του ΕΟΠΥΥ. Ευχαριστώ πολύ!

θα σου απαντησω για τον δικο μου

α)εξειδικευμενος στο κομματι της εγκυμοσυνης με ειδικευση στη Γερμανια κ πιστοποιησεις για την αυχενικη β επιπεδου ντοπλερ κ.α απο το fmf.(μπορεις να βρεις το ονομα του στη λιστα)καθε χρονο δινεις εξετασεις για να εισαι μεσα.και αναλαμβανει παρακολουθηση εγκυμοσυνης οπως καταλαβα πιο ειδικος δεν υπαρχει στο κομματι εγκυμοσυνης.σε καθε επισκεψη σου δινει ενα πορισμα με μετρησεις ακομη κ στις γυναικολογικες μου επισκεψεις

β)τον βρισκω συνεχεια στο κινητο μια ωρα εξεταση και καθε φορα που φευγω νομιζω πως με εχει καλυψει.

Ειναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ,ομως σε οποιον γιατρο κ να πας πληρωνεις συμμετοχη απο 40-50 ευρω για τον υπερχηχο. Δεν ειναι δωρεαν με τον εοπυυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κ απο μενα...ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι κ θελω να μου πειτε αν γνωριζει καμια τον ρομπερτ ναιντετσκι στον ευοσμο.....πηγα πρωτη φορα τωρα που εμεινα εγκυος κ μου φανηκε πολυ ηρεμος κ χαλαρος....εχει καμια μανουλα καποια εμπειρια με τον γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καμμιά κοπέλα να έχει γιατρό κάποιον από τους παρακλατω για να τη ρωτήσω 2-3 πραγματακια?

 

Θεοδωρίδης Θεόδωρος

 

Δημήτρης Αθάνατος

 

Δημήτρης Τσολακίδης

 

Φώτης Πουρναρόπουλος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να σας πω και δω για κάποιον πολύ γνωστό γιατρό από Θεσσαλονίκη. Δίδυμη κύηση έπαθα χολόσταση. με τα χίλια ζόρια να κάνω εξετάσεις (τον πίεσα). οι εξετάσεις την πρώτη φορά βγήκαν καλές. Μου λέει δεν έχεις τίποτα. Η φαγούρα στην εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική. Φαγούρα και να ξύνεσαι 24 ώρες να κλαις και να κάνεις 3 ντουζ μέσα στη νύχτα για μένα δεν ήταν φυσιολογικό. Ξανακάνω εξετάσεις χωρίς να τον ρωτήσω (γιατί ο ίδιος δεν το θεωρούσε απαραίτητο) και βγαίνουν χάλια. του τηλεφωνώ δεν πίστευε στα αφτιά του. Με έβαλε 33 εβδομάδων να γεννήσω. Καλά πήγαν από εκεί και πέρα. Αλλά με εκνεύρισε το γεγονός ότι ενώ όλες οι εγκυες χαιδεύαν την κοιλιά τους εγω ξυνόμουν μέχρι αηδίας με πιρούνια και εκείνος γελούσε και έλεγε είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τον Ανδρέα Σορτση και το Χρήστο Φαρμάκη. Έχω αλλάξει 5 γυναικολογους στα τρία χρόνια και έχω κουραστεί. Γνωρίζετε επίσης αν κλείσω ραντεβού σε συμβεβλημενο του εοπυυ για υπέρηχο αν πληρώνω κανονικά ή 10ευρω;Δεν έχω κλείσει ποτέ και δε ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω και εγώ τον γιατρό που είχα πολλά χρόνια, ξέρει καμία από εσάς τον Χριστό Παπά ?

 

αν ρωτας για τον χ. παπα που ειναι στο embryolab, σ'αυτον ημουν στην τελευταια μου προσπαθεια, δεν γνωριζω αν εχει και δικο του ιατρειο εξω.

