Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ


kerasaki1

Recommended Posts

Λίγο αργά , αλλά ...αρχίσαμε τις προετοιμασίες. Θέλω να κάνω προσκλητήριο τετράδιο.Μήπως ξέρετε τι χαρτόνι να χρησιμοποιήσω για εξωφυλλο; Ίσως κάτι που να μοιάζει με αυτό του τετραδίου, γιατί πήρα απλό και δε μου πολυαρέσει το αποτέλεσμα. Και πού μπορώ να το βρω;Διότι είμαι Σέρρες και μέχρι θεσ-νίκη μπορώ να φτάσω. Αυτό το κανσόν είναι αρκετά χοντρό; Help, η βάφτιση είναι 5 Οκτώβρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ πήρα χρωματιστά κανσόν Α4 και τα δίπλωσα στη μέση

το οπτικό αποτέλεσμα ήταν σαν τα μικρά τετράδια που είχαμε κάποτε

κόλλησα απ έξω και αυτοκόλλητη ετικέτα κι εκεί έγραψα τους παραλήπτες των προσκλητηρίων

 

είναι αρκετά χοντρό και σταθερό

το βρίσκεις σε μεγάλα βιβλιοχαρτοπωλεία κι αν δεν έχουν μπορείς να ζητήσεις να σου φέρουν τα τεμάχια που θες

επίσης μπορείς να τα αγοράσεις και μέσω Internet

 

 

Δες εδώ τις δικές μου http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=604&postdays=0&postorder=asc&start=675

και λίγο πιο κάτω στο ίδιο θέμα έχει πάλι τετραδιάκια από την Politimi :D

εδώ http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=604&postdays=0&postorder=asc&start=705

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά του Ωρίωνα μας κάλυψε :D ,

tips μπορείς να χρησιμοποιήσεις ψαλίδι ζικ ζακ για να κόψεις το εκτυπωμένο φύλλο , είναι πολύ χαριτωμένο ή και κάποιο περφορατέρ με σχέδιο, στα βιβλιοπωλεία θα βρείς διάφορα.. καλή επιτυχία!

Η φώτο απο το κείμενο ( το συγκεκριμένο τυχαίνει να μην το έχω κόψει ζικ ζακ)

P9010001-1.jpg[/b]

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Ωρίωνα, από σένα εμπνεύστηκα και από ένα χειροποίητο που είδα στο μαγαζί που πήρα τις μπομπονιέρες. Το χαρτί που πήρα δεν ξέρω αν είναι κανσόν ή όχι, θα ψάξω αύριο να δω. Μέσα θα το κάνω 4σέλιδο .Μπροστά και πίσω μάλλον δε θα γράψω, μέσα θα γράψω και μάλιστα εκεί που έχεις εσύ τις φιγούρες θα βάλω φωτο του μωρού που την επεξεργάστηκε ο άντρας μου και μοιάζει σα ζωγραφιά.

Μήπως είχατε μπει στον κόπο να βρείτε τίοπτα σχεδιάκα, εικονίτσες, ζωγραφούλες με αυτοκινητάκια, τρενάκια, αεροπλανάκια και τα συναφή για να στολίσετε το κείμενο;

Link to comment
Share on other sites

politimi, μου φάνηκαν πιο δύσκολα τα δικά σου.Δε σκαμπάζω και πολλά από χειροτεχνία και χρόνος ...μηδέν.

Αυτό το κανσόν εκτυπώνεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άσχετο, γιατί κάθε φορά που μπαίνω στο site δεν αναγνωρίζει τον κωδικό; ον αλλάζω και δεν τον παίρνει. Τι να κάνω; Γι αυτό δε γράφω πιο συχνά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε,γι αυτό τα πήρα στο κρανίο.Άσε που δεν προλάβαιναν κιόλας να μου τα κάνουν, ,ήθελαν 15 εργάσιμες.Τώρα ψάχνω εικονίτσες,σχεδιάκια με αμαξάκι,τρενάκι,συννεφάκι,ήλιοκ λπ.Έχεις ιδέα που μπορώ να βρω;

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Ωρίωνα, μπορείς να μου πεις που βρήκες τις εικόνες του μπαμπά, της μαμάς και του μικρού? ψάχνω κάτι αντίστοιχο για καρτούλες που θα τυπώσω με τη γέννησή μας αλλά δεν βρίσκω κάτι που να μου αρέσει :roll:

Link to comment
Share on other sites

τα έφτιαξα μόνη μου με αυτό

http://www.sp-studio.de/

 

 

είναι από τα cartoon south park :D

 

 

αν μας ήξερες, θα έβλεπες ότι "μοιάζουμε" με αυτές τις εικονίτσες :lol:

μπορείς να τα κάνεις κι εσύ να σας μοιάζουν :D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς , δεν έχω κάτι υπόψη μου, εγω έκοψα με περφορατερ (έχει σε αρκουδάκια όπως στην φωτο πάνω, λουλουδάκια αστεράκια κτλ) χρωματιστά χαρτιά και τα κόλλαγα μετά οπου μου άρεσε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά, τα προσκλητήρια τετράδιο είναι super! μακάρι να έπιαναν τα χέρια μου, θα τα αντέγραφα σίγουρα. Έχω όμως μία φίλη στο μυαλό μου, όταν θα έρθει εκείνη η ώρα......

Link to comment
Share on other sites

Kerasaki με το που μπαίνεις στη σελίδα, πατάς τα αγγλικά και από κει και πέρα, στην αριστερή μεριά έχει μενού....

αρχίζεις και τα χρησιμοποιείς ένα ένα και βλέπεις να σχηματίζεται η εικόνα σου

 

δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα... γίνεται σταδιακά με βήματα

προσθέτεις αρχικά το χρώμα του σώματος μετά τα μάτια μετά τα χείλη μετά τα ρούχα μετά τα μαλλιά κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κανσόν εκτυπώνεται;

Εκτυπώνεται σε καλό φωτογραφικό εκτυπωτή (inkjet). Προτίμησε ποιότητα που να είναι αρκετά λεία γιατί αν είναι άγριο θα κάνει κενά η εκτύπωση. Επίσης πρόσεξε και το βάρος του χαρτιού να το δέχεται ο εκτυπωτής σου. Γύρω στα 160gr/m2 είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...