Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μωρο 3 μηνων και βαρος


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να πουμε για το ανυψακι μας που γεννηθηκε 2600 και 48 πον. και 3 μηνων ειναι 7500 κιλ. και 63 ποντ. (δεν θυλαζετε) ενας ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ!!! Αυτο που εχω διαβασει στα ξενα σαιτ ειναι πως στους 3 μηνες πρεπει να ειναι γυρω στα διπλασια απ'οτι γεννηθηκε... ο ανυψιος 3πλασια!!

e977372361.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Δεν καταλαβα...γιατι εχεις αγχωθει?Το θεωρεις πολυ η λιγο?Μια χαρα ειναι το μωρακι σου!μεσα στις καμπυλες!Θηλαζεις?

Οχι δεν θηλάζω αλλά μου φαίνονται λίγα τα κιλά της:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω διαβασει στα ξενα σαιτ ειναι πως στους 3 μηνες πρεπει να ειναι γυρω στα διπλασια απ'οτι γεννηθηκε

Δεν ισχυει αυτό που λες. Στους 5 μήνες πρέπει να έχει διπλασία το βάρος του, στους 8-9 μήνες τριπλασιαζει και στο ετος τετραπλασίαζει το βάρος του.

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με αγχώσατε εμένα 3μηνών ακριβως ήταν 6050 και 63,5 ύψος, δεν κοιμάται τα βράδυα πάνω από 5 ώρες και τρώει συνέχεια (και από λίγο) προσπαθήσαμε να την καθυστερούμε κάθε 3-4 ώρες και μετα δεν έτρωγε οπότε η παιδίατρος μας είπε να της δίνουμε όποτε θέλει!!

 

 

Ποσο γεννήθηκε ?

800 με 900 γρ πρεπει να περνει τον μηνα τους 3 πρωτους μηνες

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..εμενα ο δικος μου εφτασε σχεδον 8κιλα με αποκλειστικο θηλασμο.7900 τον ζυγισα προχθες:roll:

 

Μπράβο κοπέλα μου!

Να σου ζήσει κιόλας... έχουμε καιρό να τα πούμε:o

9Af0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω διαβασει στα ξενα σαιτ ειναι πως στους 3 μηνες πρεπει να ειναι γυρω στα διπλασια απ'οτι γεννηθηκε

Δεν ισχυει αυτό που λες. Στους 5 μήνες πρέπει να έχει διπλασία το βάρος του, στους 8-9 μήνες τριπλασιαζει και στο ετος τετραπλασίαζει το βάρος του.

 

κ εγώ έχω ακούσει για διπλασιασμό στους 3 μήνες και 3πλασιασμό στο χρόνο.

 

Πάντως αυτό που λες εσυ σίγουρα ΔΕΝ ισχύει...

 

Εάν ισχυε επί παραδείγματι η κόρη μου που γεννήθηκε 3650 θα έπρεπε στο χρόνο να είναι 14.600.... ενώ ήταν 9800.

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις 3 μηνων ζυγιζαμε 7100 και ειχαμε 65 ποντους...με θηλασμο μονο....

 

κουνελιτσα σουπερ ειναι η μπεμπουλα καλε....μην ανησυχεις καθολου το καθε μωρακι ειναι ξεχωριστο και εχει διαφορετικη αναπτυξη....

 

ο διπλασιασμος ειναι στο 6μηνο απο οσο ξερω....στο 3μηνο μου φαινεται υπερβολικο...

απο εκει και περα δεν γνωριζω....

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ έχω ακούσει για διπλασιασμό στους 3 μήνες και 3πλασιασμό στο χρόνο.

 

Πάντως αυτό που λες εσυ σίγουρα ΔΕΝ ισχύει...

 

Εάν ισχυε επί παραδείγματι η κόρη μου που γεννήθηκε 3650 θα έπρεπε στο χρόνο να είναι 14.600.... ενώ ήταν 9800.

Εκανα λαθος κοριτσια.

2 πλασιασμος βαρους στους 4-5 μηνες και 3 πλασιασμος βαρους στους 12 μηνες. Το πιο σημαντικο ειναι να ειναι μεσα στις καμπυλες:-P

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τόσο είναι και ο δικός μου, 6100 στους 3 μήνες και 10 μέρες. Μια χαρά είναι, περίπου στο 50% της καμπύλης. Εκτός αν θέλεις να είναι στο 90% για να έχεις περιθώρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μενα ο μικρος στους 3 μηνες και 1 εβδομαδα ηταν 6250 και 64,5 ποντους. Δεν τρωει τις ποσοτητες που τρωνε καποια αλλα παιδακια που διαβαζω εδω, αλλα τι να κανουμε, καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.

2T40p3.pngcIPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

βρε κοριτσια τι νουμερα ειναι αυτα??????? διλαδη εγω ειχα ψηρα οχι μωρο οταν ειτανε 3 μηνον ...... ι κορη μου 3,5 μηνον βαρος 5700 και υψος 60,

και τορα που ειναι 12,5 δεν την λενε και προτο μποι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα πάλι γεννήθηκε 3 κιλά και 50 cm και τώρα που είναι σχεδόν 3 1/2 μηνών είναι 6000 κιλά και 63 cm!Πίνει 5 γεύματα την ημέρα από 200 ml!

Ο γιατρός μου λεει 'οτι είναι πολύ καλός και οτι κανονικά τα μωρά διπλασιάζουν το βάρος τους μετά τον 4 μήνα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εμείς 4 μηνών ήμασταν 6550 και 64 πόντους... ενώ 3 μηνών ήμασταν 6000 και 60 πόντους... Περιμένω άλλες 9 μέρες γιανα δούμε τι κάναμε 5 μηνών... Πάντως ο δικός μου δεν φαίνεται ούτε αδύνατος ούτε και χοντρός και θηλάζουμε αποκλειστικά!

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...