σαν γιατρος δεν ειναι τιποτα περισσοτερο 'η λιγοτερο απο τους αλλους, δυσαρεστημενη δεν ημουν για καποιο λογο, αλλα δεν θα ξαναπηγαινα σ'αυτον. δεν μου προσφερε τιποτα το διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τον Ανδρέα Σορτση και το Χρήστο Φαρμάκη. Έχω αλλάξει 5 γυναικολογους στα τρία χρόνια και έχω κουραστεί. Γνωρίζετε επίσης αν κλείσω ραντεβού σε συμβεβλημενο του εοπυυ για υπέρηχο αν πληρώνω κανονικά ή 10ευρω;Δεν έχω κλείσει ποτέ και δε ξέρω.

 

καποιες γνωστες μου ειναι πολυ ικανοποιημενες με τον σορτση, δεν τον αλλαζουν με τιποτα. δεν χανεις τιποτα να κλεισεις ενα ραντεβου και θα δεις αν σου ταιριαζει. δεν ξερω ομως αν ειναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ.

για τα υπολοιπα που ρωτας, δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

TURBOLENCEΣε ευχαριστώ για την απάντηση, σεβαστή η γνώμη σου, το καταλάβαινω αυτό που λες, ορισμένες φορές η αύρα να το πω, σε εμποδίζει να δεις κάτι παραπάνω από τα συνηθισμένα. Το πρώτο ίσως και πιο σημαντικό είναι ο γιατρός σου να σου κάνει το κλικ για να υπάρχει η συνέχεια!!! Καμία άλλη πρόταση;;;;

Link to comment
Share on other sites

καποιες γνωστες μου ειναι πολυ ικανοποιημενες με τον σορτση, δεν τον αλλαζουν με τιποτα. δεν χανεις τιποτα να κλεισεις ενα ραντεβου και θα δεις αν σου ταιριαζει. δεν ξερω ομως αν ειναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ.

για τα υπολοιπα που ρωτας, δεν γνωριζω.

Κορίτσι είναι συμβεβλημενος με τον εοπυυ το λέει και στο Internet. Το θέμα είναι αν πληρώνεις στο ραντεβού. Ώστε είναι πολύ ικανοποιημενες οι γνωστές σου; καλό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

TURBOLENCEΣε ευχαριστώ για την απάντηση, σεβαστή η γνώμη σου, το καταλάβαινω αυτό που λες, ορισμένες φορές η αύρα να το πω, σε εμποδίζει να δεις κάτι παραπάνω από τα συνηθισμένα. Το πρώτο ίσως και πιο σημαντικό είναι ο γιατρός σου να σου κάνει το κλικ για να υπάρχει η συνέχεια!!! Καμία άλλη πρόταση;;;;

 

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αυρας η προσωπικης συμπαθειας, καλος γιατρος ειναι, εχει κανει πολλες εξωσωματικες σε πολλες γυναικες με επιτυχια. και ευχαριστος ανθρωπος. απλα σε καποια θεματα (αποτυχιας, ανεξηγητης υπογονιμοτητας κ.λ.π.) δεν μπορει να προσφερει κατι παραπανω απο αλλους γιατρους.

δες τον απο κοντα, μπορει να κανει εκεινο το κλικ σε σενα, ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αυρας η προσωπικης συμπαθειας, καλος γιατρος ειναι, εχει κανει πολλες εξωσωματικες σε πολλες γυναικες με επιτυχια. και ευχαριστος ανθρωπος. απλα σε καποια θεματα (αποτυχιας, ανεξηγητης υπογονιμοτητας κ.λ.π.) δεν μπορει να προσφερει κατι παραπανω απο αλλους γιατρους.

δες τον απο κοντα, μπορει να κανει εκεινο το κλικ σε σενα, ποτε δεν ξερεις.

Το σκέφτομαι για αυτά και θέλω τη γνώμη σας, απλά αυτό το θέμα με τους γιατρούς έχει κούρασει πολλές από εμάς για αυτό και θέλουμε να ακούσουμε κάτι παραπάνω από τα συνηθισμένα για να πάρουμε απόφαση!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